Çift karekterli biriyle evli olmak

Merhabalar 8 yıllık evliyim çocuğumuz yok hatta şuan tüp bebek aşamasındayız. Evlendiğimiz günden beri evliliğimizde şiddetli geçimsizliğimiz var eşim sık alkol alan biri gece 1 2 de meyhaden geldiği bile olur. Yıllardır bunun için çok fazla kavgamız var. Eşim egoist özgüveni çok yüksek biri en ufak birşeyde senin kafan çalışmaz sen ne anlarsın diyen biri aşırı aşırı fevri en ufak birşeyde dinlemeden sana hakaretler küfürler demediğini bırakmaz 5 dk sonra geçer bu anne babasına karşı bile böyle Kızdığı zaman bana karşı çok aşağılayıcı laflar küfürler eder siniri geçince özür diler. Alkol aldığında bazen eve gelip bağrınır çağrınır sarhoşken.bi kaç gün çok iyi davranırken sebep yokken birtten bire bana çok ters davranır kafası esince yine iyi davranmaya başlar gelgit kafalı. Son zamanlarda tartışmalarımız ufak ufak fiziksel şiddete doğru gitmeye başladı. En son kavgamızda ogün babasıyla tartıştığı için zaten gergindi, eşim kendi diş fırçasıyla fırçalamamdan nefret eder beni daha önce uyardı bende kendi fırçamı bulamadığım için o akşam onunki ile fırçaladım ve farketti o gün bana kızdığımj bildiğin halde neden yapıyorsun senin diş fırçan nerede dedi bende duşkabinin içinde dedim cidden en son hatırladığım yer orasıydı baktı orda yok hızla bağırarak gelip boğazıma yapışıp sen neden sürekli sıkıştığında yalanlar söylüyosun diye bağrınmaya başladı çok şiddetli kavga ettik boğazımı sıktı tokat attı ilk defa Cidden sıkıştığımda yalan söylüyorum çünki aşırı fevrı en ufak birşeyde bile çok fazla hakaret ve küfü ettiği için kavga etmemek için söylüyorum. Yalanda dediğim bu tarz yani . Yani eşim alkol alan kızdığında hakaretler küfürler eden kendini sürekli yüksekte gören beni aşalıyan beni kırmaktan asla korkmaz ağzına geleni söyler hatta fiziksel şiddete varana kadar ufacık şeylerde bile
Eşimin diğer yüzü bana sürekli güzel sözler söyler beni sevdiğni gerçekten hissettirir kafalarımız çok uyar ikimizde deli doluyuz evde bana sürekli espriler yapar güler eğleniriz aşırı iyi davranır bana ( Kafası esmediği zamanlarda) Bir yere gezmeye gittiğimizde çok eğleniriz cidden kafa dengim biri
Durum böyle ne yapacağım bilmiyorum artık bu kavgalardan çok fazla bıktım ve düzelmiyor onun huyu bu çünki o kızdığında bağrınırken ben sussam belki kavga büyümeyecek çünki beş dk sonra siniri geçiyor bende susamıyorum bana bağrınıp aşalamaya başlayınca ağarıma gidiyor bende bağırıp onu aşalamaya başlıyorum çok kez boşanma aşamasına geldik barıştık ama en son durum bu bir ay sonra tüp bebek koydırcaz bi yanım çocuk yapıp kendini ona bağlana boşan olmıycak daha fazla diyor bi yanımda eşim bi çocuğumuz olsun aile olalım çok istiyor çocuk olunca belki birşeyler değişir ve ailesiyle beraber yaşıyoruz ailesiyle çok kavga ediyor buda yansıyor bize bu kış taşınacağız biraz daha bekle diyor kafam allak bullak ne yapcağımı bilmiyorum
Çocuk ilişkiyi düzeltmek için degil önce bunu herkes anlamalı.Böyle bir evlilikte çocuk yapip onunda piskolojisini bozmayın ve bu adama takılıp kalmazsınız en azından rahat bir şekilde boṣana bilirsiniz.Ve böyle adamlar düzelmiyor evliligin öncesinde nasilsa sonundada öyle olucak boşa kendinizi kandırmayın.

Alkolik değil alkol alıyor alkolik insan nasıl oluyor biliyorum biz Trakyalıyız burda alkol almayan insan yoktur sadece alkol bana ters yoksa bizim burada en normal şey lütfen bana bş faydanız olmasını istiyorsanız beni eleştirmeden fikir verin
Alkolik tanımı her gün belli bir sınırdan fazlasını içen, içmediğinde bunun noksanlığını çeken, içtiğinde normal zamanda yapmadığı pişmanlık duyacağı şeyleri yapan kişidir. Eşinizin alkol problemi var gibi görünüyor. Diğer tarafta sizde bir başkasının diş fırçasını kullanmayın. Dişlerini fırçalarken kanar. Bir başkası neden sizin kanınızın bulaştığı diş fırçasını kullansın?

Bebek yapma fikrinden hemen vazgec ayni şeyleri bire bir yaşadım 12 yılda bosandim bir tane cocukla çalışıp hayatımı kurdum

1. Çocuk yapma
2. Kendine diş fırçası al

nauseated-face_1f922.png

Çocuk ilişkiyi düzeltmek için degil önce bunu herkes anlamalı.Böyle bir evlilikte çocuk yapip onunda piskolojisini bozmayın ve bu adama takılıp kalmazsınız en azından rahat bir şekilde boṣana bilirsiniz.Ve böyle adamlar düzelmiyor evliligin öncesinde nasilsa sonundada öyle olucak boşa kendinizi kandırmayın.
Evet düzelmeyecek bunu bildiğim için bu zamana kadar hep tüp bebeği erteledim Güzel günlerin yılların hatrına belki birşeyler düzelir diye çabaladım ve hakaret ve küfüre katlandım ama bu son yaşadığım olay düzelmeyeceğini ve daha beter olacağını çarptı suratıma o yüzden buraya yazarak biraz fikir alıp dertleşmek istedim

Alkolik değil alkol alıyor alkolik insan nasıl oluyor biliyorum biz Trakyalıyız burda alkol almayan insan yoktur sadece alkol bana ters yoksa bizim burada en normal şey lütfen bana bş faydanız olmasını istiyorsanız beni eleştirmeden fikir verin

İçki içip karakter değiştirmek, ayık kafadan farklı insan olmak = alkolizm

İçki olmasa da adam kafadan sakat sanırsam, çocuğu olmaması isabet şöyle hastalıklı bir kafanın soyu devam etmemeli, bitmeli gitmeli. Doğa anaya şükranlarımı sunuyorum, tüp bebek diye zorlayan size de Allahtan akıl fikir diliyorum

Asla çocuk merakım yok olsaydı 8 sene beklemez yaptırırdım. Eşimle normal zamanda aramız cidden çok çok iyi bana o kadar iyi davranır ki evliliğimizde iyi günümüz daha çoktur yani ilk defa kavgamız fiziksel şiddete döndü iteleme falan vardı da ara ara bu son yaptığını hala kafam almıyor sinirlendiğinde bana tokat atabiliyorsa ben ileri doğru tekme tokat dayakta yerim o zaman diye düşünüyorum ama bir yanım hala ailesinden ayrıldığımızda birşeyler düzelebilir diyor bilmiyorum bilmiyorum

Esiniz tipik bir alkolik. Yedigi haltlari bir taraftan telafi ediyor kendince. Ama siddetli gecimsizligi gectim, siddet var. Sakın bu adami baba yapmayin. Herseyi göre göre yapsaniz vebali sizin boynunuzda olur

Evet düzelmeyecek bunu bildiğim için bu zamana kadar hep tüp bebeği erteledim Güzel günlerin yılların hatrına belki birşeyler düzelir diye çabaladım ve hakaret ve küfüre katlandım ama bu son yaşadığım olay düzelmeyeceğini ve daha beter olacağını çarptı suratıma o yüzden buraya yazarak biraz fikir alıp dertleşmek istedim
Böyle bir adama katlanip hayatinizi mahv etmeyin daha iyi insan çikar karşınıza belki onunla yaparsiniz çocuk zamaninizi bu adamla kayb etmeyin.

Merhabalar 8 yıllık evliyim çocuğumuz yok hatta şuan tüp bebek aşamasındayız. Evlendiğimiz günden beri evliliğimizde şiddetli geçimsizliğimiz var eşim sık alkol alan biri gece 1 2 de meyhaden geldiği bile olur. Yıllardır bunun için çok fazla kavgamız var. Eşim egoist özgüveni çok yüksek biri en ufak birşeyde senin kafan çalışmaz sen ne anlarsın diyen biri aşırı aşırı fevri en ufak birşeyde dinlemeden sana hakaretler küfürler demediğini bırakmaz 5 dk sonra geçer bu anne babasına karşı bile böyle Kızdığı zaman bana karşı çok aşağılayıcı laflar küfürler eder siniri geçince özür diler. Alkol aldığında bazen eve gelip bağrınır çağrınır sarhoşken.bi kaç gün çok iyi davranırken sebep yokken birtten bire bana çok ters davranır kafası esince yine iyi davranmaya başlar gelgit kafalı. Son zamanlarda tartışmalarımız ufak ufak fiziksel şiddete doğru gitmeye başladı. En son kavgamızda ogün babasıyla tartıştığı için zaten gergindi, eşim kendi diş fırçasıyla fırçalamamdan nefret eder beni daha önce uyardı bende kendi fırçamı bulamadığım için o akşam onunki ile fırçaladım ve farketti o gün bana kızdığımj bildiğin halde neden yapıyorsun senin diş fırçan nerede dedi bende duşkabinin içinde dedim cidden en son hatırladığım yer orasıydı baktı orda yok hızla bağırarak gelip boğazıma yapışıp sen neden sürekli sıkıştığında yalanlar söylüyosun diye bağrınmaya başladı çok şiddetli kavga ettik boğazımı sıktı tokat attı ilk defa Cidden sıkıştığımda yalan söylüyorum çünki aşırı fevrı en ufak birşeyde bile çok fazla hakaret ve küfü ettiği için kavga etmemek için söylüyorum. Yalanda dediğim bu tarz yani . Yani eşim alkol alan kızdığında hakaretler küfürler eden kendini sürekli yüksekte gören beni aşalıyan beni kırmaktan asla korkmaz ağzına geleni söyler hatta fiziksel şiddete varana kadar ufacık şeylerde bile
Eşimin diğer yüzü bana sürekli güzel sözler söyler beni sevdiğni gerçekten hissettirir kafalarımız çok uyar ikimizde deli doluyuz evde bana sürekli espriler yapar güler eğleniriz aşırı iyi davranır bana ( Kafası esmediği zamanlarda) Bir yere gezmeye gittiğimizde çok eğleniriz cidden kafa dengim biri
Durum böyle ne yapacağım bilmiyorum artık bu kavgalardan çok fazla bıktım ve düzelmiyor onun huyu bu çünki o kızdığında bağrınırken ben sussam belki kavga büyümeyecek çünki beş dk sonra siniri geçiyor bende susamıyorum bana bağrınıp aşalamaya başlayınca ağarıma gidiyor bende bağırıp onu aşalamaya başlıyorum çok kez boşanma aşamasına geldik barıştık ama en son durum bu bir ay sonra tüp bebek koydırcaz bi yanım çocuk yapıp kendini ona bağlana boşan olmıycak daha fazla diyor bi yanımda eşim bi çocuğumuz olsun aile olalım çok istiyor çocuk olunca belki birşeyler değişir ve ailesiyle beraber yaşıyoruz ailesiyle çok kavga ediyor buda yansıyor bize bu kış taşınacağız biraz daha bekle diyor kafam allak bullak ne yapcağımı bilmiyorum

Herşeyde bir hayır vardır. Çocuğunuzun olmaması sanki daha hayırlı bu durumda. Alkolik ve böyle karakterde birinden ne eş ne baba olur. Kesinlikle çocuk yapmayın böyle birinden.

Boşanıp kendinize yönelin. Kendinizi toparladığınızda hayırlı size saygı duyan biriyle evlenip çocuk yapabilirsiniz yada yapmassınız.

Lütfen böyle sağlıksız bir evlilikten çocuk yapmayın. O çocuğada yazık.

Konuyu diş fırçasına bağlamak istemiyorum ama insan diş dırçasına sahip çıkmaz mı, sizinki nasıl kayboluyor, hadi kayboldu başkasının fırçasını kullanmaya nasıl tahammül ediyorsunuz. Bence sizin başka saçma hareketleriniz de var, çileden çıkaran cinsten. Bunu şiddeti meşrulaştırmak için söylemiyorum. O kabul edilemez, ayrı mesele.

8 yıldır evli olmanıza rağmen halâ kayın aile yanındasınız, adam huysuz, buna rağmen tüp bebek yolundasınız. Bir de bu kış ayrı eve çıkma vaadi var. O tüp bebek tutunursa 'yalnız başına bakamazsın, çocuk büyüyünce çıkın' denişerek ev işi 5 yıl daha ertelenir, bunu unutmayın.

Bu evlilikten de sizden de bir cacık olacağını sanmıyorum, bebek yapıp bu çıkmaza bir zayiat daha eklemeyin.

Bende trakyaliyim 14 senelik evliyim eşim alkol kullanmaz 😀 baslikta yazdiklarinizla tezata duşuyosunuz yapmayin eşinizi savunmak durumunda degilsiniz burda...

Arkadaşlar arkadaşlaaaar hiç istediği cevapları yazmıyorsunuz ayıp ama🤭😁
Böyle konular açıp ne denilmesini bekliyorlar anlamıyorum ki.tüp bebek işi iyi olmuş, baba olunca düzeliyorlar merak etme mi demeliyiz anlamadım ki? işin kötü tarafı tüp bebek meselesi olmasaydı 2,3 çocuk yapardı bu kadın bu adama.sonra da çocuklar var ayrılamıyorum derdi ama nasip olmamış.😂 bu adamdan çocuk yapmak istiyor vicdan rahatlatmak için bahane arıyor.

8 yıldır çocuk için uğraşıyormuşsunuz,
Hiç düşündünüz mü; Allah bize niçin çocuk vermiyor diye?
Allah ona bırak işaret vermeyi ,gözüne bile sokmuş ama konu sahibi eşimin alkol problemi yok,ailesi yüzünden beni dövüyor,tek eksik çocuk çocuğumuz olsa degisesecek belki musmutlu aile olabiliriz diyor.
Konu sahibi insanlar keyifliyken herkese iyidirler önemli olan ofkelendiginde problemler yaşadığında kendini kontrol edebilmen,sevdiğin insanlari incitmemen.Burdaki kadınlara çok şaşırıyorum sadece dayak yediğinde şiddet gorduklerini sanıyorlar her türlü küfür hakaret bunlar nedir yahu,evlilik bu mu sizce,babası annesi birbirlerine küfür ederken bir ona bir ona bakan çocuğun vebali ne olacak

Sizi bir tek öldürmediği kalmış çok seviyor evet. Çocukta yapın tabi ona da kafayı yedirtin bu aile düzeniyle

Umarim cocugunuz olmaz. Sizde normal degilsiniz esinizde ayrilacaginizda yok bari cocugunuz olmasin. Hem cocugun psikolojisi bozuk olacak ona uzuluyorum hemde ileride kim bilir o nasil biri olcak sizinle buyuyunce. Bir insan dis fircasini nasil kaybeder kaybettiniz bari esinizinkiyle fircalamayin yenisini alana kadar bu igrenc birsey. 8 yil niye ayri eve cikmadiniz? Yani nerden tutarsaniz tutun anormal kisilersiniz.

şiddet görmeye başladığın adamdan çoçuk doğurup napacaksın çoçuğa yazık değil mi ? belli ki tüketmişsiniz bişeyleri arık birbirinize batar olmuşsunuz bende sevmem benim diş fırçamı kocam bile olsa kullanmasın midem bulanır uzatmaları oynuyorsunuz

Diş fırçası olayı çok iğrenç değil mi o konuda kizmakta haklı ama dayak falan çok kötü bir davranis.cocuk istemeniz anlıyorum da bu adamdan mi ? Yani ona da bağırıp duracak sarhoşken bir şey yapacak falan.

X