Çalışan Kadın Bankamatik mi?

O zaman çalışmayan kadın eşini bankamatik olarak mı görüyor ev işlerinde eşine yardım etmeyen erkegi elestirebiliriz daya özenli davranmali eşine yardımcı olsun diye ama bu yazılarla çalışan kadını küçümsemeyin, benim babam üniversiteyi bitirdiğim yıl vefat etti evimiz kiraydi ve annemin maaşı olmasaydi bildiğiniz sokakta kalmıştık, o gün bu gün karar verdim kesinlikle kendi mesleğimi yapamazsam bile temizlik yapıp yine paramı kazanacağım diye, dünya o farklı pencereden dönmüyor malesef ki bana kalsa eli ayağı tutan herkes çalışmalı eşinin imkanı çok iyi olur ihtiyaç duymaz o zamanda kendini geliştirmeli

bu cahide hanımın çalışamıyor olmasını pek sindirememiş.
bu tür yazılarla tüm kadınların çalışmayıp evde oturmasını yani kendine benzemsini istiyor.
ne yani çalışan kadın saliha kadın, dindar olamaz mı?
peygamberimizin eşi hz. hatice ticaret kadınıydı. yani iş kadını. ne kadar yoğun çalıştığını siz düşünün.
hz. aişe hadis ezberlemek ve nakletmekle meşguldü. yani insana en hayırlı bir meslekte çalıştı.
bizim dinimizin neresinde kadın çalışmasın, pasifleşsin, hayatı sadece çorap yıkayıp yemek yapmakla geçsin diyor????
allahın ilk emri OKU. bu zihniyetler kadının okumasına bile karşı.
okuyan çalışan kadın namussuz değildir. ekmeğini kazanıyor ,evine rızık getiriyor diye anneliğinden karılığından taviz vermiş demek değildir.
benim babaannem, anneannem de çalıştı. 70 yaşındaki kadın 60 yıldır çalışıyor tarlalarda. eşine yardımcı oluyor rızkını kazanıyor. kadın çalışmaz diyip evde oturup dantel örmüyor. bundan 100 yıl öncede kadın çalışıyordu, ha tabi ozamnın şartları farklıydı farklı işler yapıyorlardı. evde oturup kısır partileri vermek yerine dışarda ekmeklerinin peşindeydiler.

böyle yazılarla çalışan kadınları basitleştirmeye çalışıyorlar ama günaha giriyorlar. yarın o kocasına yaranmak için çalışmayan kadını, kocası aldattığında, dövüp sövdüğünde sahiplenip kol kanat gerecek mi bu insanlar ?HAYIR...
kendine faydası yok ki başka bir kadına nasıl olsun. bu kadınlara sahip çıkan dernekler yine çalışan kadınlar sayesinde kuruldu , işledi.
çalışmayın evde oturup diyip de kimsenin günahına girmesinler. her kadının şartları aynı değildir. insanlar zevkinden değil ihtiyaçdan dolayı çalışırlar
Yürekten tebrik ediyorum sizi. Bize söylenecek bir şey kalmamış gerçekten .

Yazınızın altına ben de imzamı atıyorum 👏👏👏

Çalışırken kendine alan açmazsan, paranı kendini dinlendirmek için harcamaZsan yıpranırsın. Benim öğretmen arkadaşım var mesela, derdi gücü ev işleri ve evinin düzeni. Eşi birkaç çeşit yemek istermiş de , bunun içinde neden et yok dermiş de... sen bu konuyu çözemiyorsan boşuna çalışıyorsun demektir. Benim laflarımla temizlikçi çağı
bir kaç yıl öğretmenlik yaptığım için öğretmenler konusunda bilgim var.çoğu kadın öğretmen o kadar kendine değer vermiyordu ki.anca para biriktirme peşindeydiler.eve ayda bir alınacak yardımcı kadına verilecek paraya bile kıyamıyorlardı ki çift maaşlıydılar ve ekonomi de bugünkünden kat kat iyiydi.kıyafet takı tatil vs konusunda da aynıydılar.tatil anlayışları memleketlerine gitmekten ibaretti.bekar 30 larını geçmiş kadın öğretmenler de aileleri tarafından kardeşleri tarafından madden sömürülüyorlardı.çok azı çalışıyorum kendi paramın bir kısmını kendi keyfim için mutluluğum için hobilerim için harcarım kime ne kafasında idi.ve sadece onların yüzü mutluluk saçıyordu.gerisi daha okuldan çıkmadan ne pişireceklerinin evi nasıl süpüreceklerinin derdindeydiler.iş çıkışı 2 3 arkadaş bir kahve içeriz bile diyemiyorlardı eşlerinden korkanları bile vardı.çalışan ya da çalışmayan hiç bir kadın hizmetçi köle değildir.keşke bu düzen değişse artık

Cahide eskiden böyle düşünürken şimdi trendyolda saçma sapan şeylerin reklamıyla link veriyor :KK70: vay be para tatlı geliyor tabi. Gidip sabah kalıp çalışınca köyü kadın okuyorsun ama linkleri dağıtınca cıxx. Artık cidden böyle iman falan diye yazanları okumuyorum bile .

bir kaç yıl öğretmenlik yaptığım için öğretmenler konusunda bilgim var.çoğu kadın öğretmen o kadar kendine değer vermiyordu ki.anca para biriktirme peşindeydiler.eve ayda bir alınacak yardımcı kadına verilecek paraya bile kıyamıyorlardı ki çift maaşlıydılar ve ekonomi de bugünkünden kat kat iyiydi.kıyafet takı tatil vs konusunda da aynıydılar.tatil anlayışları memleketlerine gitmekten ibaretti.bekar 30 larını geçmiş kadın öğretmenler de aileleri tarafından kardeşleri tarafından madden sömürülüyorlardı.çok azı çalışıyorum kendi paramın bir kısmını kendi keyfim için mutluluğum için hobilerim için harcarım kime ne kafasında idi.ve sadece onların yüzü mutluluk saçıyordu.gerisi daha okuldan çıkmadan ne pişireceklerinin evi nasıl süpüreceklerinin derdindeydiler.iş çıkışı 2 3 arkadaş bir kahve içeriz bile diyemiyorlardı eşlerinden korkanları bile vardı.çalışan ya da çalışmayan hiç bir kadın hizmetçi köle değildir.keşke bu düzen değişse artık
Çünkü fazlaca Anadolu çocuğu olmak sözkonusu. Evet bizim meslekte çok maalesef böyle kadınlar, başka alanlarda var mıdır bilemiyorum

X