Çocuğu 2 yaşında olup çalışan hanımlar

hindistancevizli

Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2023
436
741
Günaydınlar hanımlar. İyisinizdir inşallah, ben öyle böyle…

Başlıktan da anlaşıldığı gibi çocuğu 2 yaşında olup (sütten kesilmiş kızım) çalışan anneler çocuğunuza kim baktı? Mesela kimse bakmadı, şunu yaptım, şuraya yolladım, şöyle oldu diyeniniz var mı? Kayınvalide, anne, dadı hariç, akrabadan şu kimse baktı değilde kreş vb. bir yerlere yolladınız mı onu merak ediyorum. Ya da çalışma hayatına ne zaman geri döndünüz? Çocuğunuz okula başlayınca mı?

Başlıktan da anlaşıldığı gibi çocuğu 2 yaşında olup (sütten kesilmiş kızım) çalışan anneler çocuğunuza kim baktı? Mesela kimse bakmadı, şunu yaptım, şuraya yolladım, şöyle oldu diyeniniz var mı? Kayınvalide, anne, dadı hariç, akrabadan şu kimse baktı değilde kreş vb. bir yerlere yolladınız mı onu merak ediyorum. Ya da çalışma hayatına ne zaman geri döndünüz? Çocuğunuz okula başlayınca mı?

Kreş'e verdim.

Benim kızım 22 aylık başladı kreşe.
Sadece henüz küçük olduğu ve derdini anlatamadığı için kreşi çok dikkatli seçmeniz lazım. Büyük çocuklar "öğretmen kötü davrandı" filan diye anlatabiliyorlar ama minişler anlamıyorlar bu konuları. İyi araştırmak ve dikkatli seçmek lazım.

Büyüğü bakıcı baktı küçüğü annem bakıyor bakmasa kreşe veririm. Arkadaşımın iki çocuğu var bakan yok kreşe verdi büyüyünce de bakan gerekecek zaten geç kalma işe gireceksen hep zor olacak daha kolay olmayacak şartların ama iş bulmak ilerde zor olacak

Ben oğlumu 2,5 aylıkken bakıcıya bıraktım, çalışmaya döndüm. Oğlum 14 aylıkken kızıma hamile kaldım, 18 aylıkken kreşe başlattım. Kızımı 28 günlükken aynı bakıcımıza bırakıp çalışmaya geri döndüm. Oğlumu 30 aylık olana kadar kızımla beraber emzirdim. Kızım 17 aylıkken hastalanıp ilaç kullanmam gerekince emzirmeye ara vermem gerekti. 1 ay sonrasında kızım emmeyi unutunca memeden kesmiş oldum.. Pandemi araya girince kızımın okula başlaması gecikti ama sanırım 2 yaş 4 aylık falandı kreşe başladığında.

Çocuğunuz 2 yaşına gelmiş, sizin için en mantıklısı okula yazdırmak. Ancak muhakkak acil durumlarda bırakabileceğiniz birileri olsun, çünkü okula başladıklarında çok hastalanıyorlar. İzin almak vs sorun olabilir.

kreşe vermeye kıyamayıp bakıcı bulanlardanım ben, henüz kendini ifade edemediği için kreşte yaşanan sıkıntılar olursa haberim olmaz gibi düşünmüştüm, bi de bez vs işi var, bana bakıcı daha iyi gelmişti, çocuğum da babanne dedi bakıcımıza Allah razı olsun mis gibi geçirdik süreci.

bu arada oğlum 2,5 aylıktı işe başladığımda, 6 ay yarım gün çalıştım. illa ki işe gitme diye ağlamalar oldu ona hazırlıklı olun.

kreşe vermeye kıyamayıp bakıcı bulanlardanım ben, henüz kendini ifade edemediği için kreşte yaşanan sıkıntılar olursa haberim olmaz gibi düşünmüştüm, bi de bez vs işi var, bana bakıcı daha iyi gelmişti, çocuğum da babanne dedi bakıcımıza Allah razı olsun mis gibi geçirdik süreci.

bu arada oğlum 2,5 aylıktı işe başladığımda, 6 ay yarım gün çalıştım. illa ki işe gitme diye ağlamalar oldu ona hazırlıklı olun.
İçim rahatladı teşekkür ederim

13 aylıktı kreşe verdim
sonra da hep kreşe gitti
şu an 5 yaşında

Benimkini bakici bakiyor ama cok güvenilir bir abla ve cocujlari cok seviyor cocuklarda mutlu arkadasimin iki yasinda krese basladi montesori tarzi bir yer biraz pahali ama ogretmen oldugu icin donmesi gerekiyordu onun ogluda cok mutlu bir sorun yasamadilar bazen gitmek istemiyormus ama daha kucuk yani normal durumlar

Ben işe başladığımda çocuklarım büyüktü ama sizinkinin yaşında olsaydı herhalde bakıcı tutardım yani en iyisi tabiki aileden birisinin bakması ama o imkan yoksa bakıcı tutardım sanırım.

Günaydın arkadaşım.

Henüz evdeyim.

İşe başlayınca kreşe gidecek nasipse inşallah.

Zaten günde bir saat götürüp getiriyorum 1,5 aydır.
Hayırlı olsun Lalem :) yazdıysan da görmemişim
sağlık durumun daha iyi inşallah

bu arada konu sahibi arkadaşım büyük kızıma okul dönemine kadar babaanne baktı
küçük kızıma 1 yaş ile 3 yaş arası bakıcı sonra kreş
altı bezliydi sıkıntı olmadı

Lale seni ev hanımı sanıyordum. Ne iş yapıyorsun ☺️
Ben mi?

Okurken başladım çalışmaya.

Sigortalı sigortasız çok yerde çalıştım.

Gıda teknikeriyim.

Hayırlı olsun Lalem :) yazdıysan da görmemişim
sağlık durumun daha iyi inşallah

bu arada konu sahibi arkadaşım büyük kızıma okul dönemine kadar babaanne baktı
küçük kızıma 1 yaş ile 3 yaş arası bakıcı sonra kreş
altı bezliydi sıkıntı olmadı
Sağ olasın canım benim.

Daha iyiceyim sonsuz şükürler olsun inşallah Büyük Rabbime.

Bizimkine kalsın diyorlar da ben bezi bırakmadan yarım gün bile dursun istemiyorum,takıntılıyım biraz.

Ben mi?

Okurken başladım çalışmaya.

Sigortalı sigortasız çok yerde çalıştım.

Gıda teknikeriyim.

Sağ olasın canım benim.

Daha iyiceyim sonsuz şükürler olsun inşallah Büyük Rabbime.

Bizimkine kalsın diyorlar da ben bezi bırakmadan yarım gün bile dursun istemiyorum,takıntılıyım biraz.
en doğru kararı sen vereceksin arkadaşım
benim bakıcı sorunları yüzünden altı bezliyken mecbur verdik kreşe
Allah a emanet hepsi de kuzularımızın

en doğru kararı sen vereceksin arkadaşım
benim bakıcı sorunları yüzünden altı bezliyken mecbur verdik kreşe
Allah a emanet hepsi de kuzularımızın
Amin inşallah canım arkadaşım.

Ben de büyük konuşmak istemiyorum da bakıcı istemiyorum.

Tuvalet eğitimi çok zor oluyormuş,ne yapacağım bilmiyorum.

Allahım yavruların da ana babaların da yardımcısı olsun inşallah.

X