Çalışmak İstemiyorum

Haklısınız. Çalış çalış kuru maaş. Bir de mizacınız da farklıymış. Ama şu an paraya ihtiyacınız var. Acaba borç kapanana kadar çalışıp da öyle mi çıksanız? Bir süre idare edin. Bir de işi eğlenceli hale gtirecek şeyler öneririm. Motivasyonunuzu ne yükseltirse onu yapın. Mesela " bu iş sayesinde nihayet para kazanıcam ve borcum kapanacak rahatlayacağız" gibi gibi :) ay saçma oldu ama ne bileyim:)

Yuh ama ya utanmanız da yok! Bir yalan uydurayım, borcu aileye yükleyeyim bende evde yan gelip yatayım diyorsunuz açık açık. Koca koca insanlar neden siz evlendiniz diye düğün borcunuzu ödesin hanımefendi?! Aa sinir oldum düşüncenize ya! Başkalarının üzerinden geçinmeye ne meraklısınız! Evlenmeden önce düşünecektiniz bunları. Artık insanların borcu olmasa dahi evi geçindirmek, daha iyi bir hayat sürmek için iki kişinin de çalışması şart. Ya kıt kanaat, her şeyi ince ince hesap ederek yaşayacaksınız huzursuzca, ya da paşa paşa işe gidip gelip daha rahat bir ekonomik durumda yaşayacaksınız.
Ayrıca bizde keyfimizden çalışmıyoruz, her gün "ahh ne güzel bugün çalışacağım akşama kadar, mükemmel" diye uyanmıyoruz sabahları. Ama şükür ki geçinmek için işlerimiz var, bir şeylere faydamız dokunuyor, ekonomik özgürlüğümüz var.

Yani şu tarz konuları açanları çok merak ediyorum. Anne baba evinde bunlar napıyorlardı🤷‍♀️ Hani belli bir yaşa kadar tamam. Sonuçta okul var sonrası. Aile evinde bile olsanız eliniz ekmek tutacak yaşa gelincede babam getirsin annem pişirsin mi diyecektiniz. Yazık aileniz belki de isteklerinden fedakarlık ederek sizi okuttu kızımın eli ekmek tutsun başkasına muhtaç olmasın diye. Ailenize dürüst olup bana boşa para harcamayın ben zaten yan gelip yatacağım deseydiniz ailenizde emek vermeseydi size

Çok farklı bakış açıları var, denk gelmemişsiniz. Üniversiteye üst seviyeden bir eş bulma niyetiyle giden ve ailesi tarafından da bu şekilde desteklenen kadınlar var. Çalışkan bir eş bulup, sonra ev hanımı olma amacıyla yola çıkanlar var maalesef.

Çünkü ev kira, düğün borçları vs. derken eşimin çalıştığıyla geçinemedik. Yani bi nevi mecbur kaldım. Eşimde sürekli iş bakıyor musun vs vs deyip duruyordu. Yani şuan çalıştığım yerde hiç mutlu değilim, ayaklarım geri geri gidiyor hep ve hiç gitmek istemiyorum. Çok evcimen bir insanımdır, yani sabahtan akşama evimde oturayım temizlik ev işleri yemek vs onlarla uğraşayım. Sizce ne yapmalıyım

Ev kira, düğün borçları var ve çalışmak istemiyorsunuz öyle mi? durumunuz yok niye düğün yapıyorsunuz adama acıdım vallahi. O zaman durumu iyi biri ile evlenseydiniz ne diyelim adam nasıl ev geçindirecek kirada ve tek maaşla mümkün mü?
Bilerek evlenmişsiniz o yüzden adama yükleyemezsiniz tüm borç yükünü kusura bakmayın. Çalışacaksınız.

Çok farklı bakış açıları var, denk gelmemişsiniz. Üniversiteye üst seviyeden bir eş bulma niyetiyle giden ve ailesi tarafından da bu şekilde desteklenen kadınlar var. Çalışkan bir eş bulup, sonra ev hanımı olma amacıyla yola çıkanlar var maalesef.
30 yaşındayım biri koca bul dese şu yöntem yinede aklıma gelmez. Çok mide bulandırıcı ve Alçakçaymış cidden

Bunun bir de eğitimli adamlarla tanışmak için dil kurslarına giden versiyonu vardı bir ara hatta. :KK70:
Şuan saflığımı sorguluyorum :olamaz: hiç böyle şeyler görmedim duymadım yapmadım 😶‍🌫️ ama yinede iğrenç. Koca tekmeyi basıncada nafaka ne kadar alırım falan diye soruyor bu tipler.

Kız okul ne alaka yahu🤣
Her şeyi bu kadar abartıyorsan işin zor yani😀
Eşinde bu kadar kaprise dayanırmı bilemem.😏

Cidden şaka gibi. 10-15 yıl herkes okuyor abi. Konu sahibini bi m.ö ilk insan devrine yollamak lazım gerçi orda da sabah kalkıp çalı çırpı toplaması gerekti. 😀

Olan hastalıklardan saysak onu da doktor teşhis etmeli; olmaz, doktora gittiğinizde ortaya çıkar o. Yeni hastalıklar bulmamız lazım; sizi tıp literatürüne geçirecek türden şeyler gerekiyor. Nasıl yapsak ki?

Hanımlar boş durmayın siz de, bi şeyler düşünün arkadaşın sorunu çözülsün.

😀 tükenmişlik sendromu çok asortik🫠🤝

Ayrıca o kaynana da asla evine geleemez kalamaz görüyoruz abileri 2 günlüğüne gelse olay çıkaranları. Erkek çocuk istemiyorum böyle gelinim olur diye hem soğuk olacak hem parazit yaşamcı..
Kızın da olsa böyle bir kayınvalideye düşebilir. Bu sefer gelini yolmaya çalışır. En iyisi çocuk yapmamak 😂

😀 tükenmişlik sendromu çok asortik🫠🤝

ya asortik duruyor ama gerçek bir sorun o ama.
yani yaşamış biri olarak biliyorum, çok kötü bir şey.
doktor bile senin epey bir süre hiçbir şeyle uğraşmadan yatıp dinlenmen lazım demişti de, nerdeee.
hayatım biraz olsun rutine girdikten sonra bir altı ay sürdü toparlamam benim.
o rutin oturana kadar çektiklerimi saymıyorum.
Allah düşmanımın başına vermesin yani.

Özel sektör genellikle çok yıpratıcı, dayanamiyorsaniz kpss ye asılmalısınız..Hani ailenin,kocanın durumu çok iyidir çalışmaya ihtiyacım yok, evde olmak istiyorum dersin anlaşılır,bu senin tercihin olur, ama ev de kiraymış,kocanın aldığı da yetmiyormuş o zaman çalışmaktan başka yapacak şey yok,bir taraftan da kpss falan hazırlamalısın ..yaşın çok gençse ataması kolay bir bölüm de okuyabilirsin..

Kızın da olsa böyle bir kayınvalideye düşebilir. Bu sefer gelini yolmaya çalışır. En iyisi çocuk yapmamak 😂

Evet ya ama küçük kız çocukları da çok tatlı be büyümese keşke 😀 çocuksuz yaşam daha iyi zaten acayip kafaya takarım kızımın kendi kişisel gelişimini, evleneceği kişiyi ailesini vs zor bu işler yaa.

ya asortik duruyor ama gerçek bir sorun o ama.
yani yaşamış biri olarak biliyorum, çok kötü bir şey.
doktor bile senin epey bir süre hiçbir şeyle uğraşmadan yatıp dinlenmen lazım demişti de, nerdeee.
hayatım biraz olsun rutine girdikten sonra bir altı ay sürdü toparlamam benim.
o rutin oturana kadar çektiklerimi saymıyorum.
Allah düşmanımın başına vermesin yani.

Amin 💜Tabi canım bir hastalık o bence de yaşam sevinci çok önemli bence çalışırken, emekçi ve mental olarak yorulmuş insanları anlayabiliyorum ben bir süre sonra geçiyor ama tembellik isteği farklı o farklı.

Amin 💜Tabi canım bir hastalık o bence de yaşam sevinci çok önemli bence çalışırken, emekçi ve mental olarak yorulmuş insanları anlayabiliyorum ben bir süre sonra geçiyor ama tembellik isteği farklı o farklı.

Aynen, çok yoğun ve stresli çalışma dönemleri sonucu oluşan çok ciddi bir hastalık.
Sadece yorgunluk değil, ileri aşamalarında kronik ve şiddetli baş ağrısı, tansiyon, mide sorunları, uyku bozuklukları gibi fiziksel sorunları da beraberinde getiriyor. Ki bunların hepsini birebir yaşamış biriyim.
Ve tamamen katılıyorum, tembellik farklı tükenmişlik farklı.
Konu sahibesi tükenmişlik sendromu yaşıyorum dese bile inanan çıkacağını sanmıyorum.
7 yaşından beri okul nedeniyle erken kalkmak zorunda kalmak ya da yanında başka sorumluluk taşımadan 5 senelik iş deneyiminin bu derece tükenmişlik yaratacağına inanan çıkacağını sanmam yani.

çoğumuz öyleyiz
kusura bakmayın da ultra tembelsiniz
bi yerde yazmışsınız galiba kaynımın borcunu ödediler bana gelince ödemiyorlar diye
orada haksızlık var tabi

Orada haksızlık olup olmadığını konu sahibi değil eşi bilir. Diğer kardeş, çalıştığı ve ailesiyle yaşadığı yıllar boyunca ailesine maddi olarak destek vermiş, evin geçimine ciddi katkı sağlamış olabilir. Bu nedenle aile durumları düzelince; çocuklarına maddi olarak düğün döneminde yardım etmiş olabilir.

Son düzenleme:
X