çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı

pembesu33

bayan pozitif :)
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2014
2.635
2.289
selam kızlar konuyu buraya açıyorum çünkü acil cevaba ihtiyacım var kendime çok dert ettim. konum biraz burda kalabilirmi yöneticiden ricamm... kızlar benim bir tane balkonum var evimizi yeni yaptırdığımız için balkonumun fayansları olmadı dha o yuzden çamaşırlarımı balkonda kurutamıyorum. misafir odasında kurutuyorum camı acıyorum ama çaamaşırlarım makinadan çıkarttığım yumuşaklıkta kalmıyor kuruyana kadar sertleşiyor.. denedğim yumuşatıcılar binngo kırmızı ve beyazı.. yumoş mavisi... vernell pembesi... ve en son bimin kendi yumuşatıcısı ama istediğim gbi koku kalmıyor.. çamaşır detarjanına gelirsek omo kullanıyodum fakat çamaşırlarda beyaz beyaz lekeler kalmya başladı sonra perwoll mavi sıvı olana geçtim onunda kokusu yumuşatıcıyı bastryor ikisi birleşince hiç güzel olmuyor hem camasır deterjanı hem yumusatıcı alıcam lütfen bna öneride blunurmusununz yumuşacık mis kokulu tertemiz çamaşırları nasıl elde edıyosunuz

Uzun yıllardır, sıvı deterjan kullanıyorum,yumuşatıcı kullanmıyorum.

bu birazda makinana bağlı eğer eskiyse istediğin gibi olmuyor bir türlü.bbende değiştirince anladım.

Ben siyahlara sa8 siyah kullaniyorum renkleri solmuyor ve güzel kokuyor

Renkli ve beyazlar icinde sa8 sıvı kullanıyorum yedi aydır.
Yumuşatıcı kullanmıyorum yıllardır ama almayı dusunuyorum utuyu daha da kolaylastiriyormus.
Bu haliyle bile utu daha kolay ve sert degil camasirlar.
bide ben makinada bekletmeden direk asiyorum
Gömlekleri de askisiyla kuruturum daha kolay oluyor bence :KK66:

makinanızda bir problem var bence
yumusatıcı ıle ılgısı olacagını dusunmuyorum
ben hıc yumusatıcı kullanmam
camasırlarım yumusak cıkar

benım de makına ıle baska derdım var:KK70:

selam kızlar konuyu buraya açıyorum çünkü acil cevaba ihtiyacım var kendime çok dert ettim. konum biraz burda kalabilirmi yöneticiden ricamm... kızlar benim bir tane balkonum var evimizi yeni yaptırdığımız için balkonumun fayansları olmadı dha o yuzden çamaşırlarımı balkonda kurutamıyorum. misafir odasında kurutuyorum camı acıyorum ama çaamaşırlarım makinadan çıkarttığım yumuşaklıkta kalmıyor kuruyana kadar sertleşiyor.. denedğim yumuşatıcılar binngo kırmızı ve beyazı.. yumoş mavisi... vernell pembesi... ve en son bimin kendi yumuşatıcısı ama istediğim gbi koku kalmıyor.. çamaşır detarjanına gelirsek omo kullanıyodum fakat çamaşırlarda beyaz beyaz lekeler kalmya başladı sonra perwoll mavi sıvı olana geçtim onunda kokusu yumuşatıcıyı bastryor ikisi birleşince hiç güzel olmuyor hem camasır deterjanı hem yumusatıcı alıcam lütfen bna öneride blunurmusununz yumuşacık mis kokulu tertemiz çamaşırları nasıl elde edıyosunuz
konsantre yumuşatıcı alınca kalıyor bence

makinanızda bir problem var bence
yumusatıcı ıle ılgısı olacagını dusunmuyorum
ben hıc yumusatıcı kullanmam
camasırlarım yumusak cıkar

benım de makına ıle baska derdım var:KK70:
cnm ilk evlendiğim zamanlar çok güzeldi en adii yumuşatıcıyı kullanıyordum balkonda kurutuyordum herkes ymusatıcımı sorardı.. sonra yıkadğım programı değiştirdim yani diğeri 3 saat 50 derece yıkarken ben 1 saat 40 derece olanına geçtim bununla alakası varmıki

Yumusatici lenor cok guzel kokusu guclu cunku deterjan olarakta ya persil yada ariel alirim makineye gelince camisirlari cok siktirmaya alma ozman sertllesme olmaz,deterjan fazlaysada beyaz lekeler kalabilir yada makinende detarjani suyla iyice birlesmiyirdur yada cok camasir konuldugundada makinedede sorun olabilir, ihtimaller bunlar benden :KK25:

kızlar 40 derece 1 saatte renklileri..... 60 derece 1 saatte beyazları yıkıyorum.. sıkma deviride 600 olarak ayarlıyorum.. bnunla ilgisi varmıdır

cnm ilk evlendiğim zamanlar çok güzeldi en adii yumuşatıcıyı kullanıyordum balkonda kurutuyordum herkes ymusatıcımı sorardı.. sonra yıkadğım programı değiştirdim yani diğeri 3 saat 50 derece yıkarken ben 1 saat 40 derece olanına geçtim bununla alakası varmıki
BİLEMIYORUM Kİ
MARKASI MODELİ NE
SERVİSİNE BİR SOR İSTERSEN SERTLİĞİNDEN RAHATSIZSAN

Ben yumuşatıcıyı yumoş deluxe kullandım altın sarısı bide bordo rengi müthiş kokuyor ve çok kalıcı koltuk örtülerine 1 kapak koyunca oda buram buram kokuyor. Bebek olunca artık kullanmıyorum onu rahatsız etmesin diye. Ama dışarda çamaşır kurutunca koku kalmıyor. Ben koku kalmasını istediğimde kurutmaya atıyorum en yumuşak ve yoğun koku kurutmadan çıkınca kalıyor

Yumusatici lenor cok guzel kokusu guclu cunku deterjan olarakta ya persil yada ariel alirim makineye gelince camisirlari cok siktirmaya alma ozman sertllesme olmaz,deterjan fazlaysada beyaz lekeler kalabilir yada makinende detarjani suyla iyice birlesmiyirdur yada cok camasir konuldugundada makinedede sorun olabilir, ihtimaller bunlar benden :KK25:
lenor hiç duymmaıştım cnm bakıcamm teşekkğr ederim birde 40 derecede yıkıyorum acaba deterjanmı erımıyor fazla camasır atmam az olur fazla olmaz...

Ben yumuşatıcıyı yumoş deluxe kullandım altın sarısı bide bordo rengi müthiş kokuyor ve çok kalıcı koltuk örtülerine 1 kapak koyunca oda buram buram kokuyor. Bebek olunca artık kullanmıyorum onu rahatsız etmesin diye. Ama dışarda çamaşır kurutunca koku kalmıyor. Ben koku kalmasını istediğimde kurutmaya atıyorum en yumuşak ve yoğun koku kurutmadan çıkınca kalıyor
anladım cnm malesef kurutma makınam yok.

Yumuşatıcı falan bunlar hep kimyasal artık servisler bile sirkeyi öneriyor ben kullanıyorum ve çok memnunum yumuşacık çıkıyor her şey kokar falan diye düşünmeyin öyle ağır bir koku falan olmuyor sirke en temizi yani

Perwol kullanınca yumusaticiya gerek yok bence.
Siyahlar için olanı beyazlar için olanı ve yeni çıkan ipliklenmeyi ve tuylenmeyi azaltan sari kutuda olanı kullanıyorum yumuşacık yapıyor.

Havlularda yumuşatıcı kullanıyorum sadece.

Bence çamaşır makinenizle alakali bir sorun olabilir.

X