çalışan hanımların korkulu rüyası akşama kolay pratik ne pişirsem öneriler ??

Günaydın kızlar dün erken çıkmam gerekiyordu o yüzden yazamadım.

Dünkü Menüm
Tavuk Corden Blue+Zeytinyağlı kabak+Pilav+Salata+Yoğurt

Bugün yapmayı düşündüğüm menü
Bezelye yemeği+Pilav+Salata

bunu nasıl yaptınız anlatırmısınız

Sosunun tarifini versene canım nasıl yapıyorsun.

Malzemeler

• 4 adet tavuk pirzola
  • 3 yemek kaşığı yoğurt
  • 2-3 diş sarımsak
  • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 2 yemek kaşığı domates salçası (varsa biber salçası da kullanabilirsiniz)
  • pulbiber, kimyon, tuz

Hazırlanışı

Malzemelerin tamamını karıştırın ve tavukları hazırladığını terbiyenin içerisine koyup 2 saat kadar buzdolabında dinlendirin. Daha sonra tavaya sıvı yağ koyarak tavukları harlı ateşte her iki yönünü de kızartın ve üzerine yarım çay bardağı kadar sıcak su ekleyerek tavanın kapağını kapatıp pişmeye bırakın. Yaklaşık 20 dk kadar tavukları pişirin.

Hazırlamış olduğunuz patates püresinin üzerinde servis edebilirsiniz. Servis esnasında tavukların tavada kalan sosunu da üzerine gezdirmeyi unutmayın, nefis bir sosu oluyor.Patates püresi nasıl yapılır?
4 adet patatesi soyarak yemeklik doğrayın, üzerine su ekleyip haşlayın. Çatalla piştiğini kontrol ederek ocaktan alın. suyunu süzün ve varsa el blenderı ile ya da bir çatalla ezin. İçine 1 çay bardağı kadar süt ilave ederek kıvamını ayarlayın. Tuz ekleyin, iyice püre olduktan sonra biraz kaşar peyniri rendesi ekleyip kaşıkla karıştırın.

Afiyet olsun.

Günaydın kızlar dün erken çıkmam gerekiyordu o yüzden yazamadım.

Dünkü Menüm
Tavuk Corden Blue+Zeytinyağlı kabak+Pilav+Salata+Yoğurt

Bugün yapmayı düşündüğüm menü
Bezelye yemeği+Pilav+Salata

cordon blue yu kendin mi yapıyorsun yoksa hazır mı alıyorsun :44:

niye kimse yazmıyor artık :44::44::KK33:

dün; bezelye+pilav+salata vardı..

bugün; şehriye çorbası + ciğer sote var :KK42:

İş yoğunluğu dan dolayı yazamıyorum vakit bulmuşken yazayim

Dünkü Menüm
Tavuk Haşlama+Pilav+Salata

Bugünkü Menü m
Tavuk suyuna Şehriye Çorbası+Zeytinyağlı Taze Fasulye+Pilav+Bu cacık ın koyu ve cevizli halinden meze yapa cam, çok lezzetli oluyor öneririm kızlar

Bu arada Corden ı kendim yapmıyorum dışarıdan aldım erkek kardeşim bu sıralar bizde kalıyor o seviyor diye aldım ben kendim yemedim eşim yediii:KK24:

Malzemeler

• 4 adet tavuk pirzola
  • 3 yemek kaşığı yoğurt
  • 2-3 diş sarımsak
  • pulbiber, kimyon, tuz

Hazırlanışı

Malzemelerin tamamını karıştırın ve tavukları hazırladığını terbiyenin içerisine koyup 2 saat kadar buzdolabında dinlendirin. Daha sonra tavaya sıvı yağ koyarak tavukları harlı ateşte her iki yönünü de kızartın ve üzerine yarım çay bardağı kadar sıcak su ekleyerek tavanın kapağını kapatıp pişmeye bırakın. Yaklaşık 20 dk kadar tavukları pişirin.

Hazırlamış olduğunuz patates püresinin üzerinde servis edebilirsiniz. Servis esnasında tavukların tavada kalan sosunu da üzerine gezdirmeyi unutmayın, nefis bir sosu oluyor.Patates püresi nasıl yapılır?
4 adet patatesi soyarak yemeklik doğrayın, üzerine su ekleyip haşlayın. Çatalla piştiğini kontrol ederek ocaktan alın. suyunu süzün ve varsa el blenderı ile ya da bir çatalla ezin. İçine 1 çay bardağı kadar süt ilave ederek kıvamını ayarlayın. Tuz ekleyin, iyice püre olduktan sonra biraz kaşar peyniri rendesi ekleyip kaşıkla karıştırın.

Afiyet olsun.

Dün annem yoktu senin tarifinle bunu yaptım, cok leziz oldu Pudracım. Eline sağlık senin de

dün tavuk pilav yaptım biraz yağlı oldu sanki bugünde yeriz ya ev temzilemem lazım herkese hayırlı salılar mutlu huzurlu yuvalar:)

Malzemeler

• 4 adet tavuk pirzola
  • 3 yemek kaşığı yoğurt
  • 2-3 diş sarımsak
  • pulbiber, kimyon, tuz

Hazırlanışı

Afiyet olsun.

Bu tarifi ben de denedim.Gerçekten bu zamana kadar yediğim en lezzetli tavuktu.Biz bu sosla fırın ızgarasında yapıyorduk tavuğu ama böylesi mükemmeldi.Tarif için teşekkürler.

Son düzenleme:
Aslım sanırım yarın senin yemeğini deneyeceğim.
Sultanım ne kadar sürüyor hazırlık aşaması ve pişirme süresi?
Birde akşamdan sorunu yapıp dolaba atıp işten gelince pişirsem sorun olur mu?

Birde bugün ne pişirsem acaba ben?:44:

Aslım sanırım yarın senin yemeğini deneyeceğim.
Sultanım ne kadar sürüyor hazırlık aşaması ve pişirme süresi?
Birde akşamdan sorunu yapıp dolaba atıp işten gelince pişirsem sorun olur mu?

Birde bugün ne pişirsem acaba ben?:44:

10 dk hazırlarsın en fazla 15 dk. olur akşamdan da dinlendirebilirsin. kapalı bir saklama kabında. pişirme de 20 dk civarı oluyor.:KK16:

ben bugün bamya ve pilav yapacağım:KK31:

10 dk hazırlarsın en fazla 15 dk. olur akşamdan da dinlendirebilirsin. kapalı bir saklama kabında. pişirme de 20 dk civarı oluyor.:KK16:

ben bugün bamya ve pilav yapacağım:KK31:
Yarınki yemeğim hazır o zaman:KK34: Yarın akşamda görüşmem vardı eve gidip erken çıkmalıydım oh mis akşamdan hazırla sabahda pişir ye toparla çık :KK76::KK76: Öpüldün kuzu:KK54:

Ben hala kararsızım.:KK50:
dur bakalım kriz ne yapmış

Tavuklu tarifler pratik ekonomik ve leziz oluyor

1.Kremalı soya soslu tavuk
2.tavuk sac tava
3.tavuk şinitzel
4.kanat kavurma

aynı şekilde patateste doyurucu ve hızlı pişme süresiyle pratikler arasında

1.Fırında kremalı kaşarlı patates
2.patates salatası
3.püre
4.patates mantısı
5.baharatlı fırın patates
6.patates kavurması
7.salçalı patates kavurması
8.patates köftesi

canınız tatlı çektiğinde ya da acil misafir geldiğinde şık sunumlu tatlılar yapabilirisiniz

1.yalancı tavuk göğsü
2.tarçınlı meyve satası
3.çikolatalı muzlu kanepe
4.tavada waffle

şimdilik aklıma bunlar geldi:KK39:

X