çalışan hanımların korkulu rüyası akşama kolay pratik ne pişirsem öneriler ??

menü cok güzelmiş canım dolmayı dün mü yaptın

yok şekerim bugün yapcam...hemen elimi yıkayıp mutfağa gircem...bakalım yetişcekmi...yetiştirirsem benden ev kadını olmuş demektir :KK1::KK1:

gofrettom hazırı yap ama şu yaş pasta tarifini dene derim ben yaparım herkes cok begenir
RULO YAŞ PASTA
Kek İçin
4 Yumurta
1 su bardağı şeker(su bardağı cok büyük olmayacak küçük su bardaklarıından)
1,5 su bardağı un (su bardağı cok büyük olmayacak küçük su bardaklarıından)
1 paket vaniya
1 paket kabartma tozu
1 kaç damla limon
yağlı kağıt
yapılışı : yumurta şeker çırpılır sonra vanilya ile çırpılır sonrada kabartma tozu üstüne bir kaç damla limon sıkılır un ilave edilir yağlı kagıda dökülür fırına konur .üstü kızardığında alınır rula şekline alınır soğuyunca rulo açılır zaten şeklini almıştır tepsiye alınır içine krem şanti dışına ben kakolu 3 dk puding kulanıyom pişirmeden 3 dk çırpıyosun sonra dışına hindiztan cevize isteğe göre içine muz afiyet olsun

bunu deneyeceğimm :KK56:

Erkekleri kandırmak lazım napalım ben hazır sakızlı muhalebi alıyom pişirdikten sonra biraz soğutuyom cam dondurma kaaselerine döküyom üstünede joleler varya çilekli jole yapıpı üstüne döküyom muhalebi soğuyunca üstüne hindistan cevizi dondurma gbi duruyo woww nasıl yaptın diyo :)

Erkekleri kandırmak lazım napalım ben hazır sakızlı muhalebi alıyom pişirdikten sonra biraz soğutuyom cam dondurma kaaselerine döküyom üstünede joleler varya çilekli jole yapıpı üstüne döküyom muhalebi soğuyunca üstüne hindistan cevizi dondurma gbi duruyo woww nasıl yaptın diyo :)

süper valla...iyiymiş aklılma gelmemiştir...hemen yapıcam hafta onu :KK1::KK1:

ne çektiniz be çocuuum , eve yetişecem de evdekilerin yüzünü yemekle, pastayla güldürecem diye ne çektiniz bee
ama evdekiler de haklıııı : can boğazdan gelir be çocuğuuum

şaka bi yana kızlar kimse alınmasın :18::18:

ben yaptıklarımı yazayım size:
1) marketten aldığım kıymayı köfte malzemeleriyle : soğan, baharat, galeta unu v.s ile köfteye çevirip şekil veriyorum yapışmasınlar diye galeta ununa bulayıp ayrık ayrık düz bir buzdolabı saklama kutusuna dizip buzlukta saklayabilirsiniz

2)her seferinde soğan doğramaya son , 2-3 kilo soğanın hepsini soyup robotta çekin ve buzdolabı poşetine yassı bir şekilde bastırıp buzlukta saklayın ; soğan lazım olduğunda poşeti açmadan önce sert bişeyle kırıp içinden alın istediğiniz miktarda

3)taze taze yapılmış bütün yemekler soğuyunca buzluğa uygun kaplarda atılıp kısa zamanda tüketilebilir.

4)azcık ta kahvaltı yapsın evdekiler :KK9:
aklıma gelenler bunlar

ne çektiniz be çocuuum , eve yetişecem de evdekilerin yüzünü yemekle, pastayla güldürecem diye ne çektiniz bee
ama evdekiler de haklıııı : can boğazdan gelir be çocuğuuum

şaka bi yana kızlar kimse alınmasın :18::18:

ben yaptıklarımı yazayım size:
1) marketten aldığım kıymayı köfte malzemeleriyle : soğan, baharat, galeta unu v.s ile köfteye çevirip şekil veriyorum yapışmasınlar diye galeta ununa bulayıp ayrık ayrık düz bir buzdolabı saklama kutusuna dizip buzlukta saklayabilirsiniz

2)her seferinde soğan doğramaya son , 2-3 kilo soğanın hepsini soyup robotta çekin ve buzdolabı poşetine yassı bir şekilde bastırıp buzlukta saklayın ; soğan lazım olduğunda poşeti açmadan önce sert bişeyle kırıp içinden alın istediğiniz miktarda

3)taze taze yapılmış bütün yemekler soğuyunca buzluğa uygun kaplarda atılıp kısa zamanda tüketilebilir.

4)azcık ta kahvaltı yapsın evdekiler :KK9:
aklıma gelenler bunlar

:))
teşekkürlerr, şu soğan işini yapıcam bende

haaa aklıma gelmişken bakliyatlar konusunda suda bekletme işlemi zaten 1 günü alıyor bende 2-3 litre suyu kaynatıp 3 boş kap hazırlıyorum
her birine ayrı bir bakliyat koyup hepsini sıcak suda bir gece bekletiyorum
yani 1 defada nohut, kuru fasulye, yeşilmercimek hepsi ayrı ayrı kullanıma hazır
1 er pişirimlik poşetleyip buzluğa atıyorum

Hazır et ve tavuksuları kullanmak istemeyenler için; haşladığınız tavuğun suyunu buz kalıplarına koyup dondurun, pilav ve çorbalarda kullanabilirsiniz. buz kalıbı olarak satılan poşetler var arkadaşlar $0000368_koroplast_buz_torbasi_10lu_300.jpeg işte bu

Kıymanın ömrünü uzatmak için; kıymayı soğanla kavurup yemek harcı olarak saklama kabına ya da poşetlere koyun. Elinizin altında kavrulmuş kıyma olunca işleriniz hızlanır, hem de kıyma uzun ömürlü olur.

ÇARLİSTON BİBER SALATASI
300g çarliston biber
Yarım çay bardağı sıvı yağ2 yemek kaşığı dövülmüş ceviz
5 diş sarımsak
Yarım su bardağı su
1 yemek kaşığı sirke
Yarım su bardağı yoğurt
Karabiber
Kırmızı pul biber
Tuz
Tavaya sıvıyağı alarak ısıtın ve sarımsakları ilave ederek 2-3 dakika kadar soteleyin. Yıkayıp kuruladığınız biberlerin içlerini çıkartarak doğrayın. Ve sarımsakların üzerine ekleyerek 4 dakika kadar da biber ve sarımsakları birlikte soteleyin. Su, karabiber, pul biber, ceviz ve tuzu ekleyin. Su çekilene kadar pişirin ve su tamamen çekildiğinde ocaktan alarak sirkeyi ilave edin. Biberler soğuduktan sonra yoğurt ile karıştırarak servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

BU tarifi hep yaparım,çok lezzetli oluyor kızlar..deneyin.kısa sürede yapılan hoş bir lezzet:KK34:

alyadua hayatım deneyecem bunu cok merak ettim

haaa aklıma gelmişken bakliyatlar konusunda suda bekletme işlemi zaten 1 günü alıyor bende 2-3 litre suyu kaynatıp 3 boş kap hazırlıyorum
her birine ayrı bir bakliyat koyup hepsini sıcak suda bir gece bekletiyorum
yani 1 defada nohut, kuru fasulye, yeşilmercimek hepsi ayrı ayrı kullanıma hazır
1 er pişirimlik poşetleyip buzluğa atıyorum

deneyecem deneyecem kesinlikle

Hazır et ve tavuksuları kullanmak istemeyenler için; haşladığınız tavuğun suyunu buz kalıplarına koyup dondurun, pilav ve çorbalarda kullanabilirsiniz. buz kalıbı olarak satılan poşetler var arkadaşlar Eki Görüntüle 700910 işte bu

Kıymanın ömrünü uzatmak için; kıymayı soğanla kavurup yemek harcı olarak saklama kabına ya da poşetlere koyun. Elinizin altında kavrulmuş kıyma olunca işleriniz hızlanır, hem de kıyma uzun ömürlü olur.

bunu hiç görmedim denemedim

X