Çocuk evin neşesi mi bosanma sebebi mi?

Merhaba arkadaşlar az önce şu yazıyı okudum. Aşağı da kendi fikirlerimi yazıyorum artık bunları sesli dile getirmeye başladım günaha mı giriyorum haklı miyim haksiz miyim bu düşünceler bana şeytanın oyunu mu doğru mu ?

"Çocuklar; sevgisi ihtiyacını karşılama dışında evli çifti aile yapan, anne-babaya sorumluluk hissi veren, birbirini daha da yakın hâle getiren ve evde hayatı sıradanlıktan çıkaran varlıklardır."
...
Çocuklar çifti aile yapan, diyor...benim ilk evliliğim çocuktan sonra tamamen değişti ayrı yataklar sonra ayrı odalar uzaklaşma cocukla ilgilenmekten birbirimizle ilgilenememe gibi durumlar oldu ve tamamen koptuk. Cocuk büyüdükçe muhabbetimiz bitti sanırım bu duruma alıştık ve sonra en ufak şeyler buyur hale geldi ve ayrıldık. Cocuk çifti aile yapıyor mu gerçekten? Cocuk olduktan sonra aile olan var mı?
Evde hayat sıradanlıktan çıkıyor doğru ama cocuk olduktan sonra eşle yakın hale gelen var mı? Çocukla ilgilenmekten ve artan sorumluluk ile özellikle kadin kosturmaktan 1 saat uykuya hasret yaşarken eşi ile nasıl yakınlaşır?
Çoğu kadın cocuk olunca ayrı yatmıyor mu? Şimdi benim bebeğim bi buçuk aylık ikinci evliligim ve bi buçuk aydır çoğunlukla ayrı takılıyoruz evde. Kötü düşünceler mı bunlar doğru mu, psikolojikman çöktüm mu yoksa farkındalık mı? Bunları sorgulamak günah mı? Düşünmek istemiyorum ama elimde değil
Ayrı yatmanın sebebini hiç anlamıyorum
Daha bikere aynı evin içinde ayrı yatmadık nerdeyse 20 senedir evliyiz
Küssek herkes yatağın bir ucuna kaçar ama ayrı yatmaz yinede
çocukların ne doğumunda nede büyürken ayrı yatmadık, zaten odamızda beşikte, arada aramızda yatıyorlardı ne diye odalar ayrılıyor ben okudukça çok şaşırıyorum
1,5-2 yaşına geldiklerinde doğru odalarına geçti bebeler
Çocuklar küçükken evin neşesi büyüdükçe sorunları ve sorumluluklarıda büyüyen ama evin olmazsa olmazları. İyiki varlar.

Aslında erkekler bence çocuklarını kıskanıyor o yüzden biraz fevri oluyolar onlara göre en azından benim eşime göre çocuktan sonra onla ilgilenmez olmuşum çocukca ve masumca bi düşünce saygı duyuyorum eğer ilgi istiyosa taşın altına onunda elini koyması lazım aslında matematiksel bi denklem gibi sen ateş olunca o su olmayı bilicek o ateş olunca sen su olmayı bileceksin. Ben kendi evliliğimden örnek vereyim 18 yaşında evlendim eşim 26 yaşındaydı şuan 25 yaşındayım ve daha bu sene anne baba olabildik küçük yaşta evlenmeme rağmen bizim evliliğimizde her zaman bi 3S kuralımız vardı Sevgi Saygı Sadakat bunları birbirinize karşı uygularsanız hiç sorun olmaz bence

Ben aile olduğumuzu hissediyorum. Çocuktan önce de hissediyordum ama çocuktan sonra daha da güçlü. Bence bu evliliğin dinamiğine bağlı. Biz de ayrı yatıyoruz eşimle çünkü ben oğlumla uyuyorum. Ama bu durum bile aramızı açtı diyemem açıkçası. Takım olduğumuzu hissediyorum.
Ne güzel söylemişsin, aynen öyle takım oluyorsun. Belki yataklar bir süre ayrılıyor, belki eskisi gibi fiziksel olarak yakınlaşacak vakit, ortam olmuyor ama kalben bağlanıyorsun, aynı taraf oluyorsun, ortak oluyorsun, sadece eş değil çocuklarının babası aynı zamanda, hiç kopmayacak Bi bağ oluşuyor arada. Bu bağ doğru kişiyle oluşursa sorunların da üstesinden geliniyor. Önemli olan doğru kişi olması.

İlk zamanlar denge şaşıyor ama bu surecte alttan alıp, yorgun, hormonları alt üst olmuş eşinin gönlünü hoş tutacak eşte bitiyor iş.
Baba ne kadar yardımcı da olsa özellikle ilk iki yıl çocuğun büyük yükü annene de oluyor. Erkekler de bu süreçte ekstra yük değil yük alan olacak, öyle olmayınca cocuk eve düşen yıldırım gibi olur yani.
Benim kendi rahatim için eşimden ayrı yattığım zamanlar oldu, talep eşimden gelmediği icin mi bilmiyorum aramızda sorun olmadı hiç.
Çocuk büyütmek zor evet ama esimle ilişkimiz noktasında bir sorun olmadı, aksine anne babalik rolleri bizi bir ekip yaptığı için daha sağlam, vazgeçilmez bir hale getirdi.

Merhaba arkadaşlar az önce şu yazıyı okudum. Aşağı da kendi fikirlerimi yazıyorum artık bunları sesli dile getirmeye başladım günaha mı giriyorum haklı miyim haksiz miyim bu düşünceler bana şeytanın oyunu mu doğru mu ?

"Çocuklar; sevgisi ihtiyacını karşılama dışında evli çifti aile yapan, anne-babaya sorumluluk hissi veren, birbirini daha da yakın hâle getiren ve evde hayatı sıradanlıktan çıkaran varlıklardır."
...
Çocuklar çifti aile yapan, diyor...benim ilk evliliğim çocuktan sonra tamamen değişti ayrı yataklar sonra ayrı odalar uzaklaşma cocukla ilgilenmekten birbirimizle ilgilenememe gibi durumlar oldu ve tamamen koptuk. Cocuk büyüdükçe muhabbetimiz bitti sanırım bu duruma alıştık ve sonra en ufak şeyler buyur hale geldi ve ayrıldık. Cocuk çifti aile yapıyor mu gerçekten? Cocuk olduktan sonra aile olan var mı?
Evde hayat sıradanlıktan çıkıyor doğru ama cocuk olduktan sonra eşle yakın hale gelen var mı? Çocukla ilgilenmekten ve artan sorumluluk ile özellikle kadin kosturmaktan 1 saat uykuya hasret yaşarken eşi ile nasıl yakınlaşır?
Çoğu kadın cocuk olunca ayrı yatmıyor mu? Şimdi benim bebeğim bi buçuk aylık ikinci evliligim ve bi buçuk aydır çoğunlukla ayrı takılıyoruz evde. Kötü düşünceler mı bunlar doğru mu, psikolojikman çöktüm mu yoksa farkındalık mı? Bunları sorgulamak günah mı? Düşünmek istemiyorum ama elimde değil
Çocuk büyüteçtir. Evde ne varsa onu büyütür. Mutluluk huzur varsa onu büyütür,huzursuzluk mutsuzluk varsa onu büyütür

Açıkçası ben yatak ayırma mantığını anlamıyorum.
Doğduğunda oğlum anne yanı beşiğinde yatardı. Bazen ortamızda uyurdu. Ama biz yatağı ayırmadık.
Bir yaşına geldiğinde odasını ayırdık. Odasını ayırınca tabii direkt sabaha kadar uyumuyor ama en azından gecenin belli saatine kadar kocamla yatağımda yatıyoruz. Sabaha karşı da genelde hala çağırır ben giderim yanına. Bazen uyutur geri yatağıma dönerim ama genelde yorgunluktan sabaha kadar devam ediyorum yanında.
Yani yatağa ayırmaya gerek yok. Bence bebek düzeni bir yaş civarında en geç kuruluyor. Uykular düzene giriyor nispeten, uyku saatleri belli oluyor. Anne yeni hayatına biraz daha alışıyor.
Bizim ilk bir iki sene eşimle zordu, didiştik zor geçirdik ama sonrasında normale döndük. Genelde ilk seneden sonra eşle ilişkiler normale dönüyor.
Ana ben de yatağı ayırmayanlardanım. Gece on kere gider gelirim diğer odaya ama kendi yatağımda uyurum. Arayı sıcak tuttuğuna inanıyorum bunun

Simdi bu akşam 2 günün uykusuzluğu ile kısır olmak istiyorum dediğim için eşim de 6 gece ben bakicam çocuğa dedi. Tabi bakamaz o kadar 1 gece baksa pert oluyor. Sonra ben lohusa iken tek baktım diyince de , nolmus yani ne var baktıysan diyor. Biz çocuktan sonra aşırı tartışır hale geldik biz o okuduğum yazıdaki gibi neşeli günlere değil kavgalı günlere geçtik. Çok üzülüyorum, bugün dedim ki çok pişmanım. Günaha giriyorsun dedi. Evet giriyorum. Kadin bulcam derken hem yardım etmeyip hem de kovarım kadını diyordu. Daha bi haftalik lohusa iken bebege kendi kalkmayıp sırtımdan ittirip beni kaldiriyordu. Ağrım vardı çünkü. Icerde iş yaparken gel çocuğun altını al diyip mutfaktan beni çağırıyordu. Akşamları dışarı çıkmalarını gece 2de eve geldiğinde ettiğimiz kavgaları saymıyorum artık. Şimdi de diyor ki, sen cok sinirlisin asabisin. Diyor . Evet delirdim sonunda çünkü.
Şu yorumunuz beni fazlasıyla üzdü, size sabırlar diliyorum. Umarım en güzel şekilde anneliğin tadını çıkaracağınız günler yakındır. Maalesef ki eşiniz sevgi konusunda yoksun veya sorumluluk bilinci tam gelişmemiş. Beni yanlış anlamayın benim eşimde de sorumluluk bilincinde sorun var. Ev içi sorumluluklarımızda çok duyarsız gerçekten ağır konuştuğumda bir şeyler olması gerektiği gibi oluyor. Sırf bu yüzden eşimden çocuk yapmayı istemiyorum kendisine de böyle söyledim. Çocuğumuz olursa da belki bu ittirmeler ve ayrı odalarda yatmalar olmayacak ama çocuğun bakımını tek başıma üstlenmek zorunda kalacağım bunun farkındayım. Kendisinde uzun süreli iyiye değişim olmadığı sürece ben çocuk düşünmeyeceğim sizin de talihsizliğiniz çocuk hemen olmuş.. Allah yardımcınız olsun.

...
Başlığa istinaden oturmuş sevgi saygı hosgurulu bir evlilikte evin neşesi ama sevgi saygı olmayan düzelir belki diye yapılan çocuk boşanma nedeni.

....

Yorumu sildim. Diger yazdiklarinizi okumadan teselli vermeye calismisim.nispet yapar gibi olmus. Allah sabir versin ne denir ki.

...
İlk evliliginiz madem çocuk için bitti neden ikinci evlilikte çocuk için bu kadar acele ettiniz. Sorun cocukta değil sizde bir şeyler yanlış, ilişki seçiminiz gibi. Siz sorumlu birini ariyorsunuz malesef piyango çocuğa vurmuş.

...
Kriz yönetmede sıkıntı varsa boşanma sebebi bence,bizde boşanma sebebi oldu

Sorun bebek değil ki eşiniz. 6 gün ben bakarım demiş verin baksın, neden bakamasin yani emzirme dışında ger şeyi de yapar. Mükemmeliyetçi olmanızın kimseye faydası olmaz, yardım tekliflerini geri çevirmeyin kimsenin. Hele eşinizden gelen şey yardım değil kendi çocuğu sonuçta.
Diğer çocuğunuz da küçükse iki kat zor oluyordur sizin için. Diğer çocuğunuz sizinle mi kalıyor?

Valla çocuktan sonra çocuğumla birlikte kapı dışarı edildik daha doğrusu eve hiç alınmadık şimdi boşanma davamız var ne olacağımız belli değil. Çocuktan sonra evliliğim bitti benim
Eşin adam değilmiş canım çocuk sadece gercek kişiligini ortaya çıkarmış herhalde yoksa çocuk evliligi bitirmez.

...
Evet, aileyiz. Tabi ki hayatı yaşayış şeklimiz değişiyor. Asıl böyle zamanlarda birbirimize katlanabiliyorsak aileyiz. Mesela 4 yaşında oğlum. Gecenin bir yarısı gelir, babayı yataktan kovar, kendisi yanıma yatar. Babası mırın kırın etmeden gidiyorsa ustelik giderken "seni haylaz seni" diyor ve gülümsüyorsa ben aile gibi hissederim. Şunu da ekleyim, eşimle kişisel bir meseleden 13 senelik evlilik hayatımızda birkac defa tartışıp kavga etmisizdir. Ama çocuklardan kaynaklı tartışma sayımız çok fazladır. Bunlar da tuzu biberi oluyor.

Ayrıda yatabilirsiniz cinsel hayatınızda problem olmadigi sürece bu sorun değil bana göre. Ama sizler evliliği tam oturmamış anne baba olmaya hazır bireyler degilmişsiniz malesef.

Simdi bu akşam 2 günün uykusuzluğu ile kısır olmak istiyorum dediğim için eşim de 6 gece ben bakicam çocuğa dedi. Tabi bakamaz o kadar 1 gece baksa pert oluyor. Sonra ben lohusa iken tek baktım diyince de , nolmus yani ne var baktıysan diyor. Biz çocuktan sonra aşırı tartışır hale geldik biz o okuduğum yazıdaki gibi neşeli günlere değil kavgalı günlere geçtik. Çok üzülüyorum, bugün dedim ki çok pişmanım. Günaha giriyorsun dedi. Evet giriyorum. Kadin bulcam derken hem yardım etmeyip hem de kovarım kadını diyordu. Daha bi haftalik lohusa iken bebege kendi kalkmayıp sırtımdan ittirip beni kaldiriyordu. Ağrım vardı çünkü. Icerde iş yaparken gel çocuğun altını al diyip mutfaktan beni çağırıyordu. Akşamları dışarı çıkmalarını gece 2de eve geldiğinde ettiğimiz kavgaları saymıyorum artık. Şimdi de diyor ki, sen cok sinirlisin asabisin. Diyor . Evet delirdim sonunda çünkü.
Bu yorumunuzu yeni gördüm. Çok çok üzgünüm. Eşinizin sağlam bir derse ihtiyacı var bence. Sonu ne olursa olsun. Size böyle davranamaz.

Yani aile olamadıysanız çocuk bahane. Banada yardım eden yok ve evlendiğim gibi hamile kaldım. Ücretsiz izindeyim şuan. Eve geldim 3 gün kaldı annem gitti. Kayınvalidem zatem ortalıkta yoktu hiç 😅 eşim polis. Gece gündüz sırasıyla çalışıyor. Hiç ayrı yatmadık 🤷‍♀️ neden ayrı yatıyorsunuz ki. Sabah eşim işte geldi bebekle ilgilendi ben uyudum. Sonra o uyudu ben baktım öyle öyle beraber 2 yaşına getirdik çok şükür. Siz çocuğu ayak bağı olarak bakarsınız olmaz zaten

X