İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

canım, biz böyle işlemde 8in üstüne 13e kadar sayıyoruz (parmaklarımızla genelde) 1e geldiğimizde kaç parmak varsa o sonuçtur.

Benim oğlumda 1. sınıfta. O kendi yöntemi ile şöyle hesaplıyor. 8'den 10'a 2 var. 13'e 3 var etti 5 diyo:)

Oğlumda üzerine sayıyor artık. Biraz daha testler çözdükçe kolayladı çok şükür...
19 Mayıs 'ta neler yapacaksınız?... planınız varmı?... kaydirigubbakcemile2

benim kızımda 1.sınıfa gidiyor 17 mayıs pazartesi sbs ye girdiler bu gün sonuçlar açıklancak .sizin çocuklarda girdilermi kaç puan aldılar paylaşırsanız sevinirim hoşcakalın.

benimde kızım başlayacak bu yıl birinci sınıfa.ama ne yapacaz kafamız çok karışık.sizler ne güzel çocuğunuzu kendiniz göndereceksiniz okula.ama ben çalışıyorum ve burada yani antalyada kimsemiz yok anneanne,babaanne herkes uzakta anlıcaınız.
düşünüp duruyorum şimdi okulu eve mi yakın tutsam iş yerime mi? son kararım iş yerimden yana ama istediğim okula yazdırabilecekmiyim bakalım :1no2:
ha bi de okul sonrası var. etüt merkezleri hakkında bilgisi olan varsa lütfen yazın bana arkadaşlar. çok karışığım anlıycaınız

Profilinizde ev hanımı yazıyor artık, okula götürüp getirmek için bıraktınız mı işinizi?
Beni de düşündürüyor da bu durum, o açıdan sordum.:gitme:

merhabalar. 2004 kasım doğumlu oğlumu ilk okula verip vermemekte çok kararsızım.2yıldır kreşe gidiyor.ama minyon bir çocuk.fiziksel ihtiyaçlarını kendi karşılayabiliyor.toplama yapabiliyor.1 den 100 kadar sayabiliyor.geri sayabiliyor.yan yana sayı sorduğumuzda söyleyebiliyor.2 sayılı rakamları okuyabiliyor fakat aklının hala oyunda lduğunu düşnüyorum.ezilmesinden,sıkılmasından ve başarısız olmasından endişe ediyorum.benimle aynı problemi yaşayanlar varkı kızarrr yardımcı olun.haftaya kayıt yaptırıcaz çünkü.eşimle ben inanılmaz arada kaldık.ne yapmalıyız?

Ben 1979 Kasım doğumluyum ve 1984' de okula başladım. Yani olması gereken yaştan 1 sene önce başladım, üzerine bir de Kasım doğumluydum. Sınıfta benden 2 yaş büyük çocuklar vardı yani..
Ana okuluna gitmedim bu arada, yaygın değildi o zamanlar..
Hiç zorlandığımı hatırlamıyorum, ödevlerimde kimseden yardım almazdım. Yapamadığım da olurdu bazen. Gidip öğretmene sorardım, herkesten daha fazla çalışırdım küçük olduğumu düşünenlere inat.. Matah bişey diye söylemiyorum, her girdiğim okulu dereceyle bitirdim, ODTÜ dahil.
Belki içinizi rahatlatır diye yazdım. Yavrunuz 6 yaşında ve bence bu yıl okula başlamalı. Tabiki siz daha iyi gözlemlersiniz kendine ait özelliklerini ve bu işin uzmanlarına da sormakta yarar var.

merhabalar.......şimdiye kadar okuttuğum 1. sınıfların içinde yaşı küçük olanlar çoğunlukla dersler açısından zeki olsalarda sosyal uyum ve kişisel gelişim açısından zorluk çıkarmışlardır....yaşı normalin üzerinde olanlar oldukça başarılı olmuş konuları çok çabuk öğrenmişlerdir...küçük yaş gelişimini.. tam tamamlamadığı için.. tavsiye edilmez.. çünkü ..eğer aynı okulda öğretmen değilseniz ve en az birinci dönem sürekli okulda kalmayacak sanız.....çocuk bir çok konuda anneye ihtiyaç duyar.canı çabuk sıkılır dersin ortasında oyun ister..anaokulu ve kreş eğitimi almışsa sıkılma ve derse adapte olmak dahada zorlaşır..düşse anne diye inatla ağlar....arkadaşı ile tartışsa gene dakikalarca ağlar çabuk küser...hızlı tepki verir....bazı konuları anlamada zorlanır..........bu konularda problem yaşamayacağınızı düşünüyorsanız verin küçük yaşta okula........iyi akşamlar..

önceki senelerde eğitim bilgi adına oluyordu...kreş anasınıfı eğitimi sık.değildi...okula ders yapmak için başarılı olmak için gidilirdi....okula başlamadan önce büyüdün okula bşlıyacan ders çalışacan cümleleri çok kullanılırdı........ama şimdi çocuklar daha yolun başında meslek seçimi..iyi okullar vb toplumsal baskılara maruz kalıyor hatta 1. sınıfta sbs eğitimine başlanıyor.....sınavlar...testler....vb..gerçekten şanslısınız....kendiniz için başarılı oldunuz........umarım çocuğunuzda sizin yolunuzdan gider...iyi akşamlar

merhabalar. 2004 kasım doğumlu oğlumu ilk okula verip vermemekte çok kararsızım.2yıldır kreşe gidiyor.ama minyon bir çocuk.fiziksel ihtiyaçlarını kendi karşılayabiliyor.toplama yapabiliyor.1 den 100 kadar sayabiliyor.geri sayabiliyor.yan yana sayı sorduğumuzda söyleyebiliyor.2 sayılı rakamları okuyabiliyor fakat aklının hala oyunda lduğunu düşnüyorum.ezilmesinden,sıkılmasından ve başarısız olmasından endişe ediyorum.benimle aynı problemi yaşayanlar varkı kızarrr yardımcı olun.haftaya kayıt yaptırıcaz çünkü.eşimle ben inanılmaz arada kaldık.ne yapmalıyız?

bu sene bütün 2004 lüler okula başlıcak ama canım
gerçi 2004 eylüle kadar olanlar mı başlıcak yoksa tüm 2004 lüler mi bilmiyorum ama tüm 2004 lülerse göndermelisin, yoksa seneye sınıfta en büyük o olcak, eğitim hayatını bütün olarak düşünürsen sene kaybı olcak. hem sınıfta sadece 2004 ocak ayında doğanlar olmıcakki, 2004 tüm tüm aylarında doğanlar olcak, yaşıtlarıyla gitmesi lazım. benimki 2004 eylül doğumlu, zaten e- okulla otomasyon kaydıyla gidecek çocukların kaydı yapılıyo

slm.......sız okuma bayramı yaptınızmı bızım yarın yapılacak çoçuklarımdan çok ben heyecanlandım ılk olucak nasıl ne olacak merak edıyorum velı olarak bızım bısey goturmemız gerekıyormu (pasta.......falan) ılk olucagı ıcın bılmıyorum

Bende artık 1.sınıf annesiyim e-kayıtta oğlum okula kayıt edilmiş.Hakkımızda inşallah hayırlı olur

ches cim milli eğitim bakanlığına gir orda e-kayıt var çocuğunun tck numarasını yazıyorsun ve hangi okula kayıt olduğu çıkıyor.Malesef biz adresimizi değiştirmediğimiz için hiç istemediğim bir okul oldu :gitme:

ches cim milli eğitim bakanlığına gir orda e-kayıt var çocuğunun tck numarasını yazıyorsun ve hangi okula kayıt olduğu çıkıyor.Malesef biz adresimizi değiştirmediğimiz için hiç istemediğim bir okul oldu :gitme:

saol canım, ama bakamadım, şimdiden yoğunlukmu var ne
canım şimdi adres değişikliği yapsanızda olur bence ya

bende 1.sınıf annesiyim benim oğlanda istemdiğim okulda
adres değiştirmek için geç mi kaldımm :çok üzgünüm:
ne yapılması gerek üzerime fatura filan mı almam lazım :sm_confused:

Galiba bu saatten sonra nakil filan oluyor ben öyle duydum onun içinde muhakkak bir fatura olması şart yada noterden onaylı kira kontratı

1.sınıf annelerine sormak istediğim birşey var.bu yıl oğlum 1.sınıfa başlayacak,öğretmenimizin erkek olmasını istiyorum.sizce bayan öğretmenmi daha iyi olur erkek öğretmenmi.tecrübelerinzi paylaşırsanız çok sevinirim.

imkanınız varsa bayan öğretmen olsun.. çevremden biliyorum bayan öğretmene daha çabuk uyum sağlıyorlar...

benim kızımda 1.sınıfa gidiyor 17 mayıs pazartesi sbs ye girdiler bu gün sonuçlar açıklancak .sizin çocuklarda girdilermi kaç puan aldılar paylaşırsanız sevinirim hoşcakalın.

Leyuzeciğim bu İlköğretim 1 sınıfa yeni başlayanlar için kurulmuş bir forum tatlım. Anasınıfı sonrası anlayacağın. Kızınıza başarılar diler umarım dilediği gibi bir sonuç olur. opuyorumnanaktan

Birinci sınıf anneleri kaydınızı gidip okula yaptırdınızmı ?

Şu aralar yapılıyor diye biliyorum. Ayrıca yazılarınızda da okudum arkadaşlar oğlum 2 sınıfa geçiyor ve gördüğüm kadarıyla erkek öğretmenmi , bayan öğretmenmi diye yazılarınız var. Bu öğretmenden öğretmene değişir. Bunu cinsiyetle sınırlandırmamalıyız mümkünse geçen yıl 5 sınıfı okutmuş olanlardan bu konuda daha net yanıtlar alabilirsiniz aklınızda soru işareti kalmaz. Herşeyin hayırlısı olsun diyorum.
Umarım sağlıklı , mutlu ve bol başarı dolu bir dönem diliyorum. Biz geçen yıl yaşadık sizleri anlıyorum siz onlardan daha heyecanlısınız. Sakın harfleri öğrenmede acele ettirmeyin. Sesleri mutlaka öğretmeninden öğrensinler tekniği de aynı şekilde...
Buradan sizinle naçizane paylaşmak isterim.... Sevgiyle Kalınız , Hayırlısı olsun...

:KK3:

X