çikolata kisti olup ta hamile kalan var mı?

musmutlu0735

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2014
9
1
Merhaba arkadaşlar.benim sağ yumurtalığımda 4.5 cm çikolata kistim var.3 aydır bebek için çalışıyoruz fakat olumlu sonuç alamadık henüz.daha önce laparoskopi oldum ama 1 ay sonra tekrarladı:KK43:çikolata kisti olup ta hamile kalan var mı?

Merhaba arkadaşlar.benim sağ yumurtalığımda 4.5 cm çikolata kistim var.3 aydır bebek için çalışıyoruz fakat olumlu sonuç alamadık henüz.daha önce laparoskopi oldum ama 1 ay sonra tekrarladı:KK43:çikolata kisti olup ta hamile kalan var mı?

merhaba canim bugün baska bi arkadasa yazdigim gibi bendede vardi cikolata kisti bizimde o aralar 4 ay bebegimiz olmamisti lapraskopiden 2 ay sonra hamile kalmistim yani tabi ki bu kistin nerde olduguna bagli benimkisi tam yumurtaligin üstündeydi ve yumurtlamayi zorlastiriyodu ama sen zaten bi kere ameliyat olmusun belkide bu sefer ilaclarla ve horman takviyesiyle gider vücuduna yazik eger bi kere daha ameliyat isterse dr.

Bizzat arkadaşım su an 3 aylık hamile.hatta ilk ay hamile kaldi. umutlu olun arkadasm olacak insallah. Benim simdilik sorun olmamasına ragmen 3 aydır olmuyor can sikmayalim olacaktır. Insallah

merhaba canim bugün baska bi arkadasa yazdigim gibi bendede vardi cikolata kisti bizimde o aralar 4 ay bebegimiz olmamisti lapraskopiden 2 ay sonra hamile kalmistim yani tabi ki bu kistin nerde olduguna bagli benimkisi tam yumurtaligin üstündeydi ve yumurtlamayi zorlastiriyodu ama sen zaten bi kere ameliyat olmusun belkide bu sefer ilaclarla ve horman takviyesiyle gider vücuduna yazik eger bi kere daha ameliyat isterse dr.

benimde yumurtaligim tam ustunde kist.benim korkum yapisiklik yapmasi.ben ilk ameliyatimi 7 sene once olmustum,bekardim.o zama yapisiklik yoktu.simdi evliyim ve korkuyorum yapisikliktan:KK43:aslinda bildigim kadariyla cikolata jisti rahim icinde yada tuplerde olursa yapisiklik yapiyormus.tesekkur ederim bilgilendirneniz icin arkadaslar

evet var,ben varım mesela.3 çocuğum var.ilki ikiz tüp bebek, ikincisi kendiliğinden oldu ve iki hamileliğimde de sol overde nur topu gibi 4 cm lik çikolata kistim vardı.

Arkadaslar benim de sol yumurtaligimda 2.5 cm buyuklugunde cikolata kistim var.doktor ameliyat önermedi yumurta sayisinda azalmaya neden olabilir diye..bu şekilde normal yolla hamile kalan hastalari oldugunh soyledi..bizim 3 aydir olmuyor ama kismet bakalim 3 ay daha gectikten aonra tekrar gidicem..bazi doktorlar da ameliyat olmadan direkt tüp bebeği tavsiye ediyorlar..Allah hepimizin kalbine göre verain isallah..

Öncelikle geçmiş olsun. Benim iki yumurtalığımda da çikolata kisti var. Sağdaki 5,5 cm soldaki de 6cm lik başka bir kist içinde 2 cm lik çikolata kisti. Doktorum öncelikle doğum kontrol hapı verdi şuan kullanıyorum. Bittiğinde küçülme gözlenirse doğum yapmamı isteyecek benden. Doğum sırasında kist patlayip küçülüyormuş. Küçülen kiste ilaç tedavisi uyguluyorlar. Normal yollardan gebe kalinmazsa tüp bebek öneriyorlar. Yani kistleri aldırmak en son yöntem.
Bunlar dışında birde soğan kuru deneyenler ve iyi sonuç alanlar var. Bende denemeyi düşünüyorum.

Öncelikle geçmiş olsun. Benim iki yumurtalığımda da çikolata kisti var. Sağdaki 5,5 cm soldaki de 6cm lik başka bir kist içinde 2 cm lik çikolata kisti. Doktorum öncelikle doğum kontrol hapı verdi şuan kullanıyorum. Bittiğinde küçülme gözlenirse doğum yapmamı isteyecek benden. Doğum sırasında kist patlayip küçülüyormuş. Küçülen kiste ilaç tedavisi uyguluyorlar. Normal yollardan gebe kalinmazsa tüp bebek öneriyorlar. Yani kistleri aldırmak en son yöntem.
Bunlar dışında birde soğan kuru deneyenler ve iyi sonuç alanlar var. Bende denemeyi düşünüyorum.

canım ben soğan kürü denedim 15 gün ama kistimde bir farklılık olmadı sadece o ay adet ağrım fazla olmadı.umarım sende işe yarar.Aslında ben şu an bir çay kullanıyorum.Lokman bir hekimden aldım bu çayı.Yumurtalık kistlerine iltihaba çikolata kistine yani rahimle ilgigili olan her türlü rahatsızlığa çok iyi geliyor.Daha öncede kullanmıstım bu çayı ve kistim 2 cm küçülmüştü.şimdi tekrar kullanmaya başladım.umarım sonuç alırım.

Doktor banada dogum kontrol hapi verdi kist kendiliginden patladi ama cok kanama oldu doktor kendiliginden tamamen bitmis dedi. Tekrarlamasindan cok korkuyorum doktora gidip muayene olmaktanda cok korkuyorum

Doktor banada dogum kontrol hapi verdi kist kendiliginden patladi ama cok kanama oldu doktor kendiliginden tamamen bitmis dedi. Tekrarlamasindan cok korkuyorum doktora gidip muayene olmaktanda cok korkuyorum

Aklına çok takma sadece kendini takip et sürekli. Tekrarlarsa erken alırsın böylece. Patlarken ağrı oldumu

canım ben soğan kürü denedim 15 gün ama kistimde bir farklılık olmadı sadece o ay adet ağrım fazla olmadı.umarım sende işe yarar.Aslında ben şu an bir çay kullanıyorum.Lokman bir hekimden aldım bu çayı.Yumurtalık kistlerine iltihaba çikolata kistine yani rahimle ilgigili olan her türlü rahatsızlığa çok iyi geliyor.Daha öncede kullanmıstım bu çayı ve kistim 2 cm küçülmüştü.şimdi tekrar kullanmaya başladım.umarım sonuç alırım.

Cayın içeriğinde neler var.

Aklına çok takma sadece kendini takip et sürekli. Tekrarlarsa erken alırsın böylece. Patlarken ağrı oldumu

Yok hic olmadi yada minik minik agrilardi ben okadar hissetmedim ama buyuk buyuk et parcasi gibi seyler dustu avuc ici kadar bebek dusruyorum sandim. dogum kontrol hapinin faydasi oldu

Arkadaslar mrb.benim sizlere bi sorum olacak? Ben de 2cm lik cikolata kisti oldugunu soyledi iki ayro prof. Bugun sabahda hsg cekildim.tupler acikmis.yumurta rezervim cok iyiymia fakat bu kistle hamile kalmam cok zor dedi bugungu dr.ya lakoroskopi ile alinacak kist yada tup bebek dediler? Merak ettigim cikolata kisti olup dogal yolla hamile kalan varmi aranizda?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canim bu kullandigin cay ne cayi? Benm cikolata kistim 2cm belki banada iyi gelir? Adini solermisin bana?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Cayın içeriğinde neler var.

civan perçemi,aslan pençesi,kantaron,melisa,adaçayı,rezene,papatya,hayt tohumu,ısırgan,çuha çiçeği,hibuskus,altın otu,zahtar,anason.

fakat hazırlanan bu çayın içindekiler eşit miktarda koyulmuyor.bu cayı lokman hekim hazırlıyor.eger kullanmak istersen sana iletişim numarasını özelden veririm.direkt irtibata geçersin.

X