Çamaşır kurutma makinası hakkında...

arkadaşlar öncelikle merhaba diyorum,ben de çamaşır kurutma mak. almayı düşünüyorum,gerçi daha modeline bile karar veremedim ama aklıma takılan bişey oldu umarım bi cevaplayan çıkar,şimdi bazı tişörtlerimin kullanma etiketinde tamburlu kurutma yapılamaz diyor( şekil olarak da karenin içinde bir yuvarlak var ve üzerinde çarpı işareti var) peki bu tamburlu demek kurutma makinesi mi oluyo acaba arkadaşlar bilen varsa lütfen cevap yazsın,şimdiden teşekkürler.....

arkadaşlar öncelikle merhaba diyorum,ben de çamaşır kurutma mak. almayı düşünüyorum,gerçi daha modeline bile karar veremedim ama aklıma takılan bişey oldu umarım bi cevaplayan çıkar,şimdi bazı tişörtlerimin kullanma etiketinde tamburlu kurutma yapılamaz diyor( şekil olarak da karenin içinde bir yuvarlak var ve üzerinde çarpı işareti var) peki bu tamburlu demek kurutma makinesi mi oluyo acaba arkadaşlar bilen varsa lütfen cevap yazsın,şimdiden teşekkürler.....

Beyaz eşya satan yerlere bir sor istersen canım!!!a.s.

Benimde almam gerekiyor.
Balkonum yok, çamaşırları yatak odamda kurutuyorum. Kışın günlerce kalıyor nerdeyse.
Dün marketten sonra gidecektik ama oğlum uyuyunca eve dönmek zorunda kaldık.
Bu akşam gitmeyi düşünüyorum ama ben arçelik alıyorum herşeyi, kullanan varmı acaba, kurutmada yimidir, alayımmı?

ya bende çok istedim şimdi zaten aklımda vardı ama yorumları okuyunca kesin kararımı verdim hem zaten mutfakta fırın koyulan yer boş bende oraya koyarım böyle bi taşla 2 kuş.ya ama bunların fiyatları çok yüksek değilmi arkadaşlar.kampanya yapan beyaz eşya firmaları var şu dönemlerde araştıran varmı??

ya bende çok istedim şimdi zaten aklımda vardı ama yorumları okuyunca kesin kararımı verdim hem zaten mutfakta fırın koyulan yer boş bende oraya koyarım böyle bi taşla 2 kuş.ya ama bunların fiyatları çok yüksek değilmi arkadaşlar.kampanya yapan beyaz eşya firmaları var şu dönemlerde araştıran varmı??

şu anda bütün beyaz eşyalarda ÖTV+ KDV indirimleri var ben de elektrolux ve bosch arasında gidip geliyordum A enerji sınıfı,kırışıklık önleyici ve bacasız olması gibi özelliklerine dikkat ediyorum ama bugün arçeliğin de enerji tasarruflu makinesini gördüm reklamlarda, bakalım hayırlısı....

mrb canımm bende annemle bugün bunu konuştumm bende alıcam dedimm kendi evime çok pratik ve kullanışlı bişeye benziyorr

Ben de alıcam canım Bosh A+ plusa karar verdim ama şu aralar sıkıntıda olduğum için erteledim.Çok az elektrik harcıyormuş hem de çamaşır türlerine göre ayarları varmış.Sen yine de araştır ama arçeliği çok önermiyorlar.

arkadaşlar bende çamaşır kurutma makinası almaya karar verdim internetten biraz araştım
sonunda şuanda fiyatı indirimde ve kampanyada olduğu için arçelik aldım 1 haftadır kullanıyorum
harika bişey çok rahatlık birde toz haznesinden çıkan tozları görünce şaştım

Bende yeni kurutma makinesi alanlardanım.
Daha bugün geldi.
Arçelik'in aldım ama biraz uzun kurutuyor gibime geldi.
Yani 90 veya 120 dakika uzun bir zaman değil mi?
Benim aldığım makina C enerji sınıfı aranızda C enerji sınıfı bir ürün kullanan var mı?
Varsa faturalarına nasıl yansıyor merak ettim.

benimkide arçeliğin c sınıfı 2760 aldığım 2 hafta oluyor pamuklu dolap kuruluğuna atıyorum
1 saat 15 dakkada falan kurutuyo çamaşırı normal sıkarken düşük ayarda sıkıldıysa daha uzun sürüyo kurutması birde sentetik bölümü daha düşük ısıda kuruttuğu için uzun sürüyo ama ben çok memnunum
hele o çıkan tozları görünce birdaha balkonda falan çamaşır kurutmam
elektiriğe gelince ay sonunu bekliyorumdelikafadulden

Son düzenleme:
kocamı bir ara ikna edeyim bari...
toz birikiyor diyince birden alasım geldii yani....
kesın kendi evimize kalsıınn dicekkk...

benim var ama sadece kisin kullaniyorum cunku camasirlar hem kuculuyor hem cok yipraniyor, orjinal renklerini kaybediyorlar, esimin gomleklerini fln asla atmiyorum zaten

ya evet bende aldım, 1 aydan fazla oldu, Arçelik aldım her beyaz eşyamın olduğu gibi.
ama banada kıyafetler küçülüyo gibi geldi, gibi değil basbayağı küçülüyor arkadaşlar.

arkadaşlar bende çamaşır kurutma makinası almaya karar verdim internetten biraz araştım
sonunda şuanda fiyatı indirimde ve kampanyada olduğu için arçelik aldım 1 haftadır kullanıyorum
harika bişey çok rahatlık birde toz haznesinden çıkan tozları görünce şaştım

Evet filtrede biriken şeyler dehşet verici ama bence onlaz tozdan ziyade eşyaların pamukları. Çok aşındırıyor sanki kuruturkn.

Birde ben pamuklu dolap kuruluğuna ayarlıyorum çoook uzun sürüyor, neredeyse 2 saat gibi.
Sizcede fazla değilmi bu süre?

Yünlüleri atmamanız gerekiyor sanırım kızlar,zaten hala alamadım,heralde teknoloji çamaşırları yıkamtmayck kadar ilerleyince alırım mirmirmirmir

yeni konu açmayayım dedim,bir derdim var bu konuda,bilenler cevaplarsa sevinirim,
kurutma makinesi yer olmadığı için çamaşır makinesinin üstüne koyacağız,
bir çeşit aparat varmış,bugün takmadılar,onu bekliyorlar,
ama içim içimi yiyor, birgün düşer mi acaba diye,
var mı üst üste kullanan ,sorun olur mu,
cevap bekliyorum senağlama

bende almayı düşünüyorum :1rolleyes:
ama çuk paalı :nazar:
doomgünüm felan yaklaşsa da aldırsam :ecrin_bebek:
çamasırdan çıkan tozlardan kurtulmak için hepsi hiç sevmiyorum ama hiç :1closedeyes:

inşallah ,inşallah :))
benim soruma cevap verecek kimse yok mu?
düşme ihtimali olur mu???

vala bana kalsa hiç duşunmez alırım ama
okadar masraf yaptıkki eve eşime sölucek yuzum yok
ama hiç sevmediğim hiç çamaşır as topla kurut dur...nefret edıom
belki ben alana kadar kurutup dürüp verenler çıkar :1rolleyes:

inşallah ,inşallah :))
benim soruma cevap verecek kimse yok mu?
düşme ihtimali olur mu???
canım düşmez diye düşünüyorum ben şuan makinamın üstünde kullanmıyorum ama servise sormuştum isterseniz araya aparat koyup kullanabilirsiniz istersenizde aparatsız demişti
sen yinede en kısa zamanda taktır aradaki aparatı ama idarelik öylede kullanabilirsin kaydirigubbakcemile3

X