çalışan hanımların korkulu rüyası akşama kolay pratik ne pişirsem öneriler ??

slm,senin günün baya yorucu geçiyormuş.
benim bu kadar olmasada özellikle kışın
hasta olmayayım diye pekmez,bal,ceviz ve badem yerdim.
bol bol portakal suyu içerdim,işe yaradı çok hasta olmadım.
şimdide soğuk sütün içine keçiboynuzu özü veya pekmezi karıştırıp içiyorum akşamları.tadı çok güzel oluyor.

bir ara ben de tüketiyordum keçi boynuzu yine alayım bari.
sağolun...........

bir ara ben de tüketiyordum keçi boynuzu yine alayım bari.
sağolun...........

keçiboynuzu pekmezini bende içiyorum akşamları. hem sigaranın etkisini azaltıyor , hemde sabahları daha rahat uyanabiliyorum , enerji verdiği kesin :KK34: ben sütle içmiyorum ama 2 tatlı kaşığı pekmez , arkasından hooop suyu dikiyorum kafaya.. kokusu çok fena çünkü :KK25:

Sadece yıkayım mı yani :))Belki de çok absürd bir soru soruyorum ama,beceremedim,napayım :)) Ben mantarı bir ordan bir burdan kestim.ay yok sinir geldi,attım..Dur şeker mantarı temizlemeyi öğreneyim,kaşarlıyıda yaparım :KK1:

ben sadce yıkıyorum canımmm uzerınde toprak oluyoo elımde tek tek ovalay aovalaya yıkıyorumm bıcakla neresını kesıyosunn kii :KK35::KK35:

cok iyi olmus bu topik. ortak dertler, bitmiyor anacim :KK43: neyse cok sukur diyelim...

onceden belirlemek iyi oluyor gercekten ona gore malzemeni hazir ediyorsun..yoksa ben eve gidince yaparsam ancak elimden makarna ve sehriye corbasi geliyor...nedense skstigim anda yaptigim ikili bunlar :KK1:

oyle 3-4 cesit yapayim dersen gece yatmadan once herhalde mutfaktan cikarsin...buarada ben uyuyakaliyorum bebegimi uyuturken mesela mutfak oylece duruyordu..yemegimizi yedik ortalik perisan vaziyette...bir onceki gun temizlemis esim mutfagi ama dun yapmayacagi tutmus...gece saat 2-3 gibi kalktim bulasiklari yerlestirdim makinayi calistirdim...o sirada 1 litre sutum vardi onu kaynattim peynir yaptim suyunu cekmesi icin astim :KK1: bugun giyeceklerimi hazirladim utuledim... :KK14: is biter mi anacimm??? :KK14::KK14: sabah kalktim makinayi bosalttim :KK14:

p.tesi gunu yayla corbasi ve iskender yapmistim...dun kalan yayla corbasini yedik yanina bi gun aksamdan patates haslamistim...patates salatasi esliginde...bugun birsey yok evde bakalim ne yiyecez..sanirim pirasa kavurmasi yaparim yaninada mercimek corbasi belki...benim huyum varki illa aksam yemeginde corba istiyorum...soyle sicak sicak..yaz aylarinda ise soguk corbalar yapiyorum...soyle koca bi kase icmem lazim :KK1:

canim pirinc pilavida cekiyor ama yanina et lazim sanki :KK14: bu yuzden o kalsin en iyisi...salatada yaparim..kismet Allah afiyetle yedirsin :KK1:

Son düzenleme:
cok iyi olmus bu topik. ortak dertler, bitmiyor anacim :KK43: neyse cok sukur diyelim...

onceden belirlemek iyi oluyor gercekten ona gore malzemeni hazir ediyorsun..yoksa ben eve gidince yaparsam ancak elimden makarna ve sehriye corbasi geliyor...nedense skstigim anda yaptigim ikili bunlar :KK1:

oyle 3-4 cesit yapayim dersen gece yatmadan once herhalde mutfaktan cikarsin...buarada ben uyuyakaliyorum bebegimi uyuturken mesela mutfak oylece duruyordu..yemegimizi yedik ortalik perisan vaziyette...bir onceki gun temizlemis esim mutfagi ama dun yapmayacagi tutmus...gece saat 2-3 gibi kalktim bulasiklari yerlestirdim makinayi calistirdim...o sirada 1 litre sutum vardi onu kaynattim peynir yaptim suyunu cekmesi icin astim :KK1: bugun giyeceklerimi hazirladim utuledim... :KK14: is biter mi anacimm??? :KK14::KK14: sabah kalktim makinayi bosalttim :KK14:

p.tesi gunu yayla corbasi ve iskender yapmistim...dun kalan yayla corbasini yedik yanina bi gun aksamdan patates haslamistim...patates salatasi esliginde...bugun birsey yok evde bakalim ne yiyecez..sanirim pirasa kavurmasi yaparim yaninada mercimek corbasi belki...benim huyum varki illa aksam yemeginde corba istiyorum...soyle sicak sicak..yaz aylarinda ise soguk corbalar yapiyorum...soyle koca bi kase icmem lazim :KK1:

canim pirinc pilavida cekiyor ama yanina et lazim sanki :KK14: bu yuzden o kalsin en iyisi...salatada yaparim..kismet Allah afiyetle yedirsin :KK1:
evet canım işler bitmek bilmiyor.Haftasonu canım çıktı temizlik yaparken ama çok şükür bitti,bahar temizliğimiz..İşleri bitirmenin en önemli püf noktası ertelememek.Ay şu çayı içeyimde kalkayım,ay şu dizi bitsin derken aaaa saat kaç oluyor işler duruyor.Zaten yapacağım iş sürekli beynimi meşgul ettiği için izlediğim diziden de bişi anlamıyorum.O yüzden erteleme huyunuz varsa bundan kurtulmaya çalışın şekerler..Yapın işlerinizi oturun keyfinize bakın sonra :))

valla ben soymuyorummm :KK9::KK9:ama guzelce yıkıyorummm bembeyaz olana kadarr uzerınde hıc toprak kalmayacka sekılde tertemız oluyo zatenn :KK34:

bende aynen böle yapıyorum...biraz sıcak suda iyice yıkıyorum...sonra doğra işte tamamdırr :KK1::KK1::KK1:

dünkü menümü yapmadım eve gidince..dün akşam;
buzlukta bamya vardı onu yaptım.. yanına erişte pilavı yaptım..birde salata ve ayran balkonada masayı attım ohh süper oldu valla :KK56::KK56::KK56:

bu akşama patlıcan yemeği+pirinç pilavı+cacık varr :KK56::KK56:

hahaha domates soyar gibi mantarı soymaya çalıstım:KK1:

kız Allah canını almasın hiç mi mantar görmedin :KK1:
ben çok topraklıysa ovalıyarak yıkıyorum ve doğruyorum
aslında yıkanmaz diyorlar içine su çekiyormuş.
mantarın dışı temizse yıkamadan kabuğunu elimle soyuyorum.

bir gün izinliyim ama o günde hem yemek hem ev işi bırakınca insan dinlenemiyor kendine vakit ayıramıyor,
genelde bir iki çeşit ana yemek yapıyorum ,mesela dolma,kurufasulye,taze fasulye,karnıyarık ...yanına çorba,bulgur pilavıyla
idare ettiriyorum olayı :)
yemek stoğu bitince de kızartma,buzluktan önceden hazırladığım köfte-fırın patates,
yoğurtlu soslu makarna,domates soslu makarna,bulgur pilavı-cacık ,mercimekli köfte,kısır...
neyseki yaz günü sebze bol daha kolay oluyor ...
elime ne geçerse dondurucuya atıyorum pasta,börek...çıkartınca yeni yapılmış gibi oluyor :KK66:

kız Allah canını almasın hiç mi mantar görmedin :KK1:
ben çok topraklıysa ovalıyarak yıkıyorum ve doğruyorum
aslında yıkanmaz diyorlar içine su çekiyormuş.
mantarın dışı temizse yıkamadan kabuğunu elimle soyuyorum.

Gördüm canım ama nasıl temizlenir bilmiyordum.Acemilik işte.Biraz da meraksız mıyım ne,izlesene anneni biraz yemek yaparken di mi.Nerdeeeeeee :)) El oğlu istemez konserve bi de,rezil olur kalırsın hey gidi Alya:KK1:

bir gün izinliyim ama o günde hem yemek hem ev işi bırakınca insan dinlenemiyor kendine vakit ayıramıyor,
genelde bir iki çeşit ana yemek yapıyorum ,mesela dolma,kurufasulye,taze fasulye,karnıyarık ...yanına çorba,bulgur pilavıyla
idare ettiriyorum olayı :)
yemek stoğu bitince de kızartma,buzluktan önceden hazırladığım köfte-fırın patates,
yoğurtlu soslu makarna,domates soslu makarna,bulgur pilavı-cacık ,mercimekli köfte,kısır...
neyseki yaz günü sebze bol daha kolay oluyor ...
elime ne geçerse dondurucuya atıyorum pasta,börek...çıkartınca yeni yapılmış gibi oluyor :KK66:

Bizde kalmıyor ya buzluğa atmaya bişi,yapılan kek,pasta 2 günde bitiveriyor :)) Ama boş bir günümde öyle poğaça,börek yapıp buzluğa atmayı düşünüyorum.

Gördüm canım ama nasıl temizlenir bilmiyordum.Acemilik işte.Biraz da meraksız mıyım ne,izlesene anneni biraz yemek yaparken di mi.Nerdeeeeeee :)) El oğlu istemez konserve bi de,rezil olur kalırsın hey gidi Alya:KK1:

biliyorum canım gördüğünü şaka yapıyorum :KK8:
annenin eline bakmak gerçekten çok işe yarıyormuş,
bende evlendikten sonra ilk kez yaptığım yemekleri
başarabildiğimde baya sevinmiştim,merakım vardı annemi hep izlerdim
evlenince işe yaradı.
elin oğlu her yemeği istiyor valla mecburen öğreniyoruz.

bu akşam benim menu şunlar:
buzluktan çıkarılmış etli kurufasulye-pirinç pilavı-salata-ayran
kuru fasulyeyi yaptığım zaman çok oluyor bitiremiyoruz
bende piştiği gün küçük tencereme ayırıp buzluğa atıyorum
yiyeceğim zaman çıkarıp kısık ateşte çözdürüyorum taze gibi oluyor

bu akşam benim menu şunlar:
buzluktan çıkarılmış etli kurufasulye-pirinç pilavı-salata-ayran
kuru fasulyeyi yaptığım zaman çok oluyor bitiremiyoruz
bende piştiği gün küçük tencereme ayırıp buzluğa atıyorum
yiyeceğim zaman çıkarıp kısık ateşte çözdürüyorum taze gibi oluyor

bizde bitiremiyoz pek sevmiyo eşim nohut fasulye ben ne yapacam ya offff

ben mantari her zaman yikarim kizlar...yani yemegi corbasi vs yapilacaksa sulanmasinin bi zarari yokki :KK14:

sadece pizza yapacaksam uzerinde vicik vicik olmasin diye yikamiyorum guzelce siliyorum ya da soyuyorum cok kirliyse.

Son düzenleme:
evet canım işler bitmek bilmiyor.Haftasonu canım çıktı temizlik yaparken ama çok şükür bitti,bahar temizliğimiz..İşleri bitirmenin en önemli püf noktası ertelememek.Ay şu çayı içeyimde kalkayım,ay şu dizi bitsin derken aaaa saat kaç oluyor işler duruyor.Zaten yapacağım iş sürekli beynimi meşgul ettiği için izlediğim diziden de bişi anlamıyorum.O yüzden erteleme huyunuz varsa bundan kurtulmaya çalışın şekerler..Yapın işlerinizi oturun keyfinize bakın sonra :))

dogru soyluyorsun canimda...yap yap bitmiyorki..yap geri iki gun sonra ayni...en cok karisan benim mutfagim oluyor genelde maalesef yemek yapiyorsam...daginiklik bi nebze ama pislige dayanamiyorum..bulasik tabaklar falan filan :KK14:

gecenin bi yarisida olsa kalkip yapiyorum, huyum kurusun :KK14::KK1:

X