Buzdolabındaki Ceset 😟

Aynı şey bizimde basimiza gelmisti tatil dönüşü bizimki sizinki kadar olmamasina ragmen iyi biliyorum o kokuyu🤮 bizde iyce temizledik koku gecmeyince servisi çağırdık servis buzluktaki alt tarafi söküp icine ilac sikti biraz bekledi ardindan kaynatilmis bir caydanlik suyu bosaltti icine o suyu bosaltikca arkdaki hazneden kanlar akti resmen megerse butun eriyenler borulara dolmus oyle birgun bekledik sonra calistirdik ama koku yine basladi calistirinca esimde bakmisti servis yaparken nerden sokulup takilacagina bu defa biz soktuk buzlugu ilac sikip arkadan temiz su cikana kadar su doktuk baya bi atka hazneyi de iyce temizledik oylede bir gun bekledi taktik fişe çok şükür gecti ondan sonra kullaniyoruz.

Annemlerde olmuştu ayni olay ama buz dolabını ayriyetten böcekler basmıştı hiç çıkmadı kokusu attık mecburen yenisini aldık

Mangal kömürü tek çaresi. Aynı olayı bende yaşadım iyice temizlendikten sonra hergün yeni mangal kömürü koydum buzluğa bir süre sonra koku gidiyor

Aynı şey bizimde basimiza gelmisti tatil dönüşü bizimki sizinki kadar olmamasina ragmen iyi biliyorum o kokuyu🤮 bizde iyce temizledik koku gecmeyince servisi çağırdık servis buzluktaki alt tarafi söküp icine ilac sikti biraz bekledi ardindan kaynatilmis bir caydanlik suyu bosaltti icine o suyu bosaltikca arkdaki hazneden kanlar akti resmen megerse butun eriyenler borulara dolmus oyle birgun bekledik sonra calistirdik ama koku yine basladi calistirinca esimde bakmisti servis yaparken nerden sokulup takilacagina bu defa biz soktuk buzlugu ilac sikip arkadan temiz su cikana kadar su doktuk baya bi atka hazneyi de iyce temizledik oylede bir gun bekledi taktik fişe çok şükür gecti ondan sonra kullaniyoruz.
Bizim altta çıkacak bir yer yok.
Buzluk direk dokapla bütün şeklinfe yapılmış. Ama buzlugun arkasında bir yer var.
Belki orası temizlenmeli

Çok ACİL YARDIMA İHTİYACIM VAR ...

Bir ay evde değildik .
döndüğümüzde apartmanda korkunç bir ceset kokusu vardı kokunun bizim evden geldiğini tahmin edememiştim içeri girdik ki şalterler atmış buzdolabında ne var ne yok Hepsi kokmuş.
buzlukta ( Kırmızı et, Balık, kıyma , Tavuk vs vardı.)
eşimle alelacele eldivenleri giyip burnumuzu kapatıp içindeki her şeyi poşetlere doldurup attık evi iyice havalandırdık.
çamaşır suyu ve sirke ile dolabın içini sildik raflarını yıkadık dolabın tahliye borusundan kan ve irin dinler dolabın altındaki kutuya ulaşmış O kutuyu da yıkadık .
sabaha kadar dolap açık pencere önünde bekledi kalktığımızda alt bölmede koku gitmişti ama buzluk hala ceset gibi kokuyor 3 gündür Ne yaptıysak kokudan kurtulamadık dolabın içine kahve karbonat çay posası nişasta bıraktık ama nafile tavsiyelerinize çok çok acil ihtiyacım var hanımlar.
Böyle birşey başına gelipte kurtulan var mı ?
LÜTFEN YARDIM EDİN 😞😔😭
Bide hamileyim 8. Aydayım bu koku beni öldürecek.

Eve misafir bile alamam buzlugu açınca koku her yere dagılıyor
Havalandırmayla geçmiyor maalssef bizim de başımıza gelmişti. Buzluğa az az ilaçlı su dökün kontrollü yani domasteslo bulaşık deterjanını karıştırın. Tahliye bölümünden arkadaki kutuya dolacaktır. Her defasında suyu alın ordan. Bu işlemi bir kaç kez tekrarlayın en son da 3 kez falan temiz su dökün alt taraftan çıksın bu şekilde geçiyor. Kolsy gelsin

Havalandırmayla geçmiyor maalssef bizim de başımıza gelmişti. Buzluğa az az ilaçlı su dökün kontrollü yani domasteslo bulaşık deterjanını karıştırın. Tahliye bölümünden arkadaki kutuya dolacaktır. Her defasında suyu alın ordan. Bu işlemi bir kaç kez tekrarlayın en son da 3 kez falan temiz su dökün alt taraftan çıksın bu şekilde geçiyor. Kolsy gelsin
İnşaAllah ya
Yarın böyle yapayım bir daha o halde .
O boruyu tıkadım koku orda mı geliyor diye ama yine koku devam.

İnşaAllah ya
Yarın böyle yapayım bir daha o halde .
O boruyu tıkadım koku orda mı geliyor diye ama yine koku devam.
Borular temizlenmediği müddetçe devam edecektir o koku . İsterseniz günlerce havalandırın çalıştırmaya başladığınızda ceset kokusu yine geçmez. Çok üzüldüm adınıza insan etten balıktan soğuyo böyle durumda. Geçmiş olsun

Aynı şey başına gelen tanıdıklarımız var, dolap atıldı maalesef.
O dolaptan hayır gelmeyeceğini bizzat yaşamış insanlar söyledi ve garantisi devam eden dolap olduğu için servise de soruldu ama sonuç aynı.
Steril edilip hurdalığa verildi, geçmiş olsun aize de.

Borular temizlenmediği müddetçe devam edecektir o koku . İsterseniz günlerce havalandırın çalıştırmaya başladığınızda ceset kokusu yine geçmez. Çok üzüldüm adınıza insan etten balıktan soğuyo böyle durumda. Geçmiş olsun
Aynen öyle . Et hastası eşim bile bir müddet et görmek istemiyorum diyor . Psikolojisi bozuldu onunda .

Aynı şey başıma geldi. Çok zor geçiyor koku ama geçiyor. Karbonata sirke döküp silin. Havalandırıp bi kaç kez tekrar edin. Benim geçti sizinki de geçer merak etmeyin. Yalnız başlık müthiş:bicak:

Çok ACİL YARDIMA İHTİYACIM VAR ...

Bir ay evde değildik .
döndüğümüzde apartmanda korkunç bir ceset kokusu vardı kokunun bizim evden geldiğini tahmin edememiştim içeri girdik ki şalterler atmış buzdolabında ne var ne yok Hepsi kokmuş.
buzlukta ( Kırmızı et, Balık, kıyma , Tavuk vs vardı.)
eşimle alelacele eldivenleri giyip burnumuzu kapatıp içindeki her şeyi poşetlere doldurup attık evi iyice havalandırdık.
çamaşır suyu ve sirke ile dolabın içini sildik raflarını yıkadık dolabın tahliye borusundan kan ve irin dinler dolabın altındaki kutuya ulaşmış O kutuyu da yıkadık .
sabaha kadar dolap açık pencere önünde bekledi kalktığımızda alt bölmede koku gitmişti ama buzluk hala ceset gibi kokuyor 3 gündür Ne yaptıysak kokudan kurtulamadık dolabın içine kahve karbonat çay posası nişasta bıraktık ama nafile tavsiyelerinize çok çok acil ihtiyacım var hanımlar.
Böyle birşey başına gelipte kurtulan var mı ?
LÜTFEN YARDIM EDİN 😞😔😭
Bide hamileyim 8. Aydayım bu koku beni öldürecek.

Eve misafir bile alamam buzlugu açınca koku her yere dagılıyor
Öyle bir başlık ki ayrıca öyle bir konuya baslayisiniz varki kalbim ağzımda atarken okudum diye bilirim 😂😂 Allah sizi daima güldürsün...
Ama bence siz pamuğa nane yağı damlatın, pamuğu bir bardak suyun içine koyun ve buz dolabınıza yerleştirin ama nane kokusunu vs. sevmiyorsanız ,bir çay bardağı süt koyun buz dolabınıza ☺️

Tüh ya başlığı görünce ne hayallerle girmiştim oysaki.
Dedim şimdi büyükanneyi,dedeyi filan kaybetmişler ama emeklisi için aylardır dondurucuda saklıyorlar filan(hep umutsuz ev kadınlarının bir bölümü yüzünden seyreden bilir) :KK70:
Şaka bi yana sinirbozucu bir durum heralde en iyisi kokunun geldiği yerden tamamen kurtulmak yenisini almak çözümü zor birşey.

X