Yüzdeki leke ve tüyler ne olacak?

neva12

Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2023
413
445
32
Merhaba benim yüzümde favori kısmında yoğun şekilde aynı zamanda alın ve saç kısmında tuylenmeler var. Bunlara ne önerirsiniz? Ustura ile alıyorlar ama pek guvenemedim. Ne kadar ağda yaptirmayi düşünsem her defasında biz binlere aldık pişman olduk şimdi hep alıyoruz sakın alma deniliyor. Ona da cesaret edemiyorum. Favorileri dipten makasla kesmeye çalışıyorum sadece. Aynı Sefa kremi varmış. Ağdadan sonra uygulayın tüyleri azaltıyor dediler. Deneyen oldu mu? Bı ara popüler olan karınca yumurtası yağı deneyen oldu mu? Yada başka ne önerirsiniz? Aynı zamanda çil ve lekelerim var. Burdan ne kadar krem vs baksam sadece kullandığın zaman iyisin. Bıraktığın anda geriye daha büyük olarak dönüyorlar dediler. Adam akıllı krem yada bitkisel bir şey var mıdır?

Ben ustura kullanıyorum, ama benim hormon problemim yok ve yüz tüylerim çok koyu renk değil. Bikaç ayda bir ölü derilerden de arınmak için yapıyorum genelde. Ağda hem sivilce yapar hem de yüzünüzün sarkmasına kırışmasına sebep olur. Kremdi yağdı vs tüyleri azaltmaz. Tek çözüm epilasyon. Tüy yapınıza cildinize hangisi uygunsa artık.

Lekeler için dünya kadar serum asit vs var. Ama burda şu şuna iyi gelir diye anlatamam o enerji yok şu an bende. Araştırın bulursunuz kendinize uygun ürünleri.

Yüzüne agda yapan biri cildinden nefret ediyordur bence. Bacaklarımda bile deriyi söküp alan ağda yüzümde nasil bir facia yaratir tahmin etmek bile istemiyorum. Ayrica hicbir gorunur hasari olmasa da 3 gun sonra sivilce basar yuzunu 14 yasinda ergen gibi dolasirsin. Ustura harika çözüm valla. Ben lazer yaptırmıştım tuylerin tamamindan kurtulmustum. Ama hamilelikte cok daha fazlasiyla geri çıktı. Surekli lazer dongusune girmek istemedigim ve baska hicbir yontemle ustesinden gelemeyecek kadar cok tuy olduğu icin usturayi denedim 1 bucuk senedir kullaniyorum. Harika bir cozum bence. Hem vok rahat hem cildime hic zarar vermiyor

Leke meselesi de cok uzun soluklu bir kozmetik rutini isteyen bir sey. Yani o piyasadaki influencerlarin anlattigi gibi falan X krem serumle birkac hafta hatta birkac ay icinde cozulecek bir sey degil. Sabirla yillarca nazik soyucu urunleri devamli kullanmayla ve yenilerini engellemek icin surekli gunes kremi kullanimiyla çözülecek bir konu. Hatta tamamen çözülmez derin lekeler. O yuzden en basta yapman gereken kafaya takmaktan vazgecmek. Kendine nazik soyucu urunlerle cildine zarar vermeyecek bir rutin olsuturup acele etmeden surekli buna davem etmek. Niacinamide, azeleik asit, mandelic asit en konforlu olanlar bence. Hepsini değil tabi birini secip kullanman iyi olur. Bunlara ek bir de c vitamini. Yaşın 30 uzeri ise cok dusuk seviyeden baskayarak retinal kullanabilirsin. Ama 30 un altinda asla tavsiye edilmiyor.

Leke meselesi de cok uzun soluklu bir kozmetik rutini isteyen bir sey. Yani o piyasadaki influencerlarin anlattigi gibi falan X krem serumle birkac hafta hatta birkac ay icinde cozulecek bir sey degil. Sabirla yillarca nazik soyucu urunleri devamli kullanmayla ve yenilerini engellemek icin surekli gunes kremi kullanimiyla çözülecek bir konu. Hatta tamamen çözülmez derin lekeler. O yuzden en basta yapman gereken kafaya takmaktan vazgecmek. Kendine nazik soyucu urunlerle cildine zarar vermeyecek bir rutin olsuturup acele etmeden surekli buna davem etmek. Niacinamide, azeleik asit, mandelic asit en konforlu olanlar bence. Hepsini değil tabi birini secip kullanman iyi olur. Bunlara ek bir de c vitamini. Yaşın 30 uzeri ise cok dusuk seviyeden baskayarak retinal kullanabilirsin. Ama 30 un altinda asla tavsiye edilmiyor.
Ve ekleyeyim bu rutinlere özellikle yaz aylarında ara verilmeli.

Yüzdeki tüyler için iğneli epilasyondan başka çözüm yok.karınca yumurtası falan zamanında hep denedim bi işe yaramadığı gibi boşa zaman kaybı ve para .

Lazer diyorum. Lekeler için o influencer minfluencerları dinlemeyin hepsi para tuzağı. Yüzeysel urunlerin hicbiri lekeleri onaramaz. Ben dermatoloğa lazer yaptırmıştım leke için memnun kaldım. Yıl oldu 2023 boşverin ağda bilmem ne yağı gibi ilkel yöntemleri iyi bir lazer klinigine yonelin.

Merhaba benim yüzümde favori kısmında yoğun şekilde aynı zamanda alın ve saç kısmında tuylenmeler var. Bunlara ne önerirsiniz? Ustura ile alıyorlar ama pek guvenemedim. Ne kadar ağda yaptirmayi düşünsem her defasında biz binlere aldık pişman olduk şimdi hep alıyoruz sakın alma deniliyor. Ona da cesaret edemiyorum. Favorileri dipten makasla kesmeye çalışıyorum sadece. Aynı Sefa kremi varmış. Ağdadan sonra uygulayın tüyleri azaltıyor dediler. Deneyen oldu mu? Bı ara popüler olan karınca yumurtası yağı deneyen oldu mu? Yada başka ne önerirsiniz? Aynı zamanda çil ve lekelerim var. Burdan ne kadar krem vs baksam sadece kullandığın zaman iyisin. Bıraktığın anda geriye daha büyük olarak dönüyorlar dediler. Adam akıllı krem yada bitkisel bir şey var mıdır?
İğneli epilasyon en etkilisi benim yakın arkadaşımda vardı baya belliydi iğneli epilasyon oldu şimdi bebek gibi cildi var

Yüze lazer yaptırmanızı önermem, arttırma etkisi de olabiliyor.
Ben yüzüme iğneli epilasyon yaptırdım gayet de memnunum. Delik, iz falan da kalmadı. Tabii işinin ehli bir yerde yaptırmanız lazım. Özelden yazarsanız aynı şehirde isek yaptırdığım yeri sizinle paylaşabilirim.

Kim ne derse desin yüzüme ağda yapıyorum
Ve o bebeksiliğin tadını çıkarıyorum
30 yasına yaklaşınca bi haller oldu bana

Kim ne derse desin yüzüme ağda yapıyorum
Ve o bebeksiliğin tadını çıkarıyorum
30 yasına yaklaşınca bi haller oldu bana
Sonrasında artma veya azalma oldu mu? Yada siyahlasma? Aynisefa kremini hiç denediniz mi? Aldığım yer kullananlar ağda ile tüyleri alıp bu kremi sürdükleri de azalma olduğunu söylemişler ama emin olamadım.

Niasinamide için ve c vitamini için markada önemli. Yeterince doğal yada istenilen düzeyde olmadığı için gerekli etkiyi yapmiyorlar. Farklı bir örnekte güneş kremi için. Garnierin 50 faktör kullanıyorum. Bı influcer denemiş koruma pek yok..

Sonrasında artma veya azalma oldu mu? Yada siyahlasma? Aynisefa kremini hiç denediniz mi? Aldığım yer kullananlar ağda ile tüyleri alıp bu kremi sürdükleri de azalma olduğunu söylemişler ama emin olamadım.
Azaltmak için hiçbişey denemedim
Artmadıda azalmadıda ağda yapınca
Zaten siyah siyah gıcığıma gidiyolardı
Millet usturayla alıyor ağdadan bişey olmaz korkma bence

Kuzenimin de çilleri var neler neler yaptı asla çiller kremle bakımla geçmiyor. Lazer uygulamaları bir nebze hafifletiyor. Sonra güneş etkisi vs tekrar belirginleşiyor.

Kuzenimin de çilleri var neler neler yaptı asla çiller kremle bakımla geçmiyor. Lazer uygulamaları bir nebze hafifletiyor. Sonra güneş etkisi vs tekrar belirginleşiyor.
Hiç sevmiyorum bende. Pirinç sabunu kullanıyorum. Aynisefa kremi yeni başladım. Bepantol nemlendirici güneş kremi arada c vitanmin kullaniyorum. Yüzüm bı toparladı. Pütür puturdu elime geliyordu artık. Şuan ele gelmiyor ama gözle görülebiliyor. Ama tüylere çözüm bulamadım.

Ben ev tipi ipl cihaz kullanıyorum. Normalde kıl tüy problemi olan biriydim. (Buğday tenliyim) Ama ipl cihaz kullandıktan sonra hem ince tüy şeklinde çıkıyor hem de çok yavaş çıkıyor. Bir de süre bakımından da guzel, toplamda 2 dakikada büyük favori kısmı çene kısmı falan bitiyor

X