Çekişmeli Boşanma süreci

Eramavi

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2023
72
8
35
Sevgili Kadınlar merahaba daha önceki konumu okumuş olanlar bilir, yaklaşık 2 senelik bir evliliğim vardı tabi bu benim yalvarmalarım susmalarım ve alttan almalarımla götürdüğüm ara ara ayrı kalarak surdurdugum bir evlilikti. Annem gibi boşanmış bir kadın olmamak uğruna bir evlilikte olmaması gereken ne varsa yaşadım ve sadece daha anlayışlı olup emek verırsem bir şekilde götürebileceğime inandım. Tipik geleneksel türk kadınıyım sanırım. Okumamış yada işi olmayan bir kadın değildim körü körüne neden bağlandın diyecekseniZ. Sadece yuva ve bağlılık ihtiyacı ailem olsun istiyordum. Görmemek için elimden geleni yaptım ve bağımlı bir kişiliğim olduğunu düşünüyorum yapı olarakta kendini sureklı sorgulayan ve suclayan bir kişililik yapım vardı. İşin sonu çekişmeli karşılıklı dava açılmış bir boşanma surecındeyım. Istemedıgım sey karsı tarafla sureklı empatı yaparak kendıme kızarak bu surecte kendımı kısılık olarak zayıflatmam . Bunu ıstemıyorum ama elımde degıl. Sureklı bana yaptıklarına kendı kafamdan cevap bulup onu anlamaya calısıyorum. Kendımede tam aksı olarak asırı yargılayıcı, kızgın ve sevgısızım. Inanamadıgım ıftıralara maruz kaldıgım bır dava dılekcesı okudum . Oturdum agladım. Kendımı sorguladım. Bu gercek dısı ıthamları bana neden yapmıs olabılır . Ona ne hıssettırdımde boyle davrandı. Benı ıstemıyorsa konusup anlasarak bıtıremezmıydık. Neden planlı programlı sekılde boyle bır yolu sectı? Onca goz yası emek ve destek sonrası bu sekılde bır bıtıse gerek varmıydı. Hiç tanıyamadığım bu adamla 4 aydır engellı ve konusmuyoruz. Tum aılesıde dahıl olmak uzere . Sadece nasıl yenıden baslıcagımı gerıde bırakabılecegımı bılmıyorum. Bu surede tek yaptıgım terapı almak dua etmek ve ibadete sığınmaktı. İstikrarlı olamıyorum.Surecı nasıl yonetıp nasıl ıyı olabılecegımı bılmıyorum. Yemek yıyemıyor umut edemıyor ve yasama ıstegı tasımıyorum. Sankı ruhum kanser olmus . Bedenımde can gıbı bırsey var ama ruhum kalbım gomulmus gıbı. Gözümde ışık yok .Ayanaya baktıgımda ki kişiyi tanımıyorum. Sesten korkan . Haksızlıga ugrayıp hakaret yedınde degıl sınırlenmek susup pusan bir kişiliğe burundum ve kızmıyorum bile ..Bana ne oldugunu bılmıyorum. Beni bu cekısmelı surecte neler beklıyor. Benımle benzer durum ve duyguları paylasan kadınlarla destek ve paylasım amaclı dusuncelerını yazmalarını rıca ediyorum. Şimdiden teşekkürler kadınlar🙏

Bende aynı süreçteyim ve aynı şeyleri bende yaşıyorum ama karşı taraf bana dava acmadi
Çekişmeli süreci kaldırabilecek güçte ve psikolojıde degılım. Cok fazla maddı ve manevı kayıp verdım ama hala uzuluyorum ve surec devam ettıkce uzulucem bılıyorum. Keske hemen bıtse . Anlassa ve bıtırse bırde ıftıraya bogmus allahtan hıcmı korkmuyor hıc mı olmıcek nasıl yalan soyleyebılıyor aklım almıyor.

çekişmeli boşanma yorucak belli ki anlaşmaya çevirmeniz mümkün değil mı?

Ben de çelişmeli dava ile boşandım. O dönem hatırlıyorum biri bana “çekişmelide ilk ve en sert vuran kazanır” demişti. Karşı taraf siz anlaşma teklif edin, hiçbir şey talep etmeyin diye yapıyor onu zaten. Kaldıramayacaksanız avukatınıza söyleyin anlaşmalıya çevirmeye çalışın. Baktınız diretiyor, dürüst dövüşmeyin o zaman. Namertle savaşırken namertçe konuşmayı öğreniyorsunuz.

Anlaşmalı boşanmaya bakın. Çekişmeli inanılmaz yıpratıcı ve yorucu. Maddi manevi üzülürsünüz.

Kendinizi suçlamayı bırakın. Böyle olması gerekiyormuş. Oldu. Bitti.

Kim ister ki boşanmayı ? Herşey yolunda güzel gitse sebepsizce kim niçin boşanır ?

Olmayacak duaya amin dememeyi öğretti hayat bana. Zorla güzellik olmuyormuş. Yuvayı dişi kuş yapmıyormuş. Evliliğin %60 hatta 65'i erkeğin sorumluluğu . Kadının peşinden koştuğu ilişkiden evlilikten hayr gelmiyor. Doğanın kanununa aykırı. Erkek ne kadar sorumluluk alırsa aile o kadar mutlu huzurlu oluyor.

Erkekleri en iyi ayrılık aşamasında tanıyoruz maalesef.

Şimdi yazacağıma inanmayacaksınız ama eşiniz size geri dönecek. Daima geri dönerler. Sizi sevdikleri için değil, vicdanları rahat bırakmadıklari için. Başkasını bulamadıkları için..

Umarım size geri döndüğünde bunca iftiraya rağmen affetmezsiniz.

Çocuğunuz var mı ? Yoksa daha kolay atlatırsınız.

Ben de çelişmeli dava ile boşandım. O dönem hatırlıyorum biri bana “çekişmelide ilk ve en sert vuran kazanır” demişti. Karşı taraf siz anlaşma teklif edin, hiçbir şey talep etmeyin diye yapıyor onu zaten. Kaldıramayacaksanız avukatınıza söyleyin anlaşmalıya çevirmeye çalışın. Baktınız diretiyor, dürüst dövüşmeyin o zaman. Namertle savaşırken namertçe konuşmayı öğreniyorsunuz.

Ay ne alakası var ya ilk ve en sert vuran kazanır diye boks maçı mı bu üffff

Benim eski eşim anasının ağzina bakıp hiç ummadığım bir anda bana dava açtı. İlk ve en sert vuran oydu. Elektriğimi ve gazımı önce kesti sonra abonelikleri iptal ettirdi. Aç, susuz, beş parasız kaldım. Bazı nedenlerden ötürü aile evine de dönemedim. Bulunduğum yer heryere çok uzaktı. İşsiz kaldım uzun süre.

Sonuç : Eski eşim ve kayınvalidem bana tazminat ödedi. Altınların da hepsini aldım. Ben çok sabrettim. Hanımefendiligimi bozmadım. Kimseye de vurmadım. Kavgayı ilk ben başlatmadım.

2.5 aydır yalvarıyor barışmak için .. savcılığa verdim bakalım ne olacak

Benim eski eşim anasının ağzina bakıp hiç ummadığım bir anda bana dava açtı. İlk ve en sert vuran oydu. Elektriğimi ve gazımı önce kesti sonra abonelikleri iptal ettirdi. Aç, susuz, beş parasız kaldım. Bazı nedenlerden ötürü aile evine de dönemedim. Bulunduğum yer heryere çok uzaktı. İşsiz kaldım uzun süre.

Sonuç : Eski eşim ve kayınvalidem bana tazminat ödedi. Altınların da hepsini aldım. Ben çok sabrettim. Hanımefendiligimi bozmadım. Kimseye de vurmadım. Kavgayı ilk ben başlatmadım.

Dava dosyasından bahsediyorum hanımefendi. Ona bakarsanız bana yapılanları yazdığım bir başlık bu sitede patladı o dönem.
Adam attığı iftiraları yalancı tanıklarla bir kaç delille ispatlayabilir. Benim davamda karşı taraf benim gözümü korkutmak için göstermelik dava açtı. Haliyle alelade bir dosyayla iftiralarını da ispatlayamadı. Ben karşı davayı açarken iğne ucu kadar yaptıklarını avukatıma anlattım o da kısa ama net vuruşlu bir dosya hazırladı. Deliller ve şahitlerle ispatladım. Yerel mahkemenin hakimi tanıdıkları çıkmasına rağmen davayı kazandım. Karşı taraf yediremedi istinafa gitti ben de götürdüm. Bir de o dosyalarda yazdık miss gibi. Sonuç; bana kallavi bir tazminat ödediler. Davaları esastan red yedi ve tamamen kusurlu kabul edildiler.
Yani evet bu kısmen boks. İnsan olsalar zaten konuşarak anlaşılır ne gerek vardı çekişmeliye.

Sizi çok iyi anlıyorum. Bende çekişmeli boşanma sürecindeyim ilk dilekçeyi okuduğumda resmen yıkıldım 10 yıldır tanıdığım kişi nasıl bunları yazar diye düşündüm ama yapıyorlar. 7 ay olacak ayrıyım 5 yıllık evliydim 5 yılda flört dönemim olmuştu. İlk aylarda çok zorlandım hatta burada konu bile açtım ama son 2 haftadır o kadar iyiyim ki. Kendimi suçlamıyorum artık ağlamıyorum çok güçlü hissediyorum ruhum geri verildi sanki bana yemek yiyebiliyorum iyileşme sürecine girdim yani kısaca. Siz de öyle olacaksınız iyileştiğinizden ben nasıl dayanmışım diyeceksiniz çocuğunuzun olmadığına şükredeceksiniz çünkü bu büyük bir lütuf. Biraz zamana ihtiyacınız var gezin dolaşın yeni yerler keşfedin sosyalleşin işiniz yok ise muhakkak çalışın. Havalar artık çok güzel yürüyüşler yapın kendinizi rahat hissettiğiniz kişilerle görüşün. İyileşeceksiniz bana inanın 🌺💜🌸💛

Çocuk varmi sizin

Kendinize objektif olun. Kafanızda surekli sizi eleştiren eksik degersiz hissettiren düşünceleri bir durdurun önce. Bunun için kendinize yakin bulduğunuz bir arkadaşiniza açılın. Yalnız olduğunuz zamanlarda bu olumsuz düşünceler sizi bogdugunuzda , sizin durumunda olan arkadaşınıza ne soylerdiniz , özellikle onun kendisi hakkındaki düşünceleri konusunda. Eminim daha objektif ve gerçekçi yorum ve düşünceleriniz olur.

Çekişmeli süreci kaldırabilecek güçte ve psikolojıde degılım. Cok fazla maddı ve manevı kayıp verdım ama hala uzuluyorum ve surec devam ettıkce uzulucem bılıyorum. Keske hemen bıtse . Anlassa ve bıtırse bırde ıftıraya bogmus allahtan hıcmı korkmuyor hıc mı olmıcek nasıl yalan soyleyebılıyor aklım almıyor.

İftira atıyor çünkü mahkemede sizi kusurlu gösterip daha az tazminat ve nafaka ödemek istiyor.

çekişmeli boşanma yorucak belli ki anlaşmaya çevirmeniz mümkün değil mı?
Bılmıyorum dava acılalı 2 bucuk hafta oldu bende anlaşmak bıtsın ısterım ama karsımdakı kısıyı tanımıyorum zaten hıc tanımamısım bu cok tuhaf bır duygu

Iyıde bunu nasıl yapıcam bukadar bıtık bır halde evlılıkten cıkarken bırde sız nasıl bır yol ızledınız

Anlaşmalı boşanmaya bakın. Çekişmeli inanılmaz yıpratıcı ve yorucu. Maddi manevi üzülürsünüz.

Kendinizi suçlamayı bırakın. Böyle olması gerekiyormuş. Oldu. Bitti.

Kim ister ki boşanmayı ? Herşey yolunda güzel gitse sebepsizce kim niçin boşanır ?

Olmayacak duaya amin dememeyi öğretti hayat bana. Zorla güzellik olmuyormuş. Yuvayı dişi kuş yapmıyormuş. Evliliğin %60 hatta 65'i erkeğin sorumluluğu . Kadının peşinden koştuğu ilişkiden evlilikten hayr gelmiyor. Doğanın kanununa aykırı. Erkek ne kadar sorumluluk alırsa aile o kadar mutlu huzurlu oluyor.

Erkekleri en iyi ayrılık aşamasında tanıyoruz maalesef.

Şimdi yazacağıma inanmayacaksınız ama eşiniz size geri dönecek. Daima geri dönerler. Sizi sevdikleri için değil, vicdanları rahat bırakmadıklari için. Başkasını bulamadıkları için..

Umarım size geri döndüğünde bunca iftiraya rağmen affetmezsiniz.

Çocuğunuz var mı ? Yoksa daha kolay atlatırsınız.
Haklı oldugunuzu seziyor ve hıssedıyorum ama o asla bana gelmez ve lutfen gelmesınde o ıftıraları atıp allahtan korkmadan yalan soyleyen ve bunu planlayan bır ınsan inanamıyorum mahkemede nasıl yuzume bakıcak…Nolurdu sevmıyorum senı ayrılmak ıstıyorum dese . Zaten bız kadınlar senı sevmıyorum dedıgı anda donüp bıttıgını anladııgmızda durmayız kı orda.ıncınırız.Aklımızla neden oynuyorlar? Benı bıtıren planlı programlı olup tum ev sorumlulugunu bana yıkıp aldatıp vurup kufurler edıp canım sen cok hassassın ben senın ıylıgını dusunuyorum benı yanlıs anlıyorsun hassassın bunda bırsey yok dıyıp beynımın ayarlarını bozması ve arkasından dava acması. Hastanedeydım zona tedavısı gorurken avukatı aradı benı bırden bıre öyle ogrendım.Davamı acmama bıle ızın vermedı . Okadarcık hakkı bıle benden alıp once davrandı. Vicdanı oldugunu sanmıyorum ama su mubarek gunlerde allahtan dılegım ona oyle empatı dolu bır vıcdan kalp ve ahlakı degerler nasıp eylesınkı sonra gecıp aynaya bakıp kendıyle ve yaptıklarıyla durustce yuzlessın

Cok gecmıs olsun yaşadıklarınıza ve sıze yaptıklarını cok uzuldum ıkı cıhanda oder ınsallah.Allah yardımcınız olmus cok guclu bır kadınmıssınız. Lutfen uzak olsun sızden o kişi.Ben cok sans verdım kendime cok buyuk bır ozur borcluyum.nolur uzak durun ondan

Dava dosyasından bahsediyorum hanımefendi. Ona bakarsanız bana yapılanları yazdığım bir başlık bu sitede patladı o dönem.
Adam attığı iftiraları yalancı tanıklarla bir kaç delille ispatlayabilir. Benim davamda karşı taraf benim gözümü korkutmak için göstermelik dava açtı. Haliyle alelade bir dosyayla iftiralarını da ispatlayamadı. Ben karşı davayı açarken iğne ucu kadar yaptıklarını avukatıma anlattım o da kısa ama net vuruşlu bir dosya hazırladı. Deliller ve şahitlerle ispatladım. Yerel mahkemenin hakimi tanıdıkları çıkmasına rağmen davayı kazandım. Karşı taraf yediremedi istinafa gitti ben de götürdüm. Bir de o dosyalarda yazdık miss gibi. Sonuç; bana kallavi bir tazminat ödediler. Davaları esastan red yedi ve tamamen kusurlu kabul edildiler.
Yani evet bu kısmen boks. İnsan olsalar zaten konuşarak anlaşılır ne gerek vardı çekişmeliye.
Mahkeme yalancı sahıdı anlarmı umarım anlar🤲yanı sımdı sız soyleyınce fark ettım sızede ıftıralar atılmıs nasıl ıspatladınız.

X