çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı

lenor hiç duymmaıştım cnm bakıcamm teşekkğr ederim birde 40 derecede yıkıyorum acaba deterjanmı erımıyor fazla camasır atmam az olur fazla olmaz...
Turkiyede lenor var diye biliyorum,40 derecege attigin deterjan mihtari az olmasi lazim ha birde deterjanin turunede bagli bir ara baska bitane almistim mecburen baktim topuk topuk olmustu makinenin gozunde o yuzden yazdigim o deterjanlardan vazgecmiyorum ha birde makinenin otomatik geçislarindede fark olabilir yeni olmaya basladiysa makinende proplemler ozman gitme vakti geldi demekki:KK54:

Turkiyede lenor var diye biliyorum,40 derecege attigin deterjan mihtari az olmasi lazim ha birde deterjanin turunede bagli bir ara baska bitane almistim mecburen baktim topuk topuk olmustu makinenin gozunde o yuzden yazdigim o deterjanlardan vazgecmiyorum ha birde makinenin otomatik geçislarindede fark olabilir yeni olmaya basladiysa makinende proplemler ozman gitme vakti geldi demekki:KK54:
daha 2 yıllık evlıyım cnm gıtme vakti gelmesinnn :KK43:((

selam kızlar konuyu buraya açıyorum çünkü acil cevaba ihtiyacım var kendime çok dert ettim. konum biraz burda kalabilirmi yöneticiden ricamm... kızlar benim bir tane balkonum var evimizi yeni yaptırdığımız için balkonumun fayansları olmadı dha o yuzden çamaşırlarımı balkonda kurutamıyorum. misafir odasında kurutuyorum camı acıyorum ama çaamaşırlarım makinadan çıkarttığım yumuşaklıkta kalmıyor kuruyana kadar sertleşiyor.. denedğim yumuşatıcılar binngo kırmızı ve beyazı.. yumoş mavisi... vernell pembesi... ve en son bimin kendi yumuşatıcısı ama istediğim gbi koku kalmıyor.. çamaşır detarjanına gelirsek omo kullanıyodum fakat çamaşırlarda beyaz beyaz lekeler kalmya başladı sonra perwoll mavi sıvı olana geçtim onunda kokusu yumuşatıcıyı bastryor ikisi birleşince hiç güzel olmuyor hem camasır deterjanı hem yumusatıcı alıcam lütfen bna öneride blunurmusununz yumuşacık mis kokulu tertemiz çamaşırları nasıl elde edıyosunuz

makinanın kazanı düşmüş olabilir servise baktır istern bidede buna bezer sorun vardı

yumuşatıcı kullanmıyorum uzun süredir varsın kokmasın sağlıklı değil.kurutma makinası kullandığım için ben çamaşırlarım deterjanda kokmaz su kokusu var sadece bence yeterli.yanımdan deterjan kokan birisi yada yumuşatıcı kokan birisi geçince itici geliyor bana.

kızlar 40 derece 1 saatte renklileri..... 60 derece 1 saatte beyazları yıkıyorum.. sıkma deviride 600 olarak ayarlıyorum.. bnunla ilgisi varmıdır

Yumuşatıcı haznesi bozulmuştur
Benimkinde de oldu, erken alıp, tamamen duruluyordu yumuşatıcıyı çok sonra fark ettim
Servis beş dk da tamir etti

Arielin toz deterjanlarını kullanıyorum çok güzel temizliyor. Yumuşatıcı olarakta yumoşun koyu mor ve altın sarısı olanını kullanıyorum. Çok kalıcı ve parfüm gibi evimin perde yastık vb gibi eşyalarıda onunla yıkarım haftalarca kokusu kalıyor.

Arielin toz deterjanlarını kullanıyorum çok güzel temizliyor. Yumuşatıcı olarakta yumoşun koyu mor ve altın sarısı olanını kullanıyorum. Çok kalıcı ve parfüm gibi evimin perde yastık vb gibi eşyalarıda onunla yıkarım haftalarca kokusu kalıyor.
teşekkür ederim cnm peki kaç derecede yıkıyosun

selam kızlar konuyu buraya açıyorum çünkü acil cevaba ihtiyacım var kendime çok dert ettim. konum biraz burda kalabilirmi yöneticiden ricamm... kızlar benim bir tane balkonum var evimizi yeni yaptırdığımız için balkonumun fayansları olmadı dha o yuzden çamaşırlarımı balkonda kurutamıyorum. misafir odasında kurutuyorum camı acıyorum ama çaamaşırlarım makinadan çıkarttığım yumuşaklıkta kalmıyor kuruyana kadar sertleşiyor.. denedğim yumuşatıcılar binngo kırmızı ve beyazı.. yumoş mavisi... vernell pembesi... ve en son bimin kendi yumuşatıcısı ama istediğim gbi koku kalmıyor.. çamaşır detarjanına gelirsek omo kullanıyodum fakat çamaşırlarda beyaz beyaz lekeler kalmya başladı sonra perwoll mavi sıvı olana geçtim onunda kokusu yumuşatıcıyı bastryor ikisi birleşince hiç güzel olmuyor hem camasır deterjanı hem yumusatıcı alıcam lütfen bna öneride blunurmusununz yumuşacık mis kokulu tertemiz çamaşırları nasıl elde edıyosunuz
canım benım artık herkes senın konu açmandan bıktı sanırım.
bana bunu özelden yazsaydın cevabı verirdim güzelim :KK70:

Yerli mali yurdun mali düşüncesinde olduğum için deterjanlarimi da ona göre seciyorum
Toz deterjanim tursil bu bitince etimatik alican
Yumusaticim bingo konsantre mavi olan
Ben memnunum çamaşırları hem yumuşak hem de hoş kokulu oluyo

Vernel kullanıyorum. Omo yada ariel. Düşükısı veya çok tıkabasa dolan makinede beyaz deterjan lekesi kalır. Bunları yapmıyorsanız ekatra durulama yapın. Evde kuruyan çamaşır güzel kokmuyor malesef. Maddi durumunuz elveriyor ise kurutma makinesi büyük çözüm. Haftalar sonra bile çarşaflar güzel kokuyor.

O deterjan kalintilari bende de oluyor.simdiki makineler eskisi gibi cok su almadigi icin oyle oluyomus.
yumusatici olarak da kokusu kalici olan yumos bana gore bende omo kullaniyorum.
su kirecli olabilir belki ondan camasirlar sertlesiyodur.

canım benım artık herkes senın konu açmandan bıktı sanırım.
bana bunu özelden yazsaydın cevabı verirdim güzelim :KK70:
çok konu açmıyorumki cnm :)))
1 saatte çamaşırlar nasıl yıkanıyor tatlım merak ettim o_O
ne blim cnm yaa bi 1 saatlik var bide 3 saatlik =)))) diğeri çok uzun geldğinden 1 saatlik yapıyorum ama sevmıyourmmmm içime sinmiyo deterjana mana blupduruyorum ondanmı acaba

çok konu açmıyorumki cnm :)))

ne blim cnm yaa bi 1 saatlik var bide 3 saatlik =)))) diğeri çok uzun geldğinden 1 saatlik yapıyorum ama sevmıyourmmmm içime sinmiyo deterjana mana blupduruyorum ondanmı acaba
Bak sana tavsiye edeceğim bi tane var a101 de abc minik bi şişede 3 küsürdü sanırsam.
her yıkamamda o kadar güzel kokuyorki 3-4 gün gitmiyo kokusu
ilk aldığımda eşim bile sormuştu ne bu bu kadar güzel kokan diye.
pembe kutusunu al. birde deterjan persil kullanırım ben o yoksa bingo miss gibi

Deterjanlariniz guzel markalar yanlis programlarda yikiyor olabilirmisiniz.

Ben genede tavsiyelerimi yaziyim beyazlarda omo siyahlarda perwoll
Yumusatici vernel max

Yumuşatıcıyla değil,suyun sertliğiyle alakalı.Yani suyun kireciyle.Kiraç önleyici kullanabilirsin veya makinenin hortum kısmına bir aparat takıyorlar kireci filtreliyor.Bunun dışında çok koksun yumuşacık olsun istiyorsan kurutma makinesi alacaksın.
Ama çamaşırın dokusuyla alakalı yumuşatıcılık oranı.Bir de bebeğin var hem onun hem sizin sağlığınız açısından yumuşatıcı kokusu sağlıklı değil.Tamam çocuğa başka kullanıyorsun ama sonuçta kendi giysine yumuşatıcı kullanıyorsun çocuk o kokuyu alıyor.

Bak sana tavsiye edeceğim bi tane var a101 de abc minik bi şişede 3 küsürdü sanırsam.
her yıkamamda o kadar güzel kokuyorki 3-4 gün gitmiyo kokusu
ilk aldığımda eşim bile sormuştu ne bu bu kadar güzel kokan diye.
pembe kutusunu al. birde deterjan persil kullanırım ben o yoksa bingo miss gibi
bakıyım cnm annemde a101 den wınd dye marka almış kokusu güzel ama bilindik marka olmadığı için cesaret edemedim :)

X