''çocuğum var, boşanamam'' - ''çocuğum için affediyorum'' bahanesi

Eee adam dediğiniz gibi babalık yapıyorsa neden boşandınız ki zaten.zaten sorumsuzluktan boşanılmıuor mu?
Beni aldattı çocuklarımın rızkını basıldığı evli kadınların kocasına bedel diye ödedi. Bu boşanmak için çok yeterli

Aslında boşanan kadınlar eski konforlu hayatlarını özlüyorlar kocalarını değil, bir evin hanımıyken baba evinde bi odada durmak kötü geliyor.

Yoksa kocaymış çocukmuş bunlar önemli değil.

Eşi aldatıp eve gelmeyen arkadaşımın sözünü hiç unutmam ‘ benim evim vardı, çocuğumun odası vardı, şimdi baba evinde kızımla bir odada duruyoruz kızım ağlayınca babam sustur diyor zoruma gidiyor.’
O konforu kendi kendine sağlayamayacak olan çoluk çocuk yapmayacak.hayat acımasız ona gore yaşamak zorundayız.sonradan ağlayana anlayış göstermek zorunda değiliz.saldım çayıra mevlam kayıra yaşamayan insan acınacak duruma düşmez.bu kadar basit.

Beni aldattı çocuklarımın rızkını basıldığı evli kadınların kocasına bedel diye ödedi. Bu boşanmak için çok yeterli
Nereden buluyorsunuz ya bu tipleri.hiç mi insan tanıma özelliğiniz yok.bir de çocuk yapmışsını.bne de ülkede nasıl.bu kadar evli insan var diyorum.kadinlar kör sağır çünkü illa kocaya gidilecek.o ne saçma sapan ve komik bir olay ayrıca.karını miktim kardeş, şu parayı al da.... kan parası gibi.mikme parası😂😂

Nereden buluyorsunuz ya bu tipleri.hiç mi insan tanıma özelliğiniz yok.bir de çocuk yapmışsını.bne de ülkede nasıl.bu kadar evli insan var diyorum.kadinlar kör sağır çünkü illa kocaya gidilecek.o ne saçma sapan ve komik bir olay ayrıca.karını miktim kardeş, şu parayı al da.... kan parası gibi.mikme parası😂😂
Sen yine büyük konuşma bu işler hiç belli olmuyor. Gören ne kadar iyi biri iyi aile babası der falan. Şeytan gibiler. Onca ahlaksızlığa rağmen kritik yerlerde görev yapıyor yani düşün

Kızlaaar selaaammmmm :KK52:
Hem BDV'de hem de real yaşantım da birçok kez duyduğum şeylerden biri aldatılan veyahut evliliği kötü olan insanların çocuk bahanesine sığınması.
İlk okuldan arkadaşım erken yaşta hamile kaldı her sürecinde destek oldum kocasının aldattığını öğrendi boşandılar ama bakıyorum hala onun peşinde ve bana da anlatıyor adamcağız gününü gün ediyor bizimki sosyal medyadan aşk acısı içerikli paylaşımlar yapıyor çook saçma. Birkaç kez benden çocuğu için borç para istedi oldukça attım geri de istemedim istemem de helali hoş olsun ama babası varken bir başka insandan para istemek ne kadar mantıklı? Dün konuştuk yine adamın başka kızlarla görüşmesinden dert yanıyordu sinirlendim ''adamla tek bağlantın sadece çocuk olmalı, çocuk için sana para vermek zorunda kendini enayi yerine koyuyorsun, sürekli peşinden koşuyor ve açık kapı bırakıyorsun neden kopamıyorsun bu adamdan'' dedim ve bana verdiği cevap ''çocuğumuz var'' e tamam var da, neden seni aldatan, psikolik şiddete maruz bırakan bir insana gitme derdindesin? İkisinin de yaşı 22 boşandılar ama başkalarıyla görüşseler de yine konuşuyorlar. Bu olaylarına zaten karışmıyorum anlattıkça dinliyorum fikrimi belirtiyorum o kadar ama artık fikirde belirtmeyeceğim çünkü anlamıyor sadece çocuğa üzülüyorum.

BDV'de de birçok konuya bakıyorum aynı hikayeler. Arkadaşlar bir tek bana mı saçma geliyor? Çocuk bir bahane değil mi?
Mutsuz ve kötü bir babayla büyümesindense o çocuk babasız kalsın düşüncesindeyim çünkü o çocuklar küçüklükte yaşadığı şeyleri büyüdüğünde de travma olarak hatırlıyor, bu haksızlık değil midir?

Benim babam biz çok kücükken kumar oynardı beklerdik ki eve gelsin de yemek yiyelim diye, kücücük yaşta okula tek başımıza giderdik babam annemi hep kısıtlardı dışarı salmazdı psikoloik şiddet uygulardı. Bir çocuğun böyle ortamda büyümesi daha mı iyi allah askına?
(AİLESİ ARKASINDA OLMAYAN, MADDİ GELİRİ OLMAYAN HANIMLARIMIZ İÇİN DEMİYORUM)
Hiç bir konu genellemez .Kimse kimsenin geçmediği yol hakkında ahkam kesemez .

Koca bağımlısıdır sex bağımlısıdır elalemcidir vsdir bunlardan da boşanmak istemeyebilir bi kadın veya maddi gücü yoktur çalışmaya da g.tü yoktur bla bla diye uzar gider..

Ama her şarta rağmen babasız çocuk büyütmek dediğiniz kavram da oradan göründüğü gibi değildir ayrıca kimi kadında harbi anadır zorlar şartları siz böyle genelleyerek kafadan yazıp çizmişsiniz .

Böyle yapmayan baba arayacağınıza, keşke bu adamları baba yapmasanız.nedir bu annelik merakı?
Büyük lokma ye ama büyük söz konuşma şarkısını armağan ettim size .

Sizinde anneniz bi meraktan yapmış olabilir mesela sizi .

Evet keşke bu babalar baba olmasa ama keşke sizinde dediğiniz gibi önden bi fragmanı olsa.

Sadece baba değil olay keşke herkes anne baba olmasa bi teste tabi tutulsa .

Hiç bir konu genellemez .Kimse kimsenin geçmediği yol hakkında ahkam kesemez .

Koca bağımlısıdır sex bağımlısıdır elalemcidir vsdir bunlardan da boşanmak istemeyebilir bi kadın veya maddi gücü yoktur çalışmaya da g.tü yoktur bla bla diye uzar gider..

Ama her şarta rağmen babasız çocuk büyütmek dediğiniz kavram da oradan göründüğü gibi değildir ayrıca kimi kadında harbi anadır zorlar şartları siz böyle genelleyerek kafadan yazıp çizmişsiniz .
Zaten akıllı davrandığımız için bu yollardan geçmiyoruz işte onu diyoruz zaten 😂😂

Büyük lokma ye ama büyük söz konuşma şarkısını armağan ettim size .

Sizinde anneniz bi meraktan yapmış olabilir mesela sizi .

Evet keşke bu babalar baba olmasa ama keşke sizinde dediğiniz gibi önden bi fragmanı olsa.

Sadece baba değil olay keşke herkes anne baba olmasa bi teste tabi tutulsa .
Önden fragmanı var. Kadınlar görmek istemiyor.pembe bulutlar ardında kaybolmak istiyor.hepsi adı gibi ne sinyaller gördü, yok saydı.evlilik evlilik diye tutturdu.illa ki o dönem kocaya gidilecekti.kimse tutamazdı onları.

Zaten akıllı davrandığımız için bu yollardan geçmiyoruz işte onu diyoruz zaten 😂😂
Bilmem belki sizi de hiç beğenen olmadı 😁Belki sizde hiç bir erkek tarafından evliliğe layık görülmediniz ve bunu kompleks yapıp burada rahatlamak istiyorsunuz 🍻🥃
Ben buradan böyle söylesem kabul eder misiniz ?Edemeyiz çünkü İşte bilemiyoruz genelleyemeyiz siz neye göre kime göre akıllısınız .
Hiç biri değil ise de belki bir gün siz de akıllı davranmadıgınızı anlayacaksınız ileri de yaşadığını hayat içim pişman olacaksınız .Bunun kimse garantisini veremez 🥃🍻
İnsanlar ne kadar farklı ise yaşantılar ve şartlarda ve hatta değişen şartlarda o kadar farklıdır 😘😘

Bilmem belki sizi de hiç beğenen olmadı 😁Belki sizde hiç bir erkek tarafından evliliğe layık görülmediniz ve bunu kompleks yapıp burada rahatlamak istiyorsunuz 🍻🥃
Ben buradan böyle söylesem kabul eder misiniz ?Edemeyiz çünkü İşte bilemiyoruz genelleyemeyiz siz neye göre kime göre akıllısınız .
Hiç biri değil ise de belki bir gün siz de akıllı davranmadıgınızı anlayacaksınız ileri de yaşadığını hayat içim pişman olacaksınız .Bunun kimse garantisini veremez 🥃🍻
İnsanlar ne kadar farklı ise yaşantılar ve şartlarda ve hatta değişen şartlarda o kadar farklıdır 😘😘
ben hemcinslerimin bu saçma sapan yaşantısına, kendilerini düşürdükleri bu durumlara ve ülkemin hâlâ bu saçmalıklarla uğraşmasına sinirleniyorum. Al bunları evliliğe lâyık gören adamlar da anca bu kadar oluyor.varsın layik görmesinler.sevaba girerler valla.kaliteli adam sayısı belli ülkede.eee herkes evli.demek ki büyük bir çoğunluğu bu tarz beşpara etmez herifler demekki.başka açıklama var mı ? Bu ayılara da evliliğe layik görmek dedin ya ne diyeyim.keşke o kadınları da evliliğe layık görmeselerdi de bunlar yaşanmasaydı.

Valla boşanmakta o kadar kolay değil.
1 kez boşandım. Sanki sağ kolumu koparmışlar da, ben yarım yaşamaya mecbur kalmışım gibiydi. Aylarca yerlerde anırarak ağladım. Artık ağlamaktan gözlerim o kadar şişiyordu ki, açamıyordum.
Şu an 2. Evliliğimde çok sorunlu. Psikiyatriste gittim. “Ben sana boşan ya da boşanma diyemem. 2 küçük bebeğin var. Gönül ister ki, eşinde gelsin problemlerinizi çözün. Ama neyi seçersen seç sana hayatı daha kolaylaştırırım” dedi.
Yani bu karar sadece kişiyi bağlıyor. O yüzden de kimseyi yargılamamak lazım.

Sen bazı kısımları okumamışsın galiba ablacım ya da işine gelen kısımları görüp yorum yapmışsın

O bağı koparmak gerçekten yürek istiyor.
Ondan sonra iş istiyor, aile istiyor, para istiyor ve sağlam bir psikoloji.
2 çocuğum var biri bebekti boşandığımda. Öyle toz pembe laflar etmeyeceğim. Depremde iki çocuğum ve ben çaresizce kaldık mesela. Herkes anlatırken eşim bir çocuğuma koştu ben diğerine diye.
Sonra hasta oluyorlar ki şimdi ikisinde hasta hangisine yetişeceğimi şaşırıyorum.
Erkekler boşandıktan sonra çocukları da unutuyor. Arada bir 2-3 saat dışarı çıkarıp, bir de birkaç günde bir arayıp 1 dakika konuşunca mükemmel bir baba sanıyorlar kendilerini.
Bunu böyle yapmayan baba sayısı %5 falandır. Halbuki aynı evdeyken nefeslerini kontrol ederdi,sabah kadar hasta olduklarında beklerdi. Hasta olsalar birine ben bakarken o diğerini hastaneye götürürdü. Evde boğuşup oynardı.
Boşandığıma asla pişman değilim ama herşey çok zor. Mesela ev temizlemek için yıllık izin aldım 2 gün şimdi ikisi de hasta kusmuk temizledim birinin kolu da kırık. Baba da cehennemin dibinde.
Uzaktan konuşmak kolay gerçekten. Boşanmak herkesin çat diye yapabileceği birşey değil.
Çok merak ettim niye bosandiniz çocuklarıyla bu kadar ilgili bir babayken

X