Çene Estetiği Çene törpületme hakkında

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
liv. cnm özel mesj atamıorum henüz o yüzden buraya yazıyım,ben henüz bişi yapmadım töprü konusunda,aslında hala bi yanım istiyo ama gerek yok diyen arkadaşlar da çok o yüzden karar veremedm daha,kötü sonuöları olur mu ondan da korkuyorum aslında biraz,tam anlamıyla kararımı veremedm o yüzden.

benim üst cenem alttan önde o bakımdan bi operasyona ihtiyacım yok. ama alt çene ucum öne doğru uzun bu da orantıyı bozuyor. şimdi sadece çene ucunu törpületme zor mu kolay mı bi operasyon onu anlamadım:44: nasıl oluyor, kaç günde iyileşiliyor? bilen var mı:44:

aslında bende istiyorum kızlar ama çene derken komple yanak, yani cene ucu değil sadece .. köşeli yüz hatlarım var bunu biraz yumuşatmak isterdim ama , ama cok zorlu bir ameliyat gibi geliyor bana sanki iyilişmesi cok uzun sürecek cok şişip morarıcakmışım gibi geliyor , gözüm korkuyor , bide doktor un cok işinin ehli olması lazım sanırım yoksa sonuç cok kötü olabilir ? sizin bilginiz var mı iyileşme süreci vs.. hakkında

kızlar burun ameliyatı için gittiğim dr'a (ki tanındık bir dr dur kendisi ) çene törpületilmesini sormuştum ve kesinlikle çok ciddi bir probleminiz yoksa yaptırmayın demişti ayrıca güzelliği çok ta etkileyen bir ameliyat olmuyor demişti. Törpü denince oyle ucunden torpulemek gibi olan bir amaliyat değilmiş.Yaptıracak arkadaşlar .ok iyi araştırıp olsunlar derim ben..

yüzü kare olanlar veya çok yuvarlak olanlar için örnek çene törpüleme resimleri,korede bir hastane gerçekleştiryrmuş.acaba türkiyede yok mu böyle cerrahlar :KK43:
link:
xxxxxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar dudaklarımdaki çarpılmada bir düzelme var. eskisi kadar belirgin değil yüzümün sağ kısmındaki şişlikler indikçe dudağım da eski halini almaya başladı. tabi eskisi kadar düzgün değil yine gülüşüm ama iyileşiyor. yalnız çene ucundaki asimetri hala devam ediyor yani orası şişlikten değil kemdikten kaynaklı anlaşıldı. haftaya falan doktorumla tekrar görüşeceğim. düzeltme ameliyatı ne zaman yapılablir acaba? yabancı sitelerde falan da araştırdım çene törpüleme operasyonundan sonra 2 ayda fln tam iyileşme sağlanıyormuş. benim ameliyatımdan 1 ay geçti 1 ay sonra düzeltme yaptırabilir miyim acaba? inşallah burun gibi 6 ay fln beklememe gerek kalmaz valla kafayı yiycem. evden dışarı adım atasım yok zaten ameliyat yaptırana kdr canım çıktı para biriktirme derdiydi ameliyat yaptırabilecek miyim derdiydi annem babam izin verice mi derdiydi derken nerdeyse 1 yıl bekledim daha fazla bekleyemiycem artık. başka bir doktorla da görüşücem ama önce kendi doktorumla bi konuşim diyorum. neyse ki şu dudakktaki yamulma düzeliyor çok şükür hiç değilse o içimi rahatlattı biraz. çene törpületme revizyonu ne zaman yapılabilir bi bilginiz olursa lütfen yazın bana.

merhaba,

yorumlarini ilgiyle okudum. suan ne durumdasin ? degisme oldu mu ? yoksa tekrar mi ameliyat oldun?
bana törpületme konusunda detayli bilgi verebilir misin acaba?
ameliyat süreci? agri sizi ? iyilesme sürreci ? is dolayisiyla fazla izin alamam cünki. normal hayata ne kadar bi sürede dönebiliyorum? ha bide fiyati tabii ki? ha bi de hangi dr a oldun ameliyati ?
bide resim varsa görebilir miyim? ben seni kabul edersen ark olarak ekliyorum

tskler

selam arkadaşlar bana çene törpüleme ameliyatı yaptırmış arkadaşların eski ve yeni resimlerini gönderir misiniz.ameliyat zormu ?bilgi almak istiyorum.mail adresimi özelden yazabilirim.

merhaba bayanlar.ben 2 yıl önce çene ameliyatı oldum.alt çenem üst çenemden daha öndeydi.sakıp sabancı gbi.üst çenemi ileri aldılar ve alt çenemi de törpülediler.şuan gayet dügün.çok memnunum yaptırdığım için çünkü insanın pskolojisini gerçekten etkileyen bi durum.suratım gerçekten olumlu anlamda çok deiştiçüst çenemi öne aldıkları için ister istemez burnumda biraz kalktı tadından yenmez oldu:p amaaaaa bu işin pembe kısmı malesef. tam 5 saat sürdü ameliyat çıktıktan sonra kafanız iki katına çıkıyor ilk 2 3 hafta da bayaa inmesine rağmen tamamen oturması 6 ayı buluyor. ameliyattan çıktıktan sonra alt ve üst çenenizi birbirine bağlıyorlar ve daha çnceden çekilmiş bir diş boşluğuyla 2 ay boyunca pipet yardımıyla sadece sıvı şeylerle beslenebliyorsunuz.meyve suyu çorba v.s açlıktan ağladığımı blyorum hey gdi günler...buarada bnm dişlermde tel de vardı. ama kesnlkle eğer bariz bir bozukluk varsa çenenizde o zorlukları çekmeye değer!

cnm doktorun kim ne olur yardımcı ol özelden msj atabilirsin benim hakkım yok atamıyorum. çene ameliyatı önemli çünkü herkese güvenilmiyor.

merhaba bayanlar.ben 2 yıl önce çene ameliyatı oldum.alt çenem üst çenemden daha öndeydi.sakıp sabancı gbi.üst çenemi ileri aldılar ve alt çenemi de törpülediler.şuan gayet dügün.çok memnunum yaptırdığım için çünkü insanın pskolojisini gerçekten etkileyen bi durum.suratım gerçekten olumlu anlamda çok deiştiçüst çenemi öne aldıkları için ister istemez burnumda biraz kalktı tadından yenmez oldu:p amaaaaa bu işin pembe kısmı malesef. tam 5 saat sürdü ameliyat çıktıktan sonra kafanız iki katına çıkıyor ilk 2 3 hafta da bayaa inmesine rağmen tamamen oturması 6 ayı buluyor. ameliyattan çıktıktan sonra alt ve üst çenenizi birbirine bağlıyorlar ve daha çnceden çekilmiş bir diş boşluğuyla 2 ay boyunca pipet yardımıyla sadece sıvı şeylerle beslenebliyorsunuz.meyve suyu çorba v.s açlıktan ağladığımı blyorum hey gdi günler...buarada bnm dişlermde tel de vardı. ama kesnlkle eğer bariz bir bozukluk varsa çenenizde o zorlukları çekmeye değer!

Hangi doktora yaptırdın cnm memnun musun foto yok mu?

ha bu arada, ben öeneimin önden birazcık kısalmasını istiyodum doktora da resimler gösterdim bana olur dedi, ama ameliyat sonrasında kontrole gidip önde fazla değişiklik göremiyorum dediğimde de çene ucunu kısalatamayız çünkü bunun için kemiği kesmek gerekir daha zorlu bi ameliyat gerekir falan dedi.. bunu baştan söylemedi ama işte. ayrıca anlayamadım yani ebru şallının heidi montag'ın çeneleri nerdeyse yüzlerinin yarısını kaplıyo ama ameliyat sonrasında küçücük ve yuvarlak olmuş. adı üstünde çene ucu törpületme değil mi bu? gerçekte anlam veremiyorum. bu konuda uzman doktor bilen varsa lütfen yazsın

cnm benim sedn çene ameliyatını kime oldun? bizde bilelim en azından yaptırmayız

arkadaşlar 100 msj olmadığından özelden atamıyorum bana doktor konusunda yardımcı olun lütfen

Merhaba ben yeni üye oldum hangi doktora ameliyat yaptırdınız?Fiyat nedir?Tesekkürler

mademoiselle canım nasıl oldun düzeldin mi,ben de törpü yaptırmak istiyorum ve nette bu konuda çok az bilgi var törpületen kimseyle görüşme fırsatı bulamadım,mesajım 50yi geçmediği için özelden de yzamadım sana.ben törpületme konusunda kararsızım biraz açıkçası senin önce ve sonrası fotolarını görmek isterim fikir almak için,ben de sana yollamak istiyorum bana akıl vermen açısından gerekir mi gerekmez mi diye çok kararsız kaldım grekmez diyen arkadaşlarım var iyi olur diyen 1 kişiye rastladım sadece.senden rica etsem bana özelden yollayabilir misin cnm mail adresini

merhaba çene ameliyatıyla ilgili kimseyle görüşme fırsatı bulamadım siz bi doktor belirleyebildiniz mi

merhabalar herkese, konuyla ilgili sürekli mesajlar geldiği için buradan bi kaç açıklayıcı şey söyleme gereği duydum. ben 2010 yazında burunla beraber çene törpületme ameliyatı oldum. ameliyattan kısa bi süre sora üst dudağım gülerken kaymaya başladı. çok fena oldum öyle kalcak diye ama kısa bi süre sora düzeldi eski halime döndüm. bir de ucunda bi asimetri vardı yine gülünce belirginleşen, çok aşırı kafaya takmıştım bu durumu ama benim öneceden de varmış o hafif asimetri, eski fotoraflarıma çok dikkatli bakınca gördüm. insanlara bak benim çenemin ucunda asimetri var diye gösterdiğimde bile kimse farketmiyor yok öyle bişi diyolar.

çene törpületme ameliyatı çeneyi kısaltmıyor arkadaşlar. ben profilden görüntümden memnun diildim önde bi kemik çıktıntısı vardı profilimi bozuyodu o gitti sadece ameliyattan sonra. ben daha yuvarlak görünümlü bi çene bekliodum hafif köşeli çünkü çenem. ama görüntüsünde hiçbir değişiklik olmadı kısalma veya yuvarlanma gibi.yani çenesi uzun olanlar kısa bir çeneye sahip olcaklarını çok beklemesinler derim. bir de ben bu asimetri olaylarından sonra işte düzelttirim fln diye başka doktorlar çene konusunda uzman cerrahlar araştırmaya başladım. istanbulda zeki güzel isimli hoca bu konuda çok başarılı bunu öğrendim. kendisine çene ameliyatı olan (çeneyi ileri veya geri alma gibi) çok kişi kendisinden çok memnun. googleda adını araştırın kendisine ameliyat olan hasta yorumlarını görünce bana hak verirsiniz diye düşünüorum. ama ben kendisiyle görüşmedim sorunlarım düzelince.

ben ameliyatımı burunla beraber oldum, çenemde dediğim gibi çok belirgin bir değişim olmadı ama burnumdan gayet memnunum. dediğim gibi ben profil görüntümden memnun diildim burun ve çeneyi yaptırınca şimdi gayet memnunum. ameliyatıma toplam 6000 ödemiştim. ama ben 2010 yılında oldum şimdi fiyatlar değişmiş olabilir veya her dr farklı fiyat verebilir. işte böyle. herkese sağlık mutluluk diliorum.

Merhaba, bende çenemi geriye itelemek istiyorum ya da başka şey çünkü üst dudağım geride alt dudağım birazcık daha önde. Ne kadar izin kullandınız.? sargılar ameliyattan sonra ne kadar zaman içinde çıkarılıyor? ben hep göz önünde çalışıyorum mesleğim için..

merhabalar herkese, konuyla ilgili sürekli mesajlar geldiği için buradan bi kaç açıklayıcı şey söyleme gereği duydum. ben 2010 yazında burunla beraber çene törpületme ameliyatı oldum. ameliyattan kısa bi süre sora üst dudağım gülerken kaymaya başladı. çok fena oldum öyle kalcak diye ama kısa bi süre sora düzeldi eski halime döndüm. bir de ucunda bi asimetri vardı yine gülünce belirginleşen, çok aşırı kafaya takmıştım bu durumu ama benim öneceden de varmış o hafif asimetri, eski fotoraflarıma çok dikkatli bakınca gördüm. insanlara bak benim çenemin ucunda asimetri var diye gösterdiğimde bile kimse farketmiyor yok öyle bişi diyolar.

çene törpületme ameliyatı çeneyi kısaltmıyor arkadaşlar. ben profilden görüntümden memnun diildim önde bi kemik çıktıntısı vardı profilimi bozuyodu o gitti sadece ameliyattan sonra. ben daha yuvarlak görünümlü bi çene bekliodum hafif köşeli çünkü çenem. ama görüntüsünde hiçbir değişiklik olmadı kısalma veya yuvarlanma gibi.yani çenesi uzun olanlar kısa bir çeneye sahip olcaklarını çok beklemesinler derim. bir de ben bu asimetri olaylarından sonra işte düzelttirim fln diye başka doktorlar çene konusunda uzman cerrahlar araştırmaya başladım. istanbulda zeki güzel isimli hoca bu konuda çok başarılı bunu öğrendim. kendisine çene ameliyatı olan (çeneyi ileri veya geri alma gibi) çok kişi kendisinden çok memnun. googleda adını araştırın kendisine ameliyat olan hasta yorumlarını görünce bana hak verirsiniz diye düşünüorum. ama ben kendisiyle görüşmedim sorunlarım düzelince.

ben ameliyatımı burunla beraber oldum, çenemde dediğim gibi çok belirgin bir değişim olmadı ama burnumdan gayet memnunum. dediğim gibi ben profil görüntümden memnun diildim burun ve çeneyi yaptırınca şimdi gayet memnunum. ameliyatıma toplam 6000 ödemiştim. ama ben 2010 yılında oldum şimdi fiyatlar değişmiş olabilir veya her dr farklı fiyat verebilir. işte böyle. herkese sağlık mutluluk diliorum.

geçmiş olsun canım .acaba zeki hoca törpüleme işlemide yapıyor mu?

X