Callanetics Egzersizleri

kızlar bisi diyicem
karın ıcın callan dısında bır de sırtustu yatın
ıkı bacak paralel kollar yana acık uzanın
bacakları yapıstırıp bukmeden kaldırabıldıgınız kadar kaldırın ve ındırın
bunu 15-20 kez yapın gunde
valla 100 yapmaya gerek yok hemen toparlanır hain karın yağları

Okurken kolay gelmişti ama hiç öyle değilmiş yahu. 20 yapsam şükrederdim.

Ama işe yarayacağı garanti, teşekkür ederim.

krizalit verdigim egzersız fızyoterapist önerisidir
cok yapmasan 10 bıle yapsan duzenlı olursa söz verdi göbegimiz eriycek
tabı ben yapmıyorum orası ayrı

ya başım çok agrıyor
bugun de callan bacının egzersızını yapamıcam bilmiyorumkismile
kusuruma bakma callan bacı:nazar:

jayjay ben bu anlattigin egzersizi tam anlamadim, ayaklari tavana kaldircaz pekikoldan desten aliyormuyuz ve ne kadar kaldirmamiz gerek ?

kızlar meraba çok ilgimi çekti bu callanetics bende oldukça kiloluyum kilo vermeye başladım bu egzersizleri yaparsam daha sıkı olacağım gibi geldi.çokk iştaha getirdiniz benide yaa...
acaba bu egzersizle göğüslerimde küçülürmü? birde bu egzersizleri ne kadar yapıcz yani 21 yaptık diyelim sonra??
istediğimiz hale gelinceye kadar devammı?
yardımcı olursanız sevinirim. hepinize bol azimli güzel günler diliyorum.

meraba ben bugün 10. yu yaptım bacaklarımda gözle görülür bir sıkılaşma oldu.göğüslerimde sıkılaştığı için küçüldü ama bacaklarımdaki değişim için değer doğrusu.
biraz önce callanın kitabını okudum;bu egzersizleri istediğimiz forma gelene kadar yapacakmışız.istediğimiz forma kavuşunca 15 dk lık programı düzenli olara yapacakmışız.15 dk lık program ise aynı egzersizlerin azaltılmış hali yani 100 kere yapılan hareketler 75 kere yapılıyor,50 kere yapılanlar 25 kere yapılıyor.bence sende hemen başla kısa bir süre sonra sonuçları göreceksin.deneyerek birşey kaybetmezsin ki kazandıkların çok fazla olacak.

jayjay ben bu anlattigin egzersizi tam anlamadim, ayaklari tavana kaldircaz pekikoldan desten aliyormuyuz ve ne kadar kaldirmamiz gerek ?

canım yattın ya sırtustu
kolların yana uzanıcak
bacaklarını bırlestır yapısık gıbı
o yapısık halde her ıkı bacagı havaya kaldır ındır
kolla alakası yok
vucut duz uzanmıs halde kalıyor hep
karından destek alıp kalkıyor bacaklar zaten

neyse kı 2. egzersızı yaptım valla zar zor da olsa
devam etsem bari insallahbilmiyorumkismile

Slm kızlar.bende daha önce 6 saat yapıp bıraktım.hepinizde olduğu gibi bende sıkıldım. Benim belimde ve boynumda yoğum ağrılar oldu bırakmak zorunda kaldım.tabi ki hareketleri yanlış yaptığım için olmuş. Linkleri indirmek için üye olduğunuz sitede Türkçe dublajlı videosuda var. Onu indirin derim bide altyazıya bakma derdinden kurtuldum ben :) 6 saatin sonunda gbekte değişme olmadı ama popom inanılmaz şekillendi ve kalktı. Yarın yine başlıcam inş. Kızlar aslında callan dezzemiz 19 saat diyor yani 19 saatin sonunda ilk etkileri görüyorsunuz. O sitede topiği açan arkadaş 21 gün demiş.Quantum olumlama 21 gün vs olayına dayanarak 21 demiş yani. Asıl bomba etkiyi yani tamam ben oldum artık demeye 3 kez 21 yapınca görüyormuşsunuz.yabancı forumlarda ööle yazıyor. Göbekten az gidio diyen arkadaşlar olmuş. Normal call da 1 tane göbek egzersizi var,genelde popo ve bacak üzerine yoğunlaşılmış ki doğru olan yapılmış, güçlü bacaklarınız yoksa göbek kaslarınızı çalıştıramazsınız. Süper call da bol bol göbüş hareketi var.kendinizi iyi hissettiğini zaman süper calla geçersiniz.ben hareketleri ezberledim artık bakmadan yapabiliyorum böylelikle o deli kadınları ve kıllı koltuk altı olan adamı görmemiş oluyorumdelikafadulden

canım yattın ya sırtustu
kolların yana uzanıcak
bacaklarını bırlestır yapısık gıbı
o yapısık halde her ıkı bacagı havaya kaldır ındır
kolla alakası yok
vucut duz uzanmıs halde kalıyor hep
karından destek alıp kalkıyor bacaklar zaten[/QUOT

simdi anladim galiba pilateste de vardi böyle birsey alt karin kaslari icin diyordu benim gözümde baska bir karin hareketi vardi o canlanmisti ilk. Sagol canim a.s.

kediliturta verdigin bilgiler icin cok tesekkürler oldukca aydinlatici. Evet benim izledigimde türkce dublaj arkadaslarada öyle verdim linki.
gercektende ilk popo sekle giriyor. Karin gözle görülmüyor ama oda gelisiyor .Pilateste bir hareket vardi upuzun yatiyorsun kollarinda yukari dogru uzatip sonra kollari tavana kaldirip karin kaslarinin gücüyle oturur sekle geliyorsun, ben ilk basladigimda pilatese (3Ayönce) kafami kaldirabiliyordum sadece :)) sonralari kolumun hiziylada olsa kalkmaya basladim ve iki gün önce öylesine bir yapayim dedim ve kalkarken resmen karin kasimla kalktim inanamadim kendime, Sagol callan teyzeeee 6-7 derste bu kadar etki :1hug: (pilates amca sanada tesekkürler tabiki :)

offf simdi 3. egzersızı yapıcam hic halim yok
callan bacının kölesi gibi hissediyorum kendimi

arkadaşlar biraz önce 3. haftama başladım.bu hafta sadece belimden 1 cm incelmişim.yani toplamda göbek ve belden 2şer cm incelmişim.ama bana daha fazla geliyor nedense.adetimin son günleri olmasına rağmen şişlik payını da hesaba katmak gerekiyor tabii.kızlar bu arada ne bu üşengeçlik ayol bakın bana 2 yaşında bi kızım var ve gece 1 den önce uyumuyor ama ben günün bütün yorgunluğuna rağmen onun uyuttuktan sonra hemen spora başlıyorum.tabi 20 dklık yürüyüşümü de unutmamak gerek.tv karşısında vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorum bile.biraz azimle şu iğrenç yağlardan kurtulacağımıza eminim.

kızlar callaneticsi yaparken yarım bıraktım önce size sorayım dedim bi arkadaş burda sormamı önermiş,6 ay önce sezaryenle doğum yaptım 75 kiloyla doğuma girdim şu an 59 kiloyum,bir buçuk ay önce ekmek ve tatlıyı azaltıp birazda diğerlerine dikkat ederek diyete başladım(bu arada bebek emiyo)sabahları ebru şallıyla pilates yapıyorum diyete başladıktan sonra,akşamlarıda leslie sansone ile 5 millik yürüyüş yapıyorum,yalnız pilates topum olmadığı için cuma günü ve hafta sonları pilates yapamıyorum,boş durmayım cuma ve hafta sonuda callanetics yapayım dedim iki gündür yapıyorum ama karar veremedim pilatese devam edip bunumu bırakayım yoksa üçünü birdenmi yapayım ağır olurmu sizce,bir ay sonra kızkardeşimin düğünü var tüm acelem onun için

yada sadece hafta sonları callanetics yapsam sürekli yapmadığım için bi etkisi görüp göremeyeceğimi merak ettim,on günde 3 santim incelmişim pilates sayesinde oldu heralde

bence haftada 1-2 gün ara ver spora kaslarin olusumuna izin ver. Ama yürüyüs yapabilirsin kalori yakimi icin.
Callaneticsi bazen pilates yerine yaparsan bence degisik kaslarinida calistirmis olursun zannedersem dah iyi olur.

kızlar callaneticsi yaparken yarım bıraktım önce size sorayım dedim bi arkadaş burda sormamı önermiş,6 ay önce sezaryenle doğum yaptım 75 kiloyla doğuma girdim şu an 59 kiloyum,bir buçuk ay önce ekmek ve tatlıyı azaltıp birazda diğerlerine dikkat ederek diyete başladım(bu arada bebek emiyo)sabahları ebru şallıyla pilates yapıyorum diyete başladıktan sonra,akşamlarıda leslie sansone ile 5 millik yürüyüş yapıyorum,yalnız pilates topum olmadığı için cuma günü ve hafta sonları pilates yapamıyorum,boş durmayım cuma ve hafta sonuda callanetics yapayım dedim iki gündür yapıyorum ama karar veremedim pilatese devam edip bunumu bırakayım yoksa üçünü birdenmi yapayım ağır olurmu sizce,bir ay sonra kızkardeşimin düğünü var tüm acelem onun için

yada sadece hafta sonları callanetics yapsam sürekli yapmadığım için bi etkisi görüp göremeyeceğimi merak ettim,on günde 3 santim incelmişim pilates sayesinde oldu heralde

canım callanın platesten daha çabuk sonuç verdiğini duydum bence platesi bırakıp callan yap ama callan göbekden yaavş yavaş verdio göbek varsa onun için ayrı bir hareket yapabilirsin ki burda bir arkadaşımız bir önceki sayfada sanırım sölemişti :)))
bir gün ara vermenden yanayım bende hem dinlenmiş hemde kas oluşumuna izin vermiş olursun kısacası bir hafta plates yerine callan yap ve bir haftada ne kadar inceldiğine bak yani mesela yarından itibaren cumartesi dahil yap pazar tatil ver pazartesi ölçülerini al ve farka bak :)

kızlar egerkı ben bu callanın hareketlerini yapim
bende bir degisiklik olmasın vallahi basınızı sisiririm
ay ölüm gibi geliyor ya
bugun 4..

bu arada hala browni filan yiyorum etki etmez dimi callan yapıyorum nası olsa hihih

kızlar egerkı ben bu callanın hareketlerini yapim
bende bir degisiklik olmasın vallahi basınızı sisiririm
ay ölüm gibi geliyor ya
bugun 4..

bu arada hala browni filan yiyorum etki etmez dimi callan yapıyorum nası olsa hihih

sen hareketlkerini doğru yaptıktan sonra faydasını görürsün bence ilk hafta deneme haftası dene bakalım :)
bende düznli yapmaya çalışıcam bu hafta :)artık geç oldu die yapmıodum dün 12de yaptım valla :)) bu arada borwnileri götürürsen kilo alırsın callan incelmeye yarıo canım abartma bence yediklerini :)))

kızlar geçen haftaki düzensizliğimden sonra dün tekrar başladım inşallah aralıksız devam edicem bu arada bugün lahana çorbası diyetine başladım inşallah 3 gün kadar yaparım :))) bol bol incelip kilo vermek istiyorum cmrt günü günümüz var arkadaşlarla bi ince ince gideim deme ama :))))

X