Yüzdeki leke ve tüyler ne olacak?

Ben ev tipi ipl cihaz kullanıyorum. Normalde kıl tüy problemi olan biriydim. (Buğday tenliyim) Ama ipl cihaz kullandıktan sonra hem ince tüy şeklinde çıkıyor hem de çok yavaş çıkıyor. Bir de süre bakımından da guzel, toplamda 2 dakikada büyük favori kısmı çene kısmı falan bitiyor
Benim dudak üstümde korkunç leke yaptı o. Cihaz başlığı şeklinde lekeden bıyığım var artık 😂 aman dikkat edin, iki senedir uğraşıyorum o lekeyle.

Merhaba benim yüzümde favori kısmında yoğun şekilde aynı zamanda alın ve saç kısmında tuylenmeler var. Bunlara ne önerirsiniz? Ustura ile alıyorlar ama pek guvenemedim. Ne kadar ağda yaptirmayi düşünsem her defasında biz binlere aldık pişman olduk şimdi hep alıyoruz sakın alma deniliyor. Ona da cesaret edemiyorum. Favorileri dipten makasla kesmeye çalışıyorum sadece. Aynı Sefa kremi varmış. Ağdadan sonra uygulayın tüyleri azaltıyor dediler. Deneyen oldu mu? Bı ara popüler olan karınca yumurtası yağı deneyen oldu mu? Yada başka ne önerirsiniz? Aynı zamanda çil ve lekelerim var. Burdan ne kadar krem vs baksam sadece kullandığın zaman iyisin. Bıraktığın anda geriye daha büyük olarak dönüyorlar dediler. Adam akıllı krem yada bitkisel bir şey var mıdır?
Benmm de favoriler öyleydi kısmen. İğneli epilasyon tek çözüm bence. Ama onun da leke ihtimali var, bu sebeple cidden anlayan bir uzmana yaptrmaz gerek. Ben 3. Kez konyadan ankaraya gidicem bu sebeple hatta. Önce kıl sorununu çözün, sonrasında da leke tedavisine yoğunlaşırsınız. Önümüz Kış, leke tedavisi için çok uygun.

Yüzümdeki tüyler philips lumea ile gitti, ben ucuzken almıştım şimdi çok pahalı, yüz için lazeri tavsiye ederim, tabi ki iyi bir yere. Hamilelikten lekelerim kaldı, neler neler denedim olmadı. En kaliteli serumları kullandım hiçbir faydalarını görmedim. Şimdi bb veloce lazer yaptırıyorum bir arkadaşıma. İkinci seans oldu lekelerim biraz açıldılar ama hala geçmediler. Bakalım üçüncü seansa geçer umarım.

Benim dudak üstümde korkunç leke yaptı o. Cihaz başlığı şeklinde lekeden bıyığım var artık 😂 aman dikkat edin, iki senedir uğraşıyorum o lekeyle.

Ben neredeyse pandemiden beri ara ara kullanıyorum, hiç öyle bi sey yaşamadım. (Bazen bir kaç ay kullanmadığım da oluyor, iki hafta üst üste yaptığım nadirdir.)Benim resmen kurtaricim oldu çünkü hiç sevmiyorum uzun uzun yüz kili tuyu ile uğraşmayı, pala bıyıklı bir dayı olmaktan kurtardı beni. Ben hatta boynuma bile uyguluyorum 😅

Ben neredeyse pandemiden beri ara ara kullanıyorum, hiç öyle bi sey yaşamadım. (Bazen bir kaç ay kullanmadığım da oluyor, iki hafta üst üste yaptığım nadirdir.)Benim resmen kurtaricim oldu çünkü hiç sevmiyorum uzun uzun yüz kili tuyu ile uğraşmayı, pala bıyıklı bir dayı olmaktan kurtardı beni. Ben hatta boynuma bile uyguluyorum 😅
Hiç hatırlamıyorum, hiç de huyum değildir ama yaptıktan hemen sonra koruyucusuz falan güneşe çıktım heralde, başka bir ihtimal yok çünkü. Ama deli etti beni iki senedir. Hitler gibi geziyorum 😂

Hiç sevmiyorum bende. Pirinç sabunu kullanıyorum. Aynisefa kremi yeni başladım. Bepantol nemlendirici güneş kremi arada c vitanmin kullaniyorum. Yüzüm bı toparladı. Pütür puturdu elime geliyordu artık. Şuan ele gelmiyor ama gözle görülebiliyor. Ama tüylere çözüm bulamadım.
Karınca yağı da almışlardı popüler olduğu dönemde 40 şişe falan, ama ondan da sonuç alamadılar diye hatırlıyorum. Abla kardeş kullanmışlardı. Onun ergenliğe girmemiş küçük çocuklarda ya da henüz hiç alınmamış tüylerde kullanılınca etkili olduğunu duydum ama tam etkinliğini bilmiyorum.

Yüzüne agda yapan biri cildinden nefret ediyordur bence. Bacaklarımda bile deriyi söküp alan ağda yüzümde nasil bir facia yaratir tahmin etmek bile istemiyorum. Ayrica hicbir gorunur hasari olmasa da 3 gun sonra sivilce basar yuzunu 14 yasinda ergen gibi dolasirsin. Ustura harika çözüm valla. Ben lazer yaptırmıştım tuylerin tamamindan kurtulmustum. Ama hamilelikte cok daha fazlasiyla geri çıktı. Surekli lazer dongusune girmek istemedigim ve baska hicbir yontemle ustesinden gelemeyecek kadar cok tuy olduğu icin usturayi denedim 1 bucuk senedir kullaniyorum. Harika bir cozum bence. Hem vok rahat hem cildime hic zarar vermiyor
Ustura dediğiniz jilet degil mi hem daha çok hemde daha sert çıkartmıyor mu? merakımdan soruyorum

Yaklaşık üç yıldır iğneli yaptırıyorum yüzüme bayağı azaldı kalanlarda ayvacik tüyü şeklinde ayda bir 6/7 dakika gidiyorum yinede... tekrarlamazsa memnunum ama sabır istiyor gercekten
İlk başladığımda haftada bir 40 dk sürüyordu..lekelenmeler oldu hiç yok değil ama tüyden iyidir

Igneli epilasyon tabiki! Benim favori, yanak ve cene alti yogundu bir de beyaz tenli oldugum icin kafayi yiyordum. Bir kac yil agda kullaninca bebek tuylerimi buyuttu. Zamanla sarkma korkusuda sarinca igneli epilasyon oldum. Zaman, sabir ve butce isteyen bir surec ama geri cikmiyor. Yuzum su an bebek gibi. Hazir kis baslamisken tavsiye ederim ama cok deneyimli birini bulman lazim dogru noktaya atis yapmasi lazim. Seans cikisi olusan yuzdeki belirli noktalardaki Yanma hissi icin bephantel jel serinletiyor, seans boyunca gun icinde bephanten krem uyumadan once fito krem kullandim. Seanslar tamamen bittikten bir kac hafta sonrasina kadar uygulamayi ihmal etmedim, surekli nemli tuttum, o donem cildimi cok guzel beslediler olumlu cok donus aldim

bende depilasyon aleti var yüz için onu kullanıyorum bıyık için yanaklarımı da almıyorum. sarışınım normalde saçım falan da çok ince. hormonal bir sıkıntınız olabilir. benim arkadaşım lekeleri için tedavi gördü daha da kötü oldu yüzü. ben usturanın çoğalma yaptığını düşünmüyorum. 4 yıldır da retinoid kullanıyorum erken başladım anti-aging için. yüzümde leke yok. tek iyi gelen içerik zaten retinoid bu arada. sabah c vitamini akşam retinoid ve güneş kremi kullanın

Bıyık ve çene tüylerinden diode isimli lazer cihazı ile kurtuldum. Favorilere de etki eder herhalde. Yüz için en iyisi diode dediler ve bana iyi geldi.

Muhtemelen salisilik asittendir diye düşündüm. Doğalı her zaman daha iyi bana göre.

X