Büyüdüm Büyüdüm Bende Anne Oldum

Chosy gelinciğin bir memetör .
24 saat yanında durup emzirsem hic rahatsız olmaz.güzellik konusunda kasları keman kirpigi oktur:KK8:

Mezosum benim kan emici zaten her ay istiyor ve esim kırgın olsada yolluyor.
Benim tuhafıma giden kolunda bilezikleri altında araba sadece ev kira.kaynim çalışıyor yani yardım düşmeyecek konumda.biliyor zekatla fitreyle birleşecek yuksek bir mebla.evimiz olunca onada ortak olurlar.nice gariban var ya.
Bana deseler ahhh.
Gorumce roman okuyormusta onu bile bizden istiyor orda yokmus.ac netten al serseri.bana doguma gelirken sadece bir kutu eriste getiriyor.hediye takı hikaye zaten.elime ne yaptinda yüzüne süreyim denmez mı?
Torunu ya ilk defa bir doğumumu gördü bir yelek ne bileyim bir çeyrek gec ,bes lirası geçmedi cocuklarıma.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaa
Durdurun dunyayı

Son düzenleme:
Benimkide memeci voltaj anlasirlar artık:)

Senin kv benim aklımda ezik bi tip gibi kalmış nedense

Vayy yeni topik yapmışsınız hayırlı olsun sevindim hepinizi gordugume.
Bu arada Meryem nerelerde haberiniz var mi??

Chosy,aklında kalan durum gercek.

Kizlar dun gittik hastaneye.tabi gec kaldık işitme testine.esim 4 te geldi.bugun ben gideceğim.kizimin Dr a geçtik ordan.o 6 ya dogru çıkıyor.neyse genel kontrol oldu.kilosu boyu cok cok iyi olduğunu söyledi .benim kızımda eğri bir duruş var.sirtustu yatarken kucakta veya anakucaginda iken.gövde hafif C sekline geliyor.duzluyorum yine çekiyor.skolyoz olup olmadıgını sordum.bakti omurlari eliyle saydı ,takip etti kollarından tuttu kaldirinca bacak yönüne ...
Ortada bitiş normal suan oyle birsey görünmüyor ama yana meyilli duruşu var gaz sancısı gibi durumda yok dedi.rontgen için cok erkenmis çünkü 5. Ayda sırt ve bel kasları gelişmeye başlıyormuş.
Neyse sözün özü anakucagina yatırmayacağız ve 5.ayda röntgen var.

Kizlar dun gittik hastaneye.tabi gec kaldık işitme testine.esim 4 te geldi.bugun ben gideceğim.kizimin Dr a geçtik ordan.o 6 ya dogru çıkıyor.neyse genel kontrol oldu.kilosu boyu cok cok iyi olduğunu söyledi .benim kızımda eğri bir duruş var.sirtustu yatarken kucakta veya anakucaginda iken.gövde hafif C sekline geliyor.duzluyorum yine çekiyor.skolyoz olup olmadıgını sordum.bakti omurlari eliyle saydı ,takip etti kollarından tuttu kaldirinca bacak yönüne ...
Ortada bitiş normal suan oyle birsey görünmüyor ama yana meyilli duruşu var gaz sancısı gibi durumda yok dedi.rontgen için cok erkenmis çünkü 5. Ayda sırt ve bel kasları gelişmeye başlıyormuş.

maşallah kızına voltaj. benim oğlumda kucakta falan hep kendini ileri doğru itiyor oturmak ister gibi hiç düz tutamıyoruz. senin dediğin de bunun gibi bişey mi?

ya benim oğlan da aynı hep sola eğriliyor kucağımda ama diğer durumlarda bişey yok ve daha çok soluna bakıyo soluna dönüyo bnm gibi solak mı olcak acaba, o neyse de skolyoz meselesine kafam takıldı yaaa

Hayir kiZlar ya O dedikleriniz klasik bebek duruşu.vucudu tam toparlayamayan bebek oturur devamlı . Yana yatma meselesi cogu cocukta vardır o taraf sacı dökülür falan.
Bu cok başka birsey.

Hayir kiZlar ya O dedikleriniz klasik bebek duruşu.vucudu tam toparlayamayan bebek oturur devamlı . Yana yatma meselesi cogu cocukta vardır o taraf sacı dökülür falan.
Bu cok başka birsey.

evet evet bnmkinin sol tarafı daha kel:))umarım senin minikte de sorun olmaz sağlık versin bebeklerimize allah...

Cnm yika istersen evini sirkeyle..belkide bu bir uyariydi...buna benzer birsey basima gelmisti ondan soyluyorum aklima geldikce sinirleniyorum..

Tesekkur ederim kizlar

Dertsiz sil kiz hem en guzel temizlik malzemesi sirke yika evi yika, ben basndan da soylemistim aklima buyu geliuor nedense:KK43:

zeytinyağı+sarımsak bi kavanozda bekletiyorsun karanlık bi ortamda (dolaba koyabilirsin)
10 güne bir uyguluyodum saçıma yarım saat bekleyip yıkıyodum.
sarımsak falan diye öyle çok kokuyo sanma.
başındayken kokuyo ama yıkayıp kuruttuktan sonra hiç koku kalmıyo.
izne gideceğimiz için ben uygulayamayacağım.
şimdi oralarda zor.

dertsiz ben inanırım öyle şeylere yıka istersen evini.

bizde kankalık biteli çok oldu. 40 ı bile bekleyemedik desem :KK1:

Gunaydinin az sonrası.
Bugun sahur sonrası yattık ma aile.bu Ramazan bana zor geliyor niye bilmem.

Dertsiz bende sil diyenlerdenim.bende kv o işlerle uğraştığı düşüncesindeyim günah almak degil niyetim sadece hissiyat.

Chosy kv battaniye olayına cok guldum ya.yanina eğilip "ne ki agliyon mu"diye cocuklasasim geldi.

Bizim kv konusu cok değişik.biz fitreyi,altinlarin,isin zekatini hep bolduk birilerine karar verdik.aksam esime Msj 'fitreni abine gonder'
Bu ne cehalettir ne edepsizliktir.
Hoşt ya direkt hoşt.sen benim neyimde vardın ?o kadar zorluk çektik yoktu simdi neyine yardim?evlendigimin ertesi gunu ki yakin zaman degil tam ertesi gun.kapıma dayandı esim ondan borc almış onu istedi.çalışan adam arabası bile var.
Ne kadar kalitesiz insanlar neyin hesabını yaptırıyorlar bana su mübarek günler.cok sinirlendim.
Heleki ard Arda esime Msj atmaları "verdin mı birine"
……

Error.
kızlar dün sirkeyle silmeye başladım ama sadece 1 odayı silebildim. bugün devam edicem bakalım.

Chosy gelinciğin bir memetör .
24 saat yanında durup emzirsem hic rahatsız olmaz.güzellik konusunda kasları keman kirpigi oktur:KK8:

Mezosum benim kan emici zaten her ay istiyor ve esim kırgın olsada yolluyor.
Benim tuhafıma giden kolunda bilezikleri altında araba sadece ev kira.kaynim çalışıyor yani yardım düşmeyecek konumda.biliyor zekatla fitreyle birleşecek yuksek bir mebla.evimiz olunca onada ortak olurlar.nice gariban var ya.
Bana deseler ahhh.
Gorumce roman okuyormusta onu bile bizden istiyor orda yokmus.ac netten al serseri.bana doguma gelirken sadece bir kutu eriste getiriyor.hediye takı hikaye zaten.elime ne yaptinda yüzüne süreyim denmez mı?
Torunu ya ilk defa bir doğumumu gördü bir yelek ne bileyim bir çeyrek gec ,bes lirası geçmedi cocuklarıma.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaa
Durdurun dunyayı
voltajım inanki almaması almasından daha iyi.
orda burda anlatacak bizim taktığımız altın diyecek bir konusu yok işte ne güzel.
bizimkiler taktıda noluyor. (8 çeyrek altının birleşimi)gramse taktılar.
o altınıda düğünümzde kayınbabamın teyzesi takmıştı.
kv takıları alınca o altında onlara gitti.
doğumda getirdi aynsını taktı. 2000 tarihli altın benden kaçmaz :KK53:
40ımız olduğu gün izine gittik ordada kırk hediyesi çeyrek taktı.
ikide bir çaputa para verilmezmiş onu söylüyor. çıplak mı kalcakmış çocuk.
kıyafetleri annemler aldı diye laf söylüyor işte.
hastaneden çıktığımız gün ishal oldu oğlum kıyafet yetiştiremedim.
hesaplasak annemlerin daha fazla takısı kıyafetleri yatağı...
gelde anlat işte. hiç takmasa daha iyiydi.

Maşallah minigine. Benimkininde kafa sanki sağa yatık gibi. Bende kafayı tam toparlayamamasina bağlıyorum, inşallah öyledir. Dr. a sormayı da unuttum. Bu ana kucagi bana çok rahatsız geliyo zaten. Dışarı çıkınca filan uyuyo oglan, kafa yamuk kaliyo. Uyanıkken bakiniyo diye diğer parcayida takmadim. Bişey olmaz gelinime, maşallah maşallah..

voltajım inşallah skolyoz falan değildir.işitme testinden de hayırlı haberlerle gel hadi.

kızlar bizim baş çevremiz biraz küçük. nette araştırdım bir sürü şey diyorlar.
dün kontrolde dra sordum önemli olan bıngıldağın açıklığı dedi.
başın küçük olması genetik olabilirmiş. benimde kafam biraz ufak.
bi de oğlumun başı çok terliyor her emzirmeye kalktığımda yastığındaki havluyu değiştiriyorum.
o da d vitamini eksikliğinden, kalp rahatsızlığından ya da genetik olurmuş.
her gün 15 dk güneşe çıkarıcam bakalım değişme olacak mı?
eşiminde sadece kafası terliyor babasına mı çekti acaba?

kızlar dün sirkeyle silmeye başladım ama sadece 1 odayı silebildim. bugün devam edicem bakalım.

voltajım inanki almaması almasından daha iyi.
orda burda anlatacak bizim taktığımız altın diyecek bir konusu yok işte ne güzel.
bizimkiler taktıda noluyor. (8 çeyrek altının birleşimi)gramse taktılar.
o altınıda düğünümzde kayınbabamın teyzesi takmıştı.
kv takıları alınca o altında onlara gitti.
doğumda getirdi aynsını taktı. 2000 tarihli altın benden kaçmaz :KK53:
40ımız olduğu gün izine gittik ordada kırk hediyesi çeyrek taktı.
ikide bir çaputa para verilmezmiş onu söylüyor. çıplak mı kalcakmış çocuk.
kıyafetleri annemler aldı diye laf söylüyor işte.
hastaneden çıktığımız gün ishal oldu oğlum kıyafet yetiştiremedim.
hesaplasak annemlerin daha fazla takısı kıyafetleri yatağı...
gelde anlat işte. hiç takmasa daha iyiydi.

Çok haklısın bizimki cumhuriyet taktı, ama geri veresim var. Eşime dedim durumları yok, ne gerek varki dedim ama..

Bide dertsiz kapıların altına bak silerken. Arkadaşımın evinin giriş kapısının altında vardı bi kağıt, katlanmış, hocaya sormuşlar buyu demis ama bilmem. Hiç akla gelmicek bi yer ondan söyledim.

Çok haklısın bizimki cumhuriyet taktı, ama geri veresim var. Eşime dedim durumları yok, ne gerek varki dedim ama..
canım bizim ailelermizde kv kb onlar niye konuşmazda hep erkek anneleri babaları konuşur anlamış değilim.
bişey yapıyorsan da oğlun için yapıyorsun sus ne konuşuyorsun dimi ama...

voltajım inşallah skolyoz falan değildir.işitme testinden de hayırlı haberlerle gel hadi.

kızlar bizim baş çevremiz biraz küçük. nette araştırdım bir sürü şey diyorlar.
dün kontrolde dra sordum önemli olan bıngıldağın açıklığı dedi.
başın küçük olması genetik olabilirmiş. benimde kafam biraz ufak.
bi de oğlumun başı çok terliyor her emzirmeye kalktığımda yastığındaki havluyu değiştiriyorum.
o da d vitamini eksikliğinden, kalp rahatsızlığından ya da genetik olurmuş.
her gün 15 dk güneşe çıkarıcam bakalım değişme olacak mı?
eşiminde sadece kafası terliyor babasına mı çekti acaba?
Bizimkininde ensesi terliyo çok, bende babasına çektiğini düşünüyorum. Gerçi eşimin her yeri terler:)

Bide dertsiz kapıların altına bak silerken. Arkadaşımın evinin giriş kapısının altında vardı bi kağıt, katlanmış, hocaya sormuşlar buyu demis ama bilmem. Hiç akla gelmicek bi yer ondan söyledim.
canım büyü falan olmaz gibi geliyor. komşudan başka pek gelenim yok. görüştüğüm kişilerde sayılı. ben hala nazar var diye düşünüyorum. ama bakarım yinede.

canım bizim ailelermizde kv kb onlar niye konuşmazda hep erkek anneleri babaları konuşur anlamış değilim.
bişey yapıyorsan da oğlun için yapıyorsun sus ne konuşuyorsun dimi ama...

Bizimki anlatiyo mu bilmiyorum. Ama tuhaf adetler edindi. Annem mesela nevresim, yorgan ve yastık almıştı. Gitmis nevresim, yorgan ve pike almis. Napiym ben 2 bebek yorganini. 1 yaşına kadar yorgan ortmeyin diyo dr.lar. görmüştü üstelik. Ben tek havlu almıştım. Bornoz almicam, bebek kullanamiyo demiştim. Gitmis bornoz havlu takımı almis. Tamam iyi etmiş almista, sölediim halde ne demek ki bu.. sor bize en azından bizim istediimiz olur, makbule geçer. I ih kendi istedii olacak ya..

kalple ilgili bir sıkıntı olmasında. babası kılıklı bizim oğlanlar demekki :KK23:

Bizim 2 milim delik ve akcigere giden bi damarda darlık vardı, normal demişlerdi o zaman. 15 gün once kontrole gittik. Darlık tamamen düzelmiş. Delik çok minik bişey kalmış, 1 yaşında kontrol dedi. Kendi dr. Umuz da. Kalpte bişey olsaydı kilo almazdı demisti zaten. Inşallah sorun çıkmaz ama ondan mi terliyoki.

Bizimki anlatiyo mu bilmiyorum. Ama tuhaf adetler edindi. Annem mesela nevresim, yorgan ve yastık almıştı. Gitmis nevresim, yorgan ve pike almis. Napiym ben 2 bebek yorganini. 1 yaşına kadar yorgan ortmeyin diyo dr.lar. görmüştü üstelik. Ben tek havlu almıştım. Bornoz almicam, bebek kullanamiyo demiştim. Gitmis bornoz havlu takımı almis. Tamam iyi etmiş almista, sölediim halde ne demek ki bu.. sor bize en azından bizim istediimiz olur, makbule geçer. I ih kendi istedii olacak ya..
chosy canım alınma ama seninkilerde bir garip. kv başına buyruk, kb ilgisiz. madem bişey alıcaksın ihtiyaç olan bişey al.

X