Çocuğu 2 yaşında olup çalışan hanımlar

Benimkini bakici bakiyor ama cok güvenilir bir abla ve cocujlari cok seviyor cocuklarda mutlu arkadasimin iki yasinda krese basladi montesori tarzi bir yer biraz pahali ama ogretmen oldugu icin donmesi gerekiyordu onun ogluda cok mutlu bir sorun yasamadilar bazen gitmek istemiyormus ama daha kucuk yani normal durumlar
Montessoru tarzı bir yer nasıl oluyor acaba?

İlk çocuğumda çok toydum. Ben 4,5 aylık başladım. Annem baktım 19 aya kadar sonra kreş bakıcı kreş derken çok zorlandık. İkinci çocukta 11 aylık direkt kreşe başlattım şu an 33 aylık aynı kreşe devam. Seneye anaokuluna başlatacağım. MaşAllah kafam çok rahat.

İlk kızım 2.5 aylıktı işe başladım.5 aylık olana kadar annem baktı,sonra bakıcıya anlaştık o baktı 4 yaşında anaokuluna verdim 2 sene anasinifindan sonra 1.sinifa başladı.
2.kızım korona tatillerinden dolayı 8 aylık olana kadar ben büyüttüm.
Sonra bakıcıya bıraktım.Şimdi 2.5 yaşında kreşe verdim.Kendini güzel ifade ediyor şükür kreş inanılmaz iyi geldi mutluyuz.

2,5 yasta krese veren çok kişi varmış gercekten kreşe adapte olabiliyorlar mi bende 3 yaş dusunmustum cevremdede suan 2,5-3 yas grubu cocuk olmayinca fikir yurutemiyorum

Tavsiyem bakıcı

3 yaş altına Bakıcı öneririm çok zor oluyor kreş çünkü yemek uyku çok çocuk olunca düzeni bozulur

3 yaş sonrası kreş

Kizim 6 aylikken bakiciya verdim, 3 yaşında da kreşe başladı. Simdi 11 yaşında. Oglum pandemi donemi çocuğu, zaten evdeydik(ben öğretmenim, eşim akademisyen) 3 yaşına kadar dönüşümlü büyüttük, 3 yaşında kreşe başladı. Kasımda 4 yaş dolacak, kreşe devam... Benim bir arkadaşım kixini 2 yaşında başlatmıştı, bir sorun yaşamadı. Bu arada kizim, oglum, arkadaşlarımın birçoğunun çocuğu hep aynı kreşe gitti, güvenilir bir yer...

İlk çocuğumda çok toydum. Ben 4,5 aylık başladım. Annem baktım 19 aya kadar sonra kreş bakıcı kreş derken çok zorlandık. İkinci çocukta 11 aylık direkt kreşe başlattım şu an 33 aylık aynı kreşe devam. Seneye anaokuluna başlatacağım. MaşAllah kafam çok rahat.
Merhaba, kreşte bez konusu ve sonrasındaki tuvalet eğitimi nasıl oldu peki? Ve kreşin sosyal gelişimlerine olumlu-olumsuz etkileri nasıldı?
Ben de kreş düşünüyorum 15 aylık bebeğim. Çok tedirginim.

Benim büyük oğluma komşum bakti. Uyanana kadar yanında duruyordu. Uyanınca onun evine gidiyorlardı. Güvenilir ve iyi tanıdığım biriydi. 4 yaşında kreşe başladı. Kendi memleketimize geldik.
Kızıma anneannesi bakıyor.
Güvenilir bir bakıcı yoksa kreş en iyisi. Cocuklar kolay adapte oluyor. Kreşe alışır.

Haftaya iki yaşına girecek kızım emmeyide geçn hafta kestim 1ayı geçti tekrar işime döneli birkaç gün öncesine kadar annem bakıyordu şimdi kv bakıyor kendini anlatabildiği için şuana kadar sorun yaşamadık

Günaydınlar hanımlar. İyisinizdir inşallah, ben öyle böyle…

Başlıktan da anlaşıldığı gibi çocuğu 2 yaşında olup (sütten kesilmiş kızım) çalışan anneler çocuğunuza kim baktı? Mesela kimse bakmadı, şunu yaptım, şuraya yolladım, şöyle oldu diyeniniz var mı? Kayınvalide, anne, dadı hariç, akrabadan şu kimse baktı değilde kreş vb. bir yerlere yolladınız mı onu merak ediyorum. Ya da çalışma hayatına ne zaman geri döndünüz? Çocuğunuz okula başlayınca mı?
Kreşe verdim, ilkokula başlayan kadar da kreşe devam etti.

Oğlum 3 yaşında kreşe başladı,ama çok sık hastalandı ve yakınımızda anane babaanne yoktu,çok zorlandık.Kari koca sırayla hep izin aldık...Ve hep mutsuz oldu kreşte.Birakirken hep ağladı...
Kızım 2 yaşında şu an.Bakici bakıyor.5 yaşına kadar da kreş falan düşünmüyorum.Bakici bizi bırakmadığı sürece...Benim önerim kesinlikle bakıcinin bakması... İnşallah hayırlısı olur bebeğiniz açısından

Günaydınlar hanımlar. İyisinizdir inşallah, ben öyle böyle…

Başlıktan da anlaşıldığı gibi çocuğu 2 yaşında olup (sütten kesilmiş kızım) çalışan anneler çocuğunuza kim baktı? Mesela kimse bakmadı, şunu yaptım, şuraya yolladım, şöyle oldu diyeniniz var mı? Kayınvalide, anne, dadı hariç, akrabadan şu kimse baktı değilde kreş vb. bir yerlere yolladınız mı onu merak ediyorum. Ya da çalışma hayatına ne zaman geri döndünüz? Çocuğunuz okula başlayınca mı?
Ben kızım 20 aylıkken başladım işe. 2 ay annemden gelip bakmasını istedim, sonra 2 ayda kayınvalidemden istedim. Tam 23 ay dolduğunda kayın validem ve kayın babam yarım gün kreşe götürüp 1/ ay oryantasyon yaptılar. 24 aylık olduğunda Sabah 7:30 dan akşam 19:40 civarına kadar kreşteydi kuzum.

Ben oğlumu 2,5 aylıkken bakıcıya bıraktım, çalışmaya döndüm. Oğlum 14 aylıkken kızıma hamile kaldım, 18 aylıkken kreşe başlattım. Kızımı 28 günlükken aynı bakıcımıza bırakıp çalışmaya geri döndüm. Oğlumu 30 aylık olana kadar kızımla beraber emzirdim. Kızım 17 aylıkken hastalanıp ilaç kullanmam gerekince emzirmeye ara vermem gerekti. 1 ay sonrasında kızım emmeyi unutunca memeden kesmiş oldum.. Pandemi araya girince kızımın okula başlaması gecikti ama sanırım 2 yaş 4 aylık falandı kreşe başladığında.

Çocuğunuz 2 yaşına gelmiş, sizin için en mantıklısı okula yazdırmak. Ancak muhakkak acil durumlarda bırakabileceğiniz birileri olsun, çünkü okula başladıklarında çok hastalanıyorlar. İzin almak vs sorun olabilir.
Merak ettim mesleğiniz nedir? 😐

Merak ettim mesleğiniz nedir? 😐
Dış ticaret uzmanıyım. Kendi ofisim olduğu için uzun bi izin yapma sürem söz konusu olamadı ne yazık ki :)

Ama diğer taraftan yine kendi ofisim olduğu için süt sağmak, erken çıkmak vs gibi konularda sorun yaşamadım pek çok hemcinsimin aksine.

İki çocuğum da 6 aylık olana kadar haftada 3 gün ofise geldim. İşimin doğası gereği benim mesaim erken biter. Genelde 4 buçuk gibi evde olurum. O sebeple her ne kadar çocuklarımı çok küçük bırakmak zorunda kalmış olsam da yanlarında olabileceğim her fırsatı da olduğu kadar yarattım. Elden bu kadar geldi :)

Merhaba, kreşte bez konusu ve sonrasındaki tuvalet eğitimi nasıl oldu peki? Ve kreşin sosyal gelişimlerine olumlu-olumsuz etkileri nasıldı?
Ben de kreş düşünüyorum 15 aylık bebeğim. Çok tedirginim.
Merhaba. Kızım 11 aylık başladı kreşe. 9 aylık yürümüştü zaten. 6-7 aylık konuşmaya başlamıştı anne gibi belirgin kelimeleri vardı. Kreşe başlayınca hamakla uyumayı bıraktı. Sonra emziği bıraktırdık.. Öğretmeni açıyordu altını mahremiyet için.Tuvalete cuma günü başladım ben akşam. Cumartesi kaçırdı. Pazar öğrendi. Kreşte de 2 gün kakayı altına yapmış ama çişe gitmiş hep. Sonra onu da bitirdi. MaşAllah kendini çok güzel ifade ediyor her şeyi ayrıntısıyla anlatıyor. Şu an 33 aylık.
Ama oğlum böyle değildi. 30 aylık anne baba dedi. Herşeyi geç yaptı. Tuvalet eğitimi aylar sürdü. Amaaa öğrendiği herşeyi kaydetmiş. 4 yaşında yaşıtlarıyla eşitlendi. Şu an 10 yaşında MaşAllah okuld çok başarılır. Arkadaşlarıyla iyi. Enstürman çalıyor falan. Erkek ve kız çocukları bana göre aşırı farklı. Kızlar baştan hızlılar erkekler sonradan hızlanıyor.

Merhabalar 1 buçuk 2 yaş erkek bebek kiyafetlerine ihtiyacım var bebeklerinize kullandığınız kıyafetlerden verebilir misiniz

X