Çeyiz Hazırlıkları..Kız Çeyizinde neler kesinlikle olmalı ?

Valla bende hemen hemen her şeyimi aldım ama evime yerleştirsem illa ki eksik çıkar.
Çünkü illa ki unuttuğumuz birşeyler oluyor ayrıca birazda unutalım hergün yeni birşey çıkıyor ben şahsen eşimle gezerken de gördüğüm birşeyi almayı isterim.birde kız çeyizi adı altında alınıp kullanılmayan bir çok şey oluyor.. buna karşıyım kullanılmayacak birşey almaktansa babam koluma bir bilezik daha yapsın daha iyi :)

valla kızlar biz evlenirken bilezik parasından daha çok masraf çıkıyor bilezik takmaktan daha çok masraf çıkıyor valla :KK1: benim babacığım benim çeyiz masrafını karşılıorya o bana yetior :KK1:ayrıca dediğin gibi unutalım tabiki eşimizle gidip alalım bırazda canım ne olcak yaniiii:21::21:

valla kızlar biz evlenirken bilezik parasından daha çok masraf çıkıyor bilezik takmaktan daha çok masraf çıkıyor valla :KK1: benim babacığım benim çeyiz masrafını karşılıorya o bana yetior :KK1:ayrıca dediğin gibi unutalım tabiki eşimizle gidip alalım bırazda canım ne olcak yaniiii:21::21:

kesinlikle katılıyorum sonuçta evlilik hem erkek hemde kız tarafı için zor .. Her iki tarafta borç altına giriyor. az olsun yeteri kadar olsun her iki tarafta borç içinde kalmasın.. Benim tercihim bu :)

Kızlar çeyizlerinizi kendiniz mi alıyorsunuz yoksa aileniz mi alıyor? Ben kendim alıyorum alabildiğim kadarıyla ama benim kuzenlerimin vs çeyizlerini hep aileleri aldı; kendim almaktan da utanıyorum aileme aldırmaktan da. :S

Kızlar çeyizlerinizi kendiniz mi alıyorsunuz yoksa aileniz mi alıyor? Ben kendim alıyorum alabildiğim kadarıyla ama benim kuzenlerimin vs çeyizlerini hep aileleri aldı; kendim almaktan da utanıyorum aileme aldırmaktan da. :S

canım çeyizimi kendim alıyorum ailemin durumu olmadığından niye utanasın ki. kargo evim ve işim arasında mekik dokuyor valla:KK1:

işim ve param alsaydı kendim alabilmeyi çok isterdim

bana benziyorsun biraz eskiden çeyiz olayını duymak bile istemezdim,
şimdilerde kargoyla eve gönderdiğim çeyizlik ürünleri babam görse utanırım :26:
ama en iyisi kendin almak canım örneğin ben kendime temizlik robotu aldım 1500 TL (borcu bitti çok şükür)
aileme aldıracak olsaydım 250-300 TL. lik piyasadaki normal süpürgelerden aldırırdım onları zora sokmak istemem asla..
Birde benim zamanımda müsait yani söz nişan gibi bir döneme yetiştirme olayım söz konusu değil,
yavaş yavaş beğendiğim kalite ve şıklıkta bütcem yettiğince almak hoşuma gidiyor...

haha bi itiraf kızlar çeyiz alınır zamanlada esas mesele ben yemek yapmayı bilmiyorummmmmm :KK36: :26:

Son düzenleme:
ama en iyisi kendin almak canım örneğin ben kendime temizlik robotu aldım 1500 TL (borcu bitti çok şükür)
aileme aldıracak olsaydım 250-300 TL. lik piyasadaki normal süpürgelerden aldırırdım onları zora sokmak istemem asla..
Birde benim zamanımda müsait yani söz nişan gibi bir döneme yetiştirme olayım söz konusu değil,
yavaş yavaş beğendiğim kalite ve şıklıkta bütcem yettiğince almak hoşuma gidiyor...

haha bi itiraf kızlar çeyiz alınır zamanlada esas mesele ben yemek yapmayı bilmiyorummmmmm :KK36: :26:

yemekte öğrenilir zor bişey değil sebzelerin çoğuda aynı şekil pişiyo zaten :)

yemekte öğrenilir zor bişey değil sebzelerin çoğuda aynı şekil pişiyo zaten :)

bigün netten düdüklü tencerede pilav yapılışı tarifi vardı ilgimi çekti gittim evde denedim...
düdüklüyü açtığımda sadece bi tabak pilav çıktı bulyonuda o pirince göre fazla olmuştu tek kişilik pilav tarifimiydi benmi eksik bişeyler yaptım bilmiyorum :KK1:
zamanı gelice annem öğretir artık :)

Çok teşekkürler; benim de yetişeceğim bir durum yok şu sıra; Allah hayırlısını göstersin ben de senin gibi kendim alıyorum diye kafama göre takılıyorum ama bu defa da hiçbir şey yok kız kendi kendine çeyiz hazırlıyor diyecekler diye tedirgin oluyorum. :KK5: Bu arada ne yazık ki mutfakta vasatım. :KK43:

Çok teşekkürler; benim de yetişeceğim bir durum yok şu sıra; Allah hayırlısını göstersin ben de senin gibi kendim alıyorum diye kafama göre takılıyorum ama bu defa da hiçbir şey yok kız kendi kendine çeyiz hazırlıyor diyecekler diye tedirgin oluyorum. :KK5: Bu arada ne yazık ki mutfakta vasatım. :KK43:

bende öyle düşünürdüm canım sanki evlenme meraklısıymışım gibi gözükürüm diye düşünürdüm ama öyle olmadığımı herkes biliyo hatta bu kız evlenmez diyen bile var :) o düşünceyi attım kafamdan rahat rahat alıyorum şimdi almak istediğimde bi tek babacım görmesin :26:

bende öyle düşünürdüm canım sanki evlenme meraklısıymışım gibi gözükürüm diye düşünürdüm ama öyle olmadığımı herkes biliyo hatta bu kız evlenmez diyen bile var :) o düşünceyi attım kafamdan rahat rahat alıyorum şimdi almak istediğimde bi tek babacım görmesin :26:

Canım baban görünce ne olacak?Ben yeri geliyor babama da gösteriyorum almadan bu nasıl diye.Hatta anneme gösterirken kendi diyor bende bakayım diye o da fikrini söylüyor.Kargom gelince de merak edip bakıyor o da :) Ayıp değil ki neden utanıyorsun?

içime serin sular serptin çok teşekkür ederim. :nazar:

Canım baban görünce ne olacak?Ben yeri geliyor babama da gösteriyorum almadan bu nasıl diye.Hatta anneme gösterirken kendi diyor bende bakayım diye o da fikrini söylüyor.Kargom gelince de merak edip bakıyor o da :) Ayıp değil ki neden utanıyorsun?

ahh bilsemmm öyle çekiniyorum işte :)

Canım bende ilk aldıgımda annemlere bile demeye cekınmıstım cunku tuhaf gelmişti ama artık alıstım annemde babamda alıstı :)))

canım aslında bende yavaş yavaş alışıyorum galiba romance yemek kahvaltı setleri eve geldiğinde bakmıştı çaydanlık kırık gelmişti
onu sordu bana sonra hallettinmi diye evet değiştirdim demiştim..
Tabi annemin katkıları büyük alışmaya başlamamda

kızlar bernardonun evlilik paketini alan var mı ? nasıl sizce ? başka çeyiz paketi tavsiyesi olan var mı herşey içinde ?

kızlar benide sevgilim askere gittikten sonra istemeye gelicekler nasıl olcak bilmiyorum
ama ilk sayfadaki listeyi gördüm gözüm korktu ben bunları almaya kalkarsam ömrüm yetmez dedim :18::18::18:
anneme babama yük olamam aldırmayı istemiyorum :KK17:
kendim yavaş yavaş alayım en iyisi ama nerden başlamak lazım hiç bilmiyorum :KK25::26:

kızlar benide sevgilim askere gittikten sonra istemeye gelicekler nasıl olcak bilmiyorum
ama ilk sayfadaki listeyi gördüm gözüm korktu ben bunları almaya kalkarsam ömrüm yetmez dedim :18::18::18:
anneme babama yük olamam aldırmayı istemiyorum :KK17:
kendim yavaş yavaş alayım en iyisi ama nerden başlamak lazım hiç bilmiyorum :KK25::26:

Ayy cnm ya kaderimiz ayni bnmde sewgiliim askrre gdyo aralikta bzde gelince bseler yapcz ins. Ben once mutfaktan basladim buyuk esyalardan basladm cok tutyo bnmkiler 4200 tuttu 10 a boldrdum bitsin kalanlari alcm yawas yawas sende basla bian once yigilmasin cok zorlanirsin :18:

Ayy cnm ya kaderimiz ayni bnmde sewgiliim askrre gdyo aralikta bzde gelince bseler yapcz ins. Ben once mutfaktan basladim buyuk esyalardan basladm cok tutyo bnmkiler 4200 tuttu 10 a boldrdum bitsin kalanlari alcm yawas yawas sende basla bian once yigilmasin cok zorlanirsin :18:
Aralıkta bnm nişanlımda gidiyor of gitmese keşke :KK14:

Aralıkta bnm nişanlımda gidiyor of gitmese keşke :KK14:

ayy allah kolaylık versin bize kızlar ya benim babamın verip vermiceği belli değil :18:
hatta vermez yani de :18:
o yüzden ümitlenmek istemiyorum bide kısa dönem yapıcak 4 yıllık okuduğu için bakalım hayırlısı ben nevresim takımlarımı yemek takımımı falan almıştım fırınım falanda var incik boncuk şeyler daha fazla para harcatıyo ama bide o varr :KK14:

X