çalışan hanımların korkulu rüyası akşama kolay pratik ne pişirsem öneriler ??

dün akşam kv dedeydik plansız oldu...
dünkü menümü bugün yapıcam..

çorba
karışık kızartma+yoğurt+domates sosu+kola :KK56::KK56:

bugun herkes çaycı millet arkadaş ben kocamı doyuramıyorum ki kahvaltıyı yarın sabah hazırlarım hafta sonu ya patlıcan kızartma oturtma yada kısır diye düşünüyom ama

evet canım bazen kahvaltılık ii oluyor valla bizde aynı yarın tatil sabahta kahvaltı olucak ama ne yapıyım hafta bitti performans bitti:KK43:( çok yoğundum bugün. kızartma falan da yaparım herhalde..

mucks canım en uygunu onlar benimde dün misafirim vardı hazır tavuk aldım pilav salata evde mantı vardı haşladım yoğurtladık yemeği yedik sonra tekrar misaifr yemekte az kalmıştı 4 kişi daha geldi salata yaptım bugun ne yapacam bilmiyom

evet canım öğle arası buzluktan fasulyeleri çıkardım erisin,etide düdüklüde haşladım eve gidnce soğanını kavurup hemen
hallederim yemeği :KK56: sende kahvaltı hazırla bu akşamlık böyle olsun.
menemen falan yap,kızartma yap çay demle ohh mis.

ahh canım kıyamam yaa baş ağrısını bimem mi benimde başım çok ağrır yemek memek yapası gelmez insanın ama çocuk olunca mecburen yapıyorum...sende yapmışsın canım bek ellerine sağlık...
küsme küsme gel bize ben sana ne katmerler yaptırırım tatlım

sağol canım,mecburen yapıoz işte,yarın kahvaltıda sana geleyimde katmer yap bana :KK1:

slm kızlar nasılsınız??

dun aksamkı menum zaytınyaglı sarma
mercımek corbası
buzlukatakı kozlenmıs patlıcnalrımdam kendı uydurdugum yogurtlu kıymalı soslu bı yemek
bu aksamda
yarın sbah eşimim egıtımı nedenıyle kahvaltı yaamıycamızdan bu aksamda cay ve kahvaltılık yycez:KK56::KK56:

yaa sende çokk kötüsün hep sevdiğim şeyleri yapıyorsunuz.
bende üşenmesemde bu hafta sonu sarma yapsam,
canım çok çekiyor :KK16:

evet canım öğle arası buzluktan fasulyeleri çıkardım erisin,etide düdüklüde haşladım eve gidnce soğanını kavurup hemen
hallederim yemeği :KK56: sende kahvaltı hazırla bu akşamlık böyle olsun.
menemen falan yap,kızartma yap çay demle ohh mis.

sağol canım,mecburen yapıoz işte,yarın kahvaltıda sana geleyimde katmer yap bana :KK1:

yaa sende çokk kötüsün hep sevdiğim şeyleri yapıyorsunuz.
bende üşenmesemde bu hafta sonu sarma yapsam,
canım çok çekiyor :KK16:

valla benımde cnm uzun zmndan berı cekıyoduuu crsamba gunu oturdum sardım bırazını pısırdım bırazınıdaa acıl durumlar içinn attım buzlugaaa:)) ama cnm cıktı sarana akadar :KK56::KK56:

ben bu aksamm kahvaltılık haızlrıycam ya yanına bısye yaomak laızmda ney yapsamkı acabaa yaa :KK23:

valla benımde cnm uzun zmndan berı cekıyoduuu crsamba gunu oturdum sardım bırazını pısırdım bırazınıdaa acıl durumlar içinn attım buzlugaaa:)) ama cnm cıktı sarana akadar :KK56::KK56:

valla üşenmekle olmuyor bi tarafımı sıkıp mecbur yapıcam :KK1: :KK1:

ben bu aksamm kahvaltılık haızlrıycam ya yanına bısye yaomak laızmda ney yapsamkı acabaa yaa :KK23:

kahvaltı hazırlamaya bayılırım:
menemen-hazır sigara böreği varsa kızartabilrsin
patates kızartması
yumurta salatası
çökelek salatası( yaz geldi bayılırım)
sucuklu yumurta
sebzeli omlet

günün kararsız menüsü,
1. alternatif ;dünden ısladığım nohutla yemek (ki düdüklü kullanmıyoruz , bilmem ne derece açılır)
2. alternatif ; patates salatası
3. alternatif ; canım çok krep istiyo
dolapta da patlıcan , top kabak var kızartmamı yapsam ki..? :44:

valla üşenmekle olmuyor bi tarafımı sıkıp mecbur yapıcam :KK1: :KK1:

kahvaltı hazırlamaya bayılırım:
menemen-hazır sigara böreği varsa kızartabilrsin
patates kızartması
yumurta salatası
çökelek salatası( yaz geldi bayılırım)
sucuklu yumurta
sebzeli omlet

bende her kahvaltıda gdeısk bısey yaprım hep benımde kahvaltı menum zengındır ama
bugun aklıma pek bısey gelmıyo
havada sıcak yaaa agır sylerde ıstemıyorum ama menemen guzel fıkır bıde vazgecılmezımız kayısı kıvamlı yumurtaa :)))

günün kararsız menüsü,
1. alternatif ;dünden ısladığım nohutla yemek (ki düdüklü kullanmıyoruz , bilmem ne derece açılır)
2. alternatif ; patates salatası
3. alternatif ; canım çok krep istiyo
dolapta da patlıcan , top kabak var kızartmamı yapsam ki..? :44:

nohut yapma,düdüklü kullanmıyorsan pişmesi çok zaman alır
patates salatasıda olabilir krepte
top kabaklarını kıymalı dolma yap harika olur
ama bugün çeşit olsun dersen kızartabilirsin üzerinede sarımsaklı yoğurt

Merhaba hanımlar :KK3:
Çalışmıyorum ama pratik yemek tariflerine hayır demem :KK34:
Bu akşam yapıcağm yemeği tarif edeyim: Haşlanmış patatesleri ezip, yağda kavrulmuş soğanla salçayla kavurup baharat ve maydonoz ekliyoruz yoğurtla servis ediyoruz
Afiyet olsun :KK1:

nohut yapma,düdüklü kullanmıyorsan pişmesi çok zaman alır
patates salatasıda olabilir krepte
top kabaklarını kıymalı dolma yap harika olur
ama bugün çeşit olsun dersen kızartabilirsin üzerinede sarımsaklı yoğurt

düşündüklerimden vazgeçip dolma yapmaya karar verdim.. :KK9: iyi fikir , teşekkür ederim canım :KK34:

Merhaba hanımlar :KK3:
Çalışmıyorum ama pratik yemek tariflerine hayır demem :KK34:
Bu akşam yapıcağm yemeği tarif edeyim: Haşlanmış patatesleri ezip, yağda kavrulmuş soğanla salçayla kavurup baharat ve maydonoz ekliyoruz yoğurtla servis ediyoruz
Afiyet olsun :KK1:

ben uygulayacm tsk ederiz tarif için prenses sende yeni evli ve kursa gidiyosun zor yani

X