İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 4.Sınıfa giden Velilerin ve Öğrencilerin Paylaşım Alanı :)))

hangi ödev divinity yazarsan buradan yardımcı oalbiliriz,
tabi işlediğimiz konu ise,
bizimde çantalar insan ölüsü gibi yerinden kalkmıyor,
toplantı olduğu zman bu konuya değinecem,
bizimde öğretmenimizin isteği ile 3 tane kitap alındı.
toplantıda kitap istemezler heralde ev kitaptan geçilmiyor.
bu arada aydatlarınız ne kadar sizlerin.
bizim 80 tl. 40 tl ilk dönemi verdim
ikinci dönem de 40 ını
bazı okulların 200.300 arası olduğu için,biz şanslıyız sanırım.
sizlerin nasıl?

Biz her sene sınıf bütçesi oluşturuyoruz,ilk dönem 50 tl topluyoruz.Gerektiğinde 10-20 tekrar toplanıyor.Okul aidatımız bu sene 150 olmuş maalesef...:kızgın:

Çantalar çok ağır çok..Allahtan bizim okul yakın da sorun olmuyor fazla.Ama ya biraz yürüme mesafesi olanlar ne olacak?..:umursamaz:
geçen sene mecbur ben götürüp getiriyordum bu sene evi değiştirdik okula servisle gidiyor ben yırttım çanta taşımaktan :)
hangi ödev divinity yazarsan buradan yardımcı oalbiliriz,
tabi işlediğimiz konu ise,
bizimde çantalar insan ölüsü gibi yerinden kalkmıyor,
toplantı olduğu zman bu konuya değinecem,
bizimde öğretmenimizin isteği ile 3 tane kitap alındı.
toplantıda kitap istemezler heralde ev kitaptan geçilmiyor.
bu arada aydatlarınız ne kadar sizlerin.
bizim 80 tl. 40 tl ilk dönemi verdim
ikinci dönem de 40 ını
bazı okulların 200.300 arası olduğu için,biz şanslıyız sanırım.
sizlerin nasıl?

kızım okuldan gelsin bakıp yazarım
okulda yapmışlardır aslında bu ödev geçti ama bundan sonraki yapamadıklarımızda yardımlaşalım cnm olumunekankayizsmile

bizim okul aidatımız ilk dönem için 10 tl ikinci dönem içinde 10 tl :lepi: sudan ucuz kaydirigubbakcemile3
temizlik içinde 3-5 tl para toplanıyor ara sıra
bu durumda 200-300 tl para toplayanlara göre en şanslı biziz delikafadulden

Son düzenleme:
Divinity şimdi baktım o konuya ,bulmacayı çözdük biz..İstersen yazayım cevaplarını..

bizim toplantıda yarın.sanırım yardımcı kaynak olarak test kitabı alınacak.çocukların genel durumu konuşulur herhalde.çantaları çok ağır ama ben eve getirmesinden yanayım.biz 1.sınıftayken dolap yaptırdık.bu seferde kitap veya defteri eksik getirmesinden kaynaklanan problemler oldu.ayrıca çantayı getirmeyince ders tekrarıda yapılmıyor.defter düzenine bakılmıyor.o yüzden ben çantayı getirtiyorum.oğlum babasının çalıştığı okula gitiği için bazen çanta taşıyor.

divinty siz bizdende şanslıymışsınız.
aidat konusunuda
evet çok şükür kaydirigubbakcemile2
Divinity şimdi baktım o konuya ,bulmacayı çözdük biz..İstersen yazayım cevaplarını..

yapmışlar cnm okulda

1-) bazı şeylerde baş tarafının aksi tarafında kalan bölüm,uzantı kuyrukmuş kafamçokkarıştı bulamadık

4-)canlılık, iç rahatlığı, hoş vakit geçirme keyifli imiş
hiç aklımıza gelmedi
valla ben bu sorudan keyifli manasını çıkaramadım
neyse bilmiyorumkismile

evet çok şükür kaydirigubbakcemile2

yapmışlar cnm okulda

1-) bazı şeylerde baş tarafının aksi tarafında kalan bölüm,uzantı kuyrukmuş kafamçokkarıştı bulamadık

4-)canlılık, iç rahatlığı, hoş vakit geçirme keyifli imiş
hiç aklımıza gelmedi
valla ben bu sorudan keyifli manasını çıkaramadım
neyse bilmiyorumkismile

Keyifli cevabı bana da çok saçma geldi.Keyif tir belki cevap ,kalan iki kutu yanlış konulmuştur diye düşündüm ama doğruymuş..kaydirigubbakcemile3

Merhaba anneler benimde büyük kızım 4.sınıfta, Allah hepimize kolaylıklar versin. Biz 2 yıldır sbs sınavı için ders harici kalın test kitapları çözüyoruz ve bu sene bazı veliler çocuklarını dersaneye verdiler. Dersane bu yıl açıldı ve bizim okuldan bir öğretmenin, aynı zamanda bizim sınıf öğretmenimiz orada 3-4 derse giriyor. Haftada 1 gün dersane 2-3 gün etüd görüyorlar, ben çok düşündüm ve göndermedim, acaba sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda? Ve aramızda eğitimci anneler varsa lütfen bize yardımcı olsun, fikirlerini söylesinler. Öğretmenimiz çok idaelist ve iyi bir eğitimci, o çok faydalı olacağını söyledi ancak biz daha erken olduğunu düşündük, sizlerde fikirlerinizi söylerseniz birbirimize faydalı olabiliriz.

bizim öğretmenimiz yardımcı kitaba gerek yok derste beni iyi dinlemeleri yeterli dedi fakat ben yinede test kitapcığı almak istiyorum..hangi yayınevinin kitabını öneriyorsunuz...

bizim öğretmenimiz yardımcı kitaba gerek yok derste beni iyi dinlemeleri yeterli dedi fakat ben yinede test kitapcığı almak istiyorum..hangi yayınevinin kitabını öneriyorsunuz...

Birdyy,bizim öğretmenimiz 1. sınıftan beri ders kitabı dışında ders anlatımı ve işleyişi için kendisine ayrı kitap alır,bizlere de örnek problemler ve testler için ayrıca kitap aldırır.
Tudemin test kitaplarını önerebilirim çocuğun için,başarılar..yerimseniben

meraba arkadaşlar benim kızımda 4. sınıfta okuyor
ders kitaplarına yardımcı olsun diye ünite dergileri önerdi yani sınıfta herkes ünite dergisi alınacak
konulara destek olsun diye
ayda 7 lira verilecek dergiler için
dergiler bence kitaplardan daha faydalı olur gibi
bizim zamanımızda da dergiler vardı ve çok faydalıydı inşallah faydasını görürüz adı belli olsun yazarım arkadaşlar ...

Merhaba anneler benimde büyük kızım 4.sınıfta, Allah hepimize kolaylıklar versin. Biz 2 yıldır sbs sınavı için ders harici kalın test kitapları çözüyoruz ve bu sene bazı veliler çocuklarını dersaneye verdiler. Dersane bu yıl açıldı ve bizim okuldan bir öğretmenin, aynı zamanda bizim sınıf öğretmenimiz orada 3-4 derse giriyor. Haftada 1 gün dersane 2-3 gün etüd görüyorlar, ben çok düşündüm ve göndermedim, acaba sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda? Ve aramızda eğitimci anneler varsa lütfen bize yardımcı olsun, fikirlerini söylesinler. Öğretmenimiz çok idaelist ve iyi bir eğitimci, o çok faydalı olacağını söyledi ancak biz daha erken olduğunu düşündük, sizlerde fikirlerinizi söylerseniz birbirimize faydalı olabiliriz.

bende çok düşündüm bu dershane konusunda
bizim sınıftan sadece iki kişi kayıt olmuş dershaneye,
bende kararımı göndermemekte verdim.
öğretmen ve çocuk çok önemli,
benim oğlum başarılı bir öğrenci,
öğretmenimizde çok azimli disiplinli olduğu için şanslıyız.
dershaneden önce,öğretmen çok önemli diye düşünüyorum.

bende çok düşündüm bu dershane konusunda
bizim sınıftan sadece iki kişi kayıt olmuş dershaneye,
bende kararımı göndermemekte verdim.
öğretmen ve çocuk çok önemli,
benim oğlum başarılı bir öğrenci,
öğretmenimizde çok azimli disiplinli olduğu için şanslıyız.
dershaneden önce,öğretmen çok önemli diye düşünüyorum.

Benim kızımda çok başarılı, öğretmenimiz ise süper üstü, ancak tudemin deneme sınavında o kadar alakasız sorular çıktıki, öğretmenlerin bile 2 yanlışı çıkmış. Açıkçası okulda verilenle sınavda çıkanlar çok alakasızdı, sorular tamamen kafa karıştırıcıydı ve bu beni korkutuyor. Çocuklarımızın okulda başarılı olması böyle sınavlarda ne derece etkili bilemiyorum sengözlerimebaksanab

Benim kızımda çok başarılı, öğretmenimiz ise süper üstü, ancak tudemin deneme sınavında o kadar alakasız sorular çıktıki, öğretmenlerin bile 2 yanlışı çıkmış. Açıkçası okulda verilenle sınavda çıkanlar çok alakasızdı, sorular tamamen kafa karıştırıcıydı ve bu beni korkutuyor. Çocuklarımızın okulda başarılı olması böyle sınavlarda ne derece etkili bilemiyorum sengözlerimebaksanab

canım tudem ciddi anlamda zor.
benim oğlum tudem çözdüğünde yanlışları çok çıkıyor.
başarılı ama demekki okadar değil diyorum bazenCADIARZU
ya gerçekten zor yada oğluma zor geliyor.

berkay aldırdı bu sene bizim öğretmenimiz.
şimdilk başarılı bakalım.
yada berkaymı kolay?bilemiyorum.

berkay güzel bir yayın ben de inceledim geçen hafta soruları da ne çok zor ne çok kolay

Selamlar bu sene 4'e gidecek bir oglum var, ingilizce için çok tepkili, zaten ödev yapmak başlı başına bir olay, kızları bu konuda daha tutarlı görüyorum.
Matematikle ilgili MENAR' ı deneyen var mı bir de MORPAKAMPUS'u kullanan var mı?

oooooo kızlar siz baya ilelemişsiniz biz bu hafta pek birşey yapmadık ingilizcede ilk konu bitti hafta sonu tekrar yapaaklar bizim öğretmen test kkitabı aldırıyor ama ne bilmiyorum para topladık sınıf annesi alacak okulumuzda etüt açılacak ama ben göndermiyorum bizim aidat 30 ilk dönem 30 ikinci dönem ve sınıf ihtiyaçları için 70 vericez spor parası ya ben okula giderken hiç böyle para verilmezdi

.... ya ben okula giderken hiç böyle para verilmezdi

O eskidendi devran..kaydirigubbakcemile3

Bizim test kitabı seti elimize geçti mutlu yayınlarına ait,35 tl..Öğretmen okulda konuları işledikçe (ödevler haricinde) biz evden konuyla ilgili alıştırmaları yaptıracağız..
Allah emeklerini boşa vermesin..boshayallersmile

X