burun estetiği rinoplasti olanlar ACİL bakabilir mi???!!!! Burun ameliyatı fotoğraflı

3. Haftamdayım burnumun ucu düştü mü deforme mi oldu yoksa ödemden mi böyle?
İnternette araştırınca korkuyor insan gaga burun deformitesi falan olmuş olabilir mi. Ödemse ne kadar sürede düzelir. Böyle olup içime rahatlatacak fotograf atacak birileri var mı? Doktora doğal olsun demiştim ama biraz abartmış sanki. Ameliyat anındaki fotografla alakası yok. Şuan burnumun ucu sanki yukarı doğru değil de aşağı doğru gibi supratip kırılma noktası yok sanki. Lütfen yardımcı olun yaşayanlar ya da etrafında gözlemleyenler. Fotografları ekledimEki Görüntüle 3270914 Eki Görüntüle 3270915 Eki Görüntüle 3270916 Eki Görüntüle 3270917 Eki Görüntüle 3270918 Eki Görüntüle 3270919 Eki Görüntüle 3270920 Eki Görüntüle 3270921 Eki Görüntüle 3270922 Eki Görüntüle 3270923 Eki Görüntüle 3270924 Eki Görüntüle 3270924
Hangi doktora yaptirdiniz

Burnunuz bu haliyle de güzel revizyonu unutun bence 2. Revizyon demek 3’ü de göze almak demek
Burnunuz bu haliyle de güzel revizyonu unutun bence 2. Revizyon demek 3’ü de göze almak demek
Öyle mi oluyor gerçekten bilmiyordum. Yorumunuz için teşekkür ederim. Çok kötü durmuyor normal doğal yapılmamış bir burun gibi duruyor. Eskisinden güzel diye avutuyorum kendimi 😅 Belki de düzelir zamanla

Eski hali de çok sıkıntılı değildi aslında. Burun ucum yaklasık olarak kalkıklığı bu şekildeydi. Hafiften kemeri vardı. Küçük bir burnum vardı. Devlette ameliyat oldum ben. 9300 sanırım fiyatı
Ameliyatı Kbb mi yaptı plastik cerrah mı neden ücret aldılar ben de devlette oldum ama ücret ödemedim

Kbb de oldum.et büyümesi de vardı onun için ameliyata alacaktı. Eğer estetik de istersen ücretli oluyor dedi ben de kabul ettim
Doktordan doktora değişiyor demek ki benden ücret almadılar benim ameliyatım da septorinoplastiydi hem nefes alma sorunu giderildi hem de estetik yapıldı

Yanlış yönlendirme yapmak istemem ama şişlik şekil değişikliği yapmaz.Özellikle ilk ameliyatta yandan şekli görebiliyor olmanız gerekir.Ben iki ameliyat oldum.İlki şiş ama şekli belli olan bir burundu.Hatta ben o dönemde şişlik olduğunu ödemler inince anladım.
Revizyonumda uç kısım ve ön görünüm anormal şişti ama yandan yine normal görünüyordu.
Doktora burnunuzu bantlama konusunu bir sorun.Eğer şişlikse fayda görürsünüz .

Doktordan doktora değişiyor demek ki benden ücret almadılar benim ameliyatım da septorinoplastiydi hem nefes alma sorunu giderildi hem de estetik yapıldı
Benim de öyleydi aldılar maalesef özele göre çok cüzi bir miktar oldugu için çok sorun etmedim. Sen hangi şehirde oldun ve nasıl oldu ?

Benim de öyleydi aldılar maalesef özele göre çok cüzi bir miktar oldugu için çok sorun etmedim. Sen hangi şehirde oldun ve nasıl oldu ?
İstanbulda oldum. 2 yıl boyunca araştırdım. Randevu bulduğum hastanelere kbbcilere gittim bazıları muayene etti gerekli tetkikleri yaptı telefon numaramı alıp sıraya aldı bazıları ameliyat sırası yoğun diyip bir şey yapmadan gönderdi. Ameliyat olduğum doktor numarasını vermişti ara ara yaz whatsaptan boşluk olursa alırım demişti 1 yıl boyunca yazdım her ay. Son yazdığımda asistanı aradı 2 gün sonraya tarih verdi bu şekilde oldu benim. Bu aramasa diğer hastanelerden sıra gelecekti bana zaten.

Ne kadar ödediniz malzeme parasından mı bahsediyorsunuz ben de bir miktar ödedim çünkü fotoğraf ve ameliyatta kullanılan bıçak tampon vs için

İstanbulda oldum. 2 yıl boyunca araştırdım. Randevu bulduğum hastanelere kbbcilere gittim bazıları muayene etti gerekli tetkikleri yaptı telefon numaramı alıp sıraya aldı bazıları ameliyat sırası yoğun diyip bir şey yapmadan gönderdi. Ameliyat olduğum doktor numarasını vermişti ara ara yaz whatsaptan boşluk olursa alırım demişti 1 yıl boyunca yazdım her ay. Son yazdığımda asistanı aradı 2 gün sonraya tarih verdi bu şekilde oldu benim. Bu aramasa diğer hastanelerden sıra gelecekti bana zaten.
Benim de yaklasık olarak böyle oldu ama bu kadar uzun sürede olmadı.aslında ben bilmeyerek direkt estetik istediğim için devletteki plastik cerrahlara gittim onlar yapmam dediler estetikten öncelikle fonksiyonel burun ameliyatı olmam gerektiğini kbb ye gitmem gerektiğini söylediler. 3-4 tane kbb doktoruna gitmiştim sizde olduğu gibi yoğun oldugunu sürekli sormam gerektiğini söylediler. Sonra ameliyat oldugum doktoru duydum bir arkadasımdan ona da bir sorayım dedim. Şansıma biri o gün ameliyattan vazgeçmişti. 10 gün sonraya hemen ameliyat tarihi verdi

Burnunuzdan memnun musunuz
Yanlış yönlendirme yapmak istemem ama şişlik şekil değişikliği yapmaz.Özellikle ilk ameliyatta yandan şekli görebiliyor olmanız gerekir.Ben iki ameliyat oldum.İlki şiş ama şekli belli olan bir burundu.Hatta ben o dönemde şişlik olduğunu ödemler inince anladım.
Revizyonumda uç kısım ve ön görünüm anormal şişti ama yandan yine normal görünüyordu.
siz neden revizyona ihtiyaç duymuştunuz? Yarın 1. Ay kontrolüm var soracağım doktora gözüm alıştı ancak yine de istediğim gibi değil.
Beni rahatsız eden bu fotografta okla işaretlediğim yerdeki yükseklik. Yani orada kemik yok şiş değilse başka neden yüksek olabilir. Orası inerse benim için güzel bir burun olacak
15478286-9922-401C-8F07-37DEB93BA718.jpeg

Burnunuzdan memnun musunuz

siz neden revizyona ihtiyaç duymuştunuz? Yarın 1. Ay kontrolüm var soracağım doktora gözüm alıştı ancak yine de istediğim gibi değil.

Beni rahatsız eden bu fotografta okla işaretlediğim yerdeki yükseklik. Yani orada kemik yok şiş değilse başka neden yüksek olabilir. Orası inerse benim için güzel bir burun olacak Eki Görüntüle 3274216
Sizin şişliğiniz pollybeak denen deformiteye benziyor. Bende deformite yoktu.İlk ameliyatta burnum asimetrik törpülenmişti.Düzeltmeye çalıştık ama değişen bir şey olmadı.Bundan sonra istediğim gibi olması da zor görünüyor.Sizin sorununuzu iyi bir Dr kolayca çözer.Yeter ki iyi araştırın.

Sizin şişliğiniz pollybeak denen deformiteye benziyor. Bende deformite yoktu.İlk ameliyatta burnum asimetrik törpülenmişti.Düzeltmeye çalıştık ama değişen bir şey olmadı.Bundan sonra istediğim gibi olması da zor görünüyor.Sizin sorununuzu iyi bir Dr kolayca çözer.Yeter ki iyi araştırın.
Benim korkum da o deformiteydi zaten. Ancak doktorumla görüştüm bi sıkıntı olmadığını ödemin burnumun o kısmında toplandığını söyledi. Özellikle cildim aşırı yağlı oldugu için o kısımın çok şiştiğini söyledi. Düzelecek dedi. Hatta cildiyeciye yönlendirip 1 ay roacctune kullanmamı söyledi deriyi bşraz inceltiyormuş

Benim korkum da o deformiteydi zaten. Ancak doktorumla görüştüm bi sıkıntı olmadığını ödemin burnumun o kısmında toplandığını söyledi. Özellikle cildim aşırı yağlı oldugu için o kısımın çok şiştiğini söyledi. Düzelecek dedi. Hatta cildiyeciye yönlendirip 1 ay roacctune kullanmamı söyledi deriyi bşraz inceltiyormuş
Umarım dediği gibi iyileşir.Daha sonra bizi güncellersiniz zaten.O şiş kısmı geceleri 3M flaster ile bantlayın .Şişlikse mutlaka faydası olur.

Umarım dediği gibi iyileşir.Daha sonra bizi güncellersiniz zaten.O şiş kısmı geceleri 3M flaster ile bantlayın .Şişlikse mutlaka faydası olur.
Tabiki. Tavsiyeniz için teşekkür ederimm

3. Haftamdayım burnumun ucu düştü mü deforme mi oldu yoksa ödemden mi böyle?
İnternette araştırınca korkuyor insan gaga burun deformitesi falan olmuş olabilir mi. Ödemse ne kadar sürede düzelir. Böyle olup içime rahatlatacak fotograf atacak birileri var mı? Doktora doğal olsun demiştim ama biraz abartmış sanki. Ameliyat anındaki fotografla alakası yok. Şuan burnumun ucu sanki yukarı doğru değil de aşağı doğru gibi supratip kırılma noktası yok sanki. Lütfen yardımcı olun yaşayanlar ya da etrafında gözlemleyenler. Fotografları ekledimEki Görüntüle 3270914 Eki Görüntüle 3270915 Eki Görüntüle 3270916 Eki Görüntüle 3270917 Eki Görüntüle 3270918 Eki Görüntüle 3270919 Eki Görüntüle 3270920 Eki Görüntüle 3270921 Eki Görüntüle 3270922 Eki Görüntüle 3270923 Eki Görüntüle 3270924 Eki Görüntüle 3270924
Merhaba, ben 2018 de ameliyat oldum. Benimde burnum alçı çıkarılır çıkarılmaz böyleydi ben tabii ağlamaya başladım ne oldu burnuma diye doktoru bile beklemeden ağlayarak hastaneden çıktım. Sonra tabii kontrole gidince yok ödem şöyle böyle demeye başladım. En son ablam senin ki ödem değil ucu düşmüş haberin olsun dedi. Bende takmadım aslında kabullenemedim takmadım değil. Çünkü çok fazla acı çektim sonuç böyle kötü olamaz dedim kendi kendime. Israrla masaj yaptım sürekli ama asla değişmedi üzerinden beş yıl geçti yani bu yıl doktorumu aradım ve bu ödem felan değil ben tekrar ameliyat olmak istiyorum dedim şimdi bir ameliyat daha oldum. Üzerinden 10 gün geçti önü çok şiş ama çok şükür bu sefer düşmedi şişlikler gidince güzel bişey diye umuyorum ama tecrübeli olduğumdan bilmiyorum bu sefer ki süreö her açıdan çok daha rahattı

X