Saç Rengi ve Saç Boyama C Vitamini ile Saç Açma

tesekkür ederim :) ooo kumrala cok rahat dönersin..

dün Polivit-C ile denedim toz C vitamini bulamadığım için hiçbir açılma olmadı bir ton bile fark etmedi inan :)
Sanırım işin sırrı toz olan C vitamininde diğerleriyle boşuna denemeyin kızlar..:KK19:

Üzüldüm :KK43: siyah soluk cirkin bir renkti benimde saclarim.. ilk uygulamalarin sonuclarini bir kac sayfa geride paylasmistim.. asagidaki resim 5. uygulamamin ertesi gunu cekilmisti.. henuz boyayamamistim saclarimi o yuzden biraz turuncumsu bi renk.. simdi ust kisimlar biraz daha koyu, kulak hizasindan itibaren asagi dogru aciliyor.. ombreyi de evde kendim yaptim.. :)

$sac.jpg

Son düzenleme:
arkadaslar gercekten faydasi var c vitamini saci aciyor,, koyu renkleri yani..

Cunku 1 ay once falan sacimi siyaha boyatmistim ve pisman oldum actirmak istedim kuaforum zarari olur falan gibi konustu fiyatida yuksek tutunca C vitamini alip toz haline getirdim suyla iyice karistirip sacima surdum 40-45 dk bekletip yikadim, sacimin siyahini kirdi esim bile gorunce sok oldu sac rengin acilmis noldu sacina falan dedi :KK9:

Gecen hafta denemistim,, yarin yine yapmayi dusunuyorum. Biraz daha acilsin 2-3 hafta sonrada istedigim renge boyayacagim :21:

Üzüldüm :KK43: siyah soluk cirkin bir renkti benimde saclarim.. ilk uygulamalarin sonuclarini bir kac sayfa geride paylasmistim.. asagidaki resim 5. uygulamamin ertesi gunu cekilmisti.. henuz boyayamamistim saclarimi o yuzden biraz turuncumsu bi renk.. simdi ust kisimlar biraz daha koyu, kulak hizasindan itibaren asagi dogru aciliyor.. ombreyi de evde kendim yaptim.. :)

Eki Görüntüle 682446

Bu yontemi kullandiginizda sadece tonu aciliyor degil mi? Sac kendi rengine donmuyor yani

kendi rengine dönmüyor malesef.. hatta sac renginiz koyu ise sanki acik renge boyamissinizda dipler cikmis gibi renk farkini görebiliyorsunuz..

Selamlar,

Ilk denememde normal c vitaminler ile denemistim ve ise yaramamisti.

Daha sonra 1 tabletinde 1000mg (ascorbinezuur) yani askorbik asit aldim.

Su sekilde hazirladim;

20 tablet askorbik asit,
wella sac kremi
biraz zeytinyagi
biraz bal

Oncelikle sac kremine tabletleri ekledim ve ezmesi zor oldugundan braun el mikseri ile erittim.
Buna zeytinyagini ve balida ekledim.
Amacim hem sac rengimi acmak, hemde maske gibi sacimin kendine gelmesi.

Bu karisimi komple sacima surdum ve simsiyah saclarim koyu kahverengine dondu, ve en onemlisi yumusacik ve saglikli oldular.

Bu sekilde birkac defa daha yapmayi dusunuyorum saclarimin rengi iyice acilana kadar.
Onemli olan aldiginiz c vitamindeki askorbik asit oranidir.

Bende sonunda buldum toz c vıtamınını bende kremle denemeyı düşünüyorum ıns ıse yarar ya cok sıkıldım sac rengımden

benim sacimi acti.. 5 kere uyguladim.. zaten söyle bir durum var; ilk yaptiginizda bir mucize gerceklesmiyor.. birde gercekten saf c vitamini bulup miktarida bol bol koymak gerekiyor.. öyle 15 20 tablet vs olmuyor yani.. ben toz c vitamini kullandim.. kepek sampuaniyla karistirip sürdüm ve beklettim bayagi.. ama sonucta loreal gibi bi anda sariya yakin bir renk cikmiyor.. bi kac ton bi kac ton aciyor.. ortalama bir bucuk ayi buldu benim saclarimin istedigim kadar acik bir ton olmasi.. ama guzel yani saclarima zarar vermeden basarili bir sonuca ulastim.. yaklasik bir ay kadar bekleyip saclarimi dinlendirdikten sonrada ombre yaptim.. :) istedigim kivama geldi saclarim :KK70:

Arkadasım ne kadar c vıtamını kullandın kaç gram

Arkadasım ne kadar c vıtamını kullandın kaç gram

Ben toz C vitamini kullandim 100 gr lik aldigm kutu.. hazirlarken belli bir ölcü kullanmadim aslinda.. biraz göz karari oldu yani.. 2 3 yemek kasigi kadar sanirim asagi yukari.. sac kremi, bal yada yaglardan ekleyebilirsiniz tabii ama tavsiyem kepekli saclar icin olan sampuanla karistirmaniz.. kepege karsi etkili sampuanlarda özellikle koyu renge boyalari akitiyor :) bal inda renk acma özelligi oldugunu yazmisti bir arkadas.. e yaglarda bakim yapar.. miss :))

Ben toz C vitamini kullandim 100 gr lik aldigm kutu.. hazirlarken belli bir ölcü kullanmadim aslinda.. biraz göz karari oldu yani.. 2 3 yemek kasigi kadar sanirim asagi yukari.. sac kremi, bal yada yaglardan ekleyebilirsiniz tabii ama tavsiyem kepekli saclar icin olan sampuanla karistirmaniz.. kepege karsi etkili sampuanlarda özellikle koyu renge boyalari akitiyor :) bal inda renk acma özelligi oldugunu yazmisti bir arkadas.. e yaglarda bakim yapar.. miss :))

TSK ederım bende askorbık asıt toz c vıtamını aldım bakalım denıycem ıns sonuc alırım:KK76:

bende askorbik asit tablet ile denedim simsiyah boyali saclarim 3 saat sonra neredeyse iki ton acildi simdi tozunu aldim birkac ton daha acmak istiyorum chleq cok ama cok tesekkurler sayende saclarimi yakmadan rengini acabiliyorum

Kesinlikle işe yarıyor kızlar. Az önce resmen fındık kabuğu saçlarım 2 ton silindi :nazar:

Kızlar merhaba
Bu yöntemi türkçe anlatan bir video var. Youtube'a "Doğal Yöntemlerle Saç Açma &Saç Boyasını Sİlme" diye aratırsanız bulabilirsiniz. Orda c vitamini markası da vermiş...

https://www.youtube.com/watch?v=sZUx9RAO39g

Ben geçen yıl bu başlığı görünce saçlarımı açmayı denemiştim eczane de bulamadığım içinde polivit-c diye bir c vitaminiyle saçlarımı açmayı denedim zerre kadar açmamasına karşı bide kötü bi şekilde vitamin kokmuştum.. Sonra geçenler bu bayanın videosuna denk gelince tekrar denemek istedim ama bayanın kullandığı c vitaminin in aynısı aldım benim saçalarım uzun aldığım kutuyu 2 defa da yaptım gerçekten saçım 2 ton açıldı önemli olan saf c vitamini ile yapmakmış yoksa saçlar açılmıyo kızlar haberiniz olsun banyoda resmen boyalar aktı saçlarından benim saçım siyah olduğu için çok net görebildim bunu denemek isterseniz tavsiye ederim ama dediğim gibi saf c vitamini olması lazım içinde herhangi başka bi vitamin ek olarak olursa hiçbir faydası olmuyo ve koku falanda hiç olmadı bu bayanın önerdiği vitamin ile umarım hepnizin işine yarar 😊

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kizlarrrrrrrrr bendee yaptimm uhuwww:) 3 hafta once cok çok guzl olucami dusunup epey tuzlu bi kuafore gittim emin ellerde olmaliydim,anadan doğma miss gibi açik küllü kumral saçlarimin uçlarina balyaj istedim ışıltı niyetine saçlarim yapilirken kirk kere uyarmama ragmen sapsari bi hatun oldum ciktim neyse begenmezsn yarin gel istedigin gibi yaparz dediler bababaaa kafaya bak neyse o gun sinir oldum sabah hemen evimin altinda olan kuafore tekrar koşuverdim rezil ettiler beni detaya girmiorum bildiginz röfle yaptilarr..agla agla eve ciktim eşim şok içinde falan bütün dogalligim sadeligim yok olmuştü neyse bikac gün sonra ALLAH razı olsun ablam acik kahve tonuna boyadi ama boyanin ambalaji ustundeki resmiyle alakasi yoktu sari halinden milyon kat iyiydi ama yinede çok sert duruodu alidamadim..bikac kez beyaz sabunla yikadim doru bi iki ton açildida sonra ararken nette yine ALLAH razi olsun bi hatunun bu C vitamini ile yaptigi karisimi buldum sabahh hemn kendimi eczaneye attim ve ayni vitamini aldim bide karbonat normal keklerde kullandigimizi aldim ben videodaki hanim ing.karbonati kullanmisti neyse hemen denedim 3-3.5 saat beklettim ve yikadim sonucc harikaa 10 vitamin tabletiyle yaptim ben 16 tl ye aldim eczaneden digeri 10 u kullanirmiyim bilmiorum cunku bu bile bana yettiii:))Deneyin kesinn sonuçç ben bide streçle sardim akmasin dagilmasin diye okadarrrrr çok güzl akıtti rengini belki boyasam boyle bi renk tutmazdi hatta diplerim daha açik uçlarin daha koyu olmasina ragmen hemen hemen her yer ayni tonda:KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

saçlarımı 3yıl önce falan röfle yaptırmıştım daha sonraları hep kendim boyamaya başladım sarı renge 8-9 en son 10 sarıya boyadım bir ay falan gecti genelde begeniyorlar saçımı ama bana biraz çiğ geliyor daha açık olmasını istiyorum acaba bu işlemi yapsam açılır mı rengi

Eklentiler

• IMG_1502.jpg
    IMG_1502.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 542
daha önce saçıma hiç açma işlemi yapmadım ama 2005 den beri düzenli saçımı siyaha boyuyorum, son 4 aydır ise hiç boyamıyorum bunu bende deneyeceğim yazacağım, daha önce sitede yazan yaş mayayı denemiştim işe yaramamıştı umarım bu yarar açıcı kullanmaya çok korkuyorum

X