Çok Çaresiz Hissediyorum

Olayları sizin anlattiginiz kadar biliyoruz karşı tarafta her zman dinlenmeli derim bazı Kaynanalar gerçekten dayaği hak ediyor şiddete kesin karşıyım ama bende eski kaynanamın saçını çekmiştim bana çok cektiriyordu her hafta mutlaka bi kavga çıkarıyordu küçücük çocuğum kucagimdayken tartışmaya başlamıştı ve namusuma kadar laf söylemişti dayanamayıp saçını çekmiştim ve herkes beni haklı bulmuştu belki anneniz çok çektiriyor geline ne bilicez biz eşi bile karısıni tutuyor siz istiyorsunuz yuvasını dagitsin ben sizi de çok masum göremedim

Sakin gidip dovmeye falan calismayin bebeginize bise yapar gorursunuz annenize soyleyin darp raporu olmasada sonunda bise cikmasada sikayet etsin o kardesiniz olacak...yıda anneniz silsin 10 yerine 9 cocugum var desin....o sikayeti bi yapin hic bise cikmasa bile korkusu yeter

Aşırı derecede bencilce bi yorum kadının psikolojisi bozuk olacak kadar olsa zaten toplumda tutmayız midesini safrasını kaybetti zor süreçten geçtiği için uyumasına destek olabilecek düşük mg da bişey içiyordu ayrıca kendi gitti bebeği kusuyordu yıkayamıyordu diye ordaykenki msjlaşmalarımızı ekran atabilirim size olay gecesine kadar kalpli şekilde msjlaşmamızı bişey lazım mı ayşe canın bişey istiyor mu hayır abla anneye üzülüyorm yazık bizim yüzümüzden uykusuz vs demelerini atayım isterseniz zaten tek taraflı baksam burda çaresiz hissetmem kızlar gelini bi güzel dövdüm lohusa dinlemeden derim o yüzden sizi kınıyorum eşinin karısını savunmasına gelince eşinin karaktersizliği diyebiliyorm sadece merak etmeyin tek taraflı bakmayan empati yeteneği olan vicdanı olan bi insanım herşeyden önce karnımda kız evlat taşıyorum emin olun kızın bir haklılık payını görsem kızlar sizce nasıl barıştırabilirim derdim
İki taraflı düşünüyorum ki anne olayına düşkünüm. Keşke hiç annenizi göndermeseydiniz psikoloji bozukluğu kötü biri demek değil ki kadın zaten fiziksel de hasta bir de psikoloji eklenmiş üstüne. Her ikisi için de zor her hamilelik bir değil bebeğini öldüren seytan görenler var intşhar eden lohusalar var keşke ikisi de bir araya gelmeseydi hiç iki tarafta zor bir durumda olduğu belli.
Bundan sonra ikisini de silin boşverin annenizle ilgilenin bol bol yanında olun diğer tarafı umursamayın intikam vs daha da bilenmesin görmeyin duymayın annenize de şifa diliyorum

Sebebi kardeşim kahveye gitmiş gelin de aramış pezevenk gel çocuğuna bak diye annemde demiş neden öyle diyorsun bu demiş kocamıza ne diyeceğimize de karışır oldunuz zaten bakamıyorm bebeğe diye saldırmış aniden fırlamış kimse anlam verememiş bi de pişman da değil haklıyım diyor benim adım ayşenur ben kimsenin lafını yemem gerekeni yaptım demiş
Cebinde kuruş parası yok, evleniyor üstüne çocuk yapıyor boş beleş asalak. Niye evlendirdiniz, niye düğün masraflarını ödediniz? Ne kardeş ne koca ne baba, kirasını bile ödeyemiyor ama kahveden geri kalmıyor. Böyle kardeş olmaz olsun. Yazık bir de ortada masum bebek var, açlık sefillik çekicek, şimdiden bakımsız kalıyor. Ya silin gitsin görüşmeyin, kardeşse 8 tane daha varmış.

İki taraflı düşünüyorum ki anne olayına düşkünüm. Keşke hiç annenizi göndermeseydiniz psikoloji bozukluğu kötü biri demek değil ki kadın zaten fiziksel de hasta bir de psikoloji eklenmiş üstüne. Her ikisi için de zor her hamilelik bir değil bebeğini öldüren seytan görenler var intşhar eden lohusalar var keşke ikisi de bir araya gelmeseydi hiç iki tarafta zor bir durumda olduğu belli.
Bundan sonra ikisini de silin boşverin annenizle ilgilenin bol bol yanında olun diğer tarafı umursamayın intikam vs daha da bilenmesin görmeyin duymayın annenize de şifa diliyorum
Teşekkür ederim zaten şunu da belirteyim olay anında gelini bizden kaçırıp götüren benim kendi eşim yani karnı burnunda karısını o kavgada bırakıp onu kaçırıp güvenli yere götüren eşim yani ben eşime bile senlik bişey sen üstüne düşeni yapmışsn dedim ayrıca babamda karısının yanında dayak yemesine rağmen az önce aramış diyor ben oğlumla görüşüyorm yazıktır oğlum karısına da karışmayın bebek yazıktır diyor yani kötü olma ihtimalimiz yok ama başımıza gelen herşeyi hakettiğimiz gibi bi gerçeğimiz var ben sildim kardeşimi kendi yuvamdayım artık karışmıyorm yani

Teşekkür ederim zaten şunu da belirteyim olay anında gelini bizden kaçırıp götüren benim kendi eşim yani karnı burnunda karısını o kavgada bırakıp onu kaçırıp güvenli yere götüren eşim yani ben eşime bile senlik bişey sen üstüne düşeni yapmışsn dedim ayrıca babamda karısının yanında dayak yemesine rağmen az önce aramış diyor ben oğlumla görüşüyorm yazıktır oğlum karısına da karışmayın bebek yazıktır diyor yani kötü olma ihtimalimiz yok ama başımıza gelen herşeyi hakettiğimiz gibi bi gerçeğimiz var ben sildim kardeşimi kendi yuvamdayım artık karışmıyorm yani
Bak ikisi de normal değil pek bugün saç baş yarın normal görüşmeye başlayabilirler o izlenimi aldım anne ve gelinden biraz durulsun olaylar malesef siz kötü olursunuz hiç bulaşmamak en iyisi ikisinin de psikoloji fena çünkü.. en güzeli kendi yuvanızda olmak boşverin şimdiden oğlumla görüşüyorum denmeye başlamış bile olaylar taze yani

Olayları sizin anlattiginiz kadar biliyoruz karşı tarafta her zman dinlenmeli derim bazı Kaynanalar gerçekten dayaği hak ediyor şiddete kesin karşıyım ama bende eski kaynanamın saçını çekmiştim bana çok cektiriyordu her hafta mutlaka bi kavga çıkarıyordu küçücük çocuğum kucagimdayken tartışmaya başlamıştı ve namusuma kadar laf söylemişti dayanamayıp saçını çekmiştim ve herkes beni haklı bulmuştu belki anneniz çok çektiriyor geline ne bilicez biz eşi bile karısıni tutuyor siz istiyorsunuz yuvasını dagitsin ben sizi de çok masum göremedim
yorumunuz için teşekkürler masumiyetimi size bu kadar uzaktan ispatlayamayacağıma göre bişey diyemem yaşadığnız duruma üzüldüm belliki ciddi haksızlığa uğramışsınz ciddi şekilde ama herkesin hayatı bir olmuyor yani bazıları son çareye son noktada başvurur bazılarının kişiliği bozuktur tek beynindeki çare gücü yetenedir bizimkisi öyle bir durum yani aynı durumu yaşamanız bizim durumdada kaynananın haksız olduğunu göstermiyor diğer yorumlarda da söyledim diğer gelinimiz 20 yıllık gelinimiz ama yemin ederim ailede annemden öte seviyorum çünkü hani iyi insan iyidir kötü kötüdür bizim gelin apaçık kötü namusunuza laf söyleyen kadında annelik vasfı yoktur elinize sağlık ama bizim durum farklı beni arayıp ayşe abla anne biraz söyleniyor bile deseydi ben giderdim annemi rezil ederdim o kızı da ordan çıkarırdm ne diye söyleniyorsn bak cvp bile vermemiş sana derdim ki annem korkar ondan değil söylenmek her dediğini onaylar o da bundan güç alarak eşine pezevenk dedi kendi annesinin yanında da annemden şey bekledi evet gelsin pezevenk gibi bişey bekledi her zaman destek oldu ya annem beklediği cvbı alamayınca annesinin yanında anlık hırsa büründü yani başka bi sebep bişey yok geçmişten çok çektirdi bize ve affedildi yine affedileceğini de sanmş olabilir ancak dediğim gibi bir kadın olarak ve kadın annesi olacak biri olarak sizin durumunuza üzüldüm ama kendi haksızlığa uğramış biri olarak başkasına haksızlık yapmayın lütfen her konuda olur böyle karşı görüşte olabilir gibisinden yorumlar yapan ama buraya yazacak kadar çaresiz hissediyorsak demekki haksızlık görmüşüz edepsizlik de yapamamışz çare arıyorz yine de bakış açınz için teşekkürler benim annem gelinken çok çekmiş kaynanası yedi defa evlenip her masrafı babamdan çıkarıp eziyet etmiş bi de bir bebeğini kaynanası bunu doktora götürmeye gerek yok diye götürmesini bırakmamış çocuk ölmüş nefesi durup bende de aynı hastalık var akciğer yetmezliği o yüzden annem ben çektim çektirmem benim bi bebeğim hastalıktan öldü diğer kızım da hastalıkla yaşıyor bu bebek de kusuyor bari faydam olsn gibisinden yardımcı oluyordu durum sadece bu yani bundan ibaret

Hiçbirşey şiddeti haklı çıkaramaz.Sizde masu değilsiniz bence.

Eşi bile karısını tutuyora gelince nişanlılık sürecinden beri tutuyor şimdi ki gerekçesi de herkes sizin kadar iyi olmayabilir her insanın tepkisi ayrıdır ben çocuğum için gerekirse hergün ayağının altını öperim bi de kız demiş senin ayşe ablan köyde insanlığıyla biliniyor isimlerimiz aynı ama beni de cesur ayşe bileceker höd dedim mi herkes benden korkacak beni de böyle bilecekler eyvallahım yok benim bu saçma fikirlerle tutuyor benim eşim de böyle ben böyle kabullendim diye empoze edilmiş bunun da açıklamasını size yapaym da boşluk kalmasın

Eşi bile karısını tutuyora gelince nişanlılık sürecinden beri tutuyor şimdi ki gerekçesi de herkes sizin kadar iyi olmayabilir her insanın tepkisi ayrıdır ben çocuğum için gerekirse hergün ayağının altını öperim bi de kız demiş senin ayşe ablan köyde insanlığıyla biliniyor isimlerimiz aynı ama beni de cesur ayşe bileceker höd dedim mi herkes benden korkacak beni de böyle bilecekler eyvallahım yok benim bu saçma fikirlerle tutuyor benim eşim de böyle ben böyle kabullendim diye empoze edilmiş bunun da açıklamasını size yapaym da boşluk kalmasın

Anneniz diye laf kondurmak istemiyor olabilirsiniz yani gerçek nedenini bilmiyoruz siz de yazmamışsınız siz de bilmiyorsunuz yani durduk yere kimse kayınvalidesinin saçına yapışmaz ben de sevmiyorum ama ben de şimdi durduk yere gidip onun saçına yapışamam illaki damarıma dokunacak bir şey demiştir şu an burada taraf tutmak istemiyorum ama tabii ki de ne olursa olsun bir gelin kayınvalidesinin saçına yapışmamalı bu çok çirkin bir davranış ya ben ne olursa olsun saygımı bozmam ama dediğim gibi çok damarıma bassa ben de yaparım herhalde ya duramam.şimdi sizin yerinizde olsam ne yapardım detaylı öğrenmeye çalışırdım aslında önce saldırmak yerine

Kusura bakmayın yanlış anladım bebeğim var diyor bebeğim için ayağını bile öperim biz aslında hep nasihat verip barıştığımz için yine öyle olur diyor o yüzden eşiyle arasını iyi tutuyor

Anneniz diye laf kondurmak istemiyor olabilirsiniz yani gerçek nedenini bilmiyoruz siz de yazmamışsınız siz de bilmiyorsunuz yani durduk yere kimse kayınvalidesinin saçına yapışmaz ben de sevmiyorum ama ben de şimdi durduk yere gidip onun saçına yapışamam illaki damarıma dokunacak bir şey demiştir şu an burada taraf tutmak istemiyorum ama tabii ki de ne olursa olsun bir gelin kayınvalidesinin saçına yapışmamalı bu çok çirkin bir davranış ya ben ne olursa olsun saygımı bozmam ama dediğim gibi çok damarıma bassa ben de yaparım herhalde ya duramam.şimdi sizin yerinizde olsam ne yapardım detaylı öğrenmeye çalışırdım aslında önce saldırmak yerine
yaptım onu yazışmalarımız duruyor neden yaptın diye sordum yüz yüze soramadım tabi ama sonrasında yazıştık herkes bir olmuyor o an susamadım öyle oldu hakkınızı inkar edemem böyle olsun istemezdim bende ama oldu bi kere saçı elimde kaldı aynısını yaşaman dileğiyle yazdı

Aynı şey sizin annenize yapılsa böyle tepki verebilir misiniz.Hiçbir şey şiddeti haklı çıkaramaz

yaptım onu yazışmalarımız duruyor neden yaptın diye sordum yüz yüze soramadım tabi ama sonrasında yazıştık herkes bir olmuyor o an susamadım öyle oldu hakkınızı inkar edemem böyle olsun istemezdim bende ama oldu bi kere saçı elimde kaldı aynısını yaşaman dileğiyle yazdı
Sana mı aynısını yaşaman dileğiyle diye cevap verdi.Resmen dalga geçmiş

X