Çalışan Kadın Bankamatik mi?

Bu da şaka olmalı. Siz o hayatı hiç bilmiyorsunuz çok belli. Kayınvalidem anlatsa offf o ne ya dersiniz. Sabah beşte kalk hayvanları yemle, dön kahvaltı haZırla, çocukları okula gönder, günboyu tarlada olacaksın akşama yemek yap, tarlada ne yiyeceksin bunları ayarla, toparlan git tarlaya yiyecekleri semaveri falan sırtlan, git orda çalış, akşam gel evin işleri... hiç yıpratıcı değil çok patronca 😂 ben özet geçtim bir de
Bencede bilmiyor
Benim babaannem babamı tarlada çalışırken doğurmuş. Yanında bebeği sarabilecek temiz örtü bile yokmuş. Rastgele birşeye sarmış iki damla emzirmiş ağacın dibine koymuş ve işine devam etmiş. Evde uzakmış. En azından erken gideyim eve yokmuş, hep birlikte gidiliyormuş.
Bu cidden özenilecek bir hayatmı.
Çalışmayı sömürülmek sanıyorlar. Zorla değil, evinde oturmayı tercih edebilir kadınlar. Ama ondan sonra çalışan kadına taş atmasınlar. Herkes kendi tercihini yaşar. Sömürülmek istemiyorsa evinin hanımı olsun. İlerde niye benim param yok niye benim emeklim yokda demesin

Bilmem mi? 😀 Çok iyi birşey olsa kimseye bırakmazlar, herkes neden şehirde, köylerde in cin top oynuyor sanıyorlar acaba? En zor hayat, temeli olmayanın kaldıracağı bişey değil.
Kv kp olayına girmedim daha. Aynı tarlada karşılıklı evlerde ne kadar bağımsız olunursa o kadar bağımsızsın. Tarla arsa bahçe traktör hepsi kayınpederin bu arada. Tarlalar evden uzakta ve römorka kadın erkek işçileri toplayıp beraber giden kv. İşyerindeki mobbingden evladır diyen varsa buyursun MorAnka MorAnka bir de bunlar zengini bak, ama işinin başında durmak zorunda ve iş bu şekilde.

Kv kp olayına girmedim daha. Aynı tarlada karşılıklı evlerde ne kadar bağımsız olunursa o kadar bağımsızsın. Tarla arsa bahçe traktör hepsi kayınpederin bu arada. Tarlalar evden uzakta ve römorka kadın erkek işçileri toplayıp beraber giden kv. İşyerindeki mobbingden evladır diyen varsa buyursun MorAnka MorAnka
Gık demen mümkün mü bu oluşumun içinde, 1 demlik çay demlemek zoruna giderken şimdi?😀 Koca ile bir ayar tutturmak mümkün mü, o kayın aile varken? Neyse ki biz gidersek patron benim, zhehehe.

Gık demen mümkün mü bu oluşumun içinde, 1 demlik çay demlemek zoruna giderken şimdi?😀 Koca ile bir ayar tutturmak mümkün mü, o kayın aile varken? Neyse ki biz gidersek patron benim, zhehehe.
Bir de bunlar nispeten zengini, ama işini yine takip etmek zorunda ve çalışma sistemi bu şekilde. kıt kanaat geçineni sen düşün. Patates ekerler para etmez dök hepsini, boşa gitti her şey... o yüzden eşimle görümcemi okutmuşlar, derslerine önem vermişler. Çocuklar bunları yaşamasın maksat...

Kv kp olayına girmedim daha. Aynı tarlada karşılıklı evlerde ne kadar bağımsız olunursa o kadar bağımsızsın. Tarla arsa bahçe traktör hepsi kayınpederin bu arada. Tarlalar evden uzakta ve römorka kadın erkek işçileri toplayıp beraber giden kv. İşyerindeki mobbingden evladır diyen varsa buyursun MorAnka MorAnka
Burdan Tarlada çalışmayı küçümsediğim çıkmasın lütfen. Kesinlikle küçümsenecek bir tarafı yok. Herkesin yapabileceği bir iş asla değil. Geçen sene pandemide sıkıntıdan patlayınca dedimki
bu sene bahçeye sebzeyi ben ekeyim. Bahçe dediğimde toplam 3x3m cıvarı bir hobi bahşesi yani. Amann kazıması, otlardan arındırması, dikmesi, sulaması, tekrar otlardan arındırması, tekrar sulamak, 2 gün sonra yine ot temizlemesi, büyüdükçe bağlaması, tekrar ot temizlemesi…. dedim bu ne ya. Yiyeceğim 2 domates 1 salatalık, yemem daha iyi. Bahara orayıda çim yapmayı düşünüyorum 😬

Bana söylenmedi ama, ihtiyacın olmasa derken, kocanın parasıyla ihtiyacın olmamasıysa, neyine güveneceksin, insan bu yapmaz dediğin her şeyi yapabilir.
Sade koca parasıda değil. Şükür benim ailemden bana kalacak olan benim torunlarımın çocuklarına da yeter, ama mesele bu değilki. Ben bi süre çocuklar olunca işi bıraktım. İlk zamanları çok keyifliydi ama sonrasında sıkıntıdan çatladım. Bide ben evde oturan biride değildim. Evde durayım yemek yapayım asla olmadım. Derneklere katıldım, çevrem çok geniştir hergün kahvaltılar, günler, spor, akşam aktiviteleri falan. Ama yok yani, çalışmak gibi değildi. Tekrar işe döndüm kendime geldim.

Köy hayatı halen ulaşılabilir bir hayat, tercih edebilirsiniz. Üstelik patrondan beter bir kaynana kayınbaba, onun uşağı koca belası olmaz başınızda. İnsan gücünün yerini makineler aldığı için tarlaya ırgat lazım diye sürekli doğurmanız da gerekmez. Dalga değil bak, gerçekten diyorum, biz de iki yıla kadar bunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz.
Allaha şükür köy hayatına atılım yaptık zaten, butik çiftçiliğe soyunduk, içine çeşitli ağaçlar ektik şuan 1 yaşındalar...İşte ki stresi atmak için gidiyoruz arada çapa arada sulama yapıyoruz ..Ateş yakıp bişiler içiyoruz...Kışın soba yakıyoruz.. Sürekli doğurmuyorum tek çocuk sahibiyim..Eşimin aileside çok medeni de uşaklık yapmamı isteyen yok...Bu arada neden dalga olsun medeni olarak fikir beyan ediyoruz burda...

Bu da şaka olmalı. Siz o hayatı hiç bilmiyorsunuz çok belli. Bahçede domates yetiştireni söylüyorsanız onu bilemem tabi 😂Kayınvalidem anlatsa offf o ne ya dersiniz. Sabah beşte kalk hayvanları yemle, bahçeye bak, dön kahvaltı haZırla, çocukları okula gönder, günboyu tarlada olacaksın akşama yemek yap, tarlada ne yiyeceksin bunları ayarla, toparlan git tarlaya yiyecekleri semaveri falan sırtlan, git orda çalış, akşam gel evin işleri... hiç yıpratıcı değil çok patronca 😂 ben özet geçtim bir de
Asıl siz şaka olmalısınız , gayette iyi bilirim köy hayatını, geçen konuştuğum yaşlı bir teyze köyde yaşamış dediğiniz işlerin hepsini yapmış, şimdi ki gençlere üzülüyorum aynı ev içinde birbirlerini görmüyorlar biz en azından hep beraberdik beyimle dedi...

Bilmem mi? 😀 Çok iyi birşey olsa kimseye bırakmazlar, herkes neden şehirde, köylerde in cin top oynuyor sanıyorlar acaba? En zor hayat, temeli olmayanın kaldıracağı bişey değil.
Şu an köyden göçün sebebi maliyetler çok yüksek yem fiyatları , gübre fiyatları , tohum fiyatları güzel karlar olsa inanın kimse köyden gitmek istemiyor...

Allaha şükür köy hayatına atılım yaptık zaten, butik çiftçiliğe soyunduk, içine çeşitli ağaçlar ektik şuan 1 yaşındalar...İşte ki stresi atmak için gidiyoruz arada çapa arada sulama yapıyoruz ..Ateş yakıp bişiler içiyoruz...Kışın soba yakıyoruz.. Sürekli doğurmuyorum tek çocuk sahibiyim..Eşimin aileside çok medeni de uşaklık yapmamı isteyen yok...Bu arada neden dalga olsun medeni olarak fikir beyan ediyoruz burda...
Yok, belki yanlış anlaşılırım diye. Biz de butik değil, hayatımızı orda yeniden kurmaya gidiyoruz. Ataerki olmasa köy hayatı çok daha güzel, şehirdeki kalabalık, sıkış tepiş, kırmızı plastik paketin içindeki hayat ruhumu yoruyor zaten. Bir yandan da en zor hayat, kara toprak ekmeği kolay vermiyor.

Şu an köyden göçün sebebi maliyetler çok yüksek yem fiyatları , gübre fiyatları , tohum fiyatları güzel karlar olsa inanın kimse köyden gitmek istemiyor...
Burda da aç kalacağız lakin, üretim yok, her saat zam gelmeye başladı. Zor geliyor insanlara biraz da, bakmayın.

Çalışırken kendine alan açmazsan, paranı kendini dinlendirmek için harcamaZsan yıpranırsın. Benim öğretmen arkadaşım var mesela, derdi gücü ev işleri ve evinin düzeni. Eşi birkaç çeşit yemek istermiş de , bunun içinde neden et yok dermiş de... sen bu konuyu çözemiyorsan boşuna çalışıyorsun demektir. Benim laflarımla temizlikçi çağı
Evde yemek yemiyoruz , ama bu sabah arkadan ağlayan bebeğimi düşünüp kendimi yıpratıyorum..Bir tutturmuşsunuz alan açmak , harcama yapmamak , gayette alanım var..

Yok, belki yanlış anlaşılırım diye. Biz de butik değil, hayatımızı orda yeniden kurmaya gidiyoruz. Ataerki olmasa köy hayatı çok daha güzel, şehirdeki kalabalık, sıkış tepiş, kırmızı plastik paketin içindeki hayat ruhumu yoruyor zaten. Bir yandan da en zor hayat, kara toprak ekmeği kolay vermiyor.
Hakkınızda hayırlısı olsun, bizimde öyle niyetimiz var onun için sürekli araştırıyoruz , tarla fiyatları motor fiyatları maliyetleri damlama sulama sistemleri... düşününce sıfır parasız girilecek iş değil ..Belki de miras kalmalıydı kurulu düzen güzel olurdu :KK70:

Asıl siz şaka olmalısınız , gayette iyi bilirim köy hayatını, geçen konuştuğum yaşlı bir teyze köyde yaşamış dediğiniz işlerin hepsini yapmış, şimdi ki gençlere üzülüyorum aynı ev içinde birbirlerini görmüyorlar biz en azından hep beraberdik beyimle dedi...
rahatı görmediğinden mi acaba ona yaşadıkları normal geldi? Ya da kendi bahçesinde domates yetiştirmekten ibaretti onun olayı

Hakkınızda hayırlısı olsun, bizimde öyle niyetimiz var onun için sürekli araştırıyoruz , tarla fiyatları motor fiyatları maliyetleri damlama sulama sistemleri... düşününce sıfır parasız girilecek iş değil ..Belki de miras kalmalıydı kurulu düzen güzel olurdu :KK70:
Kayınbabanın toprağı var, kardeşi ile beraber ama o Almanya 'da, gözü yok. Hatta demiş eşime "Oğlum oraya ölü yatırım yapma, yazık." diye. Ölü derken? 😀 Biz de toparlanıp öyle gideceğiz, şimdi gitmeye kalksak kayınbabanın babasının izbe evinde anca elektrik su açtırırız. 😀

Kayınbabanın toprağı var, kardeşi ile beraber ama o Almanya 'da, gözü yok. Hatta demiş eşime "Oğlum oraya ölü yatırım yapma, yazık." diye. Ölü derken? 😀 Biz de toparlanıp öyle gideceğiz, şimdi gitmeye kalksak kayınbabanın babasının izbe evinde anca elektrik su açtırırız. 😀
Siz orayı adam edince amca beye kıymetli olur ama
hele çocukları orası bizim yerimiz, bizim yerimize çöktüler derler. Davaya kadar gider
ailede bu tarz şeyleri çok gördüm o yüzden diyorum
inşallah tapuyu vs kendi adınıza almadan büyük yatırımlar yapmassınız

X