çocuklarım için olsa bile eski eşinin yuvasını yıkıp geri dönmesini istermisiniz

mutluluk1982

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2015
700
334
41
daha önceki konularımı okuyanlar biliyorlar. yine çok tepkide vereblirsiniz. boşanmıştım. eski eşim hemen gidip evlendi. eski eşiminde çocuklar için çok pişman oldugunu öğrenmiştim. hem evlendiğine hemde benden boşandığına. neyse. aylardır kendimi toparlayamıyodum. geri dönme umudu olunca bekledim. buraya yazmıştım. birçok arkadaşım yanlış yaptığımı bunun yuva yıkmak gibi bişey oldugunu söylediler. tabiki ben yuva yıkılması için hiçbirşey yapmadım. ne buluştuk ne konuştuk.. sadece bize çocuklarımın yanına geri gelmesini istiyordum. o kadında çocukları istemiyordu. başka sorunlarda vardı. tabi onun bize geri dönmesi demek onu bırakması demek. sadece sabredip Alalha Allahım eğer bu kadın benim çocuklarımın babası ile arasını açacaksa hayatımızdan çıksın gitsin diyordum. yani kötü ise bize zarar verecekse diyodum. eğer iyi niyetkli ise çocuklarıma zarar vermeyecekse babalarından koparmayacaksa mutlu mesut yaşasınlar diye dua ettim günlerce. tabi önceden bu şekilde demiyordum ne olursa olsun dönsün diyodum. son aylarda bu şekilde düşünmeye başladım. çünkü birinin mutsuzluğu üzerine mutluluk kurulmaz. hep eski eşim bize ait diye düşünüyordum.çünkü çocuklarımın babasıydı. o kadın sadece 3 aylık evliydi. çoluğu çocugu yoktu. bize dönmesi çok mantıklıydı. buraya yazlan yorumlardan sonra evet kırk yıllık evlide olsam artık ESKİ EŞİM .. yani ne olursa olsun evli bir adam.. ve o kadının bir sucu yok. üstelik kadının 2.evliliği.. yaklaşık bir aydırda bu şekilde düşündüğümüz için eski eşimle ne konuşuyor ne görüşüyor nede biz sensiz yapamıyoruz bize geri dön seni ömür boyu bekleyeceğim demiyordum. çünkü artık vicdanım ağır basıyordu. kuran okumaya başladım. okudukca Allah korkusu içime daha çok düştü. hırsım azaldı.. vazgeçtim. yoluma bakmaya başladım.ve gerçetekn hayata tutunmayada başladım. düzlemeler başladı aylar sonra. yemek yemee başladım.çocuklarla ilgilenmeye başladım. derslerime calışmaya başladım.
son zamanlarda eski eşim çok fazla çocuklara düşmeye başladı. çocuklarla haber göndermeye başladı. sürekli küçük kızım çok ağlıyor baba diye.. büyük kızıma sabredin size geri döneceğim demeye başladı.. kızımda bunları bana gelip söylüyordu. ben hep sessiz kaldım. derken küçük kızım hastaneye yattı. hastanede eski eşim kızımın yanına gelemedi.. bir yarım saat oturup gitti. eski eşi göndermedi. kıskanmış. bir kaç saat kızının yanında otururken eski eişi telefonla aradı. giderkende tembihlemiş. 10 dk. kal gel demiş. birkaç saat geçince gelmeyince tabiki aradığında gelirken işte susam al .. kahvelerimizi hazırlayacağız yanına çıkolata al dedi telefonda. eski eşimde tamam dedi kapattı ama canı sıkıldı. ya ne yaptık biz dedi. çocugumun yanında bile olamıyorum istedğim kadar dedi. gel demenin kibarını ediyor dedi. sen burdasın diye kıskanıyor dedi. hak da verdi. biraz daha oturdu çünkü kızım bırakmıyordu kendini.. ağlıyordu.. kadın tekrar aradı.. ee aşkım ben banyoya giriyorum. anahtar sende varmı dedi.. ramazanlık gün.. bizimki yıllardır oruç tutar. 2 gün de istanbulda eğitimdeydi. karısından uzaktıya. o günde oruç değil.. yani eşiyle ramazanlık gün oruçta tutmamış..hasret gidermiş.. neyse bu beni ilgilendirmıyor da. kızına fıstık kırarken fıstık yedi anladım oruç olmadığını..kadında orucluk gün kızı hastanede yatıyor .. orada biz ne ndertteyiz o ne ndertte.. yok sana sevdğin kurabiyelerden yapıcam yok çikolata al gel kahvenin yanına.. baktı gelmiyo en son aşkım banyoya giriyorum anahtar sende varmı dedi.. artık bizimki ben ne dertteyim bu ne dertte dedi..ahh ahh dedi.. ne yaptın dedi. .başladık yine birbirimizi suclamaya.. yok benim evlenmeme izin vermeseydin yok engel olaydfın benim psikolojim bozuktu.. filan dedi.. tabi ara ara sorunlar da yaşamışlar.. ben bilmiyorum ama bizimki birden patlamaz.. biriktirir. sabreder.bekler.
birgünde yok face whatshapata çocukların resmi var diye kavga çıkardı. ama bunu direk söylemiyor.. önce kendi whatshap resmini eşiyle olanı tek yapıyor. eski eşimde sorunca cevabını veriyor. seninde çocuklarının resmi var diyo.. onları kaldır bizim resmimizi koy diyor.
sonra annesine kadın gizli gizli para veriyormuş. maaşları hesapalrı ayrıymış. ben yıllardır evliydim maaş kartım eşimin elindeydi. ayrı gayrımız yoktu. bir gün bunun yalan söylediğini öğreniyor. bizmki soruyor. para gerekmiş.yanında para varmı demiş kadında yok demiş. para çekmedim demiş.bizimkide çektiği parayı görnmüş. annesine veriyormuş. o da niye veriyorsun diyince. sende çocuklarına veriyorsun ben bişey mi diyorum demiş.. bizimki çocukları sıklıkla görüyor. görme günü hafta bir gün..ama hergün görüyor. iki günde bir arıyor.sürekli davetlere yemeklere götürüyor. kadının anneside kadında problem etmiş.. ee sen çocukları haftada birgün alacaktın ne oldu çocukları kızımın gözüne gözüne sokuyorsun demiş.. başta byle anlaşmamaıştık demiş. sen hafta bir gün bikaçsaat alıp gezdirir hamburger filan yedirri tekrar eve bırakırım demiştin demiş. tabi bizimki ilk başlarda ilk aylarda çocukları hiç düşünmedi. ilk başlarda böyle demiş zaten...ama sonra çocuklarının özlemini çekti.. özledi.. yapamadı. hergün görmek almak istedi. onlarla vakit geçirmek istedi. kadın yetmedi kendine.. en son da tatil konusu.. kızınıda tatile götürmek istemiş. kadın başbaşa gidelim daha ilk tatilimiz demiş. yanlız kalalım demiş. kızını götüreceksen o zmaan benim annemide götürelim dedim geçen defa ( gecen defa da bayram atilinde şehir dışıan gitmişler o annamde gelsin demiş bizimkide istememiş. bununla kıyaslıyor.o zaman sende annemi istemedin diyor ) tabi bunlarda birikince bizimki bu olayların hepsinde tepki veriyor.. kadın tekrar geri adım atıyormuş..
kadın bir gün açıklama yapmış. eski eşim farkediyormuş. komsunun çocugunu bile seviyormuş kucagına alışıyromuş. benim 3 yaşındaki kızımı sevmiyormuş.. kucagına almıyr.tuvaletine götüremem benim midem bulanır diyomuş. babası götürüyormuş 3 yaındaki kız çocugumu.. poposunu bile babası yıkıyormuş. ya eşin hatrı için bile yapılmaz mı bu.. misafirlikte çocukla ilgilenmiyor yemeğini yedirmiyor.. hıı yapmak zorunda değil diyenlerde olacak içinizde.. zaten amacım fikrinizi almak.. eski eşimde yavaş yavaş bu kadından çocuklarından doalyı soğuımaya başladı.. birde inanç meselesi ile ilgili bir durum var. ilk başta sadece evlenirken oruç tutmam demiş ama daha sonra gusul abdesti almadığını görünce bizimki sormuş.. tüm dinleri bir olarak görüyorum demiş. Alalha inanıyor ama tüm dinleri bir olarak görüyor. buda beni ilgilendirmiyor saygı duyuyorum ama kızım bile oaraya gidip geliyor.etkilenmese etkileniyor. kızm 12 yaşında.. orucunu hep tutuyor. sadece aksilik ya kandil günü oruç tutamadı. annem dedim niye tutmadın bu kadar gün tuttun kandil bugün keşke tutsaydın dedim.biraz kızar gibi oldum. bana dediki işte xx abla babasının karısı hiç tutmuyor.. ben daha küçüçük bir kızım.. bana niye kızıyorsun.. istersen hiç tutmaam dedi.. onu örnek göstermeside beni deli etti. belki burdada ben haksızım.. ama havalar sıcak diye o gün tutmamaış.kandil olduğunuda unutmuş.. belki ben fazla gittim üstüne ama hatalıydı . eski eşimde bize doğru dönmeeye karar veriyor. bayram önesi boşanmak siteğdini söylüyor. bu kadın çok ciddiye almıyor. gecesine ağlıyor sızlıyor.. ne nersen yaparım artık diyor. sabahına hiçbirşey olmamış gibi davranıp yiyior içiyor... hatta annemi alalımda kafeye götürelimfilan demiş.. bizimkide kendi annesinde gece yarısına kadar oturmuş eve giderken gitmiş kadını almış. kadın bu defa dedikodu yapmamış annemi niye gezdirmedin diye.. bizimki sabaha kadar düşünüyor. yok bu kadın şimdi köprüyü geçene kadar yaparım ederim çocuklarımı kabul ederim diyo.. bir çocuk olursa yine kabul etmez diyo. sabah yine söylüor .ben yapamıyorum.. tüm sorunları anlatıyor. kadın ayılıp bayılıyor sızlıyor. ama eşyalarını alıp annesine gidiyor. bizimki kızımı arayıp kadın gitti. kurtuldum diyo.. kızım havalara uçuyor. bana söylüyor. ben ama sevinemedim. ağladım hatta. kadına üzüldüm.. inanamadım kendime.aylarca ne olursa olsun kadını düşünmüyodum ama kadının gitmesi için gitmesine sebep olacak hiçbirşey yapmadım.. o adam bize dönecek diyede sevinemedim. hatta birazda kadın bırakmaz ger idöner dedim içimden.. kızım havalara uçtu babam gelecek..tekrar aile olacaz dedi.tatilede gelmeyecek demiş birlikte gidecez demiş.
hemen bir gün sonra arıyor.seni ne zman alayım diye kızım soruyor nerdesin babannemdemisin diye yok evdeyim kadında yanımda diyo.. kızım hemen beni arıyor anne sakın üzülme ama kadın geri dönmüş diyo..
yani aylardır zaten kendimizi toplayamadık. tamam eski eşimde pişman bizzde..yeniden aile olmak için neler vermezdik.. ama olmuyor işte.. kadın tekrar eve gelmiş.. taib nasıl geldi bilmiyorum.. 3 aylık evliliker. aile büyükleri girdi belkide araya.. benim sorunum bu değil..derdimde bu değil artık arkadaşlar..
bu kadın kötü ise de iyi isede Allaha havale ediyorum. Allahım bizden iyi bilir herşeyi .. sabredelim..
kızımda babam bu kadını bıraksın diyo.. babamı bırakmazsa kadın ilerde babamı bizden alır diyo..
bende herşeyi Allah biliyor tabiki.kulun elinden ne gelirki. biz sadece dua edelim değilmi... yoksa adamla konuşayımmı... benim çocuguma umut verme.. git ne yapıyorsan yap.. gelsende artık biz seni istemiyoruz desemmi.. yani bizim hep kucak açtığımızı bilince sürekli orda bir kavga olursa buraya daha kolay gelir.. hem kadına da yazık.. evet kadın kötü bence ama onu cezalandırmak bize düşmez değilmi.. biz kimiz ki.. Allah büyük.. bir yol bulamıyorum.. sanki çocuklarım için bir akıl diyoki şu adamı kızımla kendi tarafımıza çekelim.. hakediyor.. diye düşünüyorum. adam zaten dolu.. kadınla aynı ortamda bile kalmak istemiyordu.. ama ne oldu da bir gün sonra geri eve geldi.. kızımda diyoki babam kafaya koydumu o kadını bırakır.. şimdi herkes baskı yapmıştır diyo.. babam çok mutsuz diyo.. kızıma hangi yönde akıl vereceğimi şaştım.. annem dedim babana bişey söyleme.. yok anne diyo.. o kadın babamı elimden alacak diyo.. babama tavır yapacağım deid.. bu kız önceleri babasını istemiyordu.. ama babası istemediği için...şimdi babasının pişmanlıığnı gördü.. o da babası geri gelsin istiyor.. ama bu Alalhın elinde olan birşey zaten.. bak kadın bir gün sonra geri geldi. bende saabhlara kadar dua ettim. Alalhım hakkımıza hayırlısı ne ise o olsun dedim. bişey bişeye bahana olsun sonuçta mahkeme yok hala aileler ikna etsin tekrar birleşsinler hayırlısı ise dedim.. annem ben kardeşim fetih sürelerini okuduk.. bence hakkımıza hayırlısı bu . ... bilmiyorum yasa sabretmek lazım.. ama çok sabırsızım.. çok istiyorum eski ailemi.. ama mutsuzluk üstüne mutluluk olurmu.. o kadının ne kadarda kötü olursa olsun 2.kez yuvası yıkılırsa bunun bedelini biz nasıl öderiz.. artık biz mutlu olsak Allah kimsenin yaptığını kimsenin yanına bırakmaz.. Alalh bizim mutlu olmamıza izin vermez. Ama Allah istemezse zaten bişey olmazki.biz mi sebep oluruz ki..
şimdi belki eski eşimi bu kadından ayırmak için etkileyebliriz elimizde fırsat var. adamı kendimize çekebiliriz. yada adam bizi kandırıyor bilmiyorum.. o da belli dğeil de.. baksana hemen kadını geri getirdi. haftalarca bahane arıyodu. kadında herşeye tamam diyince adam kadının sahte oldugunu rol yaptığını koprüyü geçene kadar tamam değdini anladı.. aylarca çocugunu kucağına bile almadın diyip sabahına hemen kızını kucağına alması o dedği için ona yaranmmak için yaptığını anlamış. sonrada bakmış bırakmak için bahane aramaktan bıkmış açıkca söylemiş. boşanacağım demiş. ama bir gün sonra geri gelmiş ya kendi yalan söylüyor ya da kızımın dediği gibi 3 aylık evli.. boşamak için bahane gerek..baskı altına aldılar.. mecburen kabul etti. ve mutsuz babası.. tatile gidiyoalr. tatilde gözlemliycem babamı diyor..
kızıma ne diyeyim..ben ne yapayım.. aslında ne yapacağımı biliyorum.. kızıma artık önümüze bakacağız. Baban istemeze kimse babanla senin arana giremez demek istiyorum ama ya ilerde bu kadın gerçekten babasından uzaklaştırrısa... ya bu hesaplarla kitaplarla yaşanmaz.. ne yapalım.. bir kere değil iki kere boşandık. .yapamadık.. artık bizim bir aile olmamız hayel ötesi birşey.. kızımda bunu bilmeli.. artık biz birleşemeyiz. Tabiki Allah isterse başka.. ama önce benim umudumu ümidimi kesmem gerekiyor. önce benim inanmam gerekiyor ki kızımıda inandırayım.. yardım edin lütfen......akıl verin....
ilk konularımda ölümden bahsediyorudum.. yaşamak istemiyordum.. şimdi tam tersi yaşamak ve güçlü olmak için ugraşıyorum. çocuklarm içinde.. sadece karar veririken bişeylerden vazgeçerken mücadele etmekten vazgeçerken ya ilerde pişman olursam ya keşke dersem diyorum ama.. ben kendimi parçalasamda olanın olacağın önüne geçemem değil mi.. Bnular bizim elimizde değil.. şu an sadece bol bol hergün dua okuyup kuran okuyup sessiz kalmayı düşünüyorum.. karar vermeden.. O kararı o yolu bana Allah gösterecek biliyorum. bizi aydınlığına çıkaracak.. bu acıyı yaşamaktan beklemekten geçmişi özlemekten..gelecekten korkmaktan bıktım.. biraz Allahın üstüne atıp güvenmek gerekiyor değilmi?

okumadım okumayacağım kocan seni yiyor köşede yedekte bekletiyor ...
kardeş önüne bak gerekirse yeni bir aşka yelken aç bu adam senide ayara sokup ikinizi birden götürmek istiyor demedi deme.

Ya dalga geciyor bu üye artik yemin ediyorum. Böyle konu aciyor, sonra bakiyorsun konu 30 sayfa oluyor ve konu sahibi sadece 2,3 defa yorum yazmis. Ve yazilan yorumlari hic tinlamiyor bile. Ondan dolayi her bir kac haftada böyle konu aciyor iste.

pardonda eşimle konuşmuyorum dyorsunuz vatsap olayından tutun her ince detayı biliyorsunuz maşallah eşiniz mi anlatıyor karısıyla olan tüm detayları size ?
sanki bu adamın tek problemi severek ayrıldınızda gidip inatla başkasıyla evlendi !
yahu bu adam sizi defalarca aldatmamış mıydı ?
dünyanın şeyini yaşatmamışmıydı ben mi yanlış hatırlıyorum
nasıl olur bu yaaaa adam kapınızda köpek olsa barışmamanız lazım . siz hala bekliyorsunuz . herkes bi dünya tepki gösterdi zaten ama yinede siz beklemeye devam edin ..

Sabrettim okudum ama sanırım kör oldum:confused:
1)Dini inançlarınız ne kadar kuvvetli olursa olsun çocuğunuza dini anlamda baskı yapmayın
2)Dini inançları sizden farklı diye başkalarını eleştirmeyin
3)Kızınızı öteki kadınla aranızda muhbir gibi kullanmayın,cahilce davranıyorsunuz ve bu nedenle ileride kızınızın erkeklere evliliğe bakışı çok acı olacak
4)Eski kocanızı unutun,evlenmiş gitmiş.Çocuklarını sevmesi geri dönmesine yetmez

Ya dalga geciyor bu üye artik yemin ediyorum. Böyle konu aciyor, sonra bakiyorsun konu 30 sayfa oluyor ve konu sahibi sadece 2,3 defa yorum yazmis. Ve yazilan yorumlari hic tinlamiyor bile. Ondan dolayi her bir kac haftada böyle konu aciyor iste.
o yüzden sadece başlıklara yorum yapar olduk ya:KK45:

niye bu kadar geçmişle uğraşıyorsun bırak biten bitti önüne bakkk ...takılıp kalmışsınız..

Walla gülüm hepsinin okuyamadım ama artık doğru yolda olduğuna eminim eski eskide kaldı şöyle düşün bi gün karşına öyle biri çıkacak ki inan bu eski eş olaylar saçmalıklar falan bunlara ayırdığınn zamana çok yanacaksın ilgilenme konuşma eski kocanla gerekmedikçe muhatap olma

Defalarca aynı şeyler yazıldı çizildi hala farklı bir tepki alacağını mı düşünüyorsun?
Benim için yuvasını da yıksa bana o kadar eziyet çektirmiş adamı asla kabul etmem nokta.

Konu sahibi
Gel sen beni dinle
Sana çözümü söylüyorum
Dinle bak:

Tüm paranı birikimini kocana var
Dubleks bir ev yaptırsın
Alt katta kadın üst katta siz yaşayın
İmam nikahı vs. Kocaman mutlu bir aile olun
Ama diğet kadın kabul etmeyebilir
Onda sizde olmayan bir şey var çünkü
Adına gurur derler. Bildin mi ?

okumadım okumayacağım kocan seni yiyor köşede yedekte bekletiyor ...
kardeş önüne bak gerekirse yeni bir aşka yelken aç bu adam senide ayara sokup ikinizi birden götürmek istiyor demedi deme.
bence okusaydınız.. kendi kızımla babası arasındaki mesele.. kızımı etkiliyor. işte biz gerçekleri göremiyoruz. belki sizin bir yarım saatinizi alacak. ama yorumlarınız çok önemli.. evet uzun yazdım.. detaylı.. ama bize doğru yolu gösterin.. işin içindeyiz neyin ne olduugunu neyin doğru yanlış olduğunu anlayamadık.. lütfen okuyup yorum yapın.çk sevinirim.

bence okusaydınız.. kendi kızımla babası arasındaki mesele.. kızımı etkiliyor. işte biz gerçekleri göremiyoruz. belki sizin bir yarım saatinizi alacak. ama yorumlarınız çok önemli.. evet uzun yazdım.. detaylı.. ama bize doğru yolu gösterin.. işin içindeyiz neyin ne olduugunu neyin doğru yanlış olduğunu anlayamadık.. lütfen okuyup yorum yapın.çk sevinirim.

Kızınızın beyni siZin yüzünüzden yandı haberiniz yok
Kendinizi tedavi ettirmiyorsanız en azından onu pedagoga götürün
Onu sa yapmayacaksanız en azından kızınıza babasıyla boşandığınıı bir daha bir araya gelmeyeceğinizi anlatın ki oda beklentiye girmesin
Ne anneler var ya

X