Çok Zormuş Çooookkkkkkkk :(

Nisanlimin babaannesi olsa 'Allah boyle tatli ayriliklar versin kizim' derdi sana superisi :KK1:

ABD de yasayan, bayramda, seyranda bile bile birsey hissetmeyen biri olarak alisirsin diyorum. Yasin genc oldugu icin alisman benden daha zor olacaktir ama ist gayet guzel sehir, cok sevecegini dusunuyorum.

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

Bence üniversiteye başladıktan sonra bulunduğunuz memleketteki üniversiteye yatay geçiş yapabilirsiniz. Bence bazı konularda zorlamaya gerek yok, en kötü ihtimal sınavlara yeniden hazırlanıp bulunduğunuz şehirdeki üniversiteye, ya da size yakın başka bir şehirde üniversiteye gidebilirsiniz.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Aglaya aglaya gittiğin okulundan aglaya aglaya geri döneceksin canım. Bu bir gerçek bu günlerinin tadını cikar canım.

Alisacaksin tabi.Gunumuze kadar bu sorunu yasayan milyonlarca gencten birisin.Herkes alisiyorsa sen neden alismayasin.Annen de yalniz kalmaz alisir.Senin gelecegin sozkonusu.Bir alis gezmeye basla zaman cabuk geciyor istanbulun hizina yetismeye calisirken :) her seye ragmen cok guzel yillarin olacak.Yerinde olmaya calisan insanlari dusun ve mutlu ol.
2 yıl zaten hemencecik geçer inşallah:KK25:
Hahaah çatlak
sonra da ailenle yaşamak zor gelecek
bayramda seyranda sıkılacaksın :KK53:
ben şu an evceğizime dönmek istiyorum mesela of off :KK52:
:KK53: cast abla:KK53:
valla psikolojim bozuk,tedavi et beni:KK9:
Ben de ilk kazandığımda gitmeye 1 hafta kala sürekli ağlıyordum. Hele gideceğim gün boğazım düğümlenmişti gerçekten çok zordu.
Şimdi de nasıl etsem de evden çıksam diye düşünüyorum :KK53: Alışacaksın, bundan daha zor şeyler görünce gittiğin yerde bu derdi arayacaksın :KK34:
1 ay var benim gitmeme şimdiden ağlıyorum:KK53: nasıl bir ruh halidir,anksiyete de var bende:KK53: gittikçe dibe çöküyorum sanki:KK30:
bunun için ağlanır mı şaşkın:KK9:
gerçi ilk sene antalyay kazanıp süklüm püklüm geri dönmüş biriyim ama aile özlemi filan değil direk yaptığım bi aptallıktı neyse:KK8:
ilk sene dışardan gelen arkadaşlarım resmen istanbulun tozunu attırdılar
benim gitmediğim yerlere gitmişlerdii tabi bende takıldım peşlerine:KK9:
son senemiz artık napsakda geri dönmesek diye ugraşıyolar
bi kaçı harıl harıl iş bile arıyo:KK9:
sen bi gel bi daha dönmek istemiyceksin onca yıl nasıl nerde geçti anlamıycaksın
inşallah doğru dürüst insanlar çıkar karşına:KK16:
bu arada okulu ve bölümü çok merak ettim:KK9:
Benimde tek isteğim çevremin düzgün olması:26:
Çevrem düzgün olursa seversem orda da kalabilirim:KK53:
Sakın sakın aglama..benim kadar anne dizi dibinde buyumus bir kiz 10 saatlik uzakta uni.okudu..ilk yilimda uzuntuden 16 kilo verdim ☺ ve inan hep agladim bayramlari tatilleti iple cektim.. 2. Yilim daha iyi gecti.3 ve 4 yilimda bi bayramda eve gitmedim 😈 şuanda isee keşke yine ögrenci olsam diyorummm
benim ki 2 yıllık zaten :KK53: ben alışana kadar biticek desenize:KK52:
Baska sehir kazananlar niye bu kadar uzuluyor anlamiyorum
Oncelikle tebrik ederim :116:
Elbet ailenden ayrilacaksin bu sekilde guzel bir vesile icin olsun
Univ dedigin baska bir sehirde okunur bence
İyi yapmissin ama cok uzak bir yer yazmissin :KK9:
Neyse hayatta ayakta durmayi daha iyi ogreneceksin artik
Aglamayin :)
Gideceğim üniversite özeldi.Buraya yakın da yoktu en yakını 16 17 saat ya 16 ya 24 pek farkı yok:26:
Haklısınız dik durmalıyım,teşekkür ederim:KK16:
Bölümün oo süper' bir bölüm değilse hiç gitme. Daha geçenlerde bir kız sırf istanbul olsun diye su ürünleri fakültesi için istanbula geldiğini söyledi şok oldum. Yazık günah aileye masraf.
hukuk tıp falan değil ama kötü bir bölümde değil bence:44:
Ayni durum bendede var :/ senden yasca buyuyum ama buzamana kadar hic okadar ayri kalmadik annem o konuyla ilgili birsey duyunca sessizce oflamaya baslio birsey diyemiyor bende cok uzuluyorum ama hayallerim var :/ yapmazsam ben pisman olucam
:KK43: En iyisi hayallerimizin peşinden koşmak,ilerde kimseye minnet etmemek muhtaç olmamak için yapmalıyız.:KK5:
:)
Ben 18 yaşında anne oldum biliyor musun? :)
İlk evlendiğimde ben de sudan çıkmış balığa dönmüştüm.
İtiraf etmiyordum, evet!
Ama ailemi özlüyordum.
İhtiyaç duyuyordum.
Çocuktum daha...
Ama sonra..
yani büyüdükçe.. olgunlaştıkça insan herşeye daha soğukkanlı yaklaşabiliyor.
Güçlü olabiliyor.
Sevinmen gerek!
Şu an senin kutlama yapman gerek!
Üniversiteyi kazanmışsın!!!
Bundan güzeli var mı yahu?
Ailenle sonsuza dek ayrılmıyorsun ki?
Keyfi de ayrılmıyorsun.
Geleceğin için..
Hem bak yeni hayatın da hoşuna gidecek..
Özgür, bağımsız bir 'birey' olacaksın..
Ben ce daha fazla kasma kendini..
Aileni de üzme
Herşey gönlünce olsun.
Maşallah:nazar: Benim annemde 18 iken ben doğmuşum:KK9:
Haklısınız arkadaşlarım duyunca woow istanbul! bizde istiyoruz diyolar:KK52:
canım öncelikle İstanbul çok güzel bir şehir.:KK16: İstanbullu biri olarak bile hala özellikle boğazı her gördüğümde ne güzel bir şehirsin sen İstanbul derim.:KK1:

ama aynı zamanda büyük ve ürkütücü tabi. akraban tanıdığın arkadaşın falan yoksa korkman çekinmen normal.

ailenden ayrılacağın için de üzülmen normal. ama şunu hatırla ki bu süreçleri her yıl birçok öğrenci yaşıyor.

ben ailemin yanında okudum o yüzden tam o durumu, zorlukları bilmiyorum ama herkes alışıyor kolayca hatta İstanbul'dan ayrılmak istemiyorlar.

çoğu İstanbullu olacak demişsin bir yorumunda canım ama İstanbul'a şehir dışından gelen çok oluyor.

ucuz uçak biletlerini takip edersin canım önceden alırsın ailenin yanına sık sık gidersin özlersen.

zaten 4-5 yıl okuyacaksın yaklaşık bir bakmışsın bitmiş. hatta bitmesini istemiyorsun. iş stresi zaten ayrı bir olay.:KK50:
2 yıllık okulum 2 yıl okicam:KK52: Şanslıyım sanırım:KK53:
Var orda akrabam onun yanında kalıcaam alışana kadar yani ilk sene:KK53:
Güzel geçer umarım:26:
Şuan üniversiteye geri dön deseler uçmayı bırak ışınlanırım :KK53: Tecrübelere kulak ver, geri dönmek bile istemeyeceksin
ayy inşallah:KK52:
Nisanlimin babaannesi olsa 'Allah boyle tatli ayriliklar versin kizim' derdi sana superisi :KK1:
doğru aslında ayrılıyorum ama güzel bir sonuç için:KK53:
ABD de yasayan, bayramda, seyranda bile bile birsey hissetmeyen biri olarak alisirsin diyorum. Yasin genc oldugu icin alisman benden daha zor olacaktir ama ist gayet guzel sehir, cok sevecegini dusunuyorum.

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü
çok zormuş sizinde Rabim yardımcınız olsun:KK25:
Bence üniversiteye başladıktan sonra bulunduğunuz memleketteki üniversiteye yatay geçiş yapabilirsiniz. Bence bazı konularda zorlamaya gerek yok, en kötü ihtimal sınavlara yeniden hazırlanıp bulunduğunuz şehirdeki üniversiteye, ya da size yakın başka bir şehirde üniversiteye gidebilirsiniz.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Yapamam :KK25: Özel üniversitede okuyacağım:KK5:
Aglaya aglaya gittiğin okulundan aglaya aglaya geri döneceksin canım. Bu bir gerçek bu günlerinin tadını cikar canım.
İnş ya:KK53: öyle olursa hiç dönmem tası tarağı toplar yerleşirim:KK52:

2 yıl zaten hemencecik geçer inşallah:KK25:

:KK53: cast abla:KK53:
valla psikolojim bozuk,tedavi et beni:KK9:

1 ay var benim gitmeme şimdiden ağlıyorum:KK53: nasıl bir ruh halidir,anksiyete de var bende:KK53: gittikçe dibe çöküyorum sanki:KK30:

Benimde tek isteğim çevremin düzgün olması:26:
Çevrem düzgün olursa seversem orda da kalabilirim:KK53:

benim ki 2 yıllık zaten :KK53: ben alışana kadar biticek desenize:KK52:

Gideceğim üniversite özeldi.Buraya yakın da yoktu en yakını 16 17 saat ya 16 ya 24 pek farkı yok:26:
Haklısınız dik durmalıyım,teşekkür ederim:KK16:

hukuk tıp falan değil ama kötü bir bölümde değil bence:44:

:KK43: En iyisi hayallerimizin peşinden koşmak,ilerde kimseye minnet etmemek muhtaç olmamak için yapmalıyız.:KK5:

Maşallah:nazar: Benim annemde 18 iken ben doğmuşum:KK9:
Haklısınız arkadaşlarım duyunca woow istanbul! bizde istiyoruz diyolar:KK52:

2 yıllık okulum 2 yıl okicam:KK52: Şanslıyım sanırım:KK53:
Var orda akrabam onun yanında kalıcaam alışana kadar yani ilk sene:KK53:
Güzel geçer umarım:26:

ayy inşallah:KK52:

doğru aslında ayrılıyorum ama güzel bir sonuç için:KK53:

çok zormuş sizinde Rabim yardımcınız olsun:KK25:

Yapamam :KK25: Özel üniversitede okuyacağım:KK5:

İnş ya:KK53: öyle olursa hiç dönmem tası tarağı toplar yerleşirim:KK52:
Hayırlı olsun hangi okul ve bölüme yerleştin,istediğin gibi burslu geldimi.

:KK43::KK43::KK43::KK43:
Ağlaya ağlaya yazıyorum çok kötüyüm:KK43::KK43:

Ben bu yıl üniversiteyi kazandım:KK5::KK43: Evime 24 saat uzaklıkta.İstanbulu kazandım yani,oraya gideceğim:KK43::KK43::KK43:
Bu zamana kadar ailemden hiç hiç ayrı kalmadım.Annem biriciğim dostum arkadaşım sırdaşım herşeyimdir:KK43::KK43:
Ailesine aşırı düşkün,annesinin dibinden ayrılmayan bir kız olarak büyüdüm aynı zamanda babamında:KK43::KK43:

Bugün rüya gördüm gidiyodum vedalaşıyoduk uyurken hıçkırıyomuşum annem geldi noldu kızım dedi gözümü açtım vedalaşıyoduk dedim:KK43::KK43::KK43::KK43:

Kardeşim oradan annemde mutfakta ağlıyodu dedi:KK43: Ay gözlerim bulanık görüyor artık yazamıyorum :KK43:
Geçecek değil mi çok korkuyorum ben annemsiz nefes alamam.
18 yaşındayım birde soran falan olursa:KK43:
Canım annem benim herşeyim:KK43::KK14:

bitanecim bende senin gibi aynı o kadar uzağa gitmiştim istanbuldan daha tam doğuya .. üzülme bitanem ben sendende kücüktüm basta ağladım annee falan diye şimdi gülüyorum ama :) bende böle evinden çıkmayan biriydim baya zor oldu ilk bas ama hızla alıştım özellikle cok sevdiğim bir arkadaşım olunca hiç zorlanmadım.. çok ii bir dostun olur arkadaşın olur hiç zorlanmazsın senin durumunda birsürü kişi var. hem istediiin zaman gelirsin evine sakın üzülme bitanem

Peri biliyorsun ben de 18 saat uzağa gidiyorum ama hiç üzgün değilim. Kazandık gidiyoruz işte yıllardır bunu bekliyordum :KK52:

Hayırlı olsun hangi okul ve bölüme yerleştin,istediğin gibi burslu geldimi.
evet geldi :) :) :)
bitanecim bende senin gibi aynı o kadar uzağa gitmiştim istanbuldan daha tam doğuya .. üzülme bitanem ben sendende kücüktüm basta ağladım annee falan diye şimdi gülüyorum ama :) bende böle evinden çıkmayan biriydim baya zor oldu ilk bas ama hızla alıştım özellikle cok sevdiğim bir arkadaşım olunca hiç zorlanmadım.. çok ii bir dostun olur arkadaşın olur hiç zorlanmazsın senin durumunda birsürü kişi var. hem istediiin zaman gelirsin evine sakın üzülme bitanem
10 gün sonra yolcuyum of :KK43:
Peri biliyorsun ben de 18 saat uzağa gidiyorum ama hiç üzgün değilim. Kazandık gidiyoruz işte yıllardır bunu bekliyordum :KK52:

değil mi mercan ya kendimi parçaladım kazanmak için kazandım yine de depresyyoonn:mad:

daha önce kim ayrı kaldı ki annesinden ? herkes senin gibi. ben ilk gittiğimde 4 ay sonra gelmiştim evime çok uzak değildi 6 saatlik mesafeydi ama alışıyorsun sonra yeri geliyor eve dönmek bile istemiyorsun :)

1999 senesinde 19 yaşımdayken aynı şeyleri yaşadım. Annem burda ben orada helak olduk ağlamaktan. Ama geçti. Siz daha çok küçüksünüz Allah ailenize hastalık, ölüm vs vermesin ama geçiyor inanın. Çok fazla ağlayıp annenizi de üzmeyin hem :)

okulun temposu arkadas ortami vizeydi finaliydi gezmeydi tozmaydi derkenn zamanin nasil gectigini anlamayacaksin bile.. hem hergun telefonlasirsiniz ne olacak. boyle daha iyi biraz kendi ayaklarinin uzerinde durmayi idare etmeyi sorumluluk almayi ogrenirsin.. her zaman annenin minik kizi olmayacaksin sonucta :KK39:

canım benim keşke böyle bi duurmda daha küçük bi şehiri yazsaydın alışman daha kolay olurdu ama emin ol aile yanında okunmuyor il dışında okuman en iyisi olmuş kendine güvenin ve idareyi öğrenirsin ve kendine sahip çıkarsa da hiç bi problem olmaz yeterki kendine güven ve istanbula ne için gittiğini asla unutma. Sana yardım falan etmek isteyen çok olacak özellikle dikat et :KK70::KK70:

daha önce kim ayrı kaldı ki annesinden ? herkes senin gibi. ben ilk gittiğimde 4 ay sonra gelmiştim evime çok uzak değildi 6 saatlik mesafeydi ama alışıyorsun sonra yeri geliyor eve dönmek bile istemiyorsun :)
Bende 4 ay sonra döneceğim :KK43:
1999 senesinde 19 yaşımdayken aynı şeyleri yaşadım. Annem burda ben orada helak olduk ağlamaktan. Ama geçti. Siz daha çok küçüksünüz Allah ailenize hastalık, ölüm vs vermesin ama geçiyor inanın. Çok fazla ağlayıp annenizi de üzmeyin hem :)
Aynen annem çok kötü oluyor..Amin çok teşekkür ederim abla :KK43:
okulun temposu arkadas ortami vizeydi finaliydi gezmeydi tozmaydi derkenn zamanin nasil gectigini anlamayacaksin bile.. hem hergun telefonlasirsiniz ne olacak. boyle daha iyi biraz kendi ayaklarinin uzerinde durmayi idare etmeyi sorumluluk almayi ogrenirsin.. her zaman annenin minik kizi olmayacaksin sonucta :KK39:
Umarım ya,inşallah öyle olur.
Haklısınız ayakta kalmam gerek.. :KK43:
canım benim keşke böyle bi duurmda daha küçük bi şehiri yazsaydın alışman daha kolay olurdu ama emin ol aile yanında okunmuyor il dışında okuman en iyisi olmuş kendine güvenin ve idareyi öğrenirsin ve kendine sahip çıkarsa da hiç bi problem olmaz yeterki kendine güven ve istanbula ne için gittiğini asla unutma. Sana yardım falan etmek isteyen çok olacak özellikle dikat et :KK70::KK70:
Küçük şehiri babam istemedi.. Büyük olsun dedi iş imkanı açısından.
Çok çok dikkatli olucam babamda çok konuştu :KK43: Allahım hayırlısıyla :KK43:

:KK43::KK43::KK43::KK43:
Ağlaya ağlaya yazıyorum çok kötüyüm:KK43::KK43:

Ben bu yıl üniversiteyi kazandım:KK5::KK43: Evime 24 saat uzaklıkta.İstanbulu kazandım yani,oraya gideceğim:KK43::KK43::KK43:
Bu zamana kadar ailemden hiç hiç ayrı kalmadım.Annem biriciğim dostum arkadaşım sırdaşım herşeyimdir:KK43::KK43:
Ailesine aşırı düşkün,annesinin dibinden ayrılmayan bir kız olarak büyüdüm aynı zamanda babamında:KK43::KK43:

Bugün rüya gördüm gidiyodum vedalaşıyoduk uyurken hıçkırıyomuşum annem geldi noldu kızım dedi gözümü açtım vedalaşıyoduk dedim:KK43::KK43::KK43::KK43:

Kardeşim oradan annemde mutfakta ağlıyodu dedi:KK43: Ay gözlerim bulanık görüyor artık yazamıyorum :KK43:
Geçecek değil mi çok korkuyorum ben annemsiz nefes alamam.
18 yaşındayım birde soran falan olursa:KK43:
Canım annem benim herşeyim:KK43::KK14:
dur yavrum ne yaptın sen daha sımdıden bızde okuyoruz ılk 1 ay gecsın alısırsın oyle aglamakla olacak ıs mı bu? ben ılk gıdısımde bıle hıc aglamamıstım annem oyle bı agladıkı otobus bekledı annem benı bıraksında gıdelım dıye ben hıc 1 damla yas yok. cunku bn aglarsam o daha cok uzulur gıdıncede arayıp aglama sakın sen 1 gun uzulursun o senı gorene kadar uzulur.

dur yavrum ne yaptın sen daha sımdıden bızde okuyoruz ılk 1 ay gecsın alısırsın oyle aglamakla olacak ıs mı bu? ben ılk gıdısımde bıle hıc aglamamıstım annem oyle bı agladıkı otobus bekledı annem benı bıraksında gıdelım dıye ben hıc 1 damla yas yok. cunku bn aglarsam o daha cok uzulur gıdıncede arayıp aglama sakın sen 1 gun uzulursun o senı gorene kadar uzulur.
Haklısınız annem için güçlü durmam lazım:KK61:

Haklısınız annem için güçlü durmam lazım:KK61:
Kuzum:KK61:
geleceğin için alışmak zorundasın, anneciğinde bunu bildiğinden gizli saklı yerlerde ağlıyordur ama gör bak sen alıştıkça iyi oldukça o da mutlu olacaktır.
İlk zamanlar sürekli arayıp konuşma ihtiyacı duyacaksınız sonra bir bakmışsın ikinizde alışmışsınız.
Okuyup eğitimli, kültürlü biri olman için fedakarlık yapman gerekiyor, güçlü ol ve anne babanı gururlandıracak başarılara imza at :KK60:
Sen akıllı ve iyi bir kızsın, herşeyin üstesinden geleceğine eminim:KK66:

Sen bi o yola cik. Yolda aglarsin yerlesirken aglarsin sonra okul telasi yasam telasi kendi sorumluluklarindan bunlara zaman bulamaz olcaksin bi bakmissin alismissin. Ozluyosun tabi ki ama anliyosun ki aglicak bisey yok kendi hayatin icin iyiligin için ordasin guzel arkadaslarin calisacak derslerin yikayacak bulasiklarin dag gibi olmus camasirlarin var. Hooop basladin mi bunlardan sikayet etmeye :KK49:

X