Saç Rengi ve Saç Boyama C Vitamini ile Saç Açma

Daha önce konu açmıştım ama yabancı sitelerden çeviri yaptığım için sanırım başlıktan ötürü pek dikkat çekici olmadı. Bu yüzden bu başlığın altın maddesini burada başlık olarak açmayı uygun gördüm. Oradan alıntı yapıyorum.

http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/460709-evdeki-olanaklarla-boyayi-soldurmak.html

Bu yöntem öve öve bitiremedikleri bir yöntem (iki türlü uygulanışı varmış) ve bu yöntem sadece boyalı saçta işe yarar:[/B]

a. (Özellikle siyah boyalı saç için): 30 tablet C vitamini alıp bunları toz haline getirmek (kapsul varsa kapsul de olur) vıcık bir krem kıvamına gelene kadar sıcak suyla karıştırmak ve bunu saça uygulayıp 45 dk bekletip şampuanlamak.

b. (Bu da siyahtan daha açık tonlar ve boyasız saçlar için) 15 tabletle 3 yemek kaşığı şampuanı karıştırıp saçı bunlarla iyice köpürtüp masaj yapmak ve ardından sıcak suyla durulamak. (Bu miktarlar uzun saç için).

Saçı siyah boyalı bir tanesi yapmış, resmen ayakkabı boyası gibi siyahtı saçım diyor, bunu uyguladıktan sonra kahverengiye dönmeye başlamış saçı ve ayrıca en önemlisi yıpranma olmadığını söylüyor ki bunun gibi çok fazla insan vardı deneyen.

Ilk defa duyuyorum:O

Normal açıcıyla açıyorum ben saçlarımı en ufak yıpranma, kırılma olmuyor.
İçine saç kremi ve zeytinyağı kattın mı sıfır hasar.
Böyle şeyler para ve zaman kaybı geliyor bana.
Uğraş dur yani.

acici herkeste ayni sonucu vermiyor malesef.. kiminin saci cok narindir bi bakarsin aninda yanar.. kiminin saci 10 kere acmayi bile kaldiriyor.. bu yöntemin saca verdigi bir zarar riski yok.. dogru malzeme ile yapildiktan sonra gayet isede yariyor.. deneyen arkadaslarin sanssizligi benim gibi toz seklinde bulamamis olmalari ne yazikki.. maddi acidan cok cüzzi bir rakama mal oluyor,zaman bakimindanda aciciyida sürüp bekliyorsun sonucta.. en azindan saclarim yandimi diye bir korku olmuyor.. :)

yaa banada çare olurmu buu benim saçlarım koyu kestaneydi siyaha yakın ama ben bir boya derdine dustum ve sacımı kullu kumrala boyadım ve pişmanım eski sac rengimi istiyorum bunu denesem boya akarken dipten gelen saclarımında rengı acılırmı yoksa sadece boyamı akar anlamadım:26:

bu yöntemle sadece boyali olan kisimlarin rengi aciliyor.. normal sac renginde yani diplerde mesela renk kendi sac rengin olarak kaliyor..

mrb kızlar estervit c vitamini alıp kepek sampuanıyla karıstırıp 2 hafta üst üste denedim, saclarım dore bakırdı koleston boya alıp boyamak istedim oda siyaha yakın renk oldu kutudaki kızın sac rengi cikolata kahveye benziyordu...saclarımı görünce sok oldum...bu formülü denedim cok az farketti..dediğiniz gibi öyle aman aman bi acılma yok sac renginde....simdi düsünüyorum gidip sildiriyim saclarımı kuaföre :KK43: sanki iş yaptım..bi dahamı kendim boyamak tövbee :KK14:

ne kadar süre beklettin sacinda.. saf c vitamini tozlari disindaki tabletlerde bence biraz daha uzun bekletilmeli.. ben 5. kez uyguladim gecen hft.. :) sonuc düsündügümünde üstünde acikcasi.. :) aksama resim eklemeye calisicam.. imkanin varsa bence hemen pes etme.. boya sildirme yada kusturma islemleri gercekten cok hirpaliyor saci.. üstelikte disarda yaptirirsan oldukcada maddi anlamda külfetli..

ne kadar süre beklettin sacinda.. saf c vitamini tozlari disindaki tabletlerde bence biraz daha uzun bekletilmeli.. ben 5. kez uyguladim gecen hft.. :) sonuc düsündügümünde üstünde acikcasi.. :) aksama resim eklemeye calisicam.. imkanin varsa bence hemen pes etme.. boya sildirme yada kusturma islemleri gercekten cok hirpaliyor saci.. üstelikte disarda yaptirirsan oldukcada maddi anlamda külfetli..

150 tl canım :KK43: 1-2 saat beklettim canım

Son düzenleme:
Sacta kuruma ve yipranma yapiyor mu ? Bizim evde kapsulu var ,ondan kullansam olur mu ?

arkadaşlar toz olanla yapınca ne kadar toz kullanılıyor,miktar olarak yani ortalama bir şey söyleyebilir misiniz?

Süpermiş bu ben sadece saç uçlarıma denemeyi düşünüyorum boyalar sadece uç kısımda çünkü.. ama bu kapsül mü toz mu olayı kafamı karıştırdı. toz olan için internette 64 tl diyor:S eczaneye soracığım bi fiyatı böyleyse almam gerek yok. olmazsa kapsülü alır denerim bi bakalım..

kızlar siparişi verdimm..hint kınalı saçımda deniycem işe yararsa yazarım..bi kurtulsaydık şu kınadan

denedim..hap ve toz seklinde bulamadığım için ampul şeklinde aldım..2 ampulu kırdım içine hamurkabartma tozu koydum biraz bakım yağı ve sampuan ekledim saçlarıma sürdüm yaklaşık bi saat sonra yıkadım..umduğum gibi olmadı hayal kırıklığına uğradım resmen..acaba ampul kullandığım için mi olmadı diye kendimi avutmakla kaldım

benim saçımda siyah boya var kuaföre gittim oreal denedi ama açılmadı bu yöntemle başarabilir miyim sizce saçlarımı açmayı :KK15:

benim sacimi acti.. 5 kere uyguladim.. zaten söyle bir durum var; ilk yaptiginizda bir mucize gerceklesmiyor.. birde gercekten saf c vitamini bulup miktarida bol bol koymak gerekiyor.. öyle 15 20 tablet vs olmuyor yani.. ben toz c vitamini kullandim.. kepek sampuaniyla karistirip sürdüm ve beklettim bayagi.. ama sonucta loreal gibi bi anda sariya yakin bir renk cikmiyor.. bi kac ton bi kac ton aciyor.. ortalama bir bucuk ayi buldu benim saclarimin istedigim kadar acik bir ton olmasi.. ama guzel yani saclarima zarar vermeden basarili bir sonuca ulastim.. yaklasik bir ay kadar bekleyip saclarimi dinlendirdikten sonrada ombre yaptim.. :) istedigim kivama geldi saclarim :KK70:

benim sacimi acti.. 5 kere uyguladim.. zaten söyle bir durum var; ilk yaptiginizda bir mucize gerceklesmiyor.. birde gercekten saf c vitamini bulup miktarida bol bol koymak gerekiyor.. öyle 15 20 tablet vs olmuyor yani.. ben toz c vitamini kullandim.. kepek sampuaniyla karistirip sürdüm ve beklettim bayagi.. ama sonucta loreal gibi bi anda sariya yakin bir renk cikmiyor.. bi kac ton bi kac ton aciyor.. ortalama bir bucuk ayi buldu benim saclarimin istedigim kadar acik bir ton olmasi.. ama guzel yani saclarima zarar vermeden basarili bir sonuca ulastim.. yaklasik bir ay kadar bekleyip saclarimi dinlendirdikten sonrada ombre yaptim.. :) istedigim kivama geldi saclarim :KK70:

benim saclarımda sarı boya röfle vardı uzadı saclarım bayagı bi yani 1 karısa yakın dogal rengi ucları sarı kaldı dogal rengıde koyu kahve ben bunu yapsam sacıma haftada bır yapsam mesela saf c vıtamınıde eczaneden bulurum olmadı getiirtirim.sacımı yavas yavas platın rengıne kadar acabilir miyimki :) öyle olursa süper olur kuaföre filan gitmem 150 tllik röfle boya parasıda bana kalır :) 30 tl vitamine versem oooo süper ya :KK70: ama olur mu dogal sac rengınıde acarmı turuncu olmasın bide sacım.

güle güle kullan canım ben çok açık bir ton istemiyorum zaten kumral olsa yeter bana :)))

benim saclarımda sarı boya röfle vardı uzadı saclarım bayagı bi yani 1 karısa yakın dogal rengi ucları sarı kaldı dogal rengıde koyu kahve ben bunu yapsam sacıma haftada bır yapsam mesela saf c vıtamınıde eczaneden bulurum olmadı getiirtirim.sacımı yavas yavas platın rengıne kadar acabilir miyimki :) öyle olursa süper olur kuaföre filan gitmem 150 tllik röfle boya parasıda bana kalır :) 30 tl vitamine versem oooo süper ya :KK70: ama olur mu dogal sac rengınıde acarmı turuncu olmasın bide sacım.

C vitamini sadece boyali yerlerin rengini aciyor yalniz onu belirteyim.. dogal sac renginiz aynen kaliyor.. :) bir kac internet sitesinde benim aldigim gibi toz c vitamini (askorbik asit) satiliyor ancak anlamadigim türkiyede cok pahali.. :S ben almanyadayim ve burda 3 euro civari olan kutu tr de 60 70 tl :S yurtdisinda yakinlariniz varsa onlardan rica edin bence...

X