Çene Estetiği Çene törpületme hakkında

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
kızlar ben yaptırdım çene törpületme... yan profilimde belirgin bi kemik çıkıntısı vardı ve önden de daha zarif bi görünüm istiyodum ben. bugün 23. gün yaptıralı ama sonuç çok parlak değil ne yazık ki... önden çok aman aman bi değişim yok yandan güzel görünüyo ama. bi de benim çenemde sağ kısmda hafif bi asimetri vardı o hala duruyo üstelik sol kısım daha fazla mı törpülenmiş ne yapmış bilmiyorum ama şu anda gülerken o sağdaki kısım acaip belli oluyo ve çene ucum eğri görünüyo... yüzümün sağ kısmı sola göre daha şiş,doktor bu şişlikler yüzünden diyo ama bilemiyorum elime kemik de geliyo zaten..yani oraya hiç dokunulmamış gibi. ve bir de dudağımd akayma baş gösterdi 1 hafta önce, bunun çene ameliyatıyla ilgisi va rmı bilmiyorum çünkü ameliyattan sonra 2 haftaya kadar olmadı geçen hafta başladı işte. gülerken üst dudağımın sağ kısmı sola doğru kayıyo oradaki kasa tam hakim olamyıyorum ve ağzım çok çirkin yamuk bi yırtık gibi görünüyo bu şekilde. doktor bunu da şişliğie bağlıyo dediğim gibi sağ tarafım şiş ve kayma da dudağın sağ kısmında. ama emin değilim inşallah öyledir. bir nöroloji uzmanına görünmeyi düşünüyorum yüz felci gibi bişey olabilir mi diye. ayrıca neden yüzümün sağ yarısı bu derece şiş onu da anlamıyorum. konuşurken de bi asimetri oluyor farkındayım inşallah düzelir yakında yoksa napıcam bilemiyorum.

ameliyat ve sonrasına gelince, ben burunla birlikte oldum bu ameliyatı ve burun daha zor buna göre. ameliyattan uyandığımda kafamda maske korse gibi bişi vardı boynu ve çeneyi sımsıkı saran, bu ameliyat sonrası dokuların törpülenen kemikle kaynaşması için sanırım. 3 hafta takılması lazım ama kontrole gittikçe doktor arada bi çıkarabileceğimi söyledi kısa süreler için. alt dudaklarımın iç kısmında dişlere yakın olan yerde kesi yapılmış oranın dikişleri bi süre sonra eridi. dudaklar çok şişiyo zamanla iniyo, çene ve yüz de şiş görünüyo ama dediğim gibi burun ameliyatı ile birlikte olduğu için bu derece şişti yüzüm benim. sıvıyla falan besleneme gerek görmedi doktor normal yemek yedim ama çok sert şeyler yememek lazım tabi,bir de ağzı fazla açmamak lazım zaten açamıyosun dikişler acıtıyo. küçük lokmalarla yemek yedim. çenemin dış kısmında fazla bi morarma olmadı küçük bi bölgede oldu sadece. yara hızla iyileşiyo ama benim sağ tarafım sola göre daha çabuk iyileşti sol kısımdaki dikişlerin yeri hala dilimle yokladığımda şişkin ve belirgin. ama sonuçtan memnun değilim ne yazık ki işte. inşallah şu asimetri ve dudaktaki kayma sadece şişliktendir bir an önce geçer dua edin kızlar nolur..

cnm oncelikle geçmiş olsun senin bir tarafta kemik çıkıntısı varmış galiba o bolgede mı sişlik var
yüz felci gibi şeyleri aklına getirme cnm şişlige baglı oldugunu dusunuyorum

ben şu an yaptırıp yaptırmamak arasında kararsız kaldım =(((((((((( uzun zamandır aklımda olan birseydi benim çenem livin gibi çene birebir aynı =(((((

tyler_liv_photo_liv_tyler_6207094.jpg

ufak bir çene ucu torpuleme iyi olur gibi düşünmüştüm napsam aklımdan silip atsam mı ?

livcim desteğin için tekrar teşekkürler, benim yüzümün sağ yarısı genel olarak şiş sol yarıya göre. çenemde ise ameliyattan önce de sağ kenarda hafif bi asimetri vardı daha çıkıktı. görüştüğüm başka bir doktor bunu hemen farketmişti. şimdi ise o sağdaki hafif çıkıntı daha belirgin bi hal almış durumda özellikel gülerken çok göze batıyor. yani zaten var olan çıkıntıya hiç dokunulmamış, sol kısım daha fazla törpülenmiş gibi, bunun için de orası hem çıkık hem eğik görünüyor. dudaktaki kaymanın çene ameliyatıyla bağlantısını ben kurmaıyorum çünkü sonuçta oynanan yer alt dudak, ama benim sorunum üst dudakta. inşallah şişliktendir gerçekten de. değişiklik olursa yazarım tekrar.

ayrıca benim başıma gelen herkesin başına gelecek diye de birşey yok bol şans diliyorum ama doktoru çok iyi seçmek ve konuşmak hatta sıkıştırmak lazım istenen sonuç için, eğer içinize sinmediyse de yaptırmayın

cnm agızın içinden kesi yaptıkları için dudaktaki şişlik dudaga vurmuş olabilir mi yani şişlikten dolayıda sana oyle geliyor olabilir gormedigim için birseyde diyemiyorum ...dualarımız seninle ben umuyorum ki 2 -3 ay gectiginde çenen dahada oturacaktır

bende yakup avşar ile yuzyuze gorusmek istiyorum telf.da olmuyor ...liseden belli aklımda olan birsey bu zamana kadar izmirdeki bir sürü ortodontistlere danıştım soruşturdum çene ameliyatına gerek gormediler anca istersen çene ucu torpuleme yaptırabilirsin dediler...bir yanda da bakıyorum millet çenem büyük gorünsün diye dolgu yaptırıyor

Son düzenleme:
yakup avşar çene törpületme konusunda iyi mi canım ? ben açıkçası daha çok buruna önem verip çene nasıl olsa kötü olmaz diye daha çok burun araştırıp karar kılmıştım o nedenle kim çenede iyidir bilemiyorum ama ben sanırım tekrar düzelttiricem çenemi eğer düzelmezse.. yakup avşar bu konuda iyiyse ona gideyim bari sen görüştün mü yakup beyle telefonda?

soruna gelince inan ben de bilmiyorum ama doktor yanağımdaki şişliklerin dudağı ittiği ve şişler inince geçecği görüşünde.. yani inan ben kuruntu yapmıyorum resmen yamuluyor dudak feci derecede bariz bi şekilde... bir de şu nöroloji uzmanlarıyla görüşeyim bakayım sinirlerde kaslarda falan bir sorun mu var, yoksa burunla mı alakalı. o kadar araştırdım yabancı siteler ekadar baktım benim başıma gelen başka birinin başına gelmemiş çok enteresan...

canım senin çenen liv tylerınkine çok benziyosa bana sorarsan çok da gerek yok açıkçası, sonuçt ayuvarlak güzel bi çene bence. benim çenem de çok aman aman sorunlu değildi yandan görünümü beni rahatsız ediyodu önü de daha zarif olsun istiyodum sadece ve şu an durum bu..iyi düşün...

ha bu arada, ben öeneimin önden birazcık kısalmasını istiyodum doktora da resimler gösterdim bana olur dedi, ama ameliyat sonrasında kontrole gidip önde fazla değişiklik göremiyorum dediğimde de çene ucunu kısalatamayız çünkü bunun için kemiği kesmek gerekir daha zorlu bi ameliyat gerekir falan dedi.. bunu baştan söylemedi ama işte. ayrıca anlayamadım yani ebru şallının heidi montag'ın çeneleri nerdeyse yüzlerinin yarısını kaplıyo ama ameliyat sonrasında küçücük ve yuvarlak olmuş. adı üstünde çene ucu törpületme değil mi bu? gerçekte anlam veremiyorum. bu konuda uzman doktor bilen varsa lütfen yazsın

Cnm ben telefonda bir kadınla gorustum asistanıydı galiba telefonla konustugumda çene ucu törpüleme yaptıklarını yüzyüze gorüşülmesi ve randevu almam gerektigi soyledi bende izmirden kalkıp gidemeyecegim için erteledim eylul gibi gorusmeyi planlıyorum

nedense yakup avşara karşı inanılmaz bir güvenim var yaptıgı burunlar zaten ortada çeneyi ne kadar kötü yapabilir ki

nöroloji uzmanlarıyla goruştükten sonra olumlu haberlerini bekliyorum tatlım Şeniz

Son düzenleme:
ha bu arada, ben öeneimin önden birazcık kısalmasını istiyodum doktora da resimler gösterdim bana olur dedi, ama ameliyat sonrasında kontrole gidip önde fazla değişiklik göremiyorum dediğimde de çene ucunu kısalatamayız çünkü bunun için kemiği kesmek gerekir daha zorlu bi ameliyat gerekir falan dedi.. bunu baştan söylemedi ama işte. ayrıca anlayamadım yani ebru şallının heidi montag'ın çeneleri nerdeyse yüzlerinin yarısını kaplıyo ama ameliyat sonrasında küçücük ve yuvarlak olmuş. adı üstünde çene ucu törpületme değil mi bu? gerçekte anlam veremiyorum. bu konuda uzman doktor bilen varsa lütfen yazsın

evet evet cnm ben arastırdıgım için biliyorum çene ucu topürleme derken çene ucunu toprülemiyorlar kesilerek yapılıyor dur fot bulursam paylaşacagım

Ameliyat girişimleri:
Sadece dişlerin şekil bozukluğuna bağlı maloklüzyon durumunda diş hekimliği tarafından ortodontik tedavi uygulanarak dişlerin oklüzyonu düzeltilir. Mikrognati yani çenenin normalden küçük olması durumunda çene kemiği uygun yerlerden kesilerek öne doğru alınır ve oluşan açıklığa vücudun başka yerlerinden alınan kemik dokusu nakledilir. Çenenin aşırı geliştiği prognati durumunda ise uygun yerlerden kemik dokusu kesilerek çene geriye doğru alınır.

662.jpg

Resimde alt çene normalden daha geridedir. Resmin ikinci kısmında "obwegeser" osteotomisi ile alt çenenin öne alınması şematize edilmiştir. Obwegeser metodunun avantajı, kesilen kemik yüzeylerin alan olarak geniş olması nedeniyle kemik iyileşmenin daha iyi olması ve hastalığın nüksetme oranının daha az olmasıdır. Buna karşılık teknik olarak daha zor bir metoddur.

Ameliyat ağız içinden yapıldığında dışta herhangi bir ameliyat izi kalmaz.
667.jpg

alıntıdır

Son düzenleme:
benim çenem geride değildi canım o nedenle geriye alınma gibi bi durum olmadı...çene ucu kısaltılmamış hiç sadece biraz yuvarlak bi form verilmeye çalışılmş ama o da eşit yapılmamış işte..çene ucum kesilmemiş yani. bimiyorum ben de açıkçası ne yaptığını tam, en iyi başka bir estetik cerrahla görüşmek sanırım o anlayabilir ne yapılıp ne yapılmadğını. benden tomografi harici ne çene röntgeni ne de benzer bişey istendi zaten burdan kuşkulanmalıydım belki de...

benim çenem geride değildi canım o nedenle geriye alınma gibi bi durum olmadı...çene ucu kısaltılmamış hiç sadece biraz yuvarlak bi form verilmeye çalışılmş ama o da eşit yapılmamış işte..çene ucum kesilmemiş yani. bimiyorum ben de açıkçası ne yaptığını tam, en iyi başka bir estetik cerrahla görüşmek sanırım o anlayabilir ne yapılıp ne yapılmadğını. benden tomografi harici ne çene röntgeni ne de benzer bişey istendi zaten burdan kuşkulanmalıydım belki de...

Canım benim çok geçmiş olsun. ıstediğin gibi olmadı mı, çok üzüldüm. Umarım şişliklerin iner toparlanırsın, sorunların geçer. Şimdi ben de çok korktum. Doktorunun ismini yazarmısın?

Ben daha önce burun ameliyatı oldum ama bir sorunum olmadı sadece hiiç istediğim gibi olmadı. Uff biliyorum o duyguyu yani. Şimdi hem çene hem burun ucu istiyorum. Ama bilemiyorum işte...

Tekrar çok geçmiş olsun. Bu arada ne kadar ödedin sen??? Bu arada resim ekleme gibi bir imkanın var mı?

Canım benim çok geçmiş olsun. İstediğin gibi olmadı mı, çok üzüldüm. Umarım şişliklerin iner toparlanırsın, sorunların geçer. Şimdi ben de çok korktum. Doktorunun ismini yazarmısın?

Ben daha önce burun ameliyatı oldum ama bir sorunum olmadı sadece hiiç istediğim gibi olmadı. Uff biliyorum o duyguyu yani. Şimdi hem çene hem burun ucu istiyorum. Ama bilemiyorum işte...

Tekrar çok geçmiş olsun. Bu arada ne kadar ödedin sen??? Bu arada resim ekleme gibi bir imkanın var mı?

İyi dileklerin için çok teşekkürler canım, inşallah geçici bir durumdur gerçekten de, sağ taraftaki şişlik hala geçmiş değil zaten..Doktorumun işmini şu an vermek istemiyorum canım eğer gerçekten geçici bir durumsa kendisini rencide etmiş olmak istemem ona karşı mahçup olmak da istemem.. Zira ameliyat öncesinde de sonrasında da çok ilgilendi açık konuşmak gerekirse, haksızlık etmek istemiyorum. Ve burun ameliyatımın sonucundan şu an için memnunum çok şükür.:nazar: Resmi sana özelden yollarım çene ve dudak kısmını.Sabırla iyileşmeyi bekliyorum yarın bir norologdan da randevu alıp görünücem değişen birşey olursa yazarım kızlar. lütfen dua etmeye devam edin benim için olur mu:sinifsinif:

yok tatlım biliyorum çene ucu kısalttırma için gittigini bak çizdigim yer aynen boyle diyor ...yani kesilerek alındıgını soyluyor fot.lar da nasıl bir kesi yapılacagını anlatmış

Çenenin aşırı geliştiği prognati durumunda ise uygun yerlerden kemik dokusu kesilerek çene geriye doğru alınır.

dualarımız seninle umarım hayırlı haberlerle gelirsin

foundacım sen nasılsın ?

Son düzenleme:
benım bıldıgım kadarıyla-cene ılerı gerıye almayı bılmıyorum sadece ucu torpuleme ıcın
lazer kullanılabılıyor onu da coskun levent tascı yapıyor fıyat bılmıyorum ayrıca kendısını hıc gormedım
ıyı ya da kotu dıyemem yanı
ama dıger operasyonlar gıbı ınsanın gunlerı almıyor sanırım
sormak lazım

benım bıldıgım kadarıyla-cene ılerı gerıye almayı bılmıyorum sadece ucu torpuleme ıcın
lazer kullanılabılıyor onu da coskun levent tascı yapıyor fıyat bılmıyorum ayrıca kendısını hıc gormedım
ıyı ya da kotu dıyemem yanı
ama dıger operasyonlar gıbı ınsanın gunlerı almıyor sanırım
sormak lazım

yanlış biliyorsun arkadaşım çene ameliyatından burada bahsetmiyoruz
"çene ameliyatı" ile "çene ucu" törpüleme birbirinden çok ama çok farklı başlıktada belirtildigi gibi bizim konustuklarımız "çene ucu törpüleme ameliyatı" hakkında
çene ucu törpüleme işlemide kesinlikle ve kesinlikle lazerle yapılmıyor agızın içinden kesilerek gerekli topruleme işlemleri yapılıyor

kızlar dudaklarımdaki çarpılmada bir düzelme var. eskisi kadar belirgin değil yüzümün sağ kısmındaki şişlikler indikçe dudağım da eski halini almaya başladı. tabi eskisi kadar düzgün değil yine gülüşüm ama iyileşiyor. yalnız çene ucundaki asimetri hala devam ediyor yani orası şişlikten değil kemdikten kaynaklı anlaşıldı. haftaya falan doktorumla tekrar görüşeceğim. düzeltme ameliyatı ne zaman yapılablir acaba? yabancı sitelerde falan da araştırdım çene törpüleme operasyonundan sonra 2 ayda fln tam iyileşme sağlanıyormuş. benim ameliyatımdan 1 ay geçti 1 ay sonra düzeltme yaptırabilir miyim acaba? inşallah burun gibi 6 ay fln beklememe gerek kalmaz valla kafayı yiycem. evden dışarı adım atasım yok zaten ameliyat yaptırana kdr canım çıktı para biriktirme derdiydi ameliyat yaptırabilecek miyim derdiydi annem babam izin verice mi derdiydi derken nerdeyse 1 yıl bekledim daha fazla bekleyemiycem artık. başka bir doktorla da görüşücem ama önce kendi doktorumla bi konuşim diyorum. neyse ki şu dudakktaki yamulma düzeliyor çok şükür hiç değilse o içimi rahatlattı biraz. çene törpületme revizyonu ne zaman yapılabilir bi bilginiz olursa lütfen yazın bana.

canımmm 2 operasyon geçirdin şişlikler ya da senin sölediğin durumların olması mümkün..zamanla çok daha iyi görüneceğine inanıorumm.. biraz sabırr

mademoiselle canım nasıl oldun düzeldin mi,ben de törpü yaptırmak istiyorum ve nette bu konuda çok az bilgi var törpületen kimseyle görüşme fırsatı bulamadım,mesajım 50yi geçmediği için özelden de yzamadım sana.ben törpületme konusunda kararsızım biraz açıkçası senin önce ve sonrası fotolarını görmek isterim fikir almak için,ben de sana yollamak istiyorum bana akıl vermen açısından gerekir mi gerekmez mi diye çok kararsız kaldım grekmez diyen arkadaşlarım var iyi olur diyen 1 kişiye rastladım sadece.senden rica etsem bana özelden yollayabilir misin cnm mail adresini

X