İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 4.Sınıfa giden Velilerin ve Öğrencilerin Paylaşım Alanı :)))

merhaba kızlar benim oğlumda 4.sınıfta geçen hafta her gün yazılı oldu .
Türkçeden 87
Fenden 90
Sosyaldan 95 almış
Matamatekte yarın açıklanır ben ondan daha heyecanlıyım
Salı günü dinden sınavı var dinden sınav olanlar var aranızda neler sormuş kızlar bilgi verseniz hmm :KK28:

din kültüründen oğlumun bana aktardığı 1-2 soru var.dini sembolleri sormuş.aşağıdakilerden hangisi dini sembollerden değildir şeklinde.kelime-i tevhidi yazıp kelime-i tevhid mi kelime-i şehadet mi diye sormuş.besmeleyi yarım verip onlara tamamlatmış.gerçi bunları söylemekte geç kaldım sanırım yazılınız yarın.

kızlar bişi merak ettim din dersine branş hocasımı geliyo yoksa sınıf öğretmenimi veriyo:26:

bize sınıf öğretmeni giriyor.

saol canım, değişiyo yani ha, aslı nasıl acaba bu durumun, öğretmen olmadığından mı sınıf öğretmeni giriyo? ay açıkcası bana din dersine sınıf öğretmeni girse daha iyi olur gibime geliyo, yani dersin içeriği itibariyle yeni tanışcakları bi öğretmen değilde tanıdıkları sevdikleri bi öğretmen olsa daha iyi sanki, kendi adıma ilerde oğlumun sınıf öğretmeninin bu derse girmesini isterim

Son düzenleme:
ingilizceden yazılı olan varmı
arkadaşlar
neler soruyorlar yarın yazılımız var bizimde

din kültüründen oğlumun bana aktardığı 1-2 soru var.dini sembolleri sormuş.aşağıdakilerden hangisi dini sembollerden değildir şeklinde.kelime-i tevhidi yazıp kelime-i tevhid mi kelime-i şehadet mi diye sormuş.besmeleyi yarım verip onlara tamamlatmış.gerçi bunları söylemekte geç kaldım sanırım yazılınız yarın.

Yazdıklarını bende şimdi okuya bildim :KK1: şu an yazılı oluyo büyük ihtimal bunların hepsini biliyo umarım ii geçer

matamatikte dün açıklandı 98 almış :92:

ingilizceden yazılı olan varmı
arkadaşlar
neler soruyorlar yarın yazılımız var bizimde

oğlum geçen hafta oldu ingilizceden yazılı anlattıgına göre
anne- baba - büyük anne - büyük babanın ingilizce yazılışını sormuş

sayılardan sormuş 10 a kadar

silgi - tahta - kitap gibi okul gereçlerinin nigilizcesini yazıp türkçesini sormuş

boşluk doldurma sormuş mesela My name .... leyla gibi

umarım yardımcı olmuşumdur:79: başarılar :nazar:

saol canım, değişiyo yani ha, aslı nasıl acaba bu durumun, öğretmen olmadığından mı sınıf öğretmeni giriyo? ay açıkcası bana din dersine sınıf öğretmeni girse daha iyi olur gibime geliyo, yani dersin içeriği itibariyle yeni tanışcakları bi öğretmen değilde tanıdıkları sevdikleri bi öğretmen olsa daha iyi sanki, kendi adıma ilerde oğlumun sınıf öğretmeninin bu derse girmesini isterim

Din dersi denildiginde gözünüz korkmasın fen gibi zor degil yani fende çocuklar daha çok zorlanıyo din dersinde günlük hayatta bilinen şeyleri görüyorlar

Din dersi denildiginde gözünüz korkmasın fen gibi zor degil yani fende çocuklar daha çok zorlanıyo din dersinde günlük hayatta bilinen şeyleri görüyorlar

yok canım gözümün korktuğundan değilde, ben bu sistemi hiç bilmiyorum merak ediyorum ilerde ne olacak ne bitecek, hangi dersler sınıf öğretmeninin hangi dersler branş öğretmenlerinin. daha benim ki 1. sınıf
:KK9:

Son düzenleme:

yok canım gözümün korktuğundan değilde, ben bu sistemi hiç bilmiyorum merak ediyorum ilerde ne olacak ne bitecek, hangi dersler sınıf öğretmeninin hangi dersler branş öğretmenlerinin. daha benim ki 1. sınıf
:KK9:

Pek bi erken başlamışsın araştırmaya :18: daha bunun preforman ödevleri var :KK9:
Birde şu ögretmenler her sene degişmese 4. sınıfta 3 . öğretmen bu zor oluyo alışmak soru sorma şekline adapte olmak falan

Ben yazın 4. sınıf kitaplarını aldım tatilde alıştırdım bu döneme biraz mesela din dersi için sübhanekeyi - fatihayı ezberlettim yazılı zamanları ezberlemek için zorluk çekmesin diye şimdi arkadaşları ezberlerken o yazılılarına çalışıyo ingilizce için anne baba 20 ye kadar sayma yazma ben sen o gibi şeyleride ögrettim rahat o bakımdan

Son düzenleme:
oğlum geçen hafta oldu ingilizceden yazılı anlattıgına göre
anne- baba - büyük anne - büyük babanın ingilizce yazılışını sormuş

sayılardan sormuş 10 a kadar

silgi - tahta - kitap gibi okul gereçlerinin nigilizcesini yazıp türkçesini sormuş

boşluk doldurma sormuş mesela My name .... leyla gibi

umarım yardımcı olmuşumdur:79: başarılar :nazar:

teşekkür ederim tatlım

Performans ödevlerimiz, tarihlere dikkat lütfen :KK52:

Fen Bilgisi : İnsanların maddeyi nasıl değiştirdiklerini araştırarak, bir madde üzerinde geçirdiği değişimi gösterin.altın,ağaç,demir vb.
Teslim tarihi :29.11.2010

Sosyal Bilgiler : Sözlü tarih yöntemini kullanarak ailenizin tarihini yazınız.
Teslim tarihi: 01.12.2010

Matematik : Atatürk'ün önderliğinde ölçme birimlerine getirilen yenilikleri daha önceden kullanılan ölçü birimleri ile karşılaştırarak,avantaj ve dezavantajlarını belirleyin.
Teslim tarihi : 10.12.2010

Türkçe : Cumhuriyetin kazandırdıkları afiş çalışması.
Teslim Tarihi : 06.12.2010

:18:

[ı]performans ödevlerimiz, tarihlere dikkat lütfen :KK52:

Fen bilgisi : Insanların maddeyi nasıl değiştirdiklerini araştırarak, bir madde üzerinde geçirdiği değişimi gösterin.altın,ağaç,demir vb.

sosyal bilgiler : Sözlü tarih yöntemini kullanarak ailenizin tarihini yazınız.

matematik : Atatürk'ün önderliğinde ölçme birimlerine getirilen yenilikleri daha önceden kullanılan ölçü birimleri ile karşılaştırarak,avantaj ve dezavantajlarını belirleyin.

türkçe : Cumhuriyetin kazandırdıkları afiş çalışması.
Teslim tarihi : 06.12.2010[/ı]

:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:

Fen Bilgisi : İnsanların maddeyi nasıl değiştirdiklerini araştırarak, bir madde üzerinde geçirdiği değişimi gösterin.altın,ağaç,demir vb.

Matematik : Atatürk'ün önderliğinde ölçme birimlerine getirilen yenilikleri daha önceden kullanılan ölçü birimleri ile karşılaştırarak,avantaj ve dezavantajlarını belirleyin.

Allah kolaylık versin :81:
Bizim daha belli degil belli olsada bayram tatilinde yapsa :82:

Din yazılısı açıklandı 95 almış
Sınıfa girdim bu gün çıkışta öğretmen çok güzel şeyler söyledi sınıfın en iyilerinin arasında emre dedi 90 dan aşagıya notu yok derslerede sürekli katılıyo memnunum keşki herkes sizin gibi ilgilensede çocukların hepsi böle olabilse dedi çok gurur verici bişey yaa :80: gözlerim dolu dolu oldu

Yazılılrımız bitti bizim oğlumu dışarı gönderdim güneşli bi hava var tadını çıkarsın haketti :92:

Din yazılısı açıklandı 95 almış
Sınıfa girdim bu gün çıkışta öğretmen çok güzel şeyler söyledi sınıfın en iyilerinin arasında emre dedi 90 dan aşagıya notu yok derslerede sürekli katılıyo memnunum keşki herkes sizin gibi ilgilensede çocukların hepsi böle olabilse dedi çok gurur verici bişey yaa :80: gözlerim dolu dolu oldu

Yazılılrımız bitti bizim oğlumu dışarı gönderdim güneşli bi hava var tadını çıkarsın haketti :92:

Teşekkür ederim leloss.oğlunu ve seni de tebrik ederim.insanın çocuğu hakkında gurur verici şeyleri duyması çok güzel bir duygu.Allah utandırmasın.

X