Maske Tarifleri Cilt lekelerine kantaron yagı

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
Sarı kantaron çiçeğinin kansere iyi geldiğini söyleyenler, bu bitkinin kemoterapi ilaçlarıyla alındığında zehirlediğini bilmiyor

Elbette, bitkilerin hepsi faydasız değil. Ancak, kansere yararlı olduğu bilinen bitkiler bile doktora danışmadan kullanılmamalı. Şifa kaynağı sarımsak, kan sulandırıcı kemoterapi ilaçlarıyla alındığında yarar değil, zarar getirir. İşte, kansere iyi gelen bitkilerin gerçekleri...
Bunları Erkan Topuz söylüyor. Bazı arkadaşlar yazmışlar kantaron kanser yapıyor diye. Kemoterapi görenler dikkat etmeli. Mesela ısırgan otuda öyle.

arkadaslar benimde yuzumde lekeler var.yuze kullaninca herhangi bir zarari olmuyor mu?bir de butun yze uygulayacak miyiz.

kizlar kantaron yagini aktarlarda bulabilir miyiz. bir de fiyati ne kadar

Bacağımda bi tane batık vardı dayanamadım sıktım çıkmadı hırs yaptım ve orayı iğneyle iice deştim mahvoldu senağlama kansızlık yüzünden böle şeylerin izin aylarca gitmez vucudumdan :1no2: kantaronu bacağıma sürsem ona da faydası olur mu bilgi verirsenz çok sevinirim yaaa :çok üzgünüm: :a015:

Bacağımda bi tane batık vardı dayanamadım sıktım çıkmadı hırs yaptım ve orayı iğneyle iice deştim mahvoldu senağlama kansızlık yüzünden böle şeylerin izin aylarca gitmez vucudumdan :1no2: kantaronu bacağıma sürsem ona da faydası olur mu bilgi verirsenz çok sevinirim yaaa :çok üzgünüm: :a015:

bende de kansızlık olduğu için yıllardır geçmeyen izlerim bile var...önceki mesajlarımde belirtmiştim özellikle kansız arkadaşlar için; eğer yeni oluşmuşsa daha hızlı geçiriyor, eski bi izse sabırla sürmek gerekiyor kantaronu... a.s

Saol canım o zaman ben de alayım hemen,yüzüme asla süremem bu yağları ama bacağıma sürerim mahvettim bacağımı yaa,zten iğne batsa izi gitmio 3 ay öle bi cildim var yanii,inş kantaron ii gelir ewet canım iz yeni daha bugun mahvettim bacağımı,elimde de bi sıyrık izi var 3 aylık oraya da sürerim hem

Saol canım o zaman ben de alayım hemen,yüzüme asla süremem bu yağları ama bacağıma sürerim mahvettim bacağımı yaa,zten iğne batsa izi gitmio 3 ay öle bi cildim var yanii,inş kantaron ii gelir ewet canım iz yeni daha bugun mahvettim bacağımı,elimde de bi sıyrık izi var 3 aylık oraya da sürerim hem

neden yüzüne süremezsin...bikaç hafta önce bi maskeden dolayı yüzüm yanmıştı, 1.5 haftada yanık tamamen geçti diyebilirim...yani kansız biri için 1.5 hafta çok hızlı bi süreç tahmin edersin...eski izlerimi de hafifletti... a.s

bu tür yağları yüze sürmeyi sakıncalı buluyorum ben yaa uzun vadede ne etki gösterir bilinmez belki sivilce yaptı belki tüylenme yaptı sonuçta dr lar yüze sürmeyin diyo,ben de bi dermatologa sormuştum ben önermiyorum siz bilirsiniz dedi,o yüzden hiç birini sürmem arada kil maskesinin içine bi damla gül yağı flan koyuyorum,vucuduma sürerim ama yüzüme cesaret edemem zaten de çok şükür yüzümde hiç bi sorun yok ne sivilce ne siyah nokta ne leke,sizdeki kantaronun markası ne acaba öğrenebilir miyim?? 1.5 hafta ewet çok ii gerçekten de,benim elim bi yere çarpsa 2 ay izi gitmiyor malesef ama artık sürerim kantaronu :))))

yuhanna deneyınce bı gelısme olursa yazarsın dımı benım denemedıgım sey kalmadı bu batık problemıne ıyı gelırse bende kullanıyım...

Sarı Kantaron’a dikkat

Saint John’s Wort adıyla bilinen "Sarı Kantaron" bitkisel desteklerin en sık kullanılanlarından biridir ama bu doğal ürün kadar ilaçlarla etkileşen başka bir destek de neredeyse yoktur. Sarı Kantaron’un kalp, sara, kanser, hipertansiyon tedavisinde kullanılan reçeteli ilaçlarla etkileşime girdiği gösterilmiştir. Bu bitkisel destek ayrıca Ginkgo, Ginseng, Valeriyan, Ginger ve Dong Quai içeren diğer bitkisel ürünlerle de etkileşime girebiliyor. Sarı Kantaron’un güneş ışınlarına hassasiyeti artırdığını da hatırlatalım. Bu nedenle Sarı Kantaron kullanırken doktorunuza danışmayı, kullandığınız reçeteli ilaçlar kadar reçetesiz doğal ürünleri de ona bildirmeyi unutmayın.

Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU

yazarım canım,benim batık sorunum yok aslında bacağımda batık izi yok 2-3 tane flan ama dün derimin altında bi kıl gördüm iğneyle baya bi uğraştım mahvolduuuuu kılı da çıkaramadım bugun kantaron alıp sürmeye başlıcam bakalım inş iileşir,düzelme olursa yazarım siz de alırsınız

bugun aldım kantaronu,ama kullanmaya başlamam için yaranın iileşmesi gerekiyormuş aktar kadın sordu bayaa nereye kullanacaksın ne için kullanacaksın flan dedi,yaran iileşmeden sürme dedi,bi de bu kutuda satılanlardan almadım ben,tam alıyodum bunlar gerçek dimi saf mı dedim,bunlar 2. kalitedir dedi,bende bunların açık olanı var dedi kendisi dükkanın arka tarafında selülit için çatlak için flan karışımlar kremler yapıyormuş onun için bütün yağların %100 safını almış 1.kalite ama büyük büyük şişelerde, istersen sana ordan küçük şişeye doldurup vereyim dedi ama daha pahalıydı ben de olmuşken iisi olsun dedim ondan aldım

kantoron yağı bende de var sivilcelere yada lekelerine kullanıyordum fakat geçenlerde bi yakınım yanığa vücudun herhangi bi yerine sür ama yüze sürme leke yapıo dedi.bıraktım bende korkudan valla

kantaron yağı başlıbaşına bir mucize bana göre
cilt lekelerine sivilce izlerine bana mısın demiyor yerimseniben
gece yatmadan evvel temizlediginiz cildinize masaj şeklinde uygulayabilirsiniz
o şekilde yatabilirsiniz bi sakıncası yok
yalnız her gece uygulamayın
2günde 3 günde bir falan uygulamanız daha iyi olur
peki ama prenses bu kantaron yağı, yani yağ sivilce yapmaz mı :sm_confused:

kızlarr sitede yeni sayılırımm.. günlerdr saç bakımı bölümünden biçok arkadastan cok faydalı bilgiler ögrendmmm.ve bnde birilerine yardımcı olabilmeyi umarak en son denedigim ve cok memnun kaldığım kantaron yağı hakkında topic açmak için cilt bakımı bölümüne geldmm. ama önce bi aratiym dedimm ve bu topic.i buldumm.yazdıklarınızı okudumm.bn sze deneyimimi anlatiim sorularınızın cvplarını ztn bulursunuza.s
kızlarr bnm yüzümde yıllardr gecmeyen sivilce izlerim wardıı, lisede flnn dayanamayıp sıktıgımm ve yıllar boyunca kurtulamadıgım resmen kırmızı izler..hep makyaj yapmak zorunda kalıodumm hatta cok ii kapatabilen bi fondoten olmadan dısarı cıkamıodum yanii. eczanelerden çok ürün kullandımm bu izlerin gecmesi içinn,ama hiçbiri dogru düzgün işe yaramadı.sonra bigün bi arkadasım tavsiye etti kantaron yağı kullan die.mrk ettim internetten günlerce araştırdım. snra etkisini görenleri okuyunca ztn doğal bişey denemekten bişey olmaz die düşünerek aldımm.. bitkisel sitelerden 'kırmızı kantaron' yağının sarıdan çok daha iyi ve etkili olgunu,sarının lekeleri gdermekte okdr etkili olmadığını okumuştumm. arkadasımda özellikle kırmızısını önermişti ztnn..bnde kırmızı aldım (özellikle belirtiorumm szde bnm gbi en cok bunu mrk etmişsinz sanırım)

hergece yatmadan önce yüzümü yıkadıktan snra, tonik fln bile kullanmadan kantaron yağını parmak uçlarımla önce lekeli olan yerlere hafif masajla iice yedirerek, sonrasındada tüm yüzüme ince bi tabaka halinde sürerek uyguladım.ve o şekilde uyudumm.bnce kesinlikle zararı yok hatta faydası war deneyin bakın görüceksiniz..ve ertesi sbh uyandıgımda yüzümün bebek cildi inanlımaz yumuşak oldugunu görünce kesinlikle devam etmeyee karar verdimm.
1 hafta boyunca düzenli bişekilde hergece dediğim gbi uyguladımm.ve kızlar sonuc mucize:dance:
bnm en bariz lekem,sol yanağımın tam ortasında taa lisedeyken dayanamayıp sıktığım bi sivilceninn kıpkırmızıı hatta bordo gbi bi izi vardı ve büyüktüde yani. berbat görünüoduu böle kan oturmuş gbiisenağlama
fondoten kullanmadan asla dısarı cıkamazdım dedgim gbi..
ilk günlerde sanki açıldıgını hissediodumm ama acaba psikolojik olarakmı die cok kestiremiodumm, ama 1 hafta sonunda gözlerime inamadımm.o izim resmenn pembeleşmişş ve cilt tonuma yakın bi renk olmuştuu:1shok: hatta annem bi sbh, ewde bile pudra flnmı sürüosun artık sen die sorunca mutluluktan havalara uctum diebilirmm:sm_cool: artık disarı çıkarken bilee sdce hafif bi pudra kullanmam yetio fondotenden kurtuldummm hihoyyyt yanii bnm deneyimim böyle kızlarr gercektenn ne varsa doğalda varmış..bn saçımdada cildimdede aynı şeyi farkettimm.pahalı kremlere okdr para dökmeye hiiiç gerek yokk:dilcikar:
buaradaa çoğunuz cildi yağlandırırmı die sormuşş.bnm cildim cok yağlı olmasına rağmen
hiç yağlandrmadıı hatta aksine dedgm gbi sbhları kalktığımda cildimm gayet mat ve bebeksi bi yumuşaklıkta oluoduu..deneyin derimm bi zararını görmezsiniz bnce, ben cok faydasını gördümm umarım szde faydasını görürsünüzza.s.

X