Çatlatma iğnesi ve PCOS

Tud2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2015
7
5
Merhaba kader arkadaşlarım,

PCOS hastasiyim ve zayıf iken düzenli adet olmama rağmen ani kilo artisi olduğu dönemlerde adet olamiyorum. Son bir buçuk yıldır düzensiz adet olmaktayim. Duphaston ve famera kullandim (famerayi doktor günde iki tane on gün şeklinde vermişti- yeni bir yontemmis) akabinde bir yumurtam oluştu gayet güzel dedi ve ovitrelle çatlatma iğnesi oldum. Baya sancılı bir surecti benim için ağrım sizim çok oldu. 18. Gün yani bugün regl oldum hemen doktora gittim ve bana gonal f başladı cumartesiye kadar kullanacağım 50 doz seklinde. Yanında proxyfemini takviye gida, d vitamini ve glifora devam dedi. Ama çok depresif durumdayım.yumurta oluşuyorsa neden gebe kalmadım. Doktor hiç bir sorun olmasa bile gebelik %18 diyor. Tüp bebekte bile 70 dedi, biraz çöktüm mental olarak.

PCOS hastasiyim ve zayıf iken düzenli adet olmama rağmen ani kilo artisi olduğu dönemlerde adet olamiyorum. Son bir buçuk yıldır düzensiz adet olmaktayim. Duphaston ve famera kullandim (famerayi doktor günde iki tane on gün şeklinde vermişti- yeni bir yontemmis) akabinde bir yumurtam oluştu gayet güzel dedi ve ovitrelle çatlatma iğnesi oldum. Baya sancılı bir surecti benim için ağrım sizim çok oldu. 18. Gün yani bugün regl oldum hemen doktora gittim ve bana gonal f başladı cumartesiye kadar kullanacağım 50 doz seklinde. Yanında proxyfemini takviye gida, d vitamini ve glifora devam dedi. Ama çok depresif durumdayım.yumurta oluşuyorsa neden gebe kalmadım. Doktor hiç bir sorun olmasa bile gebelik %18 diyor. Tüp bebekte bile 70 dedi, biraz çöktüm mental olarak.
Selam canım benimde 3.5 yıl olacak neredeyse hiç korunma olmadı sebepsiz infertilde denildi doktora gittim letu verdi 5 gün kullan gel dedi gittim yumurta 13 milim sadece sağda var dedi bir tane bugün kontrol vardı gittim 18 milim olmuş ovitrelle iğne yazdı bu akşam 11 de vur çarşamba eşinle gelin aşılama olacak denildi ilk defa tedavi görüyorum daha önce klomen hap verdiler gebelik oluşmadı umarım sana bana isteyen herkese nasip olur

Bende de yumurta oluşuyor ama hiç gebe kalamadım. Farklı bir doktora gidiyorum 2 aydır. Bu ay klomen verdi ama günde 4 tane kullanıcam. Yumurtaların zayıf dedi. O yüzden çift doz verdi. Yumurta oluşma illa döllenme olacağı anlamına gelmiyor. Ya da döllenme olması tutunacak demek değil. Biraz daha bizim düşündüğümüzden karmaşık. Umudu kaybetmemek lazım.

Bende Pcosluyum düzenli olarak 3ayda bir adet olabiliyorum 25aralıkta femeraya başladım 5gğn günde ikiye anket kullandım doktor takviye olarak Ocean Inosıtol takviye gıdasını da başladı 2tane yumurtam büyüdü sağ da 29 aralıkta ovıtrella vuruldum günlük ilişki önerdi bakalım sonuçu bekliyorum 14gün sonra belli olacak test yapmamda testler ilaçtan dolayı pozitif çıkıyor hem erken gebelik hem normal test yaptım ikisinde silik bir şekilde pozitif çıkıyor ama ilaçtan dolaylı umutlanmak istemiyorum sonra olmazsa çok üzülürüm diye ama yine de Allah’tan ümit kesilmez geciktiriyorsa güzelleştiriyordur bu ilk tedavim hayırlısı Allah’ım isteyen herkese sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlarla nasip etsin inşallah

30 Aralık'ta aşılama oldum. Aşılama günü ile birlikte bugün 5.gün oluyor. Umarım tutar. Herkese selamlar

Arkadaşlar sonuç pozitif. 11.gün normal gebelik testi negatif, 12.gün erken gebelik testi pozitif, 13.gün kan tahlilinde hcg 75. İnşallah Rabbim sağlıkla kucağıma almayı nasip eder. Hiçbirimizin kucağı boş kalmasın. Sevgilerle;

X