Çeyiz Hazırlıkları..Kız Çeyizinde neler kesinlikle olmalı ?

Kızlar Merhaba,

Dekorasyona olan tutkumu bir de blog açarak pekiştireyim dedim. İlk yazım ise el işi ile ilgili. Çeyizlerimizin olmazsa olmazı dantellere özel yeni butik bir marka buldum blogumda sizlerle paylaştım. Eğer inceler bana görüşlerinizi bildirirseniz çok sevinirim bayanlaaar.

Linki paylaşıyorummm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Höööh bu ne arkadaşım yahu!! Benle birlikte bir kaynım daha nişanlı, eltim perde ölçüsü aldı diye kaynanam etmediğini bırakmadı bi de mobilya beyaz eşya falan mı aldıracak?? :)) Biz de öyle şey yoktur, kız bir iğne bile almak zorunda değildir, ben çeyizime alıyorum nişanlım kızıyor, niye alıyorsun, öyle şey mi olur hiçbir şey alma biz alırız diyor :))) Kız sadece dantel götürür ama biz beyaz eşya olarak bi bulaşık makinası götüreceğiz, küçük elektrikli aletleri, mutfak gereçlerini falan da alıyorum çünkü çeyiz hazırlamak çok hoşuma gidiyor.. Ama bu listeyi hazırlamak için baya para lazım :)))Kızlar kendinizi bu kadar yormayın, alıştırınca da para mevzusu diye çok saçma şeyler ortaya çıkıp iki taraf da çok kırılıyor, örnekler çok fazla.. Erkek evleniyorsa her şeyi sırtına almayı bilecek, kabullenecek ve öyle evlenecek.. Bence alıştırmayın bedavacılığa...

ne kadar çirkin bir kelime bu. siz iki seven insan hayatınızı birleştiriyorsunuz yahu bedavacılık da ne demek?herkes elinden geleni yapacak tabiki. hiç yakıştıramadım...

bizim gelenek göreneklerimize göre mesela yatak odası kıza aittir bir de mutfak eşyaları (elektronik de dahil) ama biz sevgilimle her şeyi ortak alıcaz. çünkü şartlar bu şekilde gerektiriyor ve bundan da hiç gocunmam. aksine çok hoşuma gider, evin en küçük eşyasında dahi sadece ikimizin emeği olacak...

konuya istinaden; çeyiz bölümünü çok sıkı bir şekilde takip ediyorum, takımlarımı aldım ama henüz evliliğimiz için net bir tarih yok malesef 2 sene sonra da olabilir, önümüzdeki ocak ayından sonra da... bu yüzden sadece para biriktiriyorum şimdilik :KK43:

Son düzenleme:
MOBİLYA VE AKSESUARLAR DEKORATİF AKSESUARLAR
Oturma grubu
Yemek odası takımı
Yatak odası takımı
Kütüphane
Çalışma masası
Sehpa takımı
Mutfak dolabı
Banyo dolabı
Ayakkabı dolabı
Televizyon sehpası
Vestiyer
Mutfak masa ve sandalyeleri
Gazetelik
Gardrop
Halı ve kilimler
Lambalar
Abajurlar
Perdeler
Tablolar
Aynalar
Kül tablaları
Vazo ve resim çerçeveleri
Şamdan
Duvar ve masa saati
Dekoratif koltuk üstü örtü ve yastıkları
Dekoratif mumlar
ÖRTÜLER BEYAZ EŞYALAR
Masanız için;
Günlük yemek örtüsü ve peçeteleri
Özel günler için yemek örtüsü ve peçeteleri
Amerikan servisler
Sehpa örtüleri
Yatağınız için;
Nevresim takımları
Yatak örtüsü
Battaniye
Yorgan ve pike
Yastık
Banyonuz için;
El ve yüz havluları
Vücut havluları
Banyo çıkışı ayak havlusu
Lif, kese ve sabunluk
Bornoz takımı
Duş perdesi
Klozet takımı
Makine örtüsü

Buzdolabı
Bulaşık makinesi
Aspiratör
Fırın
Çamaşır makinesi
Çamaşır kurutma makinesi
Şofben
Ütü
ELEKTRONİK EŞYALAR EV GEREÇLERİ
Televizyon
Video
Video kamera
VCD/DVD player
Müzik seti
Telefon/telesekreter
Saç kurutma makinesi
Elektrik süpürgesi
Radyo-çalar saat
Alet kutusu
İlk yardım çantası
Ecza dolabı
Ütü masası
Bavul seti
Portatif merdiven
Süpürge ve faraş
Paspas
Çamaşır kurutmalığı
Çamaşır sepeti, ipi ve mandalı
YEMEK TAKIMLARI ÇATAL BIÇAK TAKIMLARI
Düz servis tabakları
Çukur tabaklar
Salata ve tatlı tabakları
Ekmek ve tereyağı tabakları
Salata kasesi
Büyük kayık tabakları
Küçük kayık tabakları
Meyve tabağı
Çorba tenceresi
Çorba kaseleri
Tuzluk ve biberlik
Sosluk
Kürdanlık
Yağlık ve sirkelik
Kahvaltı bıçağı
Kahvaltı çatalı
Kahvaltı kaşığı
Yemek çatalı
Yemek bıçağı
Yemek kaşığı
Balık bıçağı
Balık çatalı
Servis kaşığı
Servis çatalı
Servis bıçağı
Servis maşası
Tahta kaşık ve spatula
Bıçak seti
Şeker maşası
Çay kaşıkları
Sos kepçesi
Kepçe, kevgir ve kürek
BARDAKLAR SERVİS PARÇALARI
Su bardakları
Kırmızı şarap bardakları
Beyaz şarap bardakları
Şampanya bardakları
Kokteyl bardakları
Bira bardakları
Viski bardakları
Rakı bardakları
Likör bardakları
Konyak bardakları
Çay bardakları
Çay ve nescafe fincanları
Kahve fincanları

Peynir tabağı
Tereyağ kabı
Pasta tabağı
Kremalık
Şekerlik
Porselen demlik
Ekmek sepeti
Servis tepsileri
Peçetelik
Peçete halkaları
Kapaklı kek tabağı
Buz kovası ve maşası
ELEKTRİKLİ MUTFAK ALETLERİ MUTFAK AKSESUARLARI
Tost makinesi
Ekmek kızartma makinesi
Kahve /çay makinesi
Fritöz
Su ısıtıcısı
Elektrikli bıçak
Mikser/ mutfak robotu
Hamur açma makinesi
Mikro dalga fırın
Blender
Mutfak makası
Mutfak tartısı
Konserve açacağı
Tirbuşon
Termos
Ekmek kutusu
Ekmek tahtası
Cezve takımı
Makarna süzgeci
Çay süzgeci
Sarımsak ezici
Nihale
Narenciye sıkacağı
Düdüklü tencere
Kızartma tenceresi
Barbekü-mangal
Çelik tencere takımı
Teflon tava takımı
Payreks tencere takımı
Çaydanlık
Güveç kapları
Kek kalıpları
Saklama kapları
Erzak kavanozları
Baharat takımı
Sebze sepetleri
Yumurta çırpıcı
Yumurta fırçası
Fırın tutacağı
Yemek önlüğü

Kolay Gelsin...

Çok güzel bir paylaşım teşekkürler,bu listeyle git ama paran hazır olacak eksiksiz evini kur.

sayfamdaki tüm kare ve yııldız peceteler 6 adet 35 tl dir salon mutfak icin tam takımlarım 130 tlden baslamaktadır takımlarım 6 pecete 1 orta sehpa 1 konsol ve 1 masa örtüsü olarak yapılmaktadır istege göre ekleme veya cıkarma yapılablir ürünlerimiz alttan ve üstten 3 kere tutkallanmaktadır piyasadaki en kaliteli ürünler kullanılmıstır tüm ürünlerimiz ptt kargoyla kapıda ödeme olarak gönderilir fiyatlarım cok uygundur Eki Görüntüle 735764 Eki Görüntüle 735765 Eki Görüntüle 735766 Eki Görüntüle 735767 Eki Görüntüle 735768 Eki Görüntüle 735769 Eki Görüntüle 735770 Eki Görüntüle 735771 Eki Görüntüle 735772 Eki Görüntüle 735773 Eki Görüntüle 735774 Eki Görüntüle 735775 Eki Görüntüle 735776 Eki Görüntüle 735777 Eki Görüntüle 735778 Eki Görüntüle 735779 Eki Görüntüle 735780 Eki Görüntüle 735781

ne kadar çirkin bir kelime bu. siz iki seven insan hayatınızı birleştiriyorsunuz yahu bedavacılık da ne demek?herkes elinden geleni yapacak tabiki. hiç yakıştıramadım...

bizim gelenek göreneklerimize göre mesela yatak odası kıza aittir bir de mutfak eşyaları (elektronik de dahil) ama biz sevgilimle her şeyi ortak alıcaz. çünkü şartlar bu şekilde gerektiriyor ve bundan da hiç gocunmam. aksine çok hoşuma gider, evin en küçük eşyasında dahi sadece ikimizin emeği olacak...

konuya istinaden; çeyiz bölümünü çok sıkı bir şekilde takip ediyorum, takımlarımı aldım ama henüz evliliğimiz için net bir tarih yok malesef 2 sene sonra da olabilir, önümüzdeki ocak ayından sonra da... bu yüzden sadece para biriktiriyorum şimdilik :KK43:

aynen katılıyorum arkadasım sana acaba durumu olmasa ne yapacak evlenmekten vazgecer herhalde cok cırkınce alıstırmamak nedır yahu

merhabalar;
çeyizim için ütü, blender seti, tost makinesi, elektrik süpürgesi alacağım ; fakat marka konusunda kararsızım yardımcı olabilir misiniz?

merhabalar;
çeyizim için ütü, blender seti, tost makinesi, elektrik süpürgesi alacağım ; fakat marka konusunda kararsızım yardımcı olabilir misiniz?

Blender setinde braun
Ütü Tefal bence ama Philipsde olabilir çok memnun kalanlar var
Tost makinesi ben Arzum düşünüyorum
Elektirik süpürgesi Philips ya da Bosch

gönlünüzce olsun inşallah
:KK16:

merhabalar;

ben ütü ve tost makinesini philips aldım 3 aydır kullanıyorum çok memnunummm :KK52: blender setim eskiden bekarlıktan vardı, arzum, 5 senedir kullanıyorum sorun olmadı. ama blenderı şu an alsam philips, braun, tefal ya da korkmazdan birini alırdım. çok büyük bi set almayın az ve öz olsun öneririm. elektrik süpürgem eskiden vardı su filtreli rowenta. valla çekimi iyi ama sulu olduğundan ağır oluyor. bence hafif bi ürün alın beliniz ağrımasın. eşimin bekarlıktan kalan küçük sinbo makinesi bazen daha kullanışlı geliyor bana...

bütün bunlar kız çeyizimi şimdi :KK53: erkek ne alıyor ceketini alıp gelcek heralde eve..

bütün bunlar kız çeyizimi şimdi :KK53: erkek ne alıyor ceketini alıp gelcek heralde eve..

canım yatak odası ve mutfağın ıvır zıvırlarını be aldım. eşim de beyaz eşyaları aldı. ikimiz de memuruz. diğer geri kalan mobilyaları ortak ödüyoruz. iki düğün oldu her düğünü kendi ailelerimiz karşıladı. anlayacağın eşitlikçi yaklaştık biz...

canım yatak odası ve mutfağın ıvır zıvırlarını be aldım. eşim de beyaz eşyaları aldı. ikimiz de memuruz. diğer geri kalan mobilyaları ortak ödüyoruz. iki düğün oldu her düğünü kendi ailelerimiz karşıladı. anlayacağın eşitlikçi yaklaştık biz...

en güzelini yapmışsınız güle güle kullanın herbişeyinizi Allah yuvanıza her daim bolluk bereket versin :) darısı biz bekleyenlerin başına artık :KK70:

korkmazın natura serisindeki seramik tenceresinden çok memnunum valla yemeğin tadını bile güzelleştiriyor. pilavı güzel özellikle :KK66:

ben de merak ediyordum teşekkürler. makinede mi elde mi yıkıyorsunuz acaba? makinede yıkanması sorun oluyor mu diye de düşünüyoruz da.

ben de merak ediyordum teşekkürler. makinede mi elde mi yıkıyorsunuz acaba? makinede yıkanması sorun oluyor mu diye de düşünüyoruz da.

Ben elde yıkıyorum canım riske atmadım. Monetadan da minik Bi tava aldım onu da elde yıkıyorum. Aralarında büyük bir fark yok kalite olarak. Vita verde markasının da termoflon tenceresinden aldım ne iyi ne kötü diyebilirim

Ben elde yıkıyorum canım riske atmadım. Monetadan da minik Bi tava aldım onu da elde yıkıyorum. Aralarında büyük bir fark yok kalite olarak. Vita verde markasının da termoflon tenceresinden aldım ne iyi ne kötü diyebilirim

çok teşekkürler, elde yıkamayı göze alıp almak gerekiyor diyelim. gerçi teflondan kolay temizlendiği ve sağlıklı olduğu düşünüldüğünde buna değer sanırım.:KK17:

X