Çocuklu kadına çalışmak haram. :(

işe gıdecegım saatte uyuyor oglum. uyandırıp duzenını bozmak ıstemıyorum yoksa alıp sabah annem goturmek yormaz benı. oğlum ıcın herturlu şeyi yaparım.

çalışmak çok güzel ve gerekli ancak işten döndüğünde çocuğun mutlaka seninle olmalı ve özellikle gece sizinle kalmalı bence
benim de annem bakıyor, evimiz çok yakın ama kızım 3 yaşına gelecek, en fazla 1-2 defa kalmıştır annemde...gece mutlaka evdedir...
ne yapıp edip bu şekilde olmasını sağlayın derim ben...gerekirse anneniz gelsin sabah size...

asıl konu olan komşunun onun bunun dediği ise üzerinde konuşmaya bile değmeyecek kadar saçma!!

Arkadaşlar 4,5 senelık evlıyım. 2 yasında oglum var. ve çalışıyorum. oğlumada annem bakıyor. sagolsunlar cok ılgılıler ogluma ve ancak bu kadar ıyı bakılabılır. ama gel velakın
calıstıgım ıcınde cok uzuluyorum. uzulmemın sebebıde şu, çalısan kadının halınden kımse anlamıyor. annemın bır konmusu var. yakın komsu. annemlere gıttıgımde sokakta falan karsılasıyoruz bazen. ama kadın resmen ıgneleyıcı konusmaarda bulunuyor. oglum bana cok duskun ama onlara sorarsanız ben yokken benı aramıyor aklına bıle gelmıyormusum. orda annemlerın yanında cok mutluymus. anne bıle demıyomus nerdeyse bana. gecen gun sokaktaydı oglum hava cok guzeldı. bende yanındaydım. (2 tane kıs kardesım var aksam kursa gıdıyolardı. ) oglum kardeslerım kursa gıderken onların arkasından agladı. cocuk halıyle sevıyor teyzelerını. genc 28-30 yaslarında bır komsumuz daha var oda yanımızdaydı sokakta. walla senı hııc aramıyo bak teyzelerıne aglıyo senle ışi yok onun dedı. okadar gucume gıttı kı. annemın yakın komsusuda laf sokturdu gecen gun agladı resmen evde yaaa. annem de gordu agladıgımı. neden aglıyosun dıye sordu. baksana anne kadın ne dıo abuk subuk konusuyo. ne demek o. kımse benım annelıgımı yargılayamaz ona mı kalmıs. sen benım ne kadar zorluklarla ve ne ısteksızlıkle işe gıttıgımı bılıyosun. bunlar benım cok gucume gıdıyo. walla cıkıcam ısten calısamıyorum dedım. annemde neden alınıyosun sen onu bılmıyormusun takılıyo sana dıyor. hatta gecen gun annem demıs ben ... e boyle dedım alınıyom u acaba saka dıyorum demıs. bende boyle bısey dedıgıne ınanmıyorum bunun sakası olmaz. ne yonumu elestırırse elestırsın ama annelıgıme laf edemez kımse ben ne zorluklarla calısıyoum dedım agladım durdum. cok gucume gıdıyo kıslar yaa. calısmalımıym calısmamalımıyım. ne yapayım yardımcı olun lutfwenmafoldumben

Hiç üzülme canım zaten ihtiyacın olmasa çıkardın değilmi
bende çalışıyorum benim kızımada babanesi bakıyor inan benimde aklım evde kalmıyor üstüne okadar çok düşüyorlarki anlatamma
kzıımda bazen ben işden gelince koşmuyor bile öpünce öfff öpme felan diyor ama bu kızımın beni sevmediği anlamıda gelmez et tırnakda ayrılırmı anne çocuğundan istermi ayrı kalıp çalışmak
birde şöyle düşün senelerdir çalış çalış belli bir konuma gel ve herşeyi sil bende düşündm işden çıkmayı ama kzımın hiçbir eksiği yok allah şükür ne isterse alınıyor neden iyi okullarda okumasınlar.
kendi üzme öyle kendini bilmez insanlar her yerde var.
ben takmıyorum sende takma

çalışmak çok güzel ve gerekli ancak işten döndüğünde çocuğun mutlaka seninle olmalı ve özellikle gece sizinle kalmalı bence
benim de annem bakıyor, evimiz çok yakın ama kızım 3 yaşına gelecek, en fazla 1-2 defa kalmıştır annemde...gece mutlaka evdedir...
Ne yapıp edip bu şekilde olmasını sağlayın derim ben...gerekirse anneniz gelsin sabah size...

Asıl konu olan komşunun onun bunun dediği ise üzerinde konuşmaya bile değmeyecek kadar saçma!!

bıraz fazla tepkılı degılmısın?????

Annemın benım evımde bakma şansı yok malesef. Onunda kendıne gore işi gücü var evınde. Pek mumkun deıl yani.

bıraz fazla tepkılı degılmısın?????

Annemın benım evımde bakma şansı yok malesef. Onunda kendıne gore işi gücü var evınde. Pek mumkun deıl yani.

Hangi konuda fazla tepkiliyim anlamadım??
şunu söylemeye çalışıyorum; takılması gereken nokta komşuların şunun bunun söylediği değil bence...

Şu an hamileyim ve şu anda bile mantığım işe devam etmemi , kalbim kızımla zaman geçirmem gerktiğini söylüyor. Benim annemde bana yakın değil maalesef bakabilecek kimsem de yok şu anda :KK43: Arkama bakmadan gözüm kapalı teslim edebileceğim tek kişi sanırım annem olurdu benimde.
En doğru kararı sen veririsin canım , zorlanıyorsan ara vermek istiyorsan durumunda buna müsade ediyorsa ara ver madem kendine işkence etmenin bir anlamı yok ne yapalım annelik fedakarlık işte..

neden üzülüyorsun ki canım, annen kız kardeşlerin yanında, çocuğuna ne güzel bakıyorlarmış, gözün arkada kalmasın
farklı bi şehirde olsan, kreşe vermek zorunda kalsan yada bakıcıya...
zaten 2 yaşındaymış 36 aylık olunca devletin anaokullarına gidebilir, sadece yarım gün bıraksan bile iyi olur, annen de günün diğer yarısı bakar, 4 yaşına gelince tüm gün verirsin
zaten büyümüş yani bebeğin bunun için iş bırakılmaz yani
belki seni kıskanıyorlarda konuşuyolar, hayatını komşuların dediğine göre yaşamayacaksın ya

GÖzÜm arkada degıl cok sukur en az benım kadar ıyı bakıyolar. Ama ıster ıstemez canım sıkılıyo ıŞte boyle durumlara. Evet kıskanclıkta var. Aılemın sıkı sıkıya bıze baglı olması, aıle olarak duzenlı olmamız cekememezlık yapıyo bu ınsanlarda gercek bu. Ama artık muhattap olmak degıl yuzyuze bıle gelmıycem bu ınsanlarla. Takmamaya calısıcam umursamıycam. Ozaman dahada kudururlar. ınsanların bu tarz yaklasımlarını anlayamıyorum. Allah kımsenın ıcıne o kıskanclık ve kotuluk duygusunu vermmesın

GÖzÜm arkada degıl cok sukur en az benım kadar ıyı bakıyolar. Ama İster ıstemez canım sıkılıyo İŞte boyle durumlara. Evet kıskanclıkta var. Aılemın sıkı sıkıya bıze baglı olması, aİle olarak duzenlı olmamız cekememezlık yapıyo bu ınsanlarda gercek bu. Ama artık muhattap olmak degıl yuzyuze bıle gelmıycem bu ınsanlarla. Takmamaya calısıcam umursamıycam. Ozaman dahada kudururlar. ınsanların bu tarz yaklasımlarını anlayamıyorum. Allah kımsenın ıcıne o kıskanclık ve kotuluk duygusunu vermmesın

işte bu canımkaydirigubbakcemile5

onlar kendilerine yapıyorlar canım bu kıskançlık ve fesatlıkla, sen takma kafana rahat ol, onlar kendi fena duygularında boğulsun dursunlar, selamını ver geç, malesef eğer çocuğun varsa komşularla bıçak gibi iletişimi kesmek olmuyor, sen konuşmasan çocuk konuşuyor çünkü, yada onlar çocukla konuşuyor, selamını verir geçersin işte
:hulya:

Aslında söyleyevek çok bişey yok gerçekten bulsam o insanları elimde kalırlar:))) zaten en hassas olduğum konu bu günlerde sanki keyfinden çalışıyorsun.D eki keşke sende okuyup eğitim alsaydında benim gibi para kazanıp ayaklarının üstünde dursaydın.Çok sinirlendim ya

Aman tıka kulaklarını bak bende aynı sıkıntıdayım.Koca eline bakmak istemiyorum ama vicdanım el vermiyor ikilem ama herşey onlar için sakın sıkma canını

Iki üc kendini bilmez yüzünden kendini bu kadar yipratma lüften.:teselli:

Ne güzel bir düzen kurmussunuz....ailen en iyi sekilde destek oluyor sana.
Daha ne?

Sen neden calisiyorsun? Oglun icin degilmi? Ekmegini suyunu o sacma sapan konussan komsularmi veriyor?
Bosver....seni hic aramiyor, diye konustuklari vakit, ne mutlu bana...beni aratmayan öyle güzel bakan bir ailem var cok sükür de ve dön arkani....en güzel cevap bu.:nazar:

Aslında söyleyevek çok bişey yok gerçekten bulsam o insanları elimde kalırlar:))) zaten en hassas olduğum konu bu günlerde sanki keyfinden çalışıyorsun.D eki keşke sende okuyup eğitim alsaydında benim gibi para kazanıp ayaklarının üstünde dursaydın.Çok sinirlendim ya

Aman tıka kulaklarını bak bende aynı sıkıntıdayım.Koca eline bakmak istemiyorum ama vicdanım el vermiyor ikilem ama herşey onlar için sakın sıkma canını

evet cnm en hassas oldugumuz zamanlar annelık zamanlarımız malesef. bende gecenlerde ustu kapalı lafı koydum walla. oh ne guzel calısıyorum oglumda buyuyo. walla cok ta rahatım bu yonden. ıyıkıde yakınım dedım kaydirigubbakcemile3

işte bu canımkaydirigubbakcemile5

onlar kendilerine yapıyorlar canım bu kıskançlık ve fesatlıkla, sen takma kafana rahat ol, onlar kendi fena duygularında boğulsun dursunlar, selamını ver geç, malesef eğer çocuğun varsa komşularla bıçak gibi iletişimi kesmek olmuyor, sen konuşmasan çocuk konuşuyor çünkü, yada onlar çocukla konuşuyor, selamını verir geçersin işte

yok cnm artık selamda vermıyorum cunku onların selamı alınmazda verılmezde. elını versen kolunu kaptırırsın bunlara.Çok üzgünüm çoook annemlerede dedım zaten o kadına yaklastırmayın cocugu dıye. yanıs anlasılırsamda anlasılayım umrumda degıl. benı onlar anlamadıktan sonra onlar tarafından yanlıs anlasılmamda pek umrumda degıl.

yok cnm artık selamda vermıyorum cunku onların selamı alınmazda verılmezde. elını versen kolunu kaptırırsın bunlara.Çok üzgünüm çoook annemlerede dedım zaten o kadına yaklastırmayın cocugu dıye. yanıs anlasılırsamda anlasılayım umrumda degıl. benı onlar anlamadıktan sonra onlar tarafından yanlıs anlasılmamda pek umrumda degıl.

o insanları tanıyan sensin tabii canım, sen daha iyi bilirin, değmicek insanlar için kafanı yorma boşver

siz gene iyisiniz, komşular diyormuş bunları. bana kaıynvalidem ve kayınpederrim sürekli aynı şeyleri söylüyor ve bundan mutlu oluyorlar

Arkadaşım nezamandan beri başkalarının dediğiyle hayatımıza yön verir olduk...
Haline şükret en azından her akşam cocuğunu görebiliyorsun...
Biz başka şehirden ablamın cocuğunu getirdik...
4yasında herkes neler dedi bir bilsen ama yapılacak bişey yok biz elimizden gelen herşeyi yapıyoruz ..
Annesinin yerini kesinlikle tutmuyor..Geçen elinde çerçevede annesinin resmine sarılmış uyurken bulduk...
Ne kadar acı bişey...Hiç kimseyi takma kafana önemli olan cocuğunun geleceği....

Arkadaşlar 4,5 senelık evlıyım. 2 yasında oglum var. ve çalışıyorum. oğlumada annem bakıyor. sagolsunlar cok ılgılıler ogluma ve ancak bu kadar ıyı bakılabılır. ama gel velakın
calıstıgım ıcınde cok uzuluyorum. uzulmemın sebebıde şu, çalısan kadının halınden kımse anlamıyor. annemın bır konmusu var. yakın komsu. annemlere gıttıgımde sokakta falan karsılasıyoruz bazen. ama kadın resmen ıgneleyıcı konusmaarda bulunuyor. oglum bana cok duskun ama onlara sorarsanız ben yokken benı aramıyor aklına bıle gelmıyormusum. orda annemlerın yanında cok mutluymus. anne bıle demıyomus nerdeyse bana. gecen gun sokaktaydı oglum hava cok guzeldı. bende yanındaydım. (2 tane kıs kardesım var aksam kursa gıdıyolardı. ) oglum kardeslerım kursa gıderken onların arkasından agladı. cocuk halıyle sevıyor teyzelerını. genc 28-30 yaslarında bır komsumuz daha var oda yanımızdaydı sokakta. walla senı hııc aramıyo bak teyzelerıne aglıyo senle ışi yok onun dedı. okadar gucume gıttı kı. annemın yakın komsusuda laf sokturdu gecen gun agladı resmen evde yaaa. annem de gordu agladıgımı. neden aglıyosun dıye sordu. baksana anne kadın ne dıo abuk subuk konusuyo. ne demek o. kımse benım annelıgımı yargılayamaz ona mı kalmıs. sen benım ne kadar zorluklarla ve ne ısteksızlıkle işe gıttıgımı bılıyosun. bunlar benım cok gucume gıdıyo. walla cıkıcam ısten calısamıyorum dedım. annemde neden alınıyosun sen onu bılmıyormusun takılıyo sana dıyor. hatta gecen gun annem demıs ben ... e boyle dedım alınıyom u acaba saka dıyorum demıs. bende boyle bısey dedıgıne ınanmıyorum bunun sakası olmaz. ne yonumu elestırırse elestırsın ama annelıgıme laf edemez kımse ben ne zorluklarla calısıyoum dedım agladım durdum. cok gucume gıdıyo kıslar yaa. calısmalımıym calısmamalımıyım. ne yapayım yardımcı olun lutfwenmafoldumben

arkadaşım milletin ağzı torba değil işte
herşeye bir laf yetiştirme çabası
hayır onlara ne
çocuk senin bakan annen
ne mutluki annanesi bakıyor başka çocukalr gibi bakıcılarlan büyümüyor
kime ne
ister teyzesinin peşine ağlar ister başka bişey yapar kimseyi ilgilendirmez
bunun için sakın işini bırakma eğer çalışmaya mecbursan
kendimden sana örnek vermek istiyorum
kızım 1 yaşına girecek ve ben kızım doğmadan işden ayrıldım, kızıma kendim bakmak için en azındanda 2 sene hata 3 sene kendim bakıcam
neyse beni her gören işe nezaman başlicaksın diyorlar
diyorum bilmiyorum zaten ben işten ayrıldım 2-3 sene evdeyim
ay milleti bir dert alıyorki sorma, neymiş gül gibi işim varmış, birdaha nerde bulacakmışım, yazık değilmiymiş, çocuk dediğin herşekilde büyürmüş, herkes nasıl büyütüyse bende büyütrmüşüm bunun için iştenmı çıkılırmış.... bunun gibi cümleler okadar sık duyuyorumki
kimseye pabuç bırakmam, herkese gerektiği cevabı veriyorum
bugüne kadar aman iyi yapiyorsun çocuğunu kendin büyüt diyen okadar az kişi olduki
hata geçen birisi okadar densiz laf ettiki kendisininde kızımdan 3 ay küçük bebeği var ne dese beğenirsin ben asla çocuğum için işten ayrılmam okadar bağlı değilim çocuğuma sonuçta benimde kendime göre bi hayatım bir düzenim var.... aynen böyle ve bişeyler daha söyledi, aslında tam olarak niyeti neydi bilmiyorum sanırım beni küçük düşürmeye çalıştı ama bana göre böyle söyleyerek kendini küçük düşürdü hemde çok küçük
çalışıp çalışmamak sadece senin ve eşinin kararı olabilir
dışardan konuşanlara halt etmek düşer
insanlar öylede konuşuyor böylede konuşuyor
yeterki malzeme olsun anlatabildimi
o yüzden sen o güzel canını hiç sıkma, çalışıyorsan yavrun için çalışıyorsun,
ilerde ona ve ailene güzel bir gelecek sunabilmek için
seni kıranları korkmadan sende kır bak birdaha bişey diyebiliyormı
şaka yaparken herkes haddini bilecek kimse sınırını aşmıcak eğer aşarsa haddini bildir arkaşdaım kimse seni düşünmüyor sende onları düşünme

bişey daha eklemek istiyorum
bende çalışan bir annenin çocuğum
annem halen çalışıyor üstelik
banada zamanında yengem (amcamın eşi) bakmış
küçükken onu çok severmişim, çok düşkünmüşüm hata annem işten gelince beni almaya geldiğinde ağlarmışım gelmicem burda kalıcam diye
noldu şimdi ben yengeme dahami düşkün oldum
hayır, hata senelerdir yüzünü görmem çünkü annem ile arası açıldı yıllar önce
çocukluk işte ağlar durur bu peşinden ağladı kişiye annesinden daha bağlı olduğunu göstermez
benim kızım benim kadar kimseye düşkün değil kesinlikle babasına bile değil, ama eğer dışarıya çıkan birisi varsa oda peşinden gitmek için ağliyor çünkü dişariya çıkmak istiyor yerimseniben bukadar basit

evet cok dogru dıyosunuz ama dusunmedende edemıyorum. oglum benden sogurmu, ıyı bır anne olamıyormuyum. calısan annelerle cocukları arasında bır boslum olurmu bunları dusunmemek elde degıl. çalışmadıkları ve bu duyguyu bılmedıklerı gıbı kendı cocuklarınında olmasına ramen bunu bılmememlerı ve anlayamamaları cıldırtıyo beni

Canım bebim hiç üzülme soğukluk moğukluk olmaz.
6 yaşıma kadar anneannem büyütmüş beni köyde. Annem çalıştığı için sadece hafta sonları görüşüyorduk.
Şimdi baksan telefonda konuşmadığımız bir gün bile yok. Onu çok seviyorum.

O sana laf sokan cadaloza da ver ağzının payını.

bişey daha eklemek istiyorum
bende çalışan bir annenin çocuğum
annem halen çalışıyor üstelik
banada zamanında yengem (amcamın eşi) bakmış
küçükken onu çok severmişim, çok düşkünmüşüm hata annem işten gelince beni almaya geldiğinde ağlarmışım gelmicem burda kalıcam diye
noldu şimdi ben yengeme dahami düşkün oldum
hayır, hata senelerdir yüzünü görmem çünkü annem ile arası açıldı yıllar önce
çocukluk işte ağlar durur bu peşinden ağladı kişiye annesinden daha bağlı olduğunu göstermez
benim kızım benim kadar kimseye düşkün değil kesinlikle babasına bile değil, ama eğer dışarıya çıkan birisi varsa oda peşinden gitmek için ağliyor çünkü dişariya çıkmak istiyor yerimseniben bukadar basit

Evet ya benimki de geçen gün sucunun arkasından ağladı :)

Annemde babam da çalışıyordu
Hatta annemin gece mesaileri de oluyordu
Çok zamanlar beni banyoda sabunlu bırakıp hastaya gittiği olmuştur
Komşumuz gelirdi imdada
Senin ki gibi anneanne babaanne de yoktu
Biraz babam biraz komşular öyle büyüdük
Ama hiçbizaman annemin çalışmasından rahatsız olmadık bende kardeşim de
Ayrıca kimse de annemizden daha kıymetli değil
Bak sende söylemişsin lafı için rahatlamış
Bi kadın için en önemli şeylerdir biridir çalışmak
Sakın işi gücü bırakmaya kalkma
Canını sıkan biri olursa söyle lafı haddini bilsin