çalışan hanımların korkulu rüyası akşama kolay pratik ne pişirsem öneriler ??

günaydın İsyan,

Yaş pastayı kendinmi yapıyorsun,
tarifini yazabilir misin ?

gofrettom hazırı yap ama şu yaş pasta tarifini dene derim ben yaparım herkes cok begenir
RULO YAŞ PASTA
Kek İçin
4 Yumurta
1 su bardağı şeker(su bardağı cok büyük olmayacak küçük su bardaklarıından)
1,5 su bardağı un (su bardağı cok büyük olmayacak küçük su bardaklarıından)
1 paket vaniya
1 paket kabartma tozu
1 kaç damla limon
yağlı kağıt
yapılışı : yumurta şeker çırpılır sonra vanilya ile çırpılır sonrada kabartma tozu üstüne bir kaç damla limon sıkılır un ilave edilir yağlı kagıda dökülür fırına konur .üstü kızardığında alınır rula şekline alınır soğuyunca rulo açılır zaten şeklini almıştır tepsiye alınır içine krem şanti dışına ben kakolu 3 dk puding kulanıyom pişirmeden 3 dk çırpıyosun sonra dışına hindiztan cevize isteğe göre içine muz afiyet olsun

patlıcanları alacalı soy canım.yuvarlak yuvarlak çok ince olmayacak şekilde dilimle.Bir süre tuzlu suda beklet.Daha sonra patlıcanları kızart,bir borcama dök.kıymayla soğanı güzelce kavur.Biraz salça ekle,baharat olaraka karabiber ekleyebilirsin.Bu kıymalı,salçalı karısıma sıcak su ekle ve hafif kaynaya kadar bekle.Kaynadıktan sonra bu harcı patlıcanların üzerine dök ve fırında 20-25 dk pişir.piştikten sonra maydanozla süsleyebilirsin üstünü..Ben böyle yapıyorum :))

tavada pişermi canım bide biber domates koymuyomusun kıymalı harca

gofrettom hazırı yap ama şu yaş pasta tarifini dene derim ben yaparım herkes cok begenir
RULO YAŞ PASTA
Kek İçin
4 Yumurta
1 paket vaniya
1 paket kabartma tozu
1 kaç damla limon
yağlı kağıt
yapılışı : yumurta şeker çırpılır sonra vanilya ile çırpılır sonrada kabartma tozu üstüne bir kaç damla limon sıkılır un ilave edilir yağlı kagıda dökülür fırına konur .üstü kızardığında alınır rula şekline alınır soğuyunca rulo açılır zaten şeklini almıştır tepsiye alınır içine krem şanti dışına ben kakolu 3 dk puding kulanıyom pişirmeden 3 dk çırpıyosun sonra dışına hindiztan cevize isteğe göre içine muz afiyet olsun

bi heveslendim, hevesim kaçmadan deneyeyim şirinecim :)

kızlar bu aksam benım evde hıc yemegım yok halada bı fıkrımmm yokkkk ne yapıcam benn yaaaa sadece

daha önceden yapıp altını kaptır kpatmaz kavanoza koydugum corbam var okadar
tavsıye ederım kzılar cok buyuk rahatlık corba yapınca asla 2 kısılık yapmam hep bıraz fazla yapıp sıcak sıcka konserve şişesıne koyup agzını kapatırım istersen 3haftasonra ye hiç bişey olmuyo ve dolapta çeşit çeşit corba oluyo.

:KK9::KK9:

RULO YAŞ PASTA
Kek İçin
4 Yumurta
1 paket vaniya
1 paket kabartma tozu
1 kaç damla limon
yağlı kağıt

ayyy çok güzelmiş gözümde canlandı birden :))

kızlar bu aksam benım evde hıc yemegım yok halada bı fıkrımmm yokkkk ne yapıcam benn yaaaa sadece

tavsıye ederım kzılar cok buyuk rahatlık corba yapınca asla 2 kısılık yapmam hep bıraz fazla yapıp sıcak sıcka konserve şişesıne koyup agzını kapatırım istersen 3haftasonra ye hiç bişey olmuyo ve dolapta çeşit çeşit corba oluyo.

ben bunu duydum ama hiç denemedim canım, peki soğuyunca dolabın alt kısmına mı koyuluyor sanırım öyle mi ???

Buzlukta mı bekletecez peki canım konserve şişelerini:26:

patlıcanları alacalı soy canım.yuvarlak yuvarlak çok ince olmayacak şekilde dilimle.Bir süre tuzlu suda beklet.Daha sonra patlıcanları kızart,bir borcama dök.kıymayla soğanı güzelce kavur.Biraz salça ekle,baharat olaraka karabiber ekleyebilirsin.Bu kıymalı,salçalı karısıma sıcak su ekle ve hafif kaynaya kadar bekle.Kaynadıktan sonra bu harcı patlıcanların üzerine dök ve fırında 20-25 dk pişir.piştikten sonra maydanozla süsleyebilirsin üstünü..Ben böyle yapıyorum :))

bende böyle yapıyorum ama son zamanlarda patlıcanı bütün olarak kızartıp karnıyarık şeklinde yapmak daha pratik geliyor :)))

Karnıyarık hiç yapmadım canım,niyeyse beceremiyecekmişim gibi geliyor hep bana ve her seferinde yapmaktan vazgeçiyorum :)))

aslında daha kolay biliyor musun :) çünkü musakka da tek tek o yuvarlakları kızartmak daha uzun sürüyo , karnıyarıkta uzun uzun 5-6 patlıcan 1 seferde tavada kızartıp hazırlamış olduğumuz harcı içine doldurup fırına sürmek nedense daha pratik geliyor bana bir dene derim canım :))

aslında daha kolay biliyor musun :) çünkü musakka da tek tek o yuvarlakları kızartmak daha uzun sürüyo , karnıyarıkta uzun uzun 5-6 patlıcan 1 seferde tavada kızartıp hazırlamış olduğumuz harcı içine doldurup fırına sürmek nedense daha pratik geliyor bana bir dene derim canım :))

deneyim canım en kısa zamanda :))

ben bunu duydum ama hiç denemedim canım, peki soğuyunca dolabın alt kısmına mı koyuluyor sanırım öyle mi ???

Buzlukta mı bekletecez peki canım konserve şişelerini:26:

cnmm kesınlıkleee cok raht bısey tadında faln dgişme olmuyooo aynı ılk gun yaptıgın gıbı oluyoo sıcak sıcak kapatıyosun konserve mantıgı dolaba koymasan bıle bısey olmaz ama ben yınede koyuyoprum buzluga degıl ama normal dolap kısmınaa cnm buzluktaa catlar zaten konserve şişeleri :KK36::KK36:

cnmm kesınlıkleee cok raht bısey tadında faln dgişme olmuyooo aynı ılk gun yaptıgın gıbı oluyoo sıcak sıcak kapatıyosun konserve mantıgı dolaba koymasan bıle bısey olmaz ama ben yınede koyuyoprum buzluga degıl ama normal dolap kısmınaa cnm buzluktaa catlar zaten konserve şişeleri :KK36::KK36:

teşekkürler canım.çok işime yarayacak bu bilgi:KK34:

ben hiç konserve yapmadım nedense tutmaz, patlar, çatlar, kapağını iyi kapatamam falan diye hep kaçındım ama bunu bir kez denicem çorbayı fazla yapıp :)) bakalım olacak mı becerbilicek miyim :KK66: sağol canım paylaşım için

teşekkürler canım.çok işime yarayacak bu bilgi:KK34:

ben hiç konserve yapmadım nedense tutmaz, patlar, çatlar, kapağını iyi kapatamam falan diye hep kaçındım ama bunu bir kez denicem çorbayı fazla yapıp :)) bakalım olacak mı becerbilicek miyim :KK66: sağol canım paylaşım için

kesınlıkle çokkk işe yarayan bişey deneyinn pişman olmayacaksınızzz:KK9:

sıcak sıcak sıkıca kapatırsan hıc bısey olmazzz soguyuncada t dolaba ıstedıgınde cıkar yeee :KK56:

kaç gün kalabilir peki canım cok yoruldum bugun ya patlıcan musakka yapabilirmiyim :KK36:

rulo yaş pasta
kek için
4 yumurta
1 paket vaniya
1 paket kabartma tozu
1 kaç damla limon
yağlı kağıt
yapılışı : Yumurta şeker çırpılır sonra vanilya ile çırpılır sonrada kabartma tozu üstüne bir kaç damla limon sıkılır un ilave edilir yağlı kagıda dökülür fırına konur .üstü kızardığında alınır rula şekline alınır soğuyunca rulo açılır zaten şeklini almıştır tepsiye alınır içine krem şanti dışına ben kakolu 3 dk puding kulanıyom pişirmeden 3 dk çırpıyosun sonra dışına hindiztan cevize isteğe göre içine muz afiyet olsun

kesinlikle deneyin derim kızlar hayat kurtarıyo özellikle şu söz cok hoşuna gidiyo insanın yoo ne hazır keki ben yaptım :KK9:

X