Çocuğumun adını değiştirmek istiyorum

İsmi dedesinin adı Duran.Babası Duran han olarak koydu.aileden kimse neden bu ismi koydunuz demedi dedeye hürmeten muhtemelen.abisinin arkadaşları parkta okulda vs konuşan çocuklar hep gülüyorlar.aile dışından yetişkin insanlar neden bu ismi verdiniz çocukla dalga geçerler diyorlar.kayınbabam çok iyi bir insan huy olarak.o yüzden başta karşı çıkmadım ama sonra hep içten içe bir pişmanlık kapladı.çocuğun anne baba üzerindeki haklarından birisi güzel isim konulması.o yüzden okul hayatına başlamadan değiştirmekte fayda var.

Bence Turan olarak değiştirebilirsiniz ❤️

Han artık tek başına bi isim olarakta kullanılıyor, bence de harf hatası diyin, Turan Han yapın.

bizim bi akrabamızın adı "memiş", dedesinin adıymış, memiş ağa derlerdi güya dalga geçilmesin diye, ben hep gülerdim memiş diye isim mi olur ya :KK70::KK70::KK70::KK70:
Ahahaha ya ondan bizde de var, yemiş derlerdi 😂😂😂

İsmi dedesinin adı Duran.Babası Duran han olarak koydu.aileden kimse neden bu ismi koydunuz demedi dedeye hürmeten muhtemelen.abisinin arkadaşları parkta okulda vs konuşan çocuklar hep gülüyorlar.aile dışından yetişkin insanlar neden bu ismi verdiniz çocukla dalga geçerler diyorlar.kayınbabam çok iyi bir insan huy olarak.o yüzden başta karşı çıkmadım ama sonra hep içten içe bir pişmanlık kapladı.çocuğun anne baba üzerindeki haklarından birisi güzel isim konulması.o yüzden okul hayatına başlamadan değiştirmekte fayda var.
Yani kayınpeder saygı duyuln biri ise ben böyle büyüklerin isimlerinin koyulmasına saygı duyuyorum. Han işi bozmuş bence. Duran han da isim tamlaması olmuş daha kötü olmuş. Duran can olsa bile en azından canı dursun anlamı çıkardı yine daha anlamlı olurdu. Ya da duranın önüne bir isim koysaydınız. Hiç kimse isim koyulana kadar duran han’ın manasını farketmedi mi? Kimse sizi uyarmadı mı?

Yani kayınpeder saygı duyuln biri ise ben böyle büyüklerin isimlerinin koyulmasına saygı duyuyorum. Han işi bozmuş bence. Duran han da isim tamlaması olmuş daha kötü olmuş. Duran can olsa bile en azından canı dursun anlamı çıkardı yine daha anlamlı olurdu. Ya da duranın önüne bir isim koysaydınız. Hiç kimse isim koyulana kadar duran han’ın manasını farketmedi mi? Kimse sizi uyarmadı mı
Maalesef:KK43:

Bir arkadaşımda dedesinin adını(imdat) verdi.imdat han olarak vermiş ,(Han ünvanı demek ki olmayan birşeyi oldurmak için ekleniyor)birşey diyemedik tabi verilmiş artık adı.onlarda da pişmanlık vardı.duyanlar çünkü şaşırıyor ,küçük çocuklar gülüyor vs.isim konusu çok önemli ,vermeden önce arkadaş ortamında falan bahsetseniz olumsuz yorum gelirse belki etkilenip vermeyecektiniz.

Çevrenizde de hiç aklı selim insan yok demek ki. Siz isim seçince yasal olarak işlem yapmadan önce yine burada konu açın bence tekrar bir yanlışlık olmasın. Tabi herkesi memnun etmek mümkün değil ama en azından güzel anlamlı bir kombinasyon yakalamak mümkündür eminim. Sağlıkla büyütün. Bunlar önemsiz dertler :) çözümü var :)

Bu durumu yaşayan bir tek ben değilim demek ki.haklısınız aslında .ben ne ismi söylesem babası beğenmedi bir orta yolu bulamadık.son anda dedesinin ismine karar verdik.ama hiç kimse demedi koymayın bu ismi çocuğa diye.

Bir arkadaşımda dedesinin adını(imdat) verdi.imdat han olarak vermiş ,(Han ünvanı demek ki olmayan birşeyi oldurmak için ekleniyor)birşey diyemedik tabi verilmiş artık adı.onlarda da pişmanlık vardı.duyanlar çünkü şaşırıyor ,küçük çocuklar gülüyor vs.isim konusu çok önemli ,vermeden önce arkadaş ortamında falan bahsetseniz olumsuz yorum gelirse belki etkilenip vermeyecektiniz.
Biri bana gelse oglumun adini imdat han koymaya karar verdik dese yere yikilana kadar gulerim kendileri nasil farkina varmamis.

Bir de yeni nesilin dinledigi sarki var imdat imdat yok mu kafamizi yakaliycak arabayi valeden aldiricak 🤦🏻‍♀️

Bu durumu yaşayan bir tek ben değilim demek ki.haklısınız aslında .ben ne ismi söylesem babası beğenmedi bir orta yolu bulamadık.son anda dedesinin ismine karar verdik.ama hiç kimse demedi koymayın bu ismi çocuğa diye.

u durumu yaşayan bir tek ben değilim demek ki.haklısınız aslında .ben ne ismi söylesem babası beğenmedi bir orta yolu bulamadık.son anda dedesinin ismine karar verdik.ama hiç kimse demedi koymayın bu ismi çocuğa diye.
bence dede isminde yine sorun yok, han olunca alışılagelmiş dışında. birleşik mi ayrı mı yazdırdınız peki?

Çevrenizde de hiç aklı selim insan yok demek ki. Siz isim seçince yasal olarak işlem yapmadan önce yine burada konu açın bence tekrar bir yanlışlık olmasın. Tabi herkesi memnun etmek mümkün değil ama en azından güzel anlamlı bir kombinasyon yakalamak mümkündür eminim. Sağlıkla büyütün. Bunlar önemsiz dertler :) çözümü var :)
farklı bir isim verince zor bir alışma süreci olacak muhtemelen Duran ı sildirip sadece Han olarak kalmasını düşündüm ben dışarda çoğu zaman Han olarak çağırıyorum zaten. Ama Han ile de dalga geçilir mi?yada çocuk büyüyünce madem değiştirdiniz güzel bir isim verseydiniz der mi. ama dediğim gibi zor bi karar.ama çocuk büyümeden karar verip uygulamak gerekiyor

Turan olarak hitap edebilirsiniz çocuklar okulda öyle isimlerde dalga geçiyor ki akıl almıyor 3 okullu çocuğum var örnekleri yazsam şok geçirirsiniz
Ay örnekleri yazsanıza size zahmet biz de isim bulamıyoruz bebişe 🤣🤣🤣 özellikle erkek isimlerini belki bi aydınlanma yaşarız🤣 ama duran han da olmamış bence değiştirsin konu sahibi yazık çocuğa . Aile büyüğü ismi vermek zaten çocuğun üzerinde genel olarak olumlu etki yapmıyor deniyor.

Ay lütfen aldırmayın ya benim le de çok dalga geçerdi okul arkadaşlarım özellikle ilkokul da ama hiç umursamadim o çocuk aklımla bile bende onlarla dalga geçerdim ismimi çok seviyorum 🤣🤣🤣

Dava aç ben arkandayım.

X