İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

çocuklar ara sıra yapıor:KK59: ben ucuna şart koyuyorum yaparsan:KK15: ödevini tv geçebilirsin yada hemen marketeyada halaya gideriz diorum yoksa gece yarısına kadar ödev yapmaya devam edersin yada ödevsiz gidersin diorum yapıor :KK68:benim oğlumunda bu sıralar okulda bıkmışlığı var bahar mevsiminden mi ne :44::44::44::44:

ay valla bunalrın hepsi aynı galiba :KK1:
dediğin gibi bahardanmı ne bu çocukalrın isteksizliği ne olacak bizimki bütün tenefüslerde futbol oynuyo eve bi geliyo haşatı çıkmış ders yapacak hal kalmıyokii:KK9:

nerde canım ya tüm ödev denetleme, kafasının karıştığı yerde yardım etme vs.., bende yani:KK31:
sizde durum nasıl

bizim valla o konuda eşimin hakkını yiyemem derslerinde yardım eder ben yaptıramazsam o yaptırır
ama hafta sonu ödevlerini genelde babamızla yaparlar çünkü eşim cumaretsi çalışmıyo eğer bizde cuma akşamından bitirmediysek ödevleri cumaretsi ben işten gidene kadar bitiryolar özelliklede şiir ezberlemlerde ikisi yapıyo nasıl yapıyo eşim valla 15 dk da şiiri ez<berliyolar:KK1:

Bizdede ders konusunda isteksizlik var şu sıralar hadi dersini yap demedikçe aklına bile gelmiyor zaten ödevler bitene kadar saat 11 oluyor ee o saatten sonrada kitap nasıl okunur ? bence birinci sınıflara bu kadar fazla ödev verilmesi çok saçma

Bizdede ders konusunda isteksizlik var şu sıralar hadi dersini yap demedikçe aklına bile gelmiyor zaten ödevler bitene kadar saat 11 oluyor ee o saatten sonrada kitap nasıl okunur ? bence birinci sınıflara bu kadar fazla ödev verilmesi çok saçma

valla bizim öğretmenizmiz çok ödev vermiyor verdiği ödevlerde 1 saatlik falan oluyor tabi oturup yapana:KK1: biz de bol bol okuma ve parçayla ilgili sorualrı cevaplama bu da genelde test halinde oluyor mesela hafta sonu için ödevimiz 3 tane kısa kısa okuma parçası vermiş altlarına dakika yazmış yani o prçaları kaç dakikada okuyabildiğini yazacağaız altlarına o kdara yani bizim fazla ödevimiz olmadığı için okumaya çok fırsatımız kalıyo

Son düzenleme:
nerde canım ya tüm ödev denetleme, kafasının karıştığı yerde yardım etme vs.., bende yani:KK31:
sizde durum nasıl
bizde durumlarda aynı o yüzden sormuştum
babamız bi kaça kez yaptırmaya çalıştı tabi yaptığı hareketlere tahamül edemedi 1 dk derse bakıyor 10 dk kafa başka yerde sonra hiç yaptırmadı :KK31::KK31:
ay valla bunalrın hepsi aynı galiba :KK1:
dediğin gibi bahardanmı ne bu çocukalrın isteksizliği ne olacak bizimki bütün tenefüslerde futbol oynuyo eve bi geliyo haşatı çıkmış ders yapacak hal kalmıyokii:KK9:
oyun oynayınca yorulduklarını anlamıyorlar :KK1:
derse oturunca fark ediyorlar :KK23::KK23:
bizim valla o konuda eşimin hakkını yiyemem derslerinde yardım eder ben yaptıramazsam o yaptırır
ama hafta sonu ödevlerini genelde babamızla yaparlar çünkü eşim cumaretsi çalışmıyo eğer bizde cuma akşamından bitirmediysek ödevleri cumaretsi ben işten gidene kadar bitiryolar özelliklede şiir ezberlemlerde ikisi yapıyo nasıl yapıyo eşim valla 15 dk da şiiri ez<berliyolar:KK1:
bravo valla :81::81::81:

ödevler çok geliyor bazı sorular da anlayacağı kapasitede değil örn TÜRKİYE HARİTASI geldi bu hfta ki testlerde şehirler sembolle gösterilmiş ankara nerdedir:KK53::KK53:adana ist nerdedir hangi sembolle gösterilmiştir hemen anlamıyorki

merhaba kızlar, nasılsınız, kuzularınız nasıl
benimkinin hiç ödevi yoktu bu hafta sonu bayağı bi yayıldı, gevşedi:26:
bazen hoca arada böyle güzellik yapıyo çocuklara

Son düzenleme:
herkes genelde ödev konusunda sıkıntılı.biz de ödevin çokluğundan şikayetçi idik çok yazma ödevi vardı ama bişey kazandırmıyordu bizimkine,öğretmenle konuştuk ve bizim ödevimiz test çözmek artık.ya da kitap verip kitaptan 3 orjinal soru bulup cevaplamalarını isteyecekmiş.

merhaba kızlar, nasılsınız, kuzularınız nasıl
benimkinin hiç ödevi yoktu bu hafta sonu bayağı bi yayıldı, gevşedi:26:
bazen hoca arada böyle güzellik yapıyo çocuklara

merhaba canım ohh valla ne güzel rahatmışsınız hafta sonu gerçi bizde rahattık sadece 3 kısa parçamız vardı onları okudu 3 er defa babası da dakika tuttu kaç dak okuyacak diye fotokopinin üzerine o dakikaları yazdık o kadar yarım saatte bitti zaten ödevi ondan sonrada 2 tane hikaye okudu

çok güzel canım ya, ben bazen diyorum eşime bugün sen ilgilenceksin falan, tamam diyo neyse... 5 dk sonra birbirlerine giriyolar:KK53: ya bırak diyorum sonra tabii, ben ilgilenirim:KK1:

herkes genelde ödev konusunda sıkıntılı.biz de ödevin çokluğundan şikayetçi idik çok yazma ödevi vardı ama bişey kazandırmıyordu bizimkine,öğretmenle konuştuk ve bizim ödevimiz test çözmek artık.ya da kitap verip kitaptan 3 orjinal soru bulup cevaplamalarını isteyecekmiş.

evet kesinlikle.... yazma ödevi çok vakit kaybettiriyo ve pek bi anlamı yok.:13:

çok güzel canım ya, ben bazen diyorum eşime bugün sen ilgilenceksin falan, tamam diyo neyse... 5 dk sonra birbirlerine giriyolar:KK53: ya bırak diyorum sonra tabii, ben ilgilenirim:KK1:

biz de de okulun ilk haftaları tam tersiyid ben çok çabuk sinirleniyorum o nedenle eşim bakıyodu biz fazla bağırışmaya başlayınca hadi sen kalk biraz sakinleş biz devam ederiz diyodu:KK9: şimdi de yine aynı ortam gerildiği an:KK22: eşim giriyo devreyee:KK60:

:KK53:Bizdede ilgilenen ben hep genelde ilk başlarda eşim yaptırıyordu ama kavga kıyamet gidiyordu şimdi çocukta benim yaptırmama alıştı git oğlum baban yardım edecek diyorum olmaz diyor illa beni bekliyor

:KK53:Bizdede ilgilenen ben hep genelde ilk başlarda eşim yaptırıyordu ama kavga kıyamet gidiyordu şimdi çocukta benim yaptırmama alıştı git oğlum baban yardım edecek diyorum olmaz diyor illa beni bekliyor

biz de her ne kadar kavga kıyamet yapsak da oğlum yine de benimle yapmak istiyor çünkü babasıyla yapmak işine gelmiyor:KK1: gıkını çıkaramıyo vallahi babasına ben her nekdar babaya göre daha katı olsam da bilmiyorum ama babassından daha çok çekiniyo halbuki en çok yüzü veren de babası yanii:26:

merhaba arkadaşlar

sizden bir ricam var dün bize türkçe kitabından uçurtma şenliği şiiri ezberlemek için vermişti biimkinin aklına gece yatarken geldi ve çocukların çoğu da unutmuşlar söylemeyi yani şiir yarına kaldı ama bu defa da türkçe kitabını getirmemiş oğlum genelikle okulda bırakıyorlar kitapları sizden ricam sizin kitaplar evdeyse şiiri bana yazabilirmisiniz yardımcı olursanız sevinirim

rahtsızlığı geçtimi canım nasıl oldu oğlun:13:
tam geçmedi :KK59:ama hastalığı ile ilgili konuşmuyorum yanında iyisin diorum yada gaz veriyorummm
merhaba arkadaşlar

sizden bir ricam var dün bize türkçe kitabından uçurtma şenliği şiiri ezberlemek için vermişti biimkinin aklına gece yatarken geldi ve çocukların çoğu da unutmuşlar söylemeyi yani şiir yarına kaldı ama bu defa da türkçe kitabını getirmemiş oğlum genelikle okulda bırakıyorlar kitapları sizden ricam sizin kitaplar evdeyse şiiri bana yazabilirmisiniz yardımcı olursanız sevinirim

cnm bizim kitap şimdi çocukta ama her akşam gelior istersen yazarım :KK34:

merhaba arkadaşlar

canım şiiri yazarız ama akşama tabiki çocuk okulda kitap da yanında ama anlayamadığım bişey var sizin öğretmeniniz yazılı olarak göndermiyor mu ödevleri :26: sonuçta bu çocuklar daha yeni yeni sorunluluk alıyor ödevlerini unutmalrı çok yüksek bir ihtimal :26:

uçurtma şenliği

şenliğimiz var diye
hazırlıklar başladı
kağıt çıta ve iple
uçurtma hazırlandı

elimizde uçurtma
toplandık alanlara
çocuklarla eğlendik
günlük güneşlik hava

uçurtmam bir kuş oldu
gökyüzüne yükseldi
kendine bir eş buldu