Çamaşır makinesinde çamaşır bekletme..

bende tüllerime çamaşır suyu döküp 1 -2 sat makinada bekletip tekrar çalıştırıyorum çok güzel oluyolar....

kızlar bende beyazları makınada aksamdan sabaha kadar bekletıyorum,valla sonuc guzel ama tenıs topu hosuma gıttı bende denıycem.bırazda makına tenıs oynasın nolacak canım süper ya...:sm_cool:

ben yapıyorum, yaklaşık iki sene önce başladım, faydası oluyor, bekletme tuşuna alıyorum, ama ağartıcı ve bildiğimiz piyasa deterjanları zamanla yıpratır çamaşırları onun yerine soda-granül değil(zor erir) toz matik sabun( içinde hidrojen peroksitti galiba ağartıcı olarak markası rox olabilir 1/2 kilosı 2 ytl ye marketten almıştım daha bitmedi) kullan

benim makina eski biraz, evlenirken yeni almadıkta eşimin daha önce kullanmakta olduğu makinayı kullanıyoruz, o yüzden eğer makinayı kapatıp çamaşirları suda bekletmessem hiç temizlenmiyorlar, bende her seferinde bekletiyorum. İç çamaşirlarını makinaya almadan önce birkaç saat çamaşır suyu katttığım suda bekletiyorum sonra durulayıp makinaya koyduğumda deterjan + domestos ekliyorum bir de makinayı kapatıp bekletince tertemiz oluyorlar.

nemida sende çok uğraşıyomuşsun be arkadaşım, ben senin gibi yapsam çıldırırm herhalde.kafamçokkarıştı

arkadaşlar bende bekletiyorum amaakşamdan sabaha kadar yinede atletlerin kol altı (eşimin)sarı klıyor.neden acaba????

nemida sende çok uğraşıyomuşsun be arkadaşım, ben senin gibi yapsam çıldırırm herhalde.kafamçokkarıştı

canım işte hayat insana neler neler yaptırıyor sırnaşık şey

Sevgili Gülsüm83, belki çamaşirlar eskimiştir, ter zamanla sararma yapıyor bende sinir olurum buna.. yüksek ısıda domestosla falan yıkasan işe yararmı acaba?

ben de bu gün eşimin krem rengi pantolonuyla kızımın pembe tisörtünü birlikte yıkadım ve bekletme yaptım. Bekletme sırasında Krem rengi pantolonla pembe tisört üstüste gelmiş Pantolonda pembe lekeler oluştu. Koslaya koydum çıkartmadı. Acaba bu kumaş boyama nasıl olur??? Daha önce böyle bir şey olduğunda çamaşır suyuyla suyu karıştırıp içinde bekletiyordum. Sonrada 90 derecede yıkıyordum. Eşimin bir sürü beyaz pantolonu oldu :))) Bu sefer böyle yapmak istemiyorum. Kuru temizleyici çıkarabilir mi? Kumaş boyama hakkında bilgisi olan var mı???
Bekletme yapacaksanız çamaşırların renklerini dikkate alın...

ben de bu gün eşimin krem rengi pantolonuyla kızımın pembe tisörtünü birlikte yıkadım ve bekletme yaptım. Bekletme sırasında Krem rengi pantolonla pembe tisört üstüste gelmiş Pantolonda pembe lekeler oluştu. Koslaya koydum çıkartmadı. Acaba bu kumaş boyama nasıl olur??? Daha önce böyle bir şey olduğunda çamaşır suyuyla suyu karıştırıp içinde bekletiyordum. Sonrada 90 derecede yıkıyordum. Eşimin bir sürü beyaz pantolonu oldu :))) Bu sefer böyle yapmak istemiyorum. Kuru temizleyici çıkarabilir mi? Kumaş boyama hakkında bilgisi olan var mı???

ya valla şu kosla hikaye yine en iyisi beyazlatnak için domestos...
makinada suda bekletme olayını da ilk defa duydum çok şaşırım := }

ben bi cok giysimi kumas boyasiyla yikiyorum. az cok bilgim var ama sen simdi pantolonda pembelik var diyorsun o yuzden boya ne derece nerelerde etkili olur bilemiyorum. belki pembe olan yerle krem rengi olan yerlerin arasinda bi renk farkliligi olabilir. bence boya isini denemeden once bi kuru temizlemeye göster onlar bilirler ne yapicaklarini. boya da guzel fikir ama ben onu genelde modelini begenipte rengini begenmedigim giysilerde havlularda falan yapiyorum. o yuzden bence ilk once kuru temizlemeye götür baska bi ilac falan kullanmadan.

çamaşır makinesinde bekletme yapıyormusunuz.mesela beyazları çamaşır suyunda elde bekletmek yerine makinede kapatıp bekletildigini duydum.uygulayan varmı. çamaşırlarda bekletince yıpranma oluyormu.memnun kaldınızmı?

arkadaşım ben bu durumla es kaza tanıştım. Gece benim bazen temizlik hastalığım tutuyo ve temizliğe koyuldum makineyede beyaz çamaşırları attım ön yıkamalı bir programdı ön yıkama deterjanını aldıktan sonra (bayağı yıkamşıtı tabi) çok yorgundum aman dedim bişey olmaz yarın devam ettiriim makineyi dedim kapattım yarını tekrar açtım yıkandı bitti. yemin ediyorum beyazlığına şaşırdım yeni evliyim pek anlamıyorumda böle işlerden sonra bi arkadaşımla konuşurken küvette beklettiğini sölemişti akşamdan beyazları bembeyaz oluyor demişti ayyy dedim ondan benimkiler okadar beyaz oldu makinede beklettim bilmeden. bi zararınıda görmedim. ogün bugündür beyzları her yıkamada olmamak koşuluyla, tülleri falan muhakkak her yıkamada akşamdan atarım bekletirm

90 derecede yıkayınca pantolonlar küçülmüyor mu? bir kere 60 derecede beyazlarla yıkadım,çocuk pantolonu gibi çıkmıştı .

ben yıllardır bekletme yaparım beyazlarımı makinede sarartı marartı hiç bişey kalmıyor...ön yıkama gözüne deterjanla beraber (domestos asla kullanmayın, içinde ağır kimyasal maddeler olduğu için çamaşır suyundan daha tehlikeli bir ürün ve ben domestos çok kullandığım için boğazımı tahriş edip faranjit oldum) yarım çay bardağı kadar çamaşır suyu koyup makinenin içine iyice su almasını bekliyorum ve kapatıp çamaşırlarımı bekletme yapıyorum bu şekilde 90 derecede yıkama yapmaya gerek kalmıyor ön yıkamalı 60 derece kafi geliyor...annem bile beyazlarım hayrandır

X