Cökük Yanaklar

Roaccutane ile ilgili değil ki siz vücudunuz da ki yağ ve suyu dengelemezseniz öyle olur zaten ayrıca her türlü kozmetik ürünlerini de kullanırsanız yine öyle olur. Ben bundan 5 yıl önce kullandım hala bebek gibi bir cildim var :)

Roaccutane ile ilgili değil ki siz vücudunuz da ki yağ ve suyu dengelemezseniz öyle olur zaten ayrıca her türlü kozmetik ürünlerini de kullanırsanız yine öyle olur. Ben bundan 5 yıl önce kullandım hala bebek gibi bir cildim var :)
Merhaba bende kullaniyorum zoretanin 21 gun oldu kullaniyorum ama yuzum cok zayifladi gozaltlarim coktu icine batti morardi zaten kilolu bir yuze sahip degildim biraz kiloda verdim ve taki aksam nette ilacin yapacagini ogrendim cunku etrafimdaki bi kac kisi gozlerin cökmüs diyince nette arastirdm ve bu ilac yapiyormus kullananlar yazmislar erken yasliliga neden oluyormus simdi birakmayi dusunuyorum 21 gunde boyle olduysam devamini dusunemiyorum ve gunde 3,4 litre suyumu iciyorum nemlendirici surmekte fayda etmiyo sanki hic surmemis gibi oluyorum asiri kuruma var dudaklarimi soylemiyorum bile:KK43: ben simdi gozaltlarimin nasil duzelecegini yuzum 21 gun oncesine donecekmi onu dusunuyorum cunku zaten kilolu bi yuzum yoktu kilomun iyi olmasina ragmen:KK43:

Merhaba kızlar, buraya son ileti yazılalı yıllar olmuş, ama yine de kendi roaccutane ve yüzde çökme deneyimimi yazayım dedim. Normalde çok zayıf olmama rağmen yüzüm çok dolgundu. Özellikle yaşım gençken, lisede ve üniversitede yastık gibi yanaklarım vardı. Kıymetini bilememişim 😂 Hep ince yüzlü kızlara özeniyordum. Cildim de çok yağlıydı. Gün içinde sürekli yağını temizlemek için yağ emici kağıt, pudra vs kullanıyordum. Üniversitenin ilk sınıfında akne problemi başladı.Ne kullansam fayda etmedi ve Roaccutane başlattı doktor. Başlarda çok İyi gidiyordu. Bütün sivilceler gitti. Ama cildim inanılmaz kurudu. Psikolojimi de bozdu ilaç. Depresyona girdim yan etkisi olarak. İlacı bir kaç yıl arayla sivilceler tekrar çıkmaya başladığında tekrar tekrar kullandım. Sonra burada yazılanları okudum. Yüzümde o dönemler çökme olmamasına rağmen olmasından çok korktum, bu forumda yüzü dolgunlaştırmak için yazılan takviyeleri kullandım. Yalnız onlar bu başlıkta değil başka bir yerde yazıyordu sanırım. Bir üye dermatoloğunun verdiği listeyi yazmıştı. solgar vegetal silica, balık yağı, hyajuranik asit tablet ve yine solgarın ester-C Vitamini kullanılacak diyordu yazan kişi. Hepsini alıp kullandım. Inanılmaz faydasını gördüm o dönem. Yüzüm dolgunlaştı ve daha genç görünmeye başladım. Çevremdeki herkes "ya sen yıllar geçtikçe gençleşiyorsun" diyordu. Kaşlarıma kalıcı makyaj yaptırırken bile yapan kadın cildin ne kadar dolgun, 16 yaşında gibi nemli, fazla fazla kolajen dokun var sanki, boyayı bile zor alıyor demişti.
Gel zaman git zaman ben düzenli kullandığım o takviyeleri kullanmayı salak gibi bıraktım. takviyeleri bıraktıktan bir iki yıl sonra yüzümde çökmeler başladığını farkettim. Göz altlarımda ve yanaklarımda dolgunluk hızla eriyip gitti. Moralim çok bozuk. İlla ki yaşın, geçen zamanın etkisi var ama benim tipimin böyle olmaması gerekiyordu. Annemin, anneannemin, teyzelerimin yüzleri böyle değil. Yüz tipim onlarla çok benziyor normalde, ama onların hiçbirinde bendeki gibi çökme yok.
Şimdi bir umut o gıda takviyelerine yeniden başladım. Dört-beş gündür alıyorum ve inanın bukadar zamanda bile biraz fark oldu gibi sanki. Bana mı öyle geliyor bilmiyorum. Ama dolgu, yağ enjeksiyonu, gerdirme vs operasyonlarla gerçekten uğraşmak istemiyorum. Bunlar için daha çok erken bence ve o kadar parayı sonucu garantisiz ve riskli işlemlere harcamak istemiyorum . Zaten dolgu yaptırmak uyuşturucu bağımlılığı gibi bişeye dönüyor bi süre sonra sanki. Çevremde yaptıranlara bana öyle olmuşlar gibi görünüyor en azından. Dolgulardan hakkıyla memnun olan görmedim açıkçası. Ve sürekli bir masraf kapısı açılmış oluyor.
Umarım o takviyeler bu sefer de iyi geliyordur cildime. Gelişme olursa tekrar yazarım buraya.
Sevgiler 🌸

Merhaba kızlar, buraya son ileti yazılalı yıllar olmuş, ama yine de kendi roaccutane ve yüzde çökme deneyimimi yazayım dedim. Normalde çok zayıf olmama rağmen yüzüm çok dolgundu. Özellikle yaşım gençken, lisede ve üniversitede yastık gibi yanaklarım vardı. Kıymetini bilememişim 😂 Hep ince yüzlü kızlara özeniyordum. Cildim de çok yağlıydı. Gün içinde sürekli yağını temizlemek için yağ emici kağıt, pudra vs kullanıyordum. Üniversitenin ilk sınıfında akne problemi başladı.Ne kullansam fayda etmedi ve Roaccutane başlattı doktor. Başlarda çok İyi gidiyordu. Bütün sivilceler gitti. Ama cildim inanılmaz kurudu. Psikolojimi de bozdu ilaç. Depresyona girdim yan etkisi olarak. İlacı bir kaç yıl arayla sivilceler tekrar çıkmaya başladığında tekrar tekrar kullandım. Sonra burada yazılanları okudum. Yüzümde o dönemler çökme olmamasına rağmen olmasından çok korktum, bu forumda yüzü dolgunlaştırmak için yazılan takviyeleri kullandım. Yalnız onlar bu başlıkta değil başka bir yerde yazıyordu sanırım. Bir üye dermatoloğunun verdiği listeyi yazmıştı. solgar vegetal silica, balık yağı, hyajuranik asit tablet ve yine solgarın ester-C Vitamini kullanılacak diyordu yazan kişi. Hepsini alıp kullandım. Inanılmaz faydasını gördüm o dönem. Yüzüm dolgunlaştı ve daha genç görünmeye başladım. Çevremdeki herkes "ya sen yıllar geçtikçe gençleşiyorsun" diyordu. Kaşlarıma kalıcı makyaj yaptırırken bile yapan kadın cildin ne kadar dolgun, 16 yaşında gibi nemli, fazla fazla kolajen dokun var sanki, boyayı bile zor alıyor demişti.
Gel zaman git zaman ben düzenli kullandığım o takviyeleri kullanmayı salak gibi bıraktım. takviyeleri bıraktıktan bir iki yıl sonra yüzümde çökmeler başladığını farkettim. Göz altlarımda ve yanaklarımda dolgunluk hızla eriyip gitti. Moralim çok bozuk. İlla ki yaşın, geçen zamanın etkisi var ama benim tipimin böyle olmaması gerekiyordu. Annemin, anneannemin, teyzelerimin yüzleri böyle değil. Yüz tipim onlarla çok benziyor normalde, ama onların hiçbirinde bendeki gibi çökme yok.
Şimdi bir umut o gıda takviyelerine yeniden başladım. Dört-beş gündür alıyorum ve inanın bukadar zamanda bile biraz fark oldu gibi sanki. Bana mı öyle geliyor bilmiyorum. Ama dolgu, yağ enjeksiyonu, gerdirme vs operasyonlarla gerçekten uğraşmak istemiyorum. Bunlar için daha çok erken bence ve o kadar parayı sonucu garantisiz ve riskli işlemlere harcamak istemiyorum . Zaten dolgu yaptırmak uyuşturucu bağımlılığı gibi bişeye dönüyor bi süre sonra sanki. Çevremde yaptıranlara bana öyle olmuşlar gibi görünüyor en azından. Dolgulardan hakkıyla memnun olan görmedim açıkçası. Ve sürekli bir masraf kapısı açılmış oluyor.
Umarım o takviyeler bu sefer de iyi geliyordur cildime. Gelişme olursa tekrar yazarım buraya.
Sevgiler 🌸
Kac yasındasınız bu arada tavsiyeleri günlere mi bölüyorsunuz🤗

Kac yasındasınız bu arada tavsiyeleri günlere mi bölüyorsunuz🤗
Her gün düzenli alıyorum. Üzerlerinde kullanılacak günlük dozlar yazıyor zaten. Tabi yine de dikkatli olmak lazım. Ne kadar vitamin de olsa yan etkileri olabilir. Metabolik hastalığı olanlar, özel diyet yapanlar, alerjik bünyesi olanlar, mide rahatsızlığı hikayesi olanlar vs BİR ŞEYI UZUN SÜRE KULLANMADAN ÖNCE MUTLAKA DOKTORA DANIŞMALI. Mesela C vitamininin çok yüksek dozlarda uzun süreler kullanımı böbrek taşı oluşumunu tetikleyebiliyormuş. Yaşım 33

Drrblues merhaba , radiesse dolguyu duymuştum .Kalıcığı 5 -7 sene deselerde daha da uzun kalıyormuş .Bence çok iyi bir seçim yapmışsın .Belki resim eklersin ne dersin :)) Memnun musun kaç enjektör yapıldı biraz daha detaylı bilgi veririsen memnun olurum canım .Sculptraya gelince bu maddenin diğer adı NEWFıLL .Ben de bu maddeyi bir hayli araştırdım .Hatta başka bir sitede (adını vermiyorum ) Soruları cevaplayan bir dermatolog var.Ona bu maddeyi sormuştum .ZArarlı olduğunu yapmadığını söyledi.Sonra beni şeytan dürttü :)) Netten muayenehanesinin telefonunu buldum .Kendisiyle görüştüm , bana sculptura yani newfill yaptığını söyledi.Bununla da yetinmedi silikon yaptığını hatta azar azar verdiğini ve zararı olmadığını belirtti.Bu nasıl bir tıp etiğidir.Adam yasak olan zararli bir maddeyi ( silikon ) yapıyor ama binlerce kişiye açık bir ortam olan internette yasal olan newfill maddesini bile yaptığını inkar ediyor.
Yine aynı şekilde bağdat caddesinde hatta bizim sitede de adı geçen ünlü bir bayan doktor bütün kalıcı dolguları yapıyor .Ama silikon yapmıyor .Bir kere cep telefonunu vermişlerdi cepten arayıp newfill yapıp yapmadığını sordum .Bana verdiği cevap " asla yapay maddeleri yapmıyorum " oldu .Oysa sonra muayenehanesine telefon edip sorduğumda telefona çıkan yardımcısı yaptıklarını söyledi.
Şimdi bu doktorlara nasıl güvenilsin , bir maddeyi yapıyorlar ama yaptıklarını gizliyorlar.Yine çok tanınmış bir doçent doktorda medyada kalıcı dolguları kötülüyor ama kendisi Aquamid kalıcı dolgu yapıyor :))) Burada isim vermiyorum arkadaşlar .Ama dikkatli olun .Kutuyu yanınızda açmasını söyleyin .Çünkü neredeyse hiçbir dr kutuyu yanınızda açmıyor.Ne yapıldığını bilemezsiniz.Allah korusun silikon kurbanı olmayın .Henüz dolgu yaptırmadım ama ihtiyacım olursa kalıcı düşünürüm .Bana göre en güvenilir olan aslanlar gibi yasal olan kalıcı dolguyu yaptığını söyleyen internet ortamında vb ... gibi alanlarda yaptığının arkasında duran , ayrıca size olumlu ve olumsuz yönlerini açıkça söyleyen doktorlardır .Genelde insanlar dolgu maddelerinin cinsi konusunda bilgi sahibi değiller.Bu konuda bilgi sahibi olan insanlardan da doktorlar maalesef hiç ama hiç hoşlanmıyor .))))
Merhaba dolgu konusunda çok bilgilisiniz kalçaya hangi dolgu yapılır biliyor musunuz

X