Çıkmazdayım. Yol gösterin

ipek2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
5.017
5.431
Günaydın ❤
Cok üzgün olduğum için cümleleri toparlayabilme umuduyla yazıyorum insallah düzgünce anlatabilirim.
Eşimle 10 yıldır evliyiz iki çocuğumuz var biri 7 yasinda biri 10 aylık. Evlendikten 2 sene sonra esim işsiz kaldı ve bir daha da istediği gibi bir iş bulamadı. Bu konuda elinden geleni yaptı ama doğru düzgün iş yok maalesef gitti bir üniversite daha okudu ama o da umduğumuz gibi olmadı maalesef. Haliyle bu durum bizi asiri yıprattı ve birbirimize surekli tartışır olduk normal anlaşma şeklimiz bile buna dönüştü sürekli kedi köpek gibiyiz. ( zorunlu ekleme: su paragraftan dolayı esim 8 yıldır çalışmak istemiyor gibi anlaşılmış fakat böyle bir şey yok esim o 8 yıl içinde tabii ki çalıştı. Şu an çalışmıyor onu da ben istedim cunku 2 cocuk var ve birimizin ilgilenmesi gerekiyor esim çalışınca onun tüm maaşı bakiciya gidecekti)
Gecen hafta annem ve anneannem bana geldiler 1 haftaligina çocuğuma bakmaya vakit geçirmeye bu arada ben çalışıyorum esim şu an işsiz kpss kadrolarinin açıklanmasını bekliyor bu arada çocuklarla ilgileniyor birini okula götürüyor diğerine de o bakıyor. Annemler gelince sürekli bizim atismalarimiza şahit oldu tabii kardeşim falan da dedi hatta çok geriliyorum sizin bu durumunuz diye ben de biz böyle anlaşıyoruz bir sey yok dedim. Neyse bir gün akşam yine yemek mevzusu için eşimle tartışmaya başladık ama bu defa annem araya girdi ve eşime kızmaya başladı ki bu bence yanlıştı anneme sen karışma dedim ama eşime göre de yeterli tepkiyi vermemisim öyle diyor. O günden sonra her şey berbat bir hal aldı. Eşimle aramız asiri kötü esim birkac defa bosanalim bile dedi ama bosanirsak çocukları bana birakmazmis öyle diyor.
Annem dün mesaj atmış günlerdir uyuyamıyorum tansiyonum dusmuyor senin haline çok üzülüyorum sen bunları hak etmiyorsun diyor. Ben de ne diyorsun ne yapayım deyince bir sey demiyorum diyor. En son ne diyorsun bosan mi diyorsun dedim bana dedi ki senin hicbirimize ihtiyacın yok. Dedim ki nasıl yok ben bosandam çocuklara bakcak biri lazım ee mecbur kalırsak bakarız diyor. Ama bakmaya gönlü olmaz biliyorum zora gelmeyi pek sevmez. Zaten büyük de okula gidiyor onun da okula bırakılması okuldan alınması lazım şu an bunları esim yapıyor.
Iki kardeşim var biri olayı gördü diğerine anlatmışlar beni aramadi bile ne oldu abla ne yaptın diye.
Bana yol gösterin lütfen karmakarışık durumdayım.

Son düzenleme:
Öncelikle bence eşinizi karşınıza alıp annenizle tekrar konuştuğunuzu size karışmaması gerektiğini söylediğinizi vs söyleyin. Bence bu evlilikteki çatışma işsizlikten maddi sıkıntıdan doğmuş ama hallolur diye düşünüyorum o yüzden de boşanmaya gitmeden bir oluruna bakın derim. Eşinizle konusun bu durumdan eminim o da rahatsızdır. Her şeyin düzelebileceğini, dişinizi sıkmanız gerektiğini onun hal ve hareketlerine dikkat etmesini aynı zamanda sizinde dikkat edeceğinizi söyleyin. Bence düzelir gibi bu durum.

Günaydın ❤
Cok üzgün olduğum için cümleleri toparlayabilme umuduyla yazıyorum insallah düzgünce anlatabilirim.
Eşimle 10 yıldır evliyiz iki çocuğumuz var biri 7 yasinda biri 10 aylık. Evlendikten 2 sene sonra esim işsiz kaldı ve bir daha da istediği gibi bir iş bulamadı. Bu konuda elinden geleni yaptı ama doğru düzgün iş yok maalesef gitti bir üniversite daha okudu ama o da umduğumuz gibi olmadı maalesef. Haliyle bu durum bizi asiri yıprattı ve birbirimize surekli tartışır olduk normal anlaşma şeklimiz bile buna dönüştü sürekli kedi köpek gibiyiz.
Gecen hafta annem ve anneannem bana geldiler 1 haftaligina çocuğuma bakmaya vakit geçirmeye bu arada ben çalışıyorum esim şu an işsiz kpss kadrolarinin açıklanmasını bekliyor bu arada çocuklarla ilgileniyor birini okula götürüyor diğerine de o bakıyor. Annemler gelince sürekli bizim atismalarimiza şahit oldu tabii kardeşim falan da dedi hatta çok geriliyorum sizin bu durumunuz diye ben de biz böyle anlaşıyoruz bir sey yok dedim. Neyse bir gün akşam yine yemek mevzusu için eşimle tartışmaya başladık ama bu defa annem araya girdi ve eşime kızmaya başladı ki bu bence yanlıştı anneme sen karışma dedim ama eşime göre de yeterli tepkiyi vermemisim öyle diyor. O günden sonra her şey berbat bir hal aldı. Eşimle aramız asiri kötü esim birkac defa bosanalim bile dedi ama bosanirsak çocukları bana birakmazmis öyle diyor.
Annem dün mesaj atmış günlerdir uyuyamıyorum tansiyonum dusmuyor senin haline çok üzülüyorum sen bunları hak etmiyorsun diyor. Ben de ne diyorsun ne yapayım deyince bir sey demiyorum diyor. En son ne diyorsun bosan mi diyorsun dedim bana dedi ki senin hicbirimize ihtiyacın yok. Dedim ki nasıl yok ben bosandam çocuklara bakcak biri lazım ee mecbur kalırsak bakarız diyor. Ama bakmaya gönlü olmaz biliyorum zora gelmeyi pek sevmez. Zaten büyük de okula gidiyor onun da okula bırakılması okuldan alınması lazım şu an bunları esim yapıyor.
Iki kardeşim var biri olayı gördü diğerine anlatmışlar beni aramadi bile ne oldu abla ne yaptın diye.
Bana yol gösterin lütfen karmakarışık durumdayım.
Anneniz haklı e çalismiyor sıkıntida diye eziyet mı edecek aynı sebepten boşandim eşim yazları çalışmıyordu ee cocuklara bak dedim her işten eve geldiğimde gezmeden geliyormuşum gibi muale hayran kurban dayan az kaldı dedim 1 ay böyle geçti en son bibtartisma sonucu şiddet de uyguladı boşandim evde otursunlar ama çocuklarına bakmak zor gelsin alacakmış he he kesin alır işi yok gücü yok normal zamanda bakmıyorlar anne yokken mi bakacaklar

10 yıllık evlisiniz adam ilk iki yıl çalışmış 8 senedir sen bakıyon eve . Erkek dediğin 8 sene oturmasın evde hamballıkta olsa yapsın arkadaşım götünü büyütmesin evde gitsin asgari ücretle de olsa çalışsın hem psikolojisi düzelir m hem hayatınıza bir düzen gelir hem maddi olarak rahatlarsınız. Hepimiz masabaşı işte mutlu mesut çalışmıyotuz hayatta kalabilmek için çırpınıyoruz kadın başımıza. Bu işsiz bitik psikolojiyle mi boşanıp alacakmış çocuklari güldürmesin ler yaaaa

1. Sekiz sene içinde nasıl iş bulamadı eşiniz, herkes hayalindeki işi mi yapıyor sanki?

2. Madem kedi köpek gibisiniz ve bu durumunuza kimsenin karışmasını istemiyordunuz, ya eve kimseyi davet veya kabul etmeyecektiniz ya da başkalarının yanında tartışmayacaktınız.

Ayrıca siz yıllarca eşinizi idare etmişsiniz, onun bu sebepten boşanmak istemesi, demek ki bi fırsat bekliyormuş dedirtti.

Eşiniz kpss ile atanana kadar ne iş olursa yapsın,iş begenmemezlik yapmasın bi kere .O çocukları düşünecek önce.Bosaninca çocukları alırım demiş, kim bakacak ? Evde mi oturacak da bakacak? Para nerden gelecek? Siz mi nafaka vereceksiniz? Anneniz haklı.Belli bir yaştan sonra iki küçük çocuğun sorumluluğunu almak çok zor .İnsanlar tam rahat edeceği sırada, birini okula götür getir, diğeri bebek zaten ,gel ona bak.Herkesin kaldirabilecegi şeyler değil.Ben burda eşinize kızdım.Hep çalışıp hem kpss ye atanmayı hedeflesin. Sonra yine anlasamiyorsaniz boşanmaya bakarsiniz ama önce çocuklar için bi şeyleri oturtmalisiniz. Boşanma bile backround istiyor .

Valla kusura bakmasın 8 sene bir insan bir adam olan nasıl çalışmaz ya. Kendine baktırmış üniversitesini de okutmuş beyfendi ne istiyor acaba. Kpss olmazsa ne olacak yine yatışa devamke. Sanki çok zeki de Elon muskın gelip ayaklarına kapanmasını bekliyor herhalde iş için

Zaten evde hep bir kavga durumu var anneniz karışmış şimdi onu bahane ederek daha da büyütüyor eşiniz olayı. Boşverin bitirmek istiyor madem tamam deyin.

Ayrıca bu zamana kadar nasıl evde oturuyor beyefendi hiç mi bir işe girmedi. İşsizliğe alışmış kız bu. Atanamasa ömür boyu evde mi oturacak. Sizde işsizliğinden vurun. Git yevmiye bile olsa gitsin bir yerde çalışsın. Eve yorgun gelince kavga edecek enerjisi de olmaz hem

Keşke ikinizde sabredip evde misafir varken tartışmasaydınız. Olan olmuş ama çocuklar da küçük zaten tek başına işsiz bir şekilde bakamayacağı için tehdit ediyor gibi. Allah yardımcınız olsun belki atanır işi olursa düzelir ne diyeceğimi bilemedim

Anneniz haklı. Ben de benzer sebeplerden işsizim ve bunu eşime hiç yansitmadim eşinizde erkek olmasından dolayı kompleks oluşmuş. Bunu yapmaya hakkı yok. Gitsin başka bir işte çalışsın o zaman. İşi yok cocuklari da alamaz galiba.

Son düzenleme:
Bu arada anneniz haklı karışmasa iyi olurmuş ama hem evde döt büyütecel hem eve para getirmeyecek hem eziyet edecek oldu .her anne bu duruma müdahale eder yine 8 yıl iyi dayanmışlar
Kesinlikle katılıyorum. Anne haklı. Kimse çocuğunun kötü olmasını istemez. 8 yıldır insan ne iş olsa yapar ailesi için. Sizde alışmışsınız adamı beslemeye herhalde onu bunu bahane ediyorsunuz.

Anneniz hakli. Kim olsa patlardi. Bu durumda iki cocuk sahibi olmussunuz: ya gidip evlilik terapisi görüceksiniz (esikizde asaglik kompleksi de var) yada bosanacaksiniz. Cocuklari bu sagliksiz ortama bilerek getirdiniz, ama onlari zoraki orda tutmaya da ikinizin hakki yok. Cocuklar cok etkileniyor

Gerçekten bu kafaları anlamıyorum hesap doğruysa adam işten çıkınca çocuk yapmaya karar vermişsiniz birde adama ünv okutmuşsunuz her gün kedi köpek gibi kavga ortamı olan yuvaya matah gibi bir çocuk daha dogurmuşsunuz,bir de normalimiz bu diye misafir çağırıyor utanmadan aynı şekilde davranıyorsunuz insanlar karışınca karışma diyorsunuz .Biz ne yapalım ?
Tüm yanlış tuşlara basıp durmuşsunuz yakında adam çocukları başınıza atar iş bulur boşar kendine yeni hayat kurar adama bu rahatlığı vermişsiniz ya da yine bir çocuk dogurursunuz böyle yaşar gidersiniz aklınız başınıza geldiğinde bıçak kemiği deldiginde kimse size inanıp destek olmaz öylece kalırsınız.....

İlk çocuğunuz bile eşinizin işsizlik dönemine denk gelmis onda hadi sürecin bu kadar uzayacağını düşünmediniz peki ikinci çocuk? Demek ki eşinizin işsizliği sizin için gerçekten bir dert değilmiş. 8 yıl çalışmaya gönlü olan için çok çok uzun bir süre. Eşiniz gayet çalışmak istemiyor belli yani.

Aileniz kısmına gelince, insanların yaninda kavga edip karışmayın diyemezsiniz. Kim olsa evladı zor durumda kalıyorsa müdahale eder. Bir hafta idare edecektiniz. Onu da becerememissiniz kari koca.
Annenizin size attığı mesajda manasız, sonrasında destekleyici bir tavır sergilemedigi sürece. Kocaniz iyi kötü çocuklara bakıyor, iki çocukla boşaninca onların desteğine ihtiyacınız olacak. Onu yapmayacaksa size karşı ah evladım vah evladım demesinin manası yok.

Eşinizin boşanma isteği kolaycılık. Çok alışık olduğu bir durum zaten.

Mesajlara tek tek döneceğim ama şunu ekleyeyim esim 8 sene boyunca evde oturmadı çalıştı tabii ki
Hatta bu yıl da bir markete gireyim çalışayım dedi bir kurumla falan görüştü ama bakıcı vs hesap edince onun aldığı para bakiciya gidecekti ben de sen çocuklarla ilgilen çalışma dedim çünkü şu an hem bebek için hem diğerini okula götürmek için bakiciya ihtiyacımız var ya 2 bakıcı tutacağız ya da bir bakiciya 2 bakıcı parası verecegiz mecburen diye

Annenizin araya girmesi yanlış. Siz böyle bir düzen oturtmuş bu şekilde de ikinci çocuğu yapmışsınız. Sizin de evde misafir varken hala sürekli atışmanız aynı oranda yanlış. Kendinizi tutamıyorsanız misafir kabul etmemeliydiniz. Eşiniz boş konuşuyor ayrıca nereye alıyormuş çocukları mümkün değil. Kardeşim aramadı demişsiniz ama bizzat sizin anlatmadığınız bir durum için sizi aramaması bormal geldi bana. Karı-koca arasına girmek istemiyor olabilir. Konuşmak istiyorsanız aranıp siz anlatabilirsiniz

X