Cipsler Ne Kadar Zararlı?

• Konu Sahibi incikuboncik
Her cesidie bayılırım yemek yemez cipsle beslenirdim yanında da mutlaka cola!!
Sonra diyorum ki, benim neden göbegim ve belim fıskırıyoo??? Azalttım hatta 1 hafta olacak agzıma sürmedim, tuzu 'da kestim.:KK51:

Aynennnn:))) zayıfım ama simitlerim var hahahaha meğer yanlarıma yarıyormuş bu cips :) ruffles, doritos, cheetos, pringles daha sayayım mı, lays hasat şenliği veeeee yanında buz gibi colaaaa :)))

Bu yukarıda yazdıklarım benim eski sevgililerim ama bir süre önce artık ilişkimize devam edemeyeceğime karar verip ayrılmak istediğimi söyledim, son 15 gündür barışalım diye kapımda yatıyorlar ama bitti artık bu iş :KK1:

bende çok seviyorum cipsi ama bi o kadarda zararlı olduğunu biliyorum hem zaarlı hemde kilo aldırıcı bende hemen hemen hergün 1 paketi bitiriyordum ve bıraktım diyebilirim artık nadiren yiyiyorum sizde sağlığınızı düşünüyorsanız nadiren yiyin inanın zamanla yemeyeceksiniz:)

Aynennnn:))) zayıfım ama simitlerim var hahahaha meğer yanlarıma yarıyormuş bu cips :) ruffles, doritos, cheetos, pringles daha sayayım mı, lays hasat şenliği veeeee yanında buz gibi colaaaa :)))

Bu yukarıda yazdıklarım benim eski sevgililerim ama bir süre önce artık ilişkimize devam edemeyeceğime karar verip ayrılmak istediğimi söyledim, son 15 gündür barışalım diye kapımda yatıyorlar ama bitti artık bu iş :KK1:

Bende zayıfım ama bel ve göbek var neden neden derken cips, cola ve tuzdan oldugunu ögrendim. Cok tuzlu yerim bide simdi azalttım cok az tüketiyorum :KK34:

arkadaşlar bende yerdm hergün,cola da cabası...işte hergn yemenin ve dayanamanın sebebi de zaten bu zarralı kimyasallar...piyasadaki bi yiyecek bağımlılık derecesnde kendisini özletiyorsa, bilin ki son derece zararlıdır...ben 2-3 aydır yemiyorum...aramıyorum da...hatta elerimin yağ içinde kaldığını hatırladıkça iyice iğreniyorum...onun yerine tuzsuz patlamış mısır deneyin...kalori kıyasla 1000de 1i cipsin :)

bende 3 aydır ne cips yiyorum nede kola içiyorum...ama artık irademi zorluyorum bugün markete gittiğimde cips almamak için resmen kendimle savaştım hepsine dokundum okşadım ve geri bıraktım:KK43:

Kızlar 1 aydır diyetteyim ama yediğim şeyleri hala yiyorum. Sadece akşam 8den sonra yemek yemiyorum, cips ve çikolata yemiyorum. inanın bel çevremdeki yağlarda gözle görülür bi kayıp oldu.Bence yemeyin.:KK34:

1 haftadır spor yapıyorum simdiden etkisini gösterdi diyebilirim hala soktayım ben ne alır nede verirdim aynı zaman da cokta yemek yemezdim! Hem agır hemde az yerdim kalca ve bel en sorunlu bölgemdi. Demek ki bu yediklerimdenmis!

Eve neredeyse her aksam alırdık cola ve ben sabaha kadar uyuyamazsam o cola'yı icerdim!
Gene sık sık kardesime cips aldırırdım bazen her gece bir kac cesit hemde!
Hemen alt katımızda olan market kapandı iyiki kapanmıs dicem nerdeyse .. :KK51:

cips yağlı bir sey sncta kimbilir nasıl üretiliyor,çok:18: sağlıksız

cips hastasıyım bende.ama çok azalttım kolayı çıkardım hayatımdan 3 oldu sanırım
cipsi de çok nadir yiyorum bugün yedim 20 gr kadar :KK43:cipsin yerine kaju yu koydum ben cips isteğimi unutturuyor ve sağlıklı aynı zamanda

ben de çok fena takılmıştır bir ara ama baktım hiçbir faydası olmadığı gibi bol bol zararı var.. hemen bıraktım ilk zamanlar çok canım istiyodu alışkanlıktan sigara gibi ama şimdi hiç canım bile istemiyor. markete gittiğimde de o raflardan uzak duruyorum zaten abur cubur yememek en mantıklısı hanımlar .. bol meyve en güzeli hem tadı da daha güzel bir sürü meyve var mesela ananas :)
ne gerek var cipse filan :KK34:

Arkadaşlar ben şu an Londra'dayım, cipsi çok tüketen biri değilim, ama canım arada isterse yerdim. Burada beni şaşırtan şey insanlar çok cips tüketiyor, fakat buradaki cipsler baya sert, bir de geçen gün bir cips yedim, bu cips tamamen tuzsuz ve yağsız gibiydi, acaba bizim ülkemizde de arada da olsa tüketilecek türden, hani canınız çok isterse ancak:)) yok mu öyle bir cips markası, biliyorsanız yazabilir misiniz???Tabi hiçi başarmayı hepimiz diliyoruz, benim kilo sorunum da yok gibi, 1.53 boy, 47 kg., yaş 31 uygun gibi, ama hani arada nefsimizi köreltmek için soruyorum bunu???

Amerika da K mark a yeni bir cips cikti tadi inanilmaz yok satio 30 tanesi 100 calorie cunku cok da saglikli INS tr ye de gelir!!!

Off en hassas noktam zafiyetim benim cips ve ben gercekten bun asigara gıbı bagımlıyım ve nerdeyse onun kadar zararlı.yemekelrıde tuzlu yerım tansıyonumda düşüktür.cocukken günde 3 paket yedıgım olurdu asıktım resmen onlara paketlerını biriktiriyodum çeşit çeşit bigün annem kızdı kanser olcan dedı attı sobaya yanı yasım 30 hala bagımlıyım ben.1 yasında bı oglum var ona vermeyım dedım ama ablam bakıyor gecen dısarda bırı vermıs ve 5 taen yemıs baharatlı olandan yanı kanımdan gecmıs yavruma bıle o da sevıyor:KK17::18:dönem dönem azalttım dıyet yaptıgım dönemler ve hamılelıgımde ama asla bırakmadım sımdıde bırakamam dıyorum sadece azaltsam bana yeter.birde yazdıklarınızdan biri cok dıkkatımı cektı kıloma göre belım cok kalın 84 cm demek bundanmıs dedım yaa ınanamadım off allah kurtarsın valla benım gbıılerını bu cıpsten ayda bı yesem şükredicem valla:63::KK59:

ayda birkaç defa yiyorum. bu kadar tehlikeli olduğunu bilmiyordum, inş. yediğim kadarın bi zararı yoktur :KK59:

ben öok nadir yeriiim. ama bundan sonra hiç yemeyeceğim anlaşılaaan :KK43:

Ben de çok nadir yerim.
Ama ayda 1-2 tane yemenin de çok büyük zararlar vereceğine inanmıyorum açıkçası sonuçta her şeyin fazlası zarar fazla yenirse tabiki zararlı.
Bazı şeyler baya bi abartılıo o yüzden neye inanıp neye inanmayacağımızı şaşırmış durumdayız cips öldürür falan denmesi biraz abartı olmuş.
Kolanın içinde de böcek olduğu söylenio hatta rengini de o böcek veriomuş.
Bana saçma gelio bunlar tabiki zararlı kola da cips de ama okuduğumuz bazı haberler abartıyı geçin yalan boyutuna ulaşıo...
Çocukların kesinlikle tüketmemesi gerekir onu da eklemeden geçmeyeyim hatta çocukların hiçbi şekilde aburcubur tüketmemeleri lazım son zamanlarda sık sık görüyorum ufacık çocukların dişleri çürük içinde şeker vb sağlıksız ürünleri çokça tükettikleri besbelli ailelerin bu konuda hassas olmaları lazım çocuklarını ödüllendirmeyi abur cuburla değil meyvelerle sağlıklı ürünlerle yapmaları gerekio...

Cips benim de büyük bir sorunum, çok seviyorum bir türlü vazgeçemiyorum. Ama hafiften göbek çıkmaya başladı.
Bir şekilde bırakıcam artık

3 haftadan beri yemiyorum cips ne kadar dayanabilrim orası karambol :KK53: ama şunu söyleyebilirmki yüzümdeki yağlanma bariz bi şekilde azaldı.eğer sivilceler sırf bunları yemediğim için çıkmazsa bayağı bi dayanırım...:KK9:

ben ne cips sewerim nede kola :) şanslılar arasındayım. tatlarını sewmiorum. heleki asitli şeyleri hiç içemem kola gazoz içemem :):KK1:

X