çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı

Yumuşatıcıyla değil,suyun sertliğiyle alakalı.Yani suyun kireciyle.Kiraç önleyici kullanabilirsin veya makinenin hortum kısmına bir aparat takıyorlar kireci filtreliyor.Bunun dışında çok koksun yumuşacık olsun istiyorsan kurutma makinesi alacaksın.
Ama çamaşırın dokusuyla alakalı yumuşatıcılık oranı.Bir de bebeğin var hem onun hem sizin sağlığınız açısından yumuşatıcı kokusu sağlıklı değil.Tamam çocuğa başka kullanıyorsun ama sonuçta kendi giysine yumuşatıcı kullanıyorsun çocuk o kokuyu alıyor.
cnm dha bebek doğmadı ama yumuşatıcılar püfür püfür koku yapmıyorkı kuruttugum yer oturma odam deıl eve dağılmıyor kıyafette zaten benim kalmıyor koku zatenağır koksa ben kendımde sevmem cok kokuyu

Yakınlarında Carrefour varsa kendi yumusaticisini al mor renkli olanı 5 kg 9 tl. Mis gibi de kokuyor öyle baş falan agritmiyor ve günlerce kalıcı da memnun kalırsın bence. Deterjan olarak da persil color kullanıyorum. Ayrıca makinem lg marka 8 yıllık bi makine :) çatır çatır çalışıyo ay maşallah

Yakınlarında Carrefour varsa kendi yumusaticisini al mor renkli olanı 5 kg 9 tl. Mis gibi de kokuyor öyle baş falan agritmiyor ve günlerce kalıcı da memnun kalırsın bence. Deterjan olarak da persil color kullanıyorum. Ayrıca makinem lg marka 8 yıllık bi makine :) çatır çatır çalışıyo ay maşallah
beyazlar içinde colormu kullanıyosun cnm anladım sağolun kokusu nasıl persilin peki mis mis temizlik kokuyormu baymıyor deilmi

selam kızlar konuyu buraya açıyorum çünkü acil cevaba ihtiyacım var kendime çok dert ettim. konum biraz burda kalabilirmi yöneticiden ricamm... kızlar benim bir tane balkonum var evimizi yeni yaptırdığımız için balkonumun fayansları olmadı dha o yuzden çamaşırlarımı balkonda kurutamıyorum. misafir odasında kurutuyorum camı acıyorum ama çaamaşırlarım makinadan çıkarttığım yumuşaklıkta kalmıyor kuruyana kadar sertleşiyor.. denedğim yumuşatıcılar binngo kırmızı ve beyazı.. yumoş mavisi... vernell pembesi... ve en son bimin kendi yumuşatıcısı ama istediğim gbi koku kalmıyor.. çamaşır detarjanına gelirsek omo kullanıyodum fakat çamaşırlarda beyaz beyaz lekeler kalmya başladı sonra perwoll mavi sıvı olana geçtim onunda kokusu yumuşatıcıyı bastryor ikisi birleşince hiç güzel olmuyor hem camasır deterjanı hem yumusatıcı alıcam lütfen bna öneride blunurmusununz yumuşacık mis kokulu tertemiz çamaşırları nasıl elde edıyosunuz
Suyunuz çok kireçli olabilir

teşekkür ederim cnm peki kaç derecede yıkıyosun
Çok kirli değilse açık renkleri 60 koyuları 40 derecede hızlı yıkıyorum. Kirliyse ön yıkamalı olarak bu şekilde. Beyaz ve havluları da 90 derecede ön yıkamalı. Kuruduktan sonra hemen toplamazsanız da sertleşirler. Birde ek durulama yapmakta yumuşatıyor aklınızda bulunsun

Çok kirli değilse açık renkleri 60 koyuları 40 derecede hızlı yıkıyorum. Kirliyse ön yıkamalı olarak bu şekilde. Beyaz ve havluları da 90 derecede ön yıkamalı. Kuruduktan sonra hemen toplamazsanız da sertleşirler. Birde ek durulama yapmakta yumuşatıyor aklınızda bulunsun
toplamam zaman alablıyor ondan ozaman aaaa evet çalıştığım için geç topluyorum nasılsa evin iiçinde dyee

kızlar çamaşır deterjanını omo toz aldım yumuşatıcıyı yumoş delux koyu mor olanını gardenya çiceği var içinde onu aldım süper kokusu mis gbi ıkı gün oldu hala buram buram kokuyor sanki parfüm sıkmışım gbi :)))

Bende günlerce kalıcı kokan yumuşatıcı istiyorum forumda yazanların hepsini denedim. Sonuç çok ta başarılı değil...

Çıldırmış gibi daha çokkkk çokkkkk çok daha çok koksun isityorummm... Çözüm bulamadım En son yumuşatıcıyı sprey şişesine doldurdum Ütü yaparken arada, çarşaf dolabına havlu çekmecesine falan sıkıyorum... İnanılmaz kalıcı oluyor...

Yalnız sprey şişenin ince su çıkartan bişi olmasına dikkat edin, böylece leke olmuyor ve daha çok yere işlediği için daha çok kokuyor... :KK200::KK51::ruh:

deterjan olarak ne kullanıyorsunuz?
omo
ariel
persil
alo
rinso
bind
tursil
abc
???

ariel kullanıyorum yumusatıcıda en son bingo aldım memnundum vanilya gibi bir kokusu vardı hatta altın renkli sisedeydi kalıcıda

Ya ben yeni abc aldım hem ucuz hem çok güzel temizliyor hemde güzel kokuyor.... Annanem işini biliyormuş :))))

X