Çıkmazdayım. Yol gösterin

Evet bizim tavırlarınız yanlıştı o konuda zaten hakli değiliz yani bizim anlaşma bicimimiz kimse ol.asa da yanlış
Çalışırsa alabilir diye düşünüyor sanırım
Birkac gün önce doğum günümdü kardeşim olayı ima eden bir şey demis o yüzden aramadi diyorum
Yani şu zamana kadar ailem arkamda sanırdım ama anladım ki aslında değiller

Siz geçerken ayrılmak istiyor musunuz? Ayrılmak isteme sebebinizi de anlamadım. Adama çalışma diyen sizsiniz. Çalışmıyor diye neden yükleniyorsunuz o zaman? Çocuklarınız sürekli kavga edilen bir evde mi büyüsün istiyorsunuz? Problemlerinizi ya çözün ya ayrılın. Ayrılmıyorsanız da iki tarafta kendini tutmalı, habire laf sokmayı bırakmalı. Memnun değilseniz bu düzenden eşiniz işe girsin madem. Bakıcının zaten mesleği bu nasıl güvenemiyorsunuz?

Belki de haklısınız o çalışsa daha huzurlu olabilirdi bakiciya güvenemeyiz dedik böyle daha da kötü oldu belki de Yalnız şöyle bir hayatımız var: Kızım sabah okula gidiyor esim küçük olanla onu okula bırakıp geliyor sonra eve gelip ona ogle yemegi götürüyor yine diğer cocukla birlikte akşamları da çıkışa onu almaya gidiyor gunde 3 defa gidiyor diğer cocukla bu durumda da hangi bakıcı bunu kabul ederdi bilmiyorum bir de aralarda küçüğe bakması gerekecek Aslında ben hep sınırlı biriydim esim işi varken daha ılımlı olurdu alttan alırdı cogu zaman
Belki de haklısınız o çalışsa daha huzurlu olabilirdi bakiciya güvenemeyiz dedik böyle daha da kötü oldu belki de
Yalnız şöyle bir hayatımız var: Kızım sabah okula gidiyor esim küçük olanla onu okula bırakıp geliyor sonra eve gelip ona ogle yemegi götürüyor yine diğer cocukla birlikte akşamları da çıkışa onu almaya gidiyor gunde 3 defa gidiyor diğer cocukla
bu durumda da hangi bakıcı bunu kabul ederdi bilmiyorum bir de aralarda küçüğe bakması gerekecek
Aslında ben hep sınırlı biriydim esim işi varken daha ılımlı olurdu alttan alırdı cogu zaman
Geç kalmış sayılmazsınız. Eşiniz özel bir okulda iş bulsun başlasın seneye en azından. O zamana kadar küçüğünüz de kreşe gidecek yaşa gelir. Hatta büyüğü de yanında götürebileceği bir iş olursa daha iyi. Öğle yemeği git gel saçmalıklarından da kurtulursunuz.Gerekirse hiç maaş almasın eşiniz ama büyüğün okulu karşılansın,kendisinin de sigortası devam etsin yeter. Küçüğün de kreş masrafı sizin maaştan ödenir mis gibi geçinir gidersiniz.

Adam şu andada bakıyormuş ki çocuklara. Çoğu erkek sizin dediğiniz gibi ama genellemeniz yanlış. Anneden bile iyi bakan babalar var. ( Burada asla lafım size değil konu sahibi bence sizde iyi bir annesinin. Her şey toplumun normlarına göre gerçekleşmek zorunda değil. ) ben sizin aranızda asilamayacak sorunlar olduğunu düşünmüyorum. Biraz bütçe arttırıp bir kaç seans evlilik terapisine gitseniz bence size çok iyi gelir. Annenizin karışmasına izin vermeyin.
Eşimin benden daha iyi baktığı durumlar var cidden bu konuda hakkını yiyeyemem
Terapisti kabul eder mi bilmiyorum ama bence de kesinlikle gitmeliyiz normalde de ihtiyacımız var zaten
Esim aslında sen ailene karşı bana hiç sahip çıkmadın diye kızgınım dedi

Kendinizi ifade etme biçiminizin biraz sorunlu olduğunu düşünüyorum. 10 yıllık evlisiniz. Eşiniz 8 yıl önce o dönemki işinden ayrılmış. Ama siz bunu öyle bir anlatmışsınız ki sanki eşiniz 8 yıldır hiç çalışmamış. Ayrıca “işsiz” iş arayıp bulamayan insanlar için kullandığımız bir ifade. Siz de defalarca eşinizin işsiz olmasına vurgu yapmışsınız ama eşinizin çalışmayıp çocuklara bakmasını isteyen sizsiniz. Yanlış anlaşılmak istemem, sizi yargılamıyorum. Temelde bir iletişim sorununuz olabilir mi?

1. Sekiz sene içinde nasıl iş bulamadı eşiniz, herkes hayalindeki işi mi yapıyor sanki?

2. Madem kedi köpek gibisiniz ve bu durumunuza kimsenin karışmasını istemiyordunuz, ya eve kimseyi davet veya kabul etmeyecektiniz ya da başkalarının yanında tartışmayacaktınız.

Ayrıca siz yıllarca eşinizi idare etmişsiniz, onun bu sebepten boşanmak istemesi, demek ki bi fırsat bekliyormuş dedirtti.

yazmak istediklerimi yazmışsınız ,

hem kel hem fodul , yıllarca yan gelmiş yatmış birde konuşuyor yanii

Esim yalvarmaz çünkü bakar çocuklara cocuk bakımı konusunda problem yok o yüzden aslında ben bu sene çalışma dedim kimseye guvenemem ama ona güvenirim cocuk bakımı konusunda her şeylerini yapar

Asıl sorunuz eşinizin çalışmaması iken çalışma çocuklara bak demeniz çok yanlış.

Siz geçerken ayrılmak istiyor musunuz? Ayrılmak isteme sebebinizi de anlamadım. Adama çalışma diyen sizsiniz. Çalışmıyor diye neden yükleniyorsunuz o zaman? Çocuklarınız sürekli kavga edilen bir evde mi büyüsün istiyorsunuz? Problemlerinizi ya çözün ya ayrılın. Ayrılmıyorsanız da iki tarafta kendini tutmalı, habire laf sokmayı bırakmalı. Memnun değilseniz bu düzenden eşiniz işe girsin madem. Bakıcının zaten mesleği bu nasıl güvenemiyorsunuz?
Ben ayrılmak istemiyorum ama şu durumda ikimiz de mutlu değiliz o da belli
Ben çalışmıyor diye yuklenmedim çalışmadığını dert eden de abartan da esim
Bakicinin mesleği bu tabii ama her bakıcı da güvenilir değil ki çocuğa bakar mı nasıl davranır meselesinde dedim

Tamam demeye cesaretim yok çünkü çocuklar küçük ve ikisinin sorumlulugunu tek başıma alamam ailem yaşadığım şehirde değil yaşadığım şehirde kimsem yok
Hayir calisiyordu önceden hep atama beklemedi
Çalışmaktan kaçmaz o kısım yanlış anlasiliyor çocuklar için çalışma diye ben dedim bu sene
İyide sen kendin demişsin 10 senelik evliyiz 2 sene çalıştı diye. Sonra üni okudu yine istediği işi bulamadı diye. Atama bekliyor diye. Bunları yazan sensin. Aralarda çalıştı diye eklesene bizde adamın günahını alıyoruz burda.

Neyse şimdi bunlar stresten de olabilir adamın yapısı da olabilir. Ama sürekli böyle kavgalisiniz adam atansa da alışmışsınız bi kere böyle olmaya. Kendin yazmışsın mesela normal konuşmamız bile kavga eder gibi diye.

Anneniz gerçekten bakarım derse boşanmayı ciddi anlamda düşünmenizi tavsiye ederim. Çünkü böyle sürekli kavga hali hem ikinizin sağlığına zarar hemde çocuklar için iyi bir şey değil. Bu hayatta en önemlisi de onlar.

Geç kalmış sayılmazsınız. Eşiniz özel bir okulda iş bulsun başlasın seneye en azından. O zamana kadar küçüğünüz de kreşe gidecek yaşa gelir. Hatta büyüğü de yanında götürebileceği bir iş olursa daha iyi. Öğle yemeği git gel saçmalıklarından da kurtulursunuz.Gerekirse hiç maaş almasın eşiniz ama büyüğün okulu karşılansın,kendisinin de sigortası devam etsin yeter. Küçüğün de kreş masrafı sizin maaştan ödenir mis gibi geçinir gidersiniz.
Yaşadığımız yer o kadar büyük değil özel okullar ise almıyor eski kadrolarıyla devam ediyor zaten 3 tane özel okul var
Kreslerin cogu 3 yaştan önce almıyor
Büyük olan 1. Sinif yaninda götüremez ki
İkimiz çalışsak bile özel okula ve kreşe aynı anda iki cocuk gonderemeyiz maalesef
Zaten seneye ne olursa olsun çalışacağım dedi

Sorun eşimin çalışmaması değil esim zaten çocuklarla ilgilendiği için çalışmıyor bunu da ben istedim

İşte bunu istemeniz yanlış. Adam evde çocuk bakmaktan mutlu değil. 8 sene boyunca çalıştırmayıp rahatlığa alıştırmışsınız üstüne birde üniversite okuturmuşsunuz. Evde huzurda yok. Ee bu adam er yada geç atanacak. siz asıl sorunları görün. Direk boşanmak isteyecek.

Esim evcil bir hayvan mi ki besleyeyim neyi bahane etmişim?
Evet istemez ben de dedim biri benim kızımı üzse ben de ona kızarım dedim zaten
8 yıldır hiç çalışmıyor demedim şu an işsiz dedim
10 yıllık evliyim demişsiniz. İlk iki yıl çalıştı sonrasında doğru düzgün bir iş bulamadı demişsiniz. Demekki adam 8 yıldır doğru düzgün çalışmıyor. Sadece evcil hayvan beslenmiyor evde bazı kadınlar sizin gibi kocasını da besliyor. Üstelik size doğru düzgün davranmıyor misafirin yanında kavga ediyor. Ne diyelim siz halinizden memnunsanız devam edin böyle.

Yaşadığımız yer o kadar büyük değil özel okullar ise almıyor eski kadrolarıyla devam ediyor zaten 3 tane özel okul var
Kreslerin cogu 3 yaştan önce almıyor
Büyük olan 1. Sinif yaninda götüremez ki
İkimiz çalışsak bile özel okula ve kreşe aynı anda iki cocuk gonderemeyiz maalesef
Zaten seneye ne olursa olsun çalışacağım dedi
Öğretmenlik yaparsa kendi çalıştığı okula çocuğu verebilir diye söyledim. Beraber giderler sorun çıkmaz.

Kendinizi ifade etme biçiminizin biraz sorunlu olduğunu düşünüyorum. 10 yıllık evlisiniz. Eşiniz 8 yıl önce o dönemki işinden ayrılmış. Ama siz bunu öyle bir anlatmışsınız ki sanki eşiniz 8 yıldır hiç çalışmamış. Ayrıca “işsiz” iş arayıp bulamayan insanlar için kullandığımız bir ifade. Siz de defalarca eşinizin işsiz olmasına vurgu yapmışsınız ama eşinizin çalışmayıp çocuklara bakmasını isteyen sizsiniz. Yanlış anlaşılmak istemem, sizi yargılamıyorum. Temelde bir iletişim sorununuz olabilir mi?
Su an üzüntüden sanirim eksik ifade ettim evet
Evet yanlış anlaşılmış o kısmı düzelteceğiz konu başında
Belki de iletişim sorunum olabilir ailemde de iletişim pek iyi değildi zaten herkes birbirine bağırıp kavga ederdi genelde

Öğretmenlik yaparsa kendi çalıştığı okula çocuğu verebilir diye söyledim. Beraber giderler sorun çıkmaz.
Keske mümkün olsa öyle bir şey ama maalesef değil esim lise grubu öğretmeni kızım ilkokul
İlkokuldan liseye kadar tek bir kolej var başka da yok oraya da daha önce başvurdu ama geri dönüş olmadı

kadın dışarıda çalışsın erkek evde çocuk baksın
kimse kusura bakmasın da öyle bi dünya yok
pazarda limon satsın sokakta simit satsın ama biraz erkek olsun

10 yıllık evliyim demişsiniz. İlk iki yıl çalıştı sonrasında doğru düzgün bir iş bulamadı demişsiniz. Demekki adam 8 yıldır doğru düzgün çalışmıyor. Sadece evcil hayvan beslenmiyor evde bazı kadınlar sizin gibi kocasını da besliyor. Üstelik size doğru düzgün davranmıyor misafirin yanında kavga ediyor. Ne diyelim siz halinizden memnunsanız devam edin böyle.
Ben doğru düzgün çalışmadı demedim ki şu an çalışmıyor dedim
Ben halimden memnunum demedim bir yol gösterin dedim eleştiri olabilir ama sizin şimdiki cümlelerinizi hos degil size göre çocuklarımı da besliyor olmam lazım Ben beslemek kelimesinden hoslanmadim

Ben doğru düzgün çalışmadı demedim ki şu an çalışmıyor dedim
Ben halimden memnunum demedim bir yol gösterin dedim eleştiri olabilir ama sizin şimdiki cümlelerinizi hos degil size göre çocuklarımı da besliyor olmam lazım Ben beslemek kelimesinden hoslanmadim
Vallahi hoşlanın hoşlanmayın gerçek bu. Çocuklarınıza karşı sorumluluklarınız var annesiniz. Ama eşinize karşı böyle bi sorumluluğunuz yok. Kedi köpek gibi birbirimizi yiyoruz yiyoruz diyorsunuz. Çalışmayan bir eş çocuklara bakıyor diye savunuyorsunuz. Ne tavsiye istiyorsunuz bizden. O çocuklara baksın siz çalışın işte.

Su an üzüntüden sanirim eksik ifade ettim evet
Evet yanlış anlaşılmış o kısmı düzelteceğiz konu başında
Belki de iletişim sorunum olabilir ailemde de iletişim pek iyi değildi zaten herkes birbirine bağırıp kavga ederdi genelde
Anneniz geldiğinde de bir iletişim sorunu olmuş. Kardeşinizin de sizi aramamasından şikayetçisiniz. Belli ki orada da bu yönde bir sorun var. Eşinizle yapıcı bir biçimde konuşmayı deneyin. Bence eşinizin çocuklara bakmasında, sizin çalışmanızda hiçbir sorun yok. Bu siz ve eşiniz için de uzun bir süre sorun olmamış. Ama maalesef burası Türkiye. Toplumun bize biçtiği cinsiyet rollerini karşılamadığımızda yoğun bir baskı ve psikolojik şiddete maruz kalıyoruz ki küçük ilçelerde bu baskı çok daha fazla. Eşiniz bu içsel çatışmadan yorulmuş olabilir. Muhtemelen üstünde bir toplumsal baskı hissediyor. Eşinizin daha fazla anlayışı ve pozitif bir dili hak ettiğini düşünüyorum.

Esim yalvarmaz çünkü bakar çocuklara cocuk bakımı konusunda problem yok o yüzden aslında ben bu sene çalışma dedim kimseye guvenemem ama ona güvenirim cocuk bakımı konusunda her şeylerini yapar

Hayir 8 sene içinde çalıştı bu sene çalışmıyor çocuklar için ben teklfi ettim bunu
Evet ikinci konuda kesinlikle haklısınız kendimizi tutmamız lazimdi
Fırsat ki bilmiyirum kimseye eyvallahım yok modada şu an
Bi yakınım da yakında isine başlayacak şuan bebeği küçük ve anne ise başlayınca baba ücretli izne ayrilacak yani bebeğe baba bakacak. Çünkü anne boyle istiyor. Kiz benim maaşım yeter demiş ki aldığı maaş çok iyi eşinin iki katıdır. Sizin durumda da zaten siz demissiniz isi bırak çocuklara bak diye. Sonradan bu sekil anlaşmazlıkların yaşanmasinin sebebi esinizin çalışmaması değil anladığım kadarıyla. Birbirinizi anlayıp dinlemeniz gerekiyor sorunu çözebilmek için. Ben ikinci kişilerin Karışmasına karşıyım ne anne ne baba. Sizin su durumda kimseye ihtiyacınız yok gerçekten kendi kararınızı kendiniz verebilirsiniz

X