Calismak mi ? Evde oturup cocuk buyutmek mi ? Lutfen yardim kafayi yicem

Merhaba kizlar 7 aylik kizim var ocak ayinda ucretsizim bitiyo aslinda calismak istiyorum ama kafam cok karisik birincisi calisirsam kizima kayinvalidem bakicak ayni binada oturuyoruz ama dogdugu gunden beri hic bakmaya istekli degil herkes kendi cocuguna baksin diyor,hicbir faydasini gormedim hastaneye giderken bike kizimi birakamiyorum heryere kizimla gidiyoruz 5 dk geliyor seviyor al sunu der gider evine o yuzden kizima iyi bakilacagi konusunda ciddi tereddutlerim var ikincisi calisirsam kizima daha iyi bir hayat sunabilirim maddi acidan ama calismasamda onun yaninda olmak icin ucuncusu buralarda kaynanamlardan baska kimsem yok hic arkadasim yok cok bunaldm evde curudum resmen psikolojik acidan cok bunaldim dorduncusu maasim cok yuksek degil ama tek maasada zorlanuyorim ve calisma saatlerim cok uzun ve ben ilk bebegimi 10 aylikken kaybettim cok hastaydi o yuzden bu bebegim hasta olucak diye aklim cikiyor onumuzde kara kis hastalik donemi cok titiz bakiyorum yemesi icmesi herseyi cok duzenli kayinvalidem benim gibi bakabilir mi sizce ? Aslinda annemde ara ara gelebilir ama sehir disinda kafam cok karisik kizlar yaaa ne yapmaliyim benim gibi olan varmi aranizda kizima kiyamiyorum calisip ona daha guzel bi hayat sunmak mi ?gene onun icin calismayip onun yaninda olmak mi?

çocuğunuza bakan yoksa kreş yaşına kadr mecburen çalışmayacaksınız

En azından 3 yaşına gelene kadar kendinizin bakması en doğrusu.

Merhaba kizlar 7 aylik kizim var ocak ayinda ucretsizim bitiyo aslinda calismak istiyorum ama kafam cok karisik birincisi calisirsam kizima kayinvalidem bakicak ayni binada oturuyoruz ama dogdugu gunden beri hic bakmaya istekli degil herkes kendi cocuguna baksin diyor,hicbir faydasini gormedim hastaneye giderken bike kizimi birakamiyorum heryere kizimla gidiyoruz 5 dk geliyor seviyor al sunu der gider evine o yuzden kizima iyi bakilacagi konusunda ciddi tereddutlerim var ikincisi calisirsam kizima daha iyi bir hayat sunabilirim maddi acidan ama calismasamda onun yaninda olmak icin ucuncusu buralarda kaynanamlardan baska kimsem yok hic arkadasim yok cok bunaldm evde curudum resmen psikolojik acidan cok bunaldim dorduncusu maasim cok yuksek degil ama tek maasada zorlanuyorim ve calisma saatlerim cok uzun ve ben ilk bebegimi 10 aylikken kaybettim cok hastaydi o yuzden bu bebegim hasta olucak diye aklim cikiyor onumuzde kara kis hastalik donemi cok titiz bakiyorum yemesi icmesi herseyi cok duzenli kayinvalidem benim gibi bakabilir mi sizce ? Aslinda annemde ara ara gelebilir ama sehir disinda kafam cok karisik kizlar yaaa ne yapmaliyim benim gibi olan varmi aranizda kizima kiyamiyorum calisip ona daha guzel bi hayat sunmak mi ?gene onun icin calismayip onun yaninda olmak mi?
Canim calisma durumunu biraz ertele derim bebekler cok cabuk buyuyor ilk konusmasi,emeklemesi,yürumesi senin kollarin arasinda olsun derim bu aylardan itibaran anne ile cocuk arasinda bağ kuruluyor zaten bebegine yapabilecegin en buyuk iyilik agladiginda annesinin tenini hissetmesidir diyorum .duzenini hic bozma

Bebeğinizin hastalığı doğuştan mi yoksa sonradan mi oldu? Doğuştan olduysa bu kadar endiselenmeyin diyecektim.

bu kisi gecirin en azindan,bi evladinizi kaybetmissiniz zaten,Allah sabir versin.
gozunuz arkada kalir,calismanin acelesi yok.
kreslik yasa getirip krese baslatmaniz ve ise donmeniz en dogrusu.
kvye zorla cocuk baktirilmaz.

Çocuğunuzun iyi bir gelecekten çok size ihtiyacı var birsürü oyuncağı kıyafeti özel okulu olmayı versin ne olacak ben 10 aylık bebeğimi kaybetsem çalışmayı aklımdan bile geçirmezdim...

Çocuklu kadın çalisinca biraz daha sıkıntı oluyor bence kadin icin hayat cok daha zor oluyor. Çalisan kadin rahattir aktiftir evet ama çocukla çalismak işkenceye dönebiliyor. Yine de tercihiniz ama ilk bebeginizi cok kucukken kaybetmissiniz ve bu konuda belli ki hassassiniz o yuzden en azincan anasinifina gelene kadar cocugunuz calismamak sizin icin daha iyi gibi. Karar sizin.

Nereye kadar çalışmayacaksın ? Ömrün evde mi geçecek. Ben anlayamıyorum bu durumu kusura bakmayın. Çalışmalısınız.

Çalışma bebeğine bak taaakii bebeğin 3 yasına girsin kreşe ver gönül rahatlığıyla çalış ..maaşın Yüksek değilmiş gözün arkada kalmasına değmez azıcık aşım kaygısız başım ..

Ilk olarak Allah sabir versin basin sagolsun cok üzüldüm
Bana kalirsa biraz daha bekle her annenin tereddütleri korkulari var ama sen büyük bir travma yasamissin senin durumun farkli. Cocugun 2.5 -3 yasina gelene kadar calismakla bekle bence. Bende su anda istesem cocugumu krese verebilirim ama bana göre daha kücük daha kendi derdini anlatamiyor edemiyor altini yabanciya actirmak isteniyorum o yüzden bekliyorum 3 yasina girince bende calisacagim insallah. Hem bu cocuklar hayatlari boyunca ya krese ya okula gidiyor birakalim da ilk yaslarina doya doya anneyle zaman gecirsinler

Arkadasim cocugunun kresindd ki bie cocuktan bahsetdi. Annesinin iyi bir isi varmis baya iyi yani. Cocuk her gün kresden sonra baska bir aktivite yapiyormus cocugun günleri planli dolu. Bir gün keman kursu bir gün yüzme bir gün baska dil kursu her günü dolu. Cocuklan bakici ilgileniyor ve o cocuk okadar anne sevgisine muhtac ki hep üzgünmüs annesini nekadar özledigini felan anlatiyormus hep. Bu sadece bir örnek kimse üstüne alinmasin ama tek önemli olan para ve kurslar degil anne sevgisi en önemlisi

Bebeginizi kaybetmenize uzuldum basiniz sagolsun.
Kv niz bakmaya gonullu degilse bakiciya guvenemiyorsaniz cocuk en azindan 3 yasina gelene kadar siz bakin sonra krese verip calisma hayatiniza donersiniz.

Öncelikle ise gitiginde icin aklin rahat olacak ki yaptigin is izdirap olmayacak.ama cocuk bakmak istemeyen kaynanana birakirsan cocugunu. o is sana izdirap gibi olur ama eyer kreje verilecek yasa gelirse daha rahat edersin.

Çalışma
Bakmaya istekli olan bi kv nin yanında ne kadar mutlu olur bi çocuk
Yarım gün görmediği annesinin aldığı pahalı oyuncaklarla mı
Yapma bunu ona ..

Kadının yeri evidir neymiş yahu ... bayağı iddialıca yazılmiş...kadına ne cok karışan var ...calışan kadın sksama evine geliyor haberiniz olsun...hafta sonu...yıllık izinde...akşam uyumaya dinlenmeye...kadın bir eşya degil ! "Yerini bilsin"...degişikmiş...

Kariyer dedikleri yalandır yavrum...kadını iki türlu de sömuren kapitalist sistemin uydurmasidir... "öteki dunyada sana kariyer sormayacaklar bedenin hakkini verdin mi diye soracaklar "demisti ablam...karar veremiyordum istifa etmeye köle gibi calisip hakkimi alamiyordum...ciktim.cocuk yaptim.kizimi kendim buyuttum...hicbirseye degismem...ömur dedigin cok hizli gidiyor...kariyer de yalan...yerinin ev oldugu da...tek gercek bebeginin ilk 2 yil sana cok ihtiyaci oldugu.ve cok hizli buyudukleri...

canım bende senin yaşadıklarını yaşadım inan ki çalış derim kayınvalden iki ay baksın emek verdiği için inan bana senden daha iyi bakacaktır, bide süt izni diye bir şey var epey onun yanında kalacaksın zaten , çocuk bu hastalanacakta tabi kayınvaldendeyken ki sen bakarken de hastalanacaktır, biraz zaman ver kayınvaldene baktın olmuyor ücretsiz izin alırsın mecburen, ama şunu unutma insanın eşi bile eğer çocuğa emek vermezse sevmez kendi canından kanından olanı , biraz baksın kayınvalden hem bebek hem de o alışacaktır çocuğa.

zorla çocuk bakarsa gönülsüz olur ihmal ederr bebeğini bakıcı bul kaynanan kontrol etsin arada hatta sık sık

X