Cipsler Ne Kadar Zararlı?

• Konu Sahibi incikuboncik
Ben de bayılırım. Ama diyetteyim. Yassakkkkkkkkk boshayallersmile

cips yerine fırında patates yapın arkadaşlar. Çok çok az yağ koymanız yeterli, ayrıca ince doğrayınca zaten cips gibi çıtır oluyor. Bence daha sağlıklı. Hiç yağsız da yapılabilir. Ama o zaman tepsiye filan yapışabiliyor...Kriziniz geldiğinde bunu yapın daha iyi bence.
Ama şu da var ben cips yemeyip de sağlıklı ve fit vücuda sahip olmayı tercih ederim...

KIZLAR CİPSTEN KURTULALIM YETER ARTIK
Çocukların vazgeçilmezi, büyüklerin eğlencesi. Cips yemek yağ içmekten farksız diyen uzmanların uyarısını okuyunca ağzınız açık kalacak.

Cips yemek yağ içmekten farksız diyen uzmanlar, kanserden obeziteye, diyabetten alzheimere kadar birçok hastalığa neden olduğunu vurguluyor.

Baharatlısı, peynirlisi, bifteklisi, ketçaplısı ve daha birçok çeşidi ile büyük küçük herkesi tavlıyor. Her damak tadına uygun bir çeşidi bulunuyor, yedikçe yemek isteniyor. Böyle çok sevilen bir ürünü vücudumuz ise, hiç hem de hiç sevmiyor. Kanserden obeziteye, diyabetten alzheimere, kısırlıktan parkinsona birçok hastalığa sebep oluyor. Cipsin sağlıksız ürünlerin başında geldiğini belirten Anadolu Sağlık Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Cemal Aytaç Ak, yağ ve tuz oranı göz önüne alındığında cipslerin tehlikeli yiyecekler kategorisine girdiğini s
PAKETE ''ÖLDÜRÜR'' YAZILMALIDIR
Cipsin içinde, akrilamidin bulunduğunu kaydeden Ak, "Bu, kimyasal plastik sanayide kullanılan, sigaranın da içinde bulunan ve kansere neden olduğu düşünülen bir maddedir. Nitekim birçok tüketici derneği cips paketlerinin üzerine sigarada olduğu gibi 'Cips öldürür' ibaresinin yazılmasını savunmaktadır" diye konuştu
.Anneden bebeğe geçiyor
Cipsin, patates ve mısırın yüksek oranda yağ çekerek kızartma işleminden geçmesiyle hazırlandığını ifade eden Cemal Aytaç Ak, cipslerin; hacmi küçük ve kalorisi yüksek, oldukça sağlıksız ürünlerin başında geldiğini kaydetti.

Kızımın 6 ay süreyle allerjik problemi oldu. Yaptırdığımız test sonuçlarında herhangi birşey çııkmadı. Kızımızın, bizim farkında olmadığımız hangi gıdayı yediği veya nelerle temas halinde olduğunu takip neticesinde çözebildik. Hergün verdiğimiz harçlıklarla sadece cips alıp yediğini öğrendik. Yememesi hususunda gerekli tavsiye ve tedbirleri alınca 1 hafta içerisinde hiç bir şikayeti kalmadı. Kesinliklikle ne kadar bağımlı olursanız olun TAVSİYE ETMİYORUM. Resimlerini yayınlıyorum.
$IM000550.jpg

$IM000561.jpg

$IM000563.jpg

ah canım benım cok gecmıs olsun kızına ınsallah bı an once ıyılesır ne kadar ıyı bısey yapmıssın fotograflarını yayınlamakla
bende cıps bagımlısı oldum resmen ya cok fenaa :gitme: cerezzanın süt mısırlısına varya bıtıyorum off nası bıseydır o oyle kocaman bı paketı bı oturusta bıtırebılıyorum yanı o derece bı bagmlılıkkkk ama dıger cıpslere gore acayıp hafıf o.onun yanında mesela ruffles falan cok agr gelıo mafoldumben
ama yok yok yememelıyız kızlar nası vazgeccez pufffffffffffffffff

mısır cipleride zararlımı acaba ? critos cheatos falan çok severim. patates cipslerini sevmem zaten

Arkadaşlar kızım şu an çok sağlıklı...
Buraya resimleri koymamdaki sebep şu, kızımın hassas bir yapısı var. Bu belirtiler herkeste olacak diye birşey demiyorum. Şu ve ya bu cips te demiyorum. Rahatsızlığı olduğu dönemde marketlerde satılan fındık kreması (ekmeğe sürülebilen), çilekli dondurma (max türü) da aynı tepkiyi vermişti. Anlatmak istediğim hazır poşetli ürünlerden uzak durun mümkün olduğunca... Kolaylığı olabilir ama sağlıklı değil bence...
Çocuklarımıza Cips yerine kuruyemiş meyve yedirmeliyiz.
Benim çocukken cebimden kuru üzüm ve leblebi eksik olmazdı.

bende çok severdim ama artık yemiorum kırk yılda bir ayni malum kilo yapıo zaraarlı yani:eek:lmaz:

şu cips illetinden bi türlü kurtulamıyorum bağımlı gibi bişeyim hergün yesem bıkmam ama diyette olduğum için azalttım şu sıralar

ben hiç yemiyorum artık :-) bir yerde 1 paket su kçük cipslerin içindeki yağ oranınıve eritmek için 2 saat durmaksızın kosmamız gerektiğini görünce soğudum eskidende bir tane alcam deyip butun paketi bitiriyordum

ya ben baya dır yemiyodum şu ablam akılma çeliyo geçen gün almış gelmiş bi tane diyorumki 3 tane alcam bida almıcam ama yok duramıyosun ki dün de aldı dün kısıtlamadım kendimi baya bi yedim olanları yakınnda görcez yüzüm sivilce dolcak inş olmaz çok korkuyorum eyvahedigeldismilebi da yemicem

sivilcelerim cikio diye kesinlikle kendime hakim olur yemezdim ama cilt doktorum sivilcenin yemeyle alakasi yok tamamen pskolojik dedi bende artk eskisi gibi degilim canm cok istediginde yiyorum ayrica sivilce falanda cikmio artik:KK3:

zararlı ama çok seviyorum, kola ve cips vazgeçemiyorum..

ben çok sık yemem sadece regl döneminde canım istiyor deli gibi
Oda aklıma gelirse yoluma çıkarsa alırım :roflol: yoksa unuturum
Çok zararlı ama çokda nadir olsa yiyorum malesef

ben çok sık yemem sadece regl döneminde canım istiyor deli gibi
Oda aklıma gelirse yoluma çıkarsa alırım :roflol: yoksa unuturum
Çok zararlı ama çokda nadir olsa yiyorum malesef

valla bende regl döneminde deli gibi çeker ama eğer dek gelirse alırım birkaç tane yerim bırakırım . hepsini bitirmem . 2 -3 ayda bir alırım bağımlı değilim .

eskiden nerdeyse her gün yerdim bu illeti
ama artık binde bir yiyorum aklıma hiç gelmiyor

Cips ve kola inanılmazzz ikili boshayallersmile ben de 2 aydır cips yemiyorum dün almıştım midem bulandı yerken, çok zararlı gerçekten dikkat etmeliyiz

süper yeni nesilin daha bilinçli olması ..

Bence cips yemek, intihar etmekle aynı şey...

Aynen katılıyorum. Ve çocuklarımıza yedirmek de onları öldürmekle aynı şey. Bizler maalesef çocukken kötü alışkanlıklar edindik ama çocuklarımızı büyütürken doğru olanı yapmalıyız. Kızım cipsin tadını bile bilmez. Uzun bir süre daha bilmeyecek, koruyabildiğim kadar koruyacağım. Zaten eve giren bir yiyecek de değil. Bu şekilde büyütülen, zararlı yiyeceklerden uzak kalan bir çocuk sonrasında da böyle yiyecekler tüketmeye çok hevesli olmuyor,örneklerini görüyorum. Benim çocuğum için de umarım böyle olur.

Her cesidie bayılırım yemek yemez cipsle beslenirdim yanında da mutlaka cola!!
Sonra diyorum ki, benim neden göbegim ve belim fıskırıyoo??? Azalttım hatta 1 hafta olacak agzıma sürmedim, tuzu 'da kestim.:KK51:

X