Cinsellik?

Ezik görünmek derken? Bu senin tercihin, yaşam şeklin. Kim sana bu sebepten dolayı ezik hissettiriyorsa o kişi seni istismar etmek istiyordur.

Olmaz evlenmeden diyebilirsin. İşine gelirse kalır gelmezse gider.
Siz acaba hiçbir erkek beni beklemez diye mi korkuyorsunuz? Bu sınırıma saygı duyacak birini bulamam diye?

Kızlar 28 yaşındayım daha önce kimseyle cinsel bir birliktelik yaşamadım. Şimdi hayatıma birisi girerse ve evlenmeden bunu yaşamak isterse ben istemezsem sizce ezik gibi mi görünürüm? 😞

Çünkü özel bi durum olduğunu düşünüyorum. Evlenmeden önce yaşamak istemiyorum. Ama böyle kezban gibi de görünmek istemiyorum. Siz olsanız ne yapardınız? Nasıl reddederdiniz?

Bir de ben ezik gibi görünmekten çok anlaşılmamaktan korkuyorum. Ama gerçekten seven değer veren bunu anlar değil mi?

Son bir de 😄 bunu ne zaman ve nasıl söylemeliyim? Yakınlaştığımızda mı öncesinde mi sonra mı ne zaman ve nasıl 🥹
İnsanın temiz kalıp sınırları olması eziklik değildir

Olmaz evlenmeden diyebilirsin. İşine gelirse kalır gelmezse gider.
Siz acaba hiçbir erkek beni beklemez diye mi korkuyorsunuz? Bu sınırıma saygı duyacak birini bulamam diye?
Hem ondan hem de evlendikten sonra yaşayıp sıkıntı yaşar mıyım diye de korkuyorum

Bende şuna karşıyım işte, sürtüşüp sevişip evleneceği adama daha bakireyim demek,kandırmaca oluyor. Ne yaşayacaksınız tam yaşayın yada hiç olmasın. Siz bakireliğinizi korurken adamlar hertürlü fanfinifinfon yapıyor

Açıkcası evleneceğinizin garantisini verirse karşı taraf sevişirsiniz gibi yazmışsınız. Bu da evlenmeden karşıyım, tek kişiye özel olmalı güzellemelerinin ardına gizlenmiyor.
Kendinize gerçekten dürüst olup, korktuğunuz şeyleri düşünün. Sonra hayatınıza biri girsin ona göre yaşarsınız.

Çünkü öyle bi devirdeyiz ki daha 18ine gelmeden yaşıyorlar bunu. Kimsenin ne yaşadığı umrumda değil aksine keşke ben de rahat olsam diye düşünüyorum bazen. Ama bu böyle aşırı özel bi şey bana göre ve bunu yaşadığım adama ben çok bağlanırım. O da ancak eşim olabilir diye düşünüyorum.

Bunu yasadigim adama baglanirim dusuncesi cok yanlis oyle bi durum yok...Hatta hayal ettigin gibi bisey cikmaz buyuk ihtimal soguyadabilirsin...Erkege baglanmak cinsellikle olmaz, onun karakteri senin icin nelerden vazgectigi ilgisiyle olur...

Onun disinda cinsellik yasamak istemiyorsan evlenmeden buna saygi duymayanla evlenme zaten..karsindaki kararlarina saygi duymali...cinsellik yasayip ayrilirsan kirlendim bundan sonra beni kim alir modunda depresyon yapacak birine benziyorsun cunku

Kızlar 28 yaşındayım daha önce kimseyle cinsel bir birliktelik yaşamadım. Şimdi hayatıma birisi girerse ve evlenmeden bunu yaşamak isterse ben istemezsem sizce ezik gibi mi görünürüm? 😞

Çünkü özel bi durum olduğunu düşünüyorum. Evlenmeden önce yaşamak istemiyorum. Ama böyle kezban gibi de görünmek istemiyorum. Siz olsanız ne yapardınız? Nasıl reddederdiniz?

Bir de ben ezik gibi görünmekten çok anlaşılmamaktan korkuyorum. Ama gerçekten seven değer veren bunu anlar değil mi?

Son bir de 😄 bunu ne zaman ve nasıl söylemeliyim? Yakınlaştığımızda mı öncesinde mi sonra mı ne zaman ve nasıl 🥹
niye ezik ve kezban olacaksiniz onu anlamadim.asil dusuncelerini, hayat gorusunu belli edememek eziklik ve ozguven eksikligi bana gore. yakinlasmak istediginde de uygun bir dille soylenir. 28 yasinda oldugunuza inanamadim bir de.soruyu 18 yasinda biri soruyor gibi.. komik

Belli bir yaştan sonra cinsellik olmayınca olmuyor. Dini hassasiyeti olanlar evet uzak duruyor ama onlarda da uzun flört, sevgililik dönemi yaşanmıyor işler uzamadan evlilik gerçekleşiyor yani cinsellikten uzak durulmuyor. Evlenmeden sana dokunmaya kıyamaz laflarına da katılmıyorum insanların evliliği yasal sevişme olarak görmesine neden oluyor bu söylem. Yetişkin insanlar bir şekilde yakınlaşma yaşıyor şu zamanda. Cinsellik kadının bağlanmasına neden olmaz. Ama şunun genellemesini çok net yapabilirim eğer bakire değil diye bir erkek kadından uzaklaşıyorsa o erkek kadını sevmiyordur. Erkektir elinin kiri kadındır ayıp. Bu ne saçma bir düşünce.

6 ay içinde aileler bir araya gelip adı konmadıkça değil cinsellik, normal ilişki yapmanızı bile önermem. Sizin yaşınıza denk gelen adamlar pastanede keşkül yemeli, teletabiler gibi el ele gezmeli ilişki yaşamıyor, zaten muhafazakar olanlar da o yaşa kadar evlenmiş oluyor. Sonra üzülüyorsunuz adam pis pis konuşuyor diye soğuyorsunuz falan. Sağlıklı ve dini hassasiyetleri olmayan adamlar yüzeysel de olsa bişeyler yaşamak istiyor artık, eskidendi o.

Bende şuna karşıyım işte, sürtüşüp sevişip evleneceği adama daha bakireyim demek,kandırmaca oluyor. Ne yaşayacaksınız tam yaşayın yada hiç olmasın. Siz bakireliğinizi korurken adamlar hertürlü fanfinifinfon yapıyor
Hem adamlar her türlü fanfinifon yapıyor hem kandırmacayı ben yapıyorum bu ne yaman çelişki

Hem adamlar her türlü fanfinifon yapıyor hem kandırmacayı ben yapıyorum bu ne yaman çelişki
İki ayrı şeyi birleştirmişsiniz, o yüzden çelişki gibi geliyor. Diyor ki sizin eski flörtlerinizle yüzeysel ilişki yaşayıp bakireyim demeniz kandırmaca. Ayrıca diyor ki erkekler her türlü haltı yerken siz bakire kalacağım diye debeleniyor, seviştiğiniz halde bakire kalmak için penetrasyona yanaşmıyorsunuz. İki ayrı şey bunlar.

İki ayrı şeyi birleştirmişsiniz, o yüzden çelişki gibi geliyor. Diyor ki sizin eski flörtlerinizle yüzeysel ilişki yaşayıp bakireyim demeniz kandırmaca. Ayrıca diyor ki erkekler her türlü haltı yerken siz bakire kalacağım diye debeleniyor, seviştiğiniz halde bakire kalmak için penetrasyona yanaşmıyorsunuz. İki ayrı şey bunlar.
Bunu demek istedim,çok iyi açıklamışsınız.

niye istemiyorsunuz ki? zaten öncesinde yüzeysel müzeysel sevişmişsiniz işte. bari adam akıllı yapın da bir anlamı olsun. hem adamın cinsel sorunları var mı, tatmin edebiliyor mu vs görmüş olursunuz evlendikten sonra süpriz yumurta olmaz.

Ya benim derdim bakirelik falan değil arkadaşlar aaaaaaaaaa yüzeyselden kastım öpüşmek dokunmak bu yani. Bunu da yapıyoruz diye illa daha ilerisini de mi yapmak zorundayız ne alaka kandırmak falan? Mantıklı mı geliyor size? İkisi bana göre apayrı şeyler. Ben erkekler için bakire kalayım derdinde değilim. Tamamen benimle alakalı bir şey.

niye istemiyorsunuz ki? zaten öncesinde yüzeysel müzeysel sevişmişsiniz işte. bari adam akıllı yapın da bir anlamı olsun. hem adamın cinsel sorunları var mı, tatmin edebiliyor mu vs görmüş olursunuz evlendikten sonra süpriz yumurta olmaz.
Daha önce yapmadığım için sanırım tabulaştırdım. Gözümde büyüttüm yani. Bilmiyorum şuan belki hayatıma birisi girecek ve o zaman böyle zor gelmeyecek. Asla yapmam gibi bi şey demiyorum zaten. Ama teoride evlenmeyeceğim biriyle olmak istemiyorum bu kadar.

Ya benim derdim bakirelik falan değil arkadaşlar aaaaaaaaaa yüzeyselden kastım öpüşmek dokunmak bu yani. Bunu da yapıyoruz diye illa daha ilerisini de mi yapmak zorundayız ne alaka kandırmak falan? Mantıklı mı geliyor size? İkisi bana göre apayrı şeyler. Ben erkekler için bakire kalayım derdinde değilim. Tamamen benimle alakalı bir şey.
Yüzeysel bir şeyler yaşadık dersen kimse sarılmak öpüşmek olarak algılamaz onu şekerim.

X